Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Borussia Dortmund kompromituje się na zakończenie sezonu

27 czerwca 2020, 17:27, FilipBVB
Borussia Dortmund kompromituje się na zakończenie sezonu

Borussia Dortmund po beznadziejnej grze przegrała spotkanie z Hoffenheim 0:4. Wszystkie bramki strzelił Andrej Kramaric.

Mecz 34. kolejki Bundesligi mógł rozpocząć się korzystnie dla BVB, ale główkę Juliana Brandta świetnie obronił Oliver Baumann. Potem do głosu doszli goście. W 8. minucie Pavel Kaderabek zagrał na skraj szesnastki do Andreja Kramaricia, a ten precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Po tej bramce gospodarze próbowali wyrównać, ale ich ataki nie stanowiły większego zagrożenia dla Hoffenheim. W 30. minucie było już 0:2, a na listę strzelców ponownie wpisał się Kramaric, który z bliskiej odległości pokonał Romana Bürkiego, wykorzystując zagranie Roberta Skova.

Krótko po przerwie wynik wynosił już 0:4. Najpierw Kramaric z łatwością ograł Łukasza Piszczka, po czym skierował piłkę między nogami Bürkiego. Chwilę później arbiter Guido Winkmann podyktował rzut karny za rzekomy faul Matsa Hummelsa na Munasie Dabburze. Do jedenastki podszedł strzelec poprzednich trafień. Bürki powinien był obronić uderzenie, ale piłka przeleciała pod szwajcarskim bramkarzem. W kolejnych fragmentach meczu drużyna z Sinsheim mogła strzelić jeszcze kilka bramek, ale golkiper BVB zaprezentował kilka dobrych interwencji. Piłkarze Borussii nie wykazywali natomiast zbyt dużej chęci do gry, nie stwarzając sobie ani jednej dogodnej okazji na pokonanie Baumanna.

W 65. minucie w zespole Dortmundu zadebiutował 20-letni Tobias Raschl. Pomocnik, w przeciwieństwie do większości graczy Borussii, próbował walczyć, podobnie jak jego rówieśnik, Mateu Morey. Starsi koledzy nie byli jednak zainteresowani ambitniejszą grą w ostatnim meczu sezonu 2019/2020. BVB zakończyła ligowe zmagania na 2. miejscu z dorobkiem 69 punktów. Bilans bramek zespołu z Westfalii wyniósł 84:41.

Bundesliga, 34. kolejka
BORUSSIA DORTMUND – TSG HOFFENHEIM  0:4 (0:2)

BVB: Bürki – Piszczek (70. Schulz), Hummels, Balerdi (65. Zagadou) – Morey, Brandt, Witsel, Guerreiro (46. Hakimi) – Reyna (65. Raschl), Hazard (46. Sancho) – Haaland
Rezerwa: Hitz, Rente, Pherai, Führich
Trener: Lucien Favre

TSG: Baumann – Posch, Grillitsch, Hübner (83. Bicakcic) – Kaderabek, Samassekou (83. Nordtveit), Skov (70. Bruun Larsen) – Rudy, Kramaric (70. Zuber) – Dabbur (56. Baumgartner), Bebou
Rezerwa: Pentke, Akpoguma, Ribeiro, Elmkies
Trener: Matthias Kaltenbach

Gole: 0:1 Kramaric (8., Kaderabek), 0:2 Kramaric (30., Skov), 0:3 Kramaric (48., Bebou), 0:4 Kramaric (50., rzut karny, faul Hummelsa na Dabburze)

Sędzia: Guido Winkmann (Kerken)
Żółta kartka: Balerdi
Stadion: Signal Iduna Park (Dortmund)
Widzów: –

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.bvb.de

22 komentarzy ODŚWIEŻ

27 czerwca 2020, 17:31
Szkoda strzępic ryja na nich i tak to w dupie mają
0 0
27 czerwca 2020, 17:34
Ta "drużyna" (jeżeli można to coś tak nazwać) kompromituje się już od wielu sezonów. Idealnym podsumowaniem totalnej wyjebki na wszystko jest numer 1 tej drużyny, który po ciężkim laniu szczerzy ząbki i żartuje jakby nic się nie stało. Każdy szanujący się klub ukarałby go za takie zachowanie - ale niestety nie jest to Borussia.

Myślałem że po meczu z Mainz gorzej już nie będzie - jak widać myliłem się. Wyglądali tragicznie w KAŻDYM aspekcie gry. Oni nawet nie nadążali żeby kogoś sfaulować, nie wspominając o pressingu czy tempie gry. TO JEST SKANDAL JAK TEN KLU JEST ZARZĄDZANY I PRZEZ KOGO !!!

Wicemistrzostwo mają, bo reszta zespołów jest jeszcze bardziej żenująca. Założe się, że Legia grając w Bundeslidze nie byłaby tak całkiem bez szans w walce o wicemistrzostwo. A na pewno różnica punktowa do 2 miejsca nie byłaby wielka.

Mam cichą nadzieję, że jednak zrewidują swoje plany co do przyszłości trenera. Ciekawe kto i kiedy przeprosi za taki żenujący mecz. CZEKAM !!!

Jeżeli Favre ocali dupę, to ten mecz jest idealną zapowiedzią przyszłego sezonu. Jeden wielki cyrk !!
3 0
27 czerwca 2020, 17:42
Nie będzie zadnej zmiany na stanowisku trenera zapomnij jest pandemia i Watze liczy kazdy cent trzeba by bylo siwemu płacić cały rok
3 0
27 czerwca 2020, 18:35
To kolejny raz potwierdza, że pieniądze są w tym klubie ponad sukces sportowy.
2 0
27 czerwca 2020, 17:34
Nie wiedziałem, że można tak zagrać. Poszerzają moje horyzonty.
3 0
27 czerwca 2020, 17:38
Po raz kolejny widać czym tkwi problem tej drużyny. Motywacja, motywacja i jeszcze raz motywacja. Jeżeli chodzi o same umiejętności to nie odbiegamy zbytnio od zawodników Bayernu. Problem jest natomiast w podejściu mentalnym.
3 0
27 czerwca 2020, 18:01
"We must turn from doubters to believers" - cholera tylko kto to powie tym kopaczom i wskrzesi w nich ikrę...
0 0
27 czerwca 2020, 17:39
Favre miej jaja chociaż raz i spier... z Dortmundu jeszcze dzisiaj!
1 0
27 czerwca 2020, 18:37
Żenujący spektakl w wykonaniu żenujących „zawodowców”, którzy w dupie maja klub, kibiców, barwy, herb. Banda nastawionych na hajs amatorów. Niestety Watzke spycha ten klub w niebyt. Żałosne są uwagi typu Witsela: „jak ktoś krytykuje Favrea niech spojrzy na tabele w tym i zeszłym roku co osiągnęliśmy”. Chyba mu się liga chińska z Bundesliga pomyliła.
Nie mam ŻADNYCH oczekiwań od mojego ukochanego klubu na przyszły sezon. Spokojnych wakacji wszystkim na stronie
8 0
27 czerwca 2020, 18:44
„jak ktoś krytykuje Favrea niech spojrzy na tabele w tym i zeszłym roku co osiągnęliśmy”.

Faktycznie mieć 9 pkt przewagi i przewalić frajersko mistrzostwo w końcówce to jeszcze nikt w Bundeslidze przed BVB wcześniej nie dokonał.
1 0
27 czerwca 2020, 19:09
Zajęcie dwa razy drugiego miejsca w słabej lidze przy tym roztrwonić 9 punktową przewagę to naprawdę niezłe osiągnięcie.
Gdzie te puchary panie Witsel. (Suoerpuchar Niemiec to trochę za mało jak na aspiracje klubu)?
1 0
27 czerwca 2020, 19:02
Zawsze można zemścić się po bawarsku i podkupić im Kramaricia, co nie było by głupie bo drugi napastnik i tak jest potrzebny
0 0
27 czerwca 2020, 19:02
brak honoru!Ale co tam,przeproszą i już.A świnie nie kalkulują i dla tego są najlepsi.Klopp wróć!!!!
2 0
27 czerwca 2020, 19:11
Ten mecz dla BVB był tak żenujący że aż śmieszny.
0 0
27 czerwca 2020, 19:22
Najgorsza jest świadomość po tym meczu, że dziadek zostaje na kolejny sezon...
1 0
27 czerwca 2020, 21:10
Lucjan złamał kolejny algorytm i wakacyjne sparingi rozpoczął już w sezonie ligowym, żeby być te kilka kroków przed konkurencją ;) Przyszły sezon nasz!
1 0
27 czerwca 2020, 23:13
Troche to dziwne...
Mainz walczy o utrzymanie-wygrywa z dobrą ciocią Borussią,Borussia spina dupe i jedzie do Lipska by bez większych problemów wygrać z mocnym RB,Hoffen walczy o puchary- wygrywa z dobrą ciocią Borussią.
Tylko czekać aż wybuchnie afera że BVB wzięło jakieś podarki w kopertach...
Hmmm,teraz w czasie ,,epidemii"?
Chyba każdy by wziął w takich sytuacjach...
1 0
28 czerwca 2020, 07:42
Śmieszni jesteście. Co jakaś porażka słabszy mecz to już gnoicie piłkarzy i trenera. Jakbym był kibicem tego klubu to byłbym dumny z tej drużyny łeb w łeb walczyli z Bayernem. Świetny sezon. Świetni piłkarze. Świetny trener. Ale wam nie dogodzi. Wstyd za takich kibiców!
0 -2
28 czerwca 2020, 08:52
No to całe szczęście, że jesteś tylko jakimś anonem z internetu, a nie kibicem dużego europejskiego klubu, jakim jest BVB. Klubu, który mimo swoich swoich rozmiarów, budżetu i ogólnych możliwości nie osiągnął w latach ułamka tego, co mógł osiągnąć.
1 0
28 czerwca 2020, 13:43
Dumni to mogą być kibice schaisse dla kibiców BVB taki sezon jest kolejnym straconym oraz kolejną sportową porażką bo nikt normalny nie cieszy się z drugiego miejsca mając na względzie mityczny już potencjał Borussii Dortmund.
1 0
28 czerwca 2020, 13:41
Pomyj wylewać nie będę bo niestety taki jest aktualnie poziom prezentowany przez BVB od wielu lat, której dzięki prowadzonej obecnie polityce maks co może osiągnąć to drugie miejsce bo to jest gwarancja gry w CL a Oto przede wszystkim chodzi Watzke i Zorc.

W zasadzie można napisać, że ten mecz idealnie podsumował ostatnie lata w wykonaniu BVB czyli wieczne drugie miejsce po fatalnym sezonie pełnym kompromitujących wyników.

Śmiem twierdzić, że obecnie przy obecnie prowadzonej polityce klubu zmiana trenera nie wiele da! Ba uważam, że może nawet bardziej zaszkodzić, gdyż Borussia jest tak jakby wstanie pewnej stagnacji zarówno finansowej, ale przede wszystkim sportowej, która nie zmienia się od wielu lat, a w zasadzie stoi w miejscu od ostatniego tytułu mistrzowskiego, który był zdobyty lata temu.

A co do meczu to po pewnym awansie do CL wynik bez względu na skład bardzo łatwy do przewidzenia skoro piłkarze i klub włączyli tryb wakacyjny.
Edytowano dnia: 28 czerwca 2020, 13:48
2 0
28 czerwca 2020, 14:55
Dargos 'To kolejny raz potwierdza, że pieniądze są w tym klubie ponad sukces sportowy. '
żeś Amerykę odkrył^^
0 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 26 4 4 82
2. Borussia Dortmund 34 21 6 7 69
3. RB Lipsk 34 18 12 4 66
4. Borussia Mönchengladbach 34 20 5 9 65
5. Bayer 04 Leverkusen 34 19 6 9 63
6. TSG 1899 Hoffenheim 34 15 7 12 52
7. VfL Wolfsburg 34 13 10 11 49
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. BVB NAJLEPSZY 495
2. auman 492
3. victor 489
4. fopomopof 486
5. teramisu1992 486
6. mati12 480
7. wujek83 468
8. kolekcjoner89 462
9. BVB MISTRZ 462
10. buniu34 459
cała tabela

shoutbox

F1066
F1066 2 godzin temu

https://www.bvb.de/News/Uebersicht/Borussia-Dortmund-und-Andre-Schuerrle-einigen-sich-auf-Vertragsaufloesung

Yellow1992
Yellow1992 Wczoraj, 21:53

qzase95 Dziękowka za info

qzase95
qzase95 Wczoraj, 20:34

Siema ryju! Wydaje mi się, że jako uzupełnienie składu w miejsce Shaqiri'ego, bo podejrzewam, że w takiej roli ściąga go Jürgen to się sprawdzi. Ciężko powiedzieć coś o nim na podstawie ostatniego sezonu, bo całe S04 grało słabo, lekko mówiąc. W juniorach schalke dawał radę, ale nie ma co się łudzić, że to będzie drugi Mane albo Salah. Pozdro

Yellow1992
Yellow1992 Wczoraj, 20:19

Siemanko mordy Ja mam takie pytanko, domyślam się że będzie w tym temacie obeznani, co jesteście w stanie powiedzieć na temat zawodnika waszego największego wroga a mianowicie Mackkienie? Jestem fanem Lfc i podobno jesteśmy blisko jego podpisania za 22 mln

F1066
F1066 Wczoraj, 12:52

Ale goscia pogielo :) https://www.derwesten.de/sport/fussball/s04/fc-schalke-04-rabbi-matondo-fans-bvb-trikot-dortmund-jadon-sancho-freunde-kumpels-id229511710.html Oparzenie IV stopnia xD

F1066
F1066 Wczoraj, 09:20

https://www.ruhrnachrichten.de/bvb/bvb-fans-waehlen-mats-hummels-zum-spieler-der-saison-1537504.html

qzase95
qzase95 1 dni temu, 2020-07-13

Hallo zusammen, QUELLE: WWW.THESUN.CO.UK Norwich defender Ben Godfrey wanted by Borussia Dortmund and Leipzig as Germans eye shock ?25m transfer swoop Exclusive RB Leipzig und der BVB würden den Verteidiger gern verpflichten.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 1 dni temu, 2020-07-13

Financial Fair Play jest wtedy, kiedy wydasz dużo, i jednocześnie jesteś "fair" bo się z tą organizacją podzielisz ;)

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot 2 dni temu, 2020-07-13

"Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie. Oficjalnie poinformował, że kara nałożona na Manchester City została zmieniona. "The Citizens" mogą wystąpić w najbliższych edycjach Ligi Mistrzów. Klub musi jedynie grzywnę. Wynosi ona 10 mln euro" Ostateczny dowód na to,że FFP to tylko pusty slogan.