Borussia Dortmund bardzo chciałaby zatrzymać Achrafa Hakimiego w swoich szeregach, jednak po udanym okresie dwuletniego wypożyczenia, władze Realu Madryt nie zamierzają sprzedawać utalentowanego Marokańczyka.
Chociaż Królewscy wiążą z Hakimim długoterminowe plany, z najnowszych doniesień z rynku transferowego wynika, że istnieją szansę, aby pobyt defensora w Dortmundzie wydłużył się w czasie.
Hakimi wracając do Realu Madryt już w tym momencie, musiałby podjąć rywalizację z Danielem Carvajalem, który znajduję się obecnie w najlepszym wieku dla piłkarza (28) i cieszy się pewną pozycją w klubie z Estadio Santiago Bernabeu.
Mówi się, że Real Madryt chciałby przedłużyć wygasającą w 2022 roku umowę z Hakimim o kolejne trzy lata, a następnie wysłać go na kolejne wypożyczenie.
Wydaje się mało prawdopodobne, aby trwało one dwa lata jak w przypadku obecnego porozumienia z BVB ? w grę wchodzi wypożyczenie na czas jednego sezonu. Pozostaje pytanie, czy Borussia Dortmund będzie zainteresowana takim rozwiązaniem.