We wtorek Borussia Dortmund zmierzy się na własnym stadionie z Paris Saint-Germain w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiedzieli Lucien Favre i Axel Witsel.
Wypowiedzi Favre'a:
? Obejrzeliśmy kilka meczów PSG. Znamy ich graczy, przygotowujemy się na starcie z nimi. Paryż jest niebezpieczną drużyną. Fazę grupową skończyli przed Realem Madryt, to mówi wszystko. Na końcu liczy się jednak nasz występ.
? Grając z PSG nie możesz pozwolić sobie na niepotrzebne straty piłki. PSG potrafi błyskawicznie zaatakować po przejęciu futbolówki.
? Dla Erlinga Haalanda sytuacja w Dortmundzie jest nieco inna, jednak ma za sobą występy w Lidze Mistrzów w barwach Salzburga. Myślę, że przystosowanie się do nowych okoliczności nie zajmie mu dużo czasu.
? Julian Brandt na pewno nie zagra. Poza tym nie odnotowaliśmy nowych kontuzji.
? Świetny mecz może oznaczać również świetną grę obronną. Jutro spotkają się dwie ofensywnie nastawione drużyny, jednak nie mam nic przeciwko wynikowi 1:0 dla nas.
Komentarz Witsela:
? Jestem pewien, że Neymar jutro zagra. Jest bardzo niebezpieczny. Inni piłkarze, jak Mbappé czy Di María, są równie groźni. Musimy uważać na wszystkich.
? Przeciwko Frankfurtowi zagraliśmy wyraźnie agresywniej. Gdy traciliśmy piłkę, robiliśmy wszystko, by jak najszybciej ją odzyskać. Jutro będzie to bardzo ważne. Myślę, że ten mecz może być podobny do naszego starcia z Barcą.