Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Oficjalnie: Götze odchodzi z Borussii Dortmund

23 maja 2020, 13:21, KP
Oficjalnie: Götze odchodzi z Borussii Dortmund

To co niedawna wydawało się praktycznie pewne, w dniu dzisiejszym stało się faktem. Dyrektor sportowy Borussii Dortmund, Michael Zorc oficjalnie potwierdził, że Mario Götze pożegna się z klubem z Westfalii po zakończeniu obecnego sezonu.

27-letni napastnik wraz z końcem sezonu 2019/20 wypełni swoją umowę z BVB i stanie się wolnym zawodnikiem. Obie strony zdecydowały, że współpraca nie będzie kontynuowana.

Pod wodzą trenera Luciena Favre były zawodnik Bayernu Monachium nie mógł liczyć na regularne występy. Latem zawodnik trafi do nowego klubu (prawdopodobnie zagranicznego), aby nadać swojej karierze nowego impulsu.

Źródło: www.bvb.de / Foto: www.bvb.de

23 komentarzy ODŚWIEŻ

23 maja 2020, 15:30
Jego w ogole nie powinno tutaj byc. Ten powrot od samego poczatku byl zlym pomyslem.
5 0
23 maja 2020, 16:05
Historia podobna jak w przypadku Sahina i Kagawy. Super gra po czym transfer do innego klubu i klapa na całej lini(w przypadku Turka nawet 2 kluby) . Oby tylko era powrotów na tym odejściu dobiegła już końca.
1 -1
23 maja 2020, 16:17
nara
1 0
23 maja 2020, 17:16
Sam transfer może i nie był głupim pomysłem, ale na pewno nie za taką płace... zegnamy bez zalu.
1 0
KP
23 maja 2020, 17:25
Szkoda, że nie wyszło. Być może byłoby inaczej, ale choroba metaboliczna zrobiła swoje i pozostał cień dawnego zawodnika.

Ty zrezygnowałeś z nas, teraz my rezygnujemy z Ciebie (chociaż nie ma co porównywać okoliczności).

Dzięki za kilka przyzwoitych gier po powrocie i powodzenia Mario!
Edytowano dnia: 23 maja 2020, 17:45
2 0
23 maja 2020, 17:44
Jeden z najgorszych transferów BVB. Facet się skończył po odejściu do bayernu i trzeba było go tam zostawić.
Z bayernu do Dortmundu to tylko im się udał Hummels.
2 0
23 maja 2020, 22:01
Dargos najgorsze w tym wszystkim jest to, że bayern jeszcze na tym transferze tego piłkarzyka zarobił (bo piłkarzyk odszedł na rok przed końcem kontraktu) i to wcale nie miało.
0 0
23 maja 2020, 17:53
Najlepsza wiadomość od dłuższego czasu. Na zawsze zdrajca i gość bez honoru. Zero żalu, zero zainteresowania tym jak potoczą się dalej losy tej zdradzieckiej gnidy. Cieszy fakt, że nie będę musiał więcej oglądać go w koszulce Borussii.
3 0
23 maja 2020, 21:57
Dokładnie nic dodać nic ująć.
1 0
23 maja 2020, 17:56
precz z judaszem
2 0
23 maja 2020, 19:34
Powodzenia.
0 0
23 maja 2020, 19:49
@Dargos
Można by powiedzieć, że dwukrotnie udany transfer Hummelsa.
Co do Mario szkoda faktycznie, że poleciał na kasę i Bayern ale też trzeba obarczyć zarząd za to, że odkupili zawodnika nie do końca przygotowanego do uprawiania sportu. A może to była reklamacja ze strony Monachium?
Życzę Mario jednak jak najlepiej na nowej ścieżce kariery.
0 0
23 maja 2020, 22:22
Bardziej wydaje mi się, że to była nieudolna próba pokazania bayernowi przez Watzke: "My też wam możemy wykupować piłkarzy jak wy nam". Efekt: Bayern odkupił nam gotze, hummelsa i lewandowskiego, my im Hummelsa, gotze i rode. Efekty każdy pamięta.
0 0
24 maja 2020, 15:39
Skwitować można to w ten sposób, że i tak lepiej zarówno finansowo jak i sportowo wyszła na tym bawaria. Co niestety potwierdza trochę naiwność oraz naiwny sentymentalizm Watzke. Mądry Watzke po szkodzie? Czas pokaże czy ta sytuacja czegoś go nauczyła w kwestii sprowadzania byłych piłkarzy z największego rywala.
0 0
23 maja 2020, 21:23
Adiós...
1 0
23 maja 2020, 21:58
Tego zdrajcy w ogóle nie powinno być w BVB, ale cieszy (nareszcie!) fakt, że ten niewdzięcznik odchodzi!!! Niech spada i nigdy więcej nie wraca.
Edytowano dnia: 23 maja 2020, 21:59
2 0
25 maja 2020, 07:44
Bez przesady, piłkarz jak piłkarz, ale nie ma co tak bezpośrednio go nazywać, też jest człowiekiem.
0 0
25 maja 2020, 09:09
W zasadzie zacytuję komentarz PEPE:
" Na zawsze zdrajca i gość bez honoru. Zero żalu, zero zainteresowania tym jak potoczą się dalej losy tej zdradzieckiej gnidy. Cieszy fakt, że nie będę musiał więcej oglądać go w koszulce Borussii." i tyle w tym temacie.
0 0
24 maja 2020, 00:22
Wydymał nas krótko przed finałem LM gdzie narobił fermentu. W mynszen się skończył a mimo tego podał mu zarząd rękę oferując niebotyczne zarobki. Krew człowieka zalewała ale zaciskałem żeby bo zakładał trykot BVB. Mimo ze większość czadu się leczył i NIC nam nie dał jeszcze chcieli mu dać szanse ale na ciut mniejszym (i tak za dużym) wynagrodzeniu. A on co? Strzelił focha. Za to mówię krótko : „sp......” I bez powodzenia
3 0
24 maja 2020, 08:17
W końcu. Mam nadzieję że ten gość już nigdy nie będzie miał nic wspólnego z BVB.
1 0
24 maja 2020, 10:56
Dargos, ciekawa hipoteza. Pokazanie bayernowi, że my też możemy. To Watzke pokazał :) Nie zdziwiłbym się, gdyby to była prawda.

Co do Mario, no cóż, smutna była to historia, mógł zostać legendą BVB i nikt nie kazałby mu grać u nas do emerytury. Myślę, że pograłby u nas jeszcze 2-3 lata na wysokim poziomie, po czym odszedł za granicę, a w Dortmundzie dostawałby owacje na stojące niczym Jan Koller czy swego czasu Metzelder. Wybrał inaczej, wybrał bardzo słaby moment i miejsce, został znienawidzony, stał się synonimem zdrajcy w całych Niemczech. I nawet bramka w finale MŚ wizerunkowo mu nie pomogła.

Następnie powrót do Dortmundu, który bardzo był mi w niesmak, bo jestem przeciwnikiem polityki powrotów (chyba że Lewy chciałby wrócić na dniach ;) ) Ale dałem mu szansę, niech odkupi swoje winy dobrą grą. Nie odkupił, może odejść.

Czy mi szkoda tego odejścia? Paradoksalnie trochę tak, bo można podsumować już pełen etap i stwierdzić, że Mario i BVB, to była trudna relacja, a wcale tak nie musiło być. Goetze zmarnował nie tylko swój talent, ale wyraźnie nas tym zranił i osłabił.

Szkoda, że tak to się potoczyło, osobiście podałbym mu rękę na pożegnanie, ale z takim trochę wyrzutem w oczach jako podsumowanie jego dotychczasowej kariery.
Edytowano dnia: 24 maja 2020, 10:59
2 0
24 maja 2020, 11:07
newonce.sport/2020/05/justin-bieber-niemieckiej-pilki-mario-goetze-i-kariera-ktora-trwala-cztery-lata
1 0
24 maja 2020, 16:03
Kiedyś naprawdę myślałem że będziemy mieli perełkę, gwiazdę absolutnie z TOPu która będzie grała w koszulce BVB, Abstrahując już od tego że poszedł do Bayernu i nie poszło...no cóż, być może system gry nie pasował do niego natomiast to co ten chłopak prezentuje od tamtego czasu na boisku to jakaś kpina a Watzke jeszcze mu proponował przedłużenie kontraktu i 7mln. za sezon :O ja się pytam JAK!? ZA CO?! niech idzie, odejdzie nam komin płacowy z którego nie ma pożytku, pieniądze przeznaczyć na podwyżki dla naszych najlepszych zawodników a w jego miejsce wprowadzać Reynę już do składu! Szkoda kariery Gotze, ciekaw jestem jakby się potoczyła gdyby został w Dortmundzie 7 lat temu - teraz jest w wieku w którym piłkarze prezentują swoje szczyty a on jest wrakiem piłkarza któremu gol w finale mundialu uratował nazwisko bo tak całkiem przepadłby w zapomnienie....
2 0
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. VfL Wolfsburg 4 4 0 0 12
2. Bayern Monachium 4 3 1 0 10
3. Borussia Dortmund 4 3 0 1 9
4. FSV Mainz 4 3 0 1 9
5. SC Freiburg 4 2 2 0 8
6. Bayer Leverkusen 4 2 1 1 7
7. 1. FC Köln 4 2 1 1 7
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 72
2. badus22 69
3. Kamilos09 66
4. Freddie 66
5. kasztan 63
6. Mitre 63
7. donpedro 63
cała tabela

shoutbox

qzase95
qzase95 3 minut temu

byłem dzisiaj na meczu Radomiak - Śląsk Wrocław i jedno przemyślenie: 1. Bramkarz Radomiaka - Majchrowicz ma lepszą grę nogami i wykopy niż Buerki XD

bvbbb
bvbbb godzinę temu

świniaki łapią wiatr w żagle chyba nic ich nie zatrzyma w drodze po mistrza a i może ligę mistrzów nasz zarząd może się od nich uczyć kupili upamecamo i z obroną po problemie a u nas oddali hakimiego a wzięli muniera brawo

Armandzio
Armandzio godzinę temu

RickenZMazowsza tez sie zastanawiam o co chodzi F1066?

Helmut Geier
Helmut Geier 2 godzin temu

Ależ ta kolonia będzie niewygodnym rywalem. Dobrze się ich ogląda

DonPutaPablo
DonPutaPablo 3 godzin temu

Bayern zaorał Barcę 0:3 a dziś 7:0 z Bochum. 2 mecze 10 goli strzelonych i 0 straconych. Można ich nie lubić ale trzeba przyznać, że robi wrażenie. To co, jutro 2:1 z Unionem?

F1066
F1066 Dzisiaj, 14:52

:)

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Dzisiaj, 14:40

Co to jest słowiańskie DNA?

F1066
F1066 Dzisiaj, 14:37

Ok, to moze inaczej. Slowianskie DNA :) Mowisz rajcowanie sie rodakiem, ktory cos znaczy na swiecie? Skonczy sie, kiedy przestanie cos znaczyc, nastapi era bluzgania. Niestety, ale to kochamy:)))

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Dzisiaj, 14:00

Żadna "słowiańska mentalność" (co to w ogóle jest?), tylko zwykłe, powszechne w skali kosmosu, rajcowanie się rodakiem, który coś znaczy na świecie. W tym wypadku w światowym futbolu. Przyznacie chyba, że łagodnie mówiąc, niewielu mamy obecnie zawodników sportowej klasy Lewandowskiego. Jeszcze to mieszanie w temat słowiańskości. Gwarantuję, że gdyby 40 lat temu media, szczególnie elektroniczne, były tak powszechne jak dziś, to w futbolowym świecie byłoby pełno zachwytów mieszkańców San Marino nad talentem i sukcesami Massima Boniniego. Nieważne jaki mecz by był pokazywany, to jakiś sanmaryński Borek co chwila wspomniałby o Juventusie. Niezorientowanym przypominam, że San Marino nie leży w kręgu kultury słowiańskiej.