Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Nie tylko Moukoko. W Borussii są inni utalentowani zawodnicy

4 września 2020, 21:14, KP
Nie tylko Moukoko. W Borussii są inni utalentowani zawodnicy

20 listopada Youssoufa Moukoko obchodzić będzie swoje 16. urodziny i od tej pory będzie mógł grać w pierwszym zespole Borussii Dortmund. W cieniu cudownego napastnika, w Dortmundzie świetnie rozwijają się także inni zawodnicy.

Pierwszym zawodnikiem, na którego przede wszystkim warto zwrócić uwagę jest Jude Bellingham, który udowadnia, że ​​Borussia Dortmund to doskonałe miejsce do rozwoju młodych zawodników. 17-latek jest w BVB dopiero od kilku tygodni i jest jednym z największych zwycięzców letnich przygotowań i ma największe szanse na regularne miejsce w pierwszym zespole.

Kolejny utalentowany zawodnik to Immanuel Pherai, którego wicemistrz Niemiec wypatrzył trzy lata temu w AZ Alkmaar. Po wspaniałych występach w barwach zespołu, U19 19-latek jest jednym z największych zwycięzców tegorocznych przygotowań, obok Bellinghama. Według dziennika Bild, Pherai powinien być w nadchodzącym sezonie integralną częścią pierwszego zespołu, a nawet mieć nadzieję na pierwszą jedenastkę.

Trzecim zawodnikiem jest Nnamdi Collins, ale jego rozwój powinien przebiegać nieco spokojniej. 16-letni środkowy obrońca miał już okazję pokazać się w pierwszym zespole, ale plany związane z nim obejmują dopiero kolejny sezon. Podobnie wygląda sytuacja Ansgara Knauffa.

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

13 komentarzy ODŚWIEŻ

4 września 2020, 21:39
Pherai to jaka pozycja nominalna ?
0 0
4 września 2020, 21:42
Chyba ofensywny pomocnik środek
0 0
4 września 2020, 23:49
Dzięki. Akurat środek pomocy to mamy obsadzony najmocniej ze wszystkich pozycji.
6-tka i 8-mka : Witsel, Can, Jude, Dahoud, Delaney.
10-tka : Reus, Brandt, Reyna, Pherai...Gdzie ich pomieścić ?
0 0
5 września 2020, 07:37
Przy Naszym szczęściu do kontuzji, i intensywności nadchodzącego sezonu, zobaczysz, że jeszcze ich będzie za mało...
3 0
5 września 2020, 13:25
Owszem BVB inwestuje w młodzież często wychowanych przez inne klubu i nie ma w tym nic złego, ale mnie natomiast martwi fakt czemu tak mało własnych wychowanków z akademii nie przebija się do pierwszej drużyny i tutaj jest wiele do zrobienia lub poprawy systemu szkoleniowego tak, aby piłkarze ze szkółki byli piłkarsko i mentalnie gotowi do gry w pierwszym składzie. Ze zwykłej ciekawości sprawdziłem sobie historię tych piłkarzy tzn Nnamdi'ego Collins'a oraz Ansgar'a Knauff'a. Ten pierwszy przyszedł z młodzieżowej drużyny Fortuny Düsseldorf, a drugi z Hannoveru 96. Niby BVB słynie z wychowania młodzieży, ale zawsze jest to "ale w kwestii własnych wychowanków, których praktycznie nie ma.
1 0
5 września 2020, 15:20
Borussia słynie raczej z tego iż kształtuje młodych piłkarzy tzn. promuje. Oczywiście jest to ironia ale takie są fakty. Ostatnim takim prawdziwym wychowankiem jest chyba Kevin.
1 0
5 września 2020, 21:49
Generalnie z dzieci które zaczynaja zajęcia w akademi 1% kopie zawodowo piłkę i tak jest wszędzie. Kwestia jaka generacja sie trafi w danym roczniku. A statys wychowanka to piłkarze, którzy przebywali w klubie lub związku narodowym co najmniej trzy lata pomiędzy skończonym 15. rokiem życia (lub na początku sezonu, w którym skończy 15 lat), a 21. rokiem życia (lub na końcu sezonu, w którym skończy 21 lat).
1 0
5 września 2020, 23:08
grzegorzBVB

Problem polega na tym że na taki "złoty" rocznik możesz czekać i 100 lat, a się nie doczekasz. Problem BVB jest to, że szkolenie powinno zostać skorygowane bo bardzo mało piłkarzy szkolonych w różnych rocznikach bo w każdym od u10 do u-18 powinni być jakieś perełki, a taki niestety nie ma albo są niewłaściwie prowadzeni. Zresztą wystarczy spojrzeć na młodzieżowa reprezentacja Niemiec w każdej kategorii wiekowej jest nie wielu nawet w porównaniu do tego ilu piłkarzy mają np Mainz czy Hertha BSC albo Wolfsburgiem. Owszem piłkarze tacy jak Bellingham czy Reyna staną się "wychowankami", ale to nie jest żadna nowość z tymże piłkarze w wieku 15-21 zostają wychowankami w myśl przepisów, a nie są piłkarzami szkolonymi od małego w jednym klubie. Takie są niestety reala Borussii Dortmund, która wybrała nieco łatwiejszą sprowadzania już wyszkolonych, ale to jest temat rzeka i fajnie byłoby jakby pojawił się artykuł na temat stanu akademii Borussii Dortmund bo może się okazać, że niedługo problem będzie sporządzenie listy B do rozgrywek Champions League.
0 0
6 września 2020, 10:33
"Zresztą wystarczy spojrzeć na młodzieżowa reprezentacja Niemiec w każdej kategorii wiekowej jest nie wielu nawet w porównaniu do tego ilu piłkarzy mają np Mainz czy Hertha BSC albo Wolfsburgiem"

https://www.transfermarkt.pl/vfl-wolfsburg/startseite/verein/82

0 0
6 września 2020, 10:35
*

Faktycznie sporo tych reprezentantów młodzieżówki Niemiec szczególnie Wolfsburgu gdzie 3/4 kadry to obcokrajowcy.
0 0
6 września 2020, 13:46
A w BVB to nie jest inaczej z obcokrajowcami? Jeżeli chodzi o kadrę to chodziło mi bardziej o to ilu piłkarzy te kluby oddają do poszczególnych reprezentacji młodzieżowych Niemiec, a nie o kadrę pierwszego zespołu Wolfsburga czy Mainz:

https://www.transfermarkt.de/deutschland-u18/startseite/verein/9067

https://www.transfermarkt.de/deutschland-u19/startseite/verein/5710

https://www.transfermarkt.de/deutschland-u20/startseite/verein/5709

https://www.transfermarkt.de/deutschland-u21/startseite/verein/3817

W wyżej wymienionych kadrach młodzieżowych nie jest pod tym względem najlepiej. Inna kwestia jest taka ilu z tych młodzieżowców ma odpowiedni poziom do gry na poziomie pierwszej drużyny dlatego zastanawiam się, że BVB nie "produkuje" dużej ilości piłkarzy z własnej szkółki piłkarskiej i to mi chodzi, a nie o to, czy ilu obcokrajowców mają pierwsze zespoły BVB, Wolfsburga, Herthy czy FSV Mainz. Dlatego ciekawią mnie efekty pracy z własnymi wychowankami, których trudniej jest "wyprodukować" na dobrych piłkarzy niż tych, którzy zostali sprowadzenie z innych klubów w wieku np 16 lat jak Pulisic, Reyna, Bellingham czy inni piłkarze jak Sancho, którzy przez większość swojego piłkarskiego życia byli szkoleni przez inne kluby.
0 0
5 września 2020, 15:22
Ansgara Knauffa to ja bardzo chętnie bym widział w pierwszem zespole. Chociaż niech go do DFB Pokal zgłoszą.
0 0
6 września 2020, 21:32
Szukamy talentow?
Ciezka sprawa ale niestety Charakter zabija Talente:!
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. RB Lipsk 5 4 1 0 13
2. Bayern Monachium 5 4 0 1 12
3. Borussia Dortmund 5 4 0 1 12
4. Bayer 04 Leverkusen 5 2 3 0 9
5. VfB Stuttgart 5 2 2 1 8
6. Borussia Mönchengladbach 5 2 2 1 8
7. Werder Brema 5 2 2 1 8
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. MrProroK 81
2. RickenZMazowsza 78
3. legmg04 78
4. JungKamil3 78
5. BVB Super 78
6. angor18 75
7. Pingas 75
cała tabela

shoutbox

gentoofan
gentoofan 2 minut temu

Pawelinho w BVB jak przychodzi trener takiego kalibru, to już się od niego wymaga, żeby wygrał coś więcej niż SPN a dwie porażki z rzędu są katastrofą. Od Favre'a nie można tego wymagać, bo to nie jest trener, który rozstawiał wszystkich po kątach w lm w takim United też są duże oczekiwania, ale jednak inne oczekiwania będą od noname Ole, a inne będą od trenera który dotarł do finału LM. W Rosji zdobędzie stosunkowo łatwego mistrza, i będzie mógł powiedzieć, że swoją robotę wykonał, w Niemczech czy Włoszech mimo milionów, to już nie jest takie łatwe. Zobacz jakie conte dostał transfery, a i tak jego inter robi za tło dla juve i jeszcze sporo czasu minie zanim zdobędą chociaż jedno mistrzostwo.

Pawelinho
Pawelinho 24 minut temu

mhmm w BVB też nie miałby presji

gentoofan
gentoofan godzinę temu

Dargos Jeżeli on trafi do Rosji to tylko ze względu na dobrą pensje i spokojną prace bez presji, bo wiadomo że jak tam trafi, to nikt od niego nie będzie oczekiwał że będzie walczył jak równy z równym z lepszymi klubami w LM a mistrzostwo Rosji gdzie nie ma Bayernu w lidze będzie dużo łatwiej zdobyć przy dobrym trenerze.

Alex139
Alex139 2 godzin temu

Na prawdę BVB nie stać na kontrakt dla trenera opiewający na 6,5mln EURO???

Pawelinho
Pawelinho 2 godzin temu

Ja to wiem...niestety.

Alex139
Alex139 2 godzin temu

Możesz mieć niestety rację...

Pawelinho
Pawelinho Dzisiaj, 08:51

Prędzej Pochettino trafi za Zidane'a do realu niż do BVB.

Alex139
Alex139 Dzisiaj, 08:11

Pochettino jest moim faworytem!

Alex139
Alex139 Dzisiaj, 08:08

Jeśli to jest prawda, to, to jest zamach stanu...

Murzyn
Murzyn Dzisiaj, 07:42

Nie ma alternatyw i kuniec tematu. Kuniec! Będziem się kisić z dziadzią.

Dargos
Dargos Dzisiaj, 06:33

I taki Pocetino może iść do Zenitu, ale do BVB nie? Powód jest prosty: z Zenitem ma walczyć o Mistrzostwo Rosji - tam mają jakiś cel w porównaniu do pewnego klubu, którego celem jest "jak najlepsza gra, ale jak przegramy to też będzie super"