Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borussia Dortmund wygrywa z Altach

12 sierpnia 2020, 19:35, FilipBVB

Borussia Dortmund ma za sobą pierwszy sparing w sezonie 2020/2021. Podopieczni Luciena Favre'a bez problemu pokonali SC Rheindorf Altach 6:0. Gole strzelili: Gio Reyna, Erling Haaland (2), Thorgan Hazard, Emre Can oraz Julian Brandt.

Strzelanie rozpoczął w 13. minucie Giovanni Reyna. Akcję bramkową agresywnym przechwytem zainicjował sprowadzony z Birmingham Jude Bellingham, który podał do Erlinga Haalanda, a ten do Reyny. Amerykanin posłał piłkę między nogami bramkarza. W 35. minucie Erling Haaland po dobrym podaniu Immanuela Pheraia znalazł się sam na sam z bramkarzem gości. Martin Kobras sfaulował Norwega, który podszedł do rzutu karnego i podwyższył prowadzenie BVB. Napastnik Borussii trafił do siatki również w doliczonym czasie pierwszej połowy. Pherai zagrał z lewego skrzydła w szesnastkę, Bellingham odegrał piętą do Haalanda, a ten z bliskiej odległości pokonał bramkarza. W ciągu pierwszych 45 minut dortmundczycy mogli strzelić jeszcze kilka goli, ale dobrych okazji nie wykorzystali Jadon Sancho czy wspomniany Pherai, który m.in. nie trafił do pustej bramki.

Na drugą połowę Favre wystawił nową jedenastkę. Krótko po przerwie Felix Passalck mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden z Tino Casalim. Rezerwowy golkiper Altach nie miał tyle szczęścia w 75. minucie, kiedy to sfaulował Thorgana Hazarda. Belg ustawił piłkę na wapnie i strzelił kolejnego gola. Chwilę później pod bramką gospodarzy znalazł się Emre Can, który otrzymał futbolówkę od Thomasa Meuniera i pewnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców. W 90. minucie Julian Brandt po podaniu Raphaëla Guerreiro stanął oko w oko z Casalim i strzałem obok rywala ustalił wynik spotkania. Przeciwnicy dortmundczyków mieli tylko jedną okazję na strzelenie gola. W 70. minucie Emir Karic wyszedł sam na sam z Lucą Unbehaunem, ale lob Austriaka minął słupek bramki strzeżonej przez 19-latka.

Borussia Dortmund kolejny mecz towarzyski rozegra w niedzielę z Austrią Wiedeń. Początek sparingu zaplanowany jest na godzinę 16:00.

SCR ALTACH – BORUSSIA DORTMUND 0:6 (0:3)

BVB w 1. połowie: Hitz – Morey, Piszczek, Akanji, Schulz – Bellingham, Delaney – Sancho, Reyna, Pherai – Haaland

BVB w 2. połowie: Unbehaun – Meunier, Can, Zagadou, Guerreiro – Raschl, Witsel – Passlack, Brandt, Wolf – Hazard

Gole: 0:1 Reyna (14., Haaland), 0:2 Haaland (36., rzut karny, faul Kobrasa na Haalandzie), 0:3 Haaland (45.+2, Bellingham), 0:4 Hazard (75., rzut karny, faul Casaliego na Hazardzie), 0:5 Can (85., Meunier), 0:6 Brandt (90., Guerreiro)