Lucas Barrios bronił barw Borussii Dortmund w sezonach 2009/10-2011/12. W tym czasie rozegrał dla Czarno-Żółtych 102 spotkania, w których strzelił 49 bramek i zanotował 17 asyst.
W ostatnim czasie Barrios reprezentował BVB w turnieju legend rozgrywanym w Brazylii, gdzie Borussia zajęła 3. miejsce, przegrywając z Barceloną 0:2 i wygrywając z Bayernem Monachium 3:2. Przy okazji napastnik odpowiedział na pytania widzów serii Od Borusse do Borusse.
Kto Twoim zdaniem był najlepszym piłkarzem BVB, gdy ty tam grałeś?
- Mario Götze grał ze mną, ale Shinji Kagawa również był bardzo dobry. W sumie mieliśmy wtedy świetny zespół.
Kto był lub jest Twoim najlepszym przyjacielem w BVB?
- Roman Weidenfeller jest moim dobrym przyjacielem. Bardzo mi pomógł, kiedy mieszkałem w Niemczech. My, gracze z Ameryki Południowej, bardzo doceniamy wsparcie, które otrzymujemy po przeprowadzce do innego kraju. Jestem z nim w kontakcie do dzisiaj. Spotkałem się również z Shinjim. Mam wielu przyjaciół w Dortmundzie.
Czy po zawieszeniu butów na kołku śledzisz losy BVB, byłeś na Signal Iduna Park?
- Jasne, jestem fanem BVB. Oglądam mecze Dortmundu. Podoba mi się obecny skład. Mieszkam daleko od Dortmundu, jednak cieszę się, widząc BVB w akcji.
Czy brakuje Ci dortmundzkiej pogody?
- Tak (śmiech). Szczerze, nie było łatwo szybko się zaadaptować. Jednak jeśli twoje otoczenie jest w porządku, pogoda nie stanowi problemu.
Kto jest Twoim ulubionym graczem z obecnego składu?
- Jadon Sancho. Zawsze mówiłem, że to bardzo dobry zawodnik. Jest szybki, strzela gole - to ważne. Mam nadzieję, że dalej będzie robił to, co robi. Mam również nadzieję, że Dortmund ponownie wygra Ligę Mistrzów.
Jak bardzo jesteś szczęśliwy, będąc częścią Zespołu Legend Borussii Dortmund?
- Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ mam tutaj wielu przyjaciół: Tinga, Ded? i inni. Nie grałem z Janem Kollerem, ale jego także znam. Dla przykładu grałem również z Mo Zidanem. Dawaliśmy z siebie wszystko dla BVB. To jest powód, dla którego teraz należymy do Drużyny Legend.
Jak krótko opisałbyś swój czas spędzony w BVB?
- To był najlepszy czas w mojej karierze.