Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zwycięstwo Borussii Dortmund na rozpoczęcie Bundesligi

19 września 2020, 20:29, FilipBVB
Zwycięstwo Borussii Dortmund na rozpoczęcie Bundesligi

W meczu 1. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund pokonała Borussię Mönchengladbach 3:0. Wynik spotkania otworzył Giovanni Reyna, potem dwa trafienia dołożył Erling Haaland.

Od początku spotkania żadna ze stron nie przejęła inicjatywy. Groźny strzał oddał głową Jadon Sancho, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Pod drugą bramką również było niebezpiecznie, lecz instynktowną interwencją popisał się Roman Bürki. W 19. minucie boisko opuścił kontuzjowany Thorgan Hazard, a zmienił go Felix Passlack. Pierwsza bramka na Westfalenstadion w nowym sezonie padła w 35. minucie spotkania. Emre Can wstrzelił piłkę w pole karne gości, tam Jude Bellingham dobrze podał do Giovanniego Reyny, a ten dokładnym strzałem po ziemi posłał piłkę obok Yanna Sommera. Do przerwy utrzymała się jednobramkowa przewaga BVB.

Niespełna 10 minut po wznowieniu gry było już 2:0. Reyna przewrócił się w polu karnym Gladbach po wślizgu Ramy'ego Bensebainiego i choć najpierw dr Felix Brych nakazał kontynuację gry, po obejrzeniu powtórki zdecydował się wskazać na jedenasty metr. Do rzutu karnego podszedł Erling Haaland, który podwyższył prowadzenie. Po chwili mogło być 3:0, jednak Passlack mając na linii bramkowej tylko Matthiasa Gintera, trafił właśnie w niego. Co prawda w tej sytuacji odgwizdano spalonego, ale powtórki pokazały, że była to błędna decyzja, zatem gol zostałby uznany. Futbolówka w końcu ponownie wpadła do bramki Sommera. W 77. minucie dortmundczycy przeprowadzili błyskawiczny kontratak po rzucie rożnym BMG, a długi rajd Jadona Sancho sfinalizował Haaland. W końcowych minutach obie drużyny na zmianę utrzymywały się przy piłce.

Bundesliga, 1. kolejka
BORUSSIA DORTMUND – BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH  3:0 (1:0)

BVB: Bürki – Can, Hummels, Akanji – Witsel – Meunier, Bellingham (67. Delaney), Reyna (79. Brandt), Hazard (19. Passlack) – Sancho (79. Reus), Haaland
Rezerwa: Hitz, Dahoud, Reinier, Wolf
Trener: Lucien Favre

BMG: Sommer – Ginter, Elvedi, Bensebaini – Lainer, Neuhaus, Kramer, Wendt (69. Herrmann) – Wolf (57. Thuram), Hofmann – Stindl (57. Plea)
Rezerwa: Sippel, Lang, Traore, Jantschke, Müsel, Reitz
Trener: Marco Rose

Gole:
1:0 Reyna (35., Bellingham)
2:0 Haaland (54., rzut karny, faul Bensebainiego na Reynie)
3:0 Haaland (77., Sancho)

Sędzia: Dr. Felix Brych (Monachium)
Żółte kartki: Akanji – Stindl
Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)
Widzów: 9 300

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

10 komentarzy ODŚWIEŻ

19 września 2020, 20:33
Kapitalny mecz Bvb, nie ma absolutnie do czego się przyczepić, no prócz tego, że mamy kolejnego kontuzjowanego zawodnika, co jest bardzo niepokojące, a mamy dopiero początek sezonu. Na wielki plus Witsel i Jude, obaj genialnie się uzupełniaja, także należy pochwalić Akanjiego, wyjątkowo dobre spotkanie jak na jego, ale jeśli chodzi o MVP to raczej Erling Haaland, nawet przed bramką z rzutu karnego był jednym z najjaśniejszych punktów Borussi Dortmund i wygrywał większość pojedynków z graczami Gladbach.

Dobry początek, oby więcej takich meczy.
3 -2
19 września 2020, 20:34
Pierwsza połowa niemrawa, druga już dobra (tak w skali od 1-6 na polskie oceny to 4+). Pewne zwycięstwo, nie pozostawili złudzeń, że są lepsi od Gladbach, chociaż początek nie zapowiadał że będzie łatwo i przyjemnie.

Coś co mi się nie podobało to duży chaos na początku, oraz jak zwykle defensywa. Jestem przekonany, że jeszcze nie raz w tym sezonie będę ją przeklinał. Can się tam nie nadaje - jak śpiewa sanah - "No sorry".
Młodzież z Dortmundu robi świetną robotę. Gdyby mieli trenera z pasją to tacy piłkarze jak Bellingham, Reyna (swoją drogą świetny mecz), Sancho, Halland dawali by jeszcze więcej. Na razie wystarcza, ale na rywali z TOPu raczej nie.
Oby z Hazardem nic poważnego, swoją drogą Passlack też niezbyt mi się podobał, ale na standardy BL wystarczy.

Teraz kilka stosunkowo łatwiejszych rywali. Oby do Derbów pozostać z kompletem pkt i upokorzyć raz jeszcze schalke.
3 -1
19 września 2020, 20:52
Cieszą 3 pkt, niestety nie miałem możliwości oglądania meczu.

Oby tak dalej ! Heja BVB
0 0
19 września 2020, 21:07
Brakuje jednego solidnego SO do pary dla Hummelsa.. Can strasznie chaos wprowadza .. on gra super w drugiej lini jak ktos jeszcze jest za nim.. Akanji jeden wielki chaos....
5 0
19 września 2020, 21:14
Pełna kontrola, dobra skuteczność, mądra gra w środku pola... oby tak dalej, takie BVB chcemy oglądać.
2 0
19 września 2020, 22:29
Dargos, skończ już z tym trenerem...Poczciwego Lucka mógłby zastąpić tylko ktoś pokroju Nagelsmanna, teraz nikogo takiego na rynku nie było i życze Luckowi dobrego sezonu i jakiegoś trofeum. Dobry start.
5 0
20 września 2020, 07:57
Passlack - wow! Naprawdę zaskoczył mnie swoją dobrą grą. Widać że okrzepł na wypożyczeniach i nie wiem czy nie powinniśmy go zatrzymać. Warto dać mu pograć w kolejnych meczach, żeby zobaczyć czy był to przypadkowo dobry mecz, czy naprawdę będzie ważnym elementem zespołu.
1 0
20 września 2020, 12:08
To jest wychowanek po nim możemy się spodziewać poświęcenia dla klubu na 200%. I też myślę że dobrze zagrał. Brawo Passlack oby tak dalej.
1 0
20 września 2020, 17:48
Bardzo ważne trzy punkty na inauguracje sezonu. Mecz pod pełną kontrolą BVB co w pierwszej połowie potwierdził dobry występ i gol Giovanni Reyny, który w drugiej części wywalczył rzut karny, który moim zdaniem był kluczową sytuacją w meczu bo wynik tak naprawdę był styku. Swoją drogą świetną asystą przy bramce amerykanina popisał się młody anglik czyli Jude Bellingham, w którego dyspozycje przed golem ośmieliłem się skrytykować na sb w trakcie meczu. No i oczywiście w końcu skutecznością błysnął Haaland zdobywając bramkę z karnego i z kontry gdzie asystę zaliczył Jadon Sancho.

Generalnie to co mi utkwiło w pamięci z tego meczu to bardzo solidny występ Passlacka, który nie przestraszył się i dał radę (wbrew temu co pierdzielił jak opętany Borek ze swoją blond koleżanką robią podobno za "eksperta" c+) oraz Akanji, który poza idiotyczną żółtą kartką popełnił mniej głupich błędów niż Can (wg mnie jeden z najsłabszych w BVB).

Teraz czas na FC Augsburg, z którym już tak łatwo i przyjemnie nie będzie bo raz, że BVB gra na wyjeździe, a dwa ze składu wypadł Hazard, ale do tego meczu wróci Guerreiro.
1 0
20 września 2020, 21:42
Mam wrażenie, że oglądaliśmy inny mecz. Dawno takiej kopaniny nie widziałem w wykonaniu Naszych ulubieńców. Strach pomyśleć jeśli ma to tak wyglądać cały sezon (szczególnie przeciwko Buyernowi). Prócz fantastycznych 2-ch może 3-ech akcji nie było niczego z czego można się cieszyć. Masa błędnych podań, które prokurowały niebezpieczne kontry. Choć najważniejsze są 3 pkt-y i z tego bardzo się cieszę, szczególnie, że grali przeciwko Gladbach...
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

Dargos
Dargos 47 minut temu

Nuri Sahin zakończył karierę.

Michalek23
Michalek23 Wczoraj, 21:15

Vlahovic + Adeyemi za Haalanda to by było coś :) Don Zorc prosimy ! twitter.com/bvbnewsblog/status/1450178021336420355

MAKAVELI
MAKAVELI Wczoraj, 19:38

Wprowadzili się podemną nowi sasiedzi z Indii rodzinka cztery osoby, dwójka małych dzieci, całe mieszkanie mi sie trzesie! Lata cala rodzinka bez bucików boso od szóstej do północy, chyba kuźwa grają w piłkę, bo sie nie zatrzymiują, nawet na chwilę, walą w ściany. Może do Borussii ich polecę, za Witsela, środek pola by zaorali.

Borix
Borix Wczoraj, 18:33

Ładnie forum zaspamowane jakimś gunwem.

Borussen1909PL
Borussen1909PL Wczoraj, 15:24

Wiadomo co z reyna?

F1066
F1066 Wczoraj, 13:18

Podobno Daxo jutro w kadrze. Wahnsinn?!!!!

F1066
F1066 Wczoraj, 12:53

youtu.be/9t-TY2xxPA4

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 12:41

Intensywny okres się zbliża, więc to pewnie środek zapobiegawczy

F1066
F1066 Wczoraj, 12:34

Mats Hummels, Manuel Akanji, Thomas Meunier, Nico Schulz, Julian Brandt und Erling Haaland zwolnieni z dzisiejszego treningu.

F1066
F1066 Wczoraj, 11:25

Moze ktos ma ochote oddac swoj glos? bild.de/sport/fussball/fussball/bundesliga-jetzt-abstimmen-und-held-des-spieltags-waehlen-77979128.bild.html

Ukasz09
Ukasz09 1 dni temu, 2021-10-17

Ale jaja gramy taka padake a i tak tylko 1ptk straty do lidera..

Borix
Borix 1 dni temu, 2021-10-17

Proszę państwa, a widzieliście jaką piękną bramkę dla Milanu strzelił wczoraj były Borusse Koray Gunter?

Helmut Geier
Helmut Geier 1 dni temu, 2021-10-17

Nie sądzę.

Dargos
Dargos 1 dni temu, 2021-10-17

Można się śmiać z tego Bayeru, ale obawiam się, że czeka nas to samo.