Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Przed meczem z Schalke

25 października 2019, 15:17, WŁ
Przed meczem z Schalke

Już jutro w ramach 9. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund rozegra na wyjeździe derbowe spotkanie z FC Schalke 04. BVB jest obecnie czwarta, ale od pierwszej w tabeli Borussii Mönchengladbach ma jedynie punkt mniej. Schalke zajmuje natomiast siódme miejsce, ale do Czarno-Żółtych traci jedno oczko. Na szczycie Bundesligi jest duży ścisk, więc niewykluczone, że zwycięzca tego pojedynku będzie liderem po zakończeniu kolejki, co powoduje, że spotkanie będzie jeszcze bardziej emocjonujące.

Wydaje się, że Borussia się odblokowała i przerwała passę remisów wygrywając z imienniczką z Gladbach. Trzeba dodać jednak, że styl gry drużyny z Dortmundu nadal nie porywa. Często brakuje ostatniego podania, a także wykończenia akcji. Dodatkowo wicemistrzowie Niemiec popełniają dużo błędów w defensywie co przekłada się na 11 straconych bramek w 8 meczach.

Schalke natomiast zaskakuje. W zeszłym sezonie zajęło dopiero 14 miejsce, a teraz ma już 14 punktów po 8 kolejkach (4 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki). Świetną formę prezentuje Marokańczyk Harit, który został wybrany najlepszym zawodnikiem września w Bundeslidze. Mimo, że styl Schalke nie jest miły dla oka i grają oni cały czas tę samą toporną piłkę, to wydaje się, że David Wagner to odpowiedni trener dla Die Knappen.

Ostatnie derby zakończyły się dramatycznie dla Borussii. Czerwone kartki ujrzeli kapitan Marco Reus oraz Marius Wolf, a mecz zakończył się rezultatem 4:2 dla ekipy Schalke. Teraz BVB nie może pozwolić sobie na coś takiego.

 

Bundesliga, 9. kolejka
FC SCHALKE 04 ? BORUSSIA DORTMUND
Sobota, 26.10.2019, 15:30 (Veltins-Arena)

Borussia Dortmund: Bürki ? Piszczek, Akanji, Hummels, Schulz ? Witsel, Delaney ? Sancho, Reus, Hazard ? Brandt
Rezerwowi: Hitz, Morey, Zagadou, Hakimi, Bruun Larsen, Guerreiro, Weigl, Dahoud, Götze
Pod znakiem zapytania: Reus
Nie zagrają: Alcácer, Schmelzer
Trener: Lucien Favre

 

FC Schalke 04: Nübel ? Kenny, Stambouli, Sane, Oczipka ? Serdad, Mascarell ? Caligiuri, Harit ? Burgstaller, Matondo
Rezerwowi: Schubert, Miranda, Kabak, Nastasic, Uth, Raman, Kutucu, Boujellab, Mercan
Pod znakiem zapytania: McKennie
Nie zagra: Bentaleb
Trener: David Wagner

 

Arbiter: Dr Felix Brych

Źródło: www.borussia.com.pl / Foto: www.kicker.de / Foto:
9 komentarzy ODŚWIEŻ
25 października 2019, 16:15
Przed tym meczem kompletnie nic nie ma znaczenia. Ani plusy, ani minusy jutrzejszych rywali. Są kibice, dla których derby to gwóźdź rundy. Jestem jednym z nich. Nie oczekuję fajerwerków, pięknej gry i kosmicznego poziomu. Mam to w dupie.
Zarazę trzeba zniszczyć. Obojętnie jak. Inni niech ich szanują, zaliczają do czołówki ligi, chwalą Wagnera , Harrita i kogo tam jeszcze te śmiecie mają do dyspozycji. Pies z nimi tańcował. Tylko zwycięstwo. Żadnej litości, współczucia, szacunku.
TOD UND HASS DEM s04!!!
0 0
25 października 2019, 17:16
Tylko zwycięstwo BVB!!!!
0 0
25 października 2019, 18:32
Tu nie ma ze zmiłuj. Wali mnie przegrana w Mediolanie. Jeden mecz w sezonie nasze chłopaczki z siwym panem na ławce maja być tego dnia pitbullami chcącymi rozerwać na strzępy to gowno. Żadnej taryfy ulgowej. Jak znów będą dziewczynkami to powinien być koniec kariery ich w BVB
0 0
25 października 2019, 18:52
Sercem za BVB. Mam nadzieję, że uda im się wygrać w tak ważnym meczu. Typ: 1:2 dla BVB.

Rozum mówi wprost - zabiegają ich na śmierć. Nie będą w stanie operować piłką, nie będą w stanie nawet oddać celnego strzału. Do tego dochodzi brak stabilności w obronie, nieprzygotowanie do szybkiej gry przeciwnika.
Dostaną co najmniej 2 bramki. Typ: 3:0 dla nich.
0 0
25 października 2019, 18:58
Serca nie dotykaj. Łeb rozwal o byle co, jak najprędzej. Byleś oddychał. Myśleć nie musisz.
0 0
25 października 2019, 19:22
Jest taki jeden jedyny dzień w roku !!to najważniejszy dzień dla kibica BVB ,dzień w którym matka wszystkich derbów Niemiec elektryzuje cała brać pilkarska. Obojętnie kto,czy dziecko czy dorosły ,każdy w Dortmundzie wie, ze jest takie miasto ,w którym jest taki klub który zwie się scheiss o4 .To znienawidzone plemie ,to najważniejszy a zarazem najgorszy wróg jaki istnieje w niemieckiej lidze.To,co należy zdeptać aby tego nie było. To coś takiego , co trzeba w tym dniu zniszczyć i pogrążyć na cały rok w bólu ,bólu który będzie przez 365 dni tkwił w każdym sercu kibica scheisse o4. Niech cierpią , Niech ich cierpienie będzie najgorszym z najgorszych cierpień wśród kibiców .
Dla nich niema żadnej litości .Dla nich nigdy !!! Tylko zwycistwo BVB !!!




Tod und Hass dem so4.
0 0
25 października 2019, 20:52
youtube.com/watch?v=lnxNiKVs4Fg

Na rozgrzewkę. Jutro tylko zwycięstwo!!!
0 0
25 października 2019, 21:36
Mam nadzieje, że BVB wygra 4:0 z schaisse bo ich nazwa po prostu zobowiązuje do tego typu porażek z czarno-żółtymi. Na ten moment najważniejszy mecz sezonu.
0 0
26 października 2019, 04:16
Pięknie napisane /darkan/.
/Dargos/ - zabiegają "na śmierć" ??? chyba nie widziałeś żadnego meczu schei sse w tym sezonie. To jedna z najbardziej "cepowato" grających ekip w tym sezonie. Ciekaw jestem czy będziesz w stanie napisać coś pozytywnego jeśli pchniemy ich ... 0-3...
0 0

tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 21 17 3 1 54
2. Bayer Leverkusen 21 13 7 1 46
3. Eintracht Frankfurt 21 11 6 4 39
4. RB Lipsk 21 10 6 5 36
5. VfB Stuttgart 21 10 5 6 35
6. SC Freiburg 21 10 3 8 33
7. FSV Mainz 21 9 5 7 32
8. Borussia Mönchengladbach 21 9 4 8 31
9. VfL Wolfsburg 21 8 6 7 30
10. Werder Brema 21 8 6 7 30
11. Borussia Dortmund 21 8 5 8 29
12. FC Augsburg 21 7 6 8 27
13. Union Berlin 21 6 6 9 24
14. FC St. Pauli 21 6 3 12 21
15. TSG 1899 Hoffenheim 21 4 6 11 18
16. Holstein Kiel 21 4 3 14 15
17. 1. FC Heidenheim 21 4 2 15 14
18. VfL Bochum 21 2 4 15 10
cała tabela
shoutbox
dawid2468
dawid2468 Wczoraj, 17:52

Ja osobiście postawiłbym na Reyne jako ofensywny. Tylko jest to dość kontuzjogenny zawodnik

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 16:14

Piszą że młodzi są zbyt często przesuwani między drużynami i wygląda to chaotycznie Kabar już sobie nie pogra na lewej obronie. Jednocześnie Campbella na skrzydło i Watjena do środka można dołączyć na stałe

flammen
flammen Wczoraj, 11:59

FilipSantana - niestety brutalne ale prawdziwe to co napisałeś... :(((

Marco Reus
Marco Reus Wczoraj, 07:17

Guirassy piłkarzem tygodnia CL

Danzig
Danzig 1 dni temu, 2025-02-13

Podsłuchane w markecie.Kuzyn ze wsi mi powiedział.Hollerbach z Unionu na horyzoncie..

mixdx
mixdx 1 dni temu, 2025-02-13

Svensson z Guirassym w jedenastce kolejki ligi mistrzow

FilipSantana
FilipSantana 1 dni temu, 2025-02-13

na 99% nie sprzedamy niestety Cana, Sulego i Grossa. Jest bardzo mala szansa, że uda się sprzedać Sabitzera i Brandta (bardzo bym tego chcial ale raczej bez formy nikt ich nie weźmie). Antona nie ma sensu sprzedawać poza tym zarząd tego na pewno nie zrobi. A ktoś z trójki Kobel, Adeyemi i Gittens latem odejdzie na 100pro bo następny sezon bez LM. No i jeszcze zostaje kwestia Ozcana, Reyny, Hallera i Moukoko. Cala 4 ma kontrakt do 2026 roku a nie odgrywają żadnej roli w klubie. Haller nie zrezygnuje z wysokiej pensji więc u niego tylko wypożyczenie. Moukoko też zarabia sporo a po aferze z kręconym licznikiem, nikt go już nie weźmie. Ozcana da radę sprzedać ale za jakies marne grosze, Reyna zaś myślę, że pójdzie spokojnie za 15-20mln

Le0n
Le0n 1 dni temu, 2025-02-13

Krótko czy długo. Krótko to tak, mamy dużo podań, bo Kovac tak lubi jak Pep. Teraz to dało efekt bo przeciwnik wymiękł ale czas pokaże.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 1 dni temu, 2025-02-13

W tabeli dość ciasno, 4 pkt do 6 miejsca. A później? Eintracht, Bayer i Bayern pewnie będą punktować dalej. Nie ma co się łudzić na top3 Freiburg i Mainz nie grają niczego specjalnego. Najprawdopodobniej o puchary będziemy walczyć z Lipskiem i Stuttgartem

deblin12@onet.pl
deblin12@onet.pl 1 dni temu, 2025-02-13

Ja tam czekam, aż Beier się obudzi przecież skąś te 16 goli strzelił...

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 1 dni temu, 2025-02-13

Skrzydła działały słabo więc Kovac zmienił ustawienie, tu zaplusował Cieszy dobre spotkanie Sabitzera, oby to utrzymał. Svenssona jeszcze trudno ocenić ale zrobił dobre pierwsze wrażenie

wola
wola 1 dni temu, 2025-02-13

Zobaczymy teraz, co dalej. Teoretycznie mamy kilka łatwych spotkań do punktowania. Trzeba iść za ciosem!!!

ryś
ryś 1 dni temu, 2025-02-13

To jest właśnie reakcja na grę "tu i teraz".

ryś
ryś 1 dni temu, 2025-02-13

wola Wyglądało tak, że Sporting mocno spuchł. Nie bez znaczenia na dalszy przebieg meczu miały też dość szybko strzelone przez nas dwie bramki. Ale tak naprawdę jak było wiedza sami zawodnicy. Fakt mocno rzucający się w oczy był dla mnie taki, że w pierwszej połowie Sporting grał bardzo intensywnie tj. pierwsze 40 minut ,bo pod koniec pierwszej połowy już my dochodziliśmy do głosu. Te przetasowania pozycji naszych atakujących w drugiej połowie temu dopomogły bo przy stojącym tylko w polu karnym Guirassim i tylko sporadycznych wejściach do środka naszych skrzydłowych były marne szanse na końcowy sukces. Jeżeli stał za tym Kovac to dobrze to wróży na przyszłość.

artur1973
artur1973 2 dni temu, 2025-02-13

Myron Boadu - podobniez gwiazda napadu Bochum nie zagra z nami w derbach?. Jest nadzieja ze ugramy jakiś punkt :-)

Kapolini76
Kapolini76 2 dni temu, 2025-02-13

Dzięki panowie za info oby tak dalej heja BVB

fanatyk88
fanatyk88 2 dni temu, 2025-02-12

No faktycznie, niektórzy tu pisali ze jednostronny będzie mecz Bayernu. Bardzo był jednostronny. Jeszcze w rewanżu im się mordy zapalą.

Alex3110_
Alex3110_ 2 dni temu, 2025-02-12

Dzięki

Kot13
Kot13 2 dni temu, 2025-02-12

Na kogoś z pary Aston Villa - Lille a jak przejdziemy dalej to Liverpool albo Barcelona

Alex3110_
Alex3110_ 2 dni temu, 2025-02-12

Jak to dalej jest, na kogo możemy trafić w następnej rundzie CL?

dawid2468
dawid2468 2 dni temu, 2025-02-12

Czyli rewolucje w szatni w czasie przerwy zaczyna działać, a to dobrze rokuje

wola
wola 2 dni temu, 2025-02-12

ryś to było raczej zamierzone, bo zauważyłem takie próby z Grossem już w pierwszej połowie :-) Nie wiem tylko, co wczoraj się stało, czy to Sporting spuchł, a może to my zagraliśmy perfekcyjną połówkę... ??? Najważniejsze, że wreszcie oglądało się BVB jak kiedyś!!!

Kot13
Kot13 2 dni temu, 2025-02-12

Serhou Guirassy strzelił wczoraj 10 bramkę w tej edycji LM , tym samym wyrównał rekord strzelonych goli LM dla BVB przez pojedyńczego gracza. Wcześniej podobną liczbę bramek zdobyli jedynie Robert Lewandowski w sezonie 2012/2013 oraz Erling Haaland w sezonie 2020/2021. Jeżeli Gwinejczyk zdobędzie w rewanżu kolejnego gola zostanie samodzielnym liderem.

deblin12@onet.pl
deblin12@onet.pl 2 dni temu, 2025-02-12

Bo brakuje nam kogoś takiego jak Rocco Reitz który będzie latał od pola karnego do pola karnego

ryś
ryś 2 dni temu, 2025-02-12

Panowie na razie trudno o jakiś huraoptymizm . Wczoraj odmienił nasza grę i dał sygnał do ataku nie kto inny tylko Guirassy, który zaczął się gdzieś ok. 50 minuty cofać i rozgrywać, a w jego miejsce zaczął wchodzić Beyer i Gross !. Obrona Lizbonczyków "zwariowała" , a cały ich zespół "siadł" fizycznie i zostawiali nam bardzo dużo miejsca. Czy to był pomysł na grę Kovaca czy tez samoistna inicjatywa tego nie wiem ale przyniosło to piorunujący skutek. Czy to już tak będzie zawsze przekonamy sie w najbliższym czasie.

fanatyk88
fanatyk88 2 dni temu, 2025-02-12

Pofantazjować przecież można, ja im w każdym meczu życzę porażki.

Mattii
Mattii 2 dni temu, 2025-02-12

Bądźmy poważni, w aktualnej formie Bayernu to będzie jednostronne spotkanie.

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel 2 dni temu, 2025-02-12

Bajki z mchu i paproci. Rozłożą przed Bayernem nóżki tak jak przed nami.

fanatyk88
fanatyk88 2 dni temu, 2025-02-12

Żeby tak Celtic pokusił się o niespodziankę i walnął tych wieśniaków.

wola
wola 2 dni temu, 2025-02-12

Kapolini76 w pierwszej połowie szybka gra Sportingu i wiele sytuacji pod naszą bramką. Wszystkie strzały w Kobela i jeden w poprzeczkę. W drugiej można było przecierać oczy za zdziwienia. Tym razem szybka gra ale BVB. Często na jeden kontakt. Nagle w drużynie coś zaskoczyło. Zaczęli tworzyć sytuacje i strzelać bramki jak w najlepszych czasach. W sobotę zobaczymy, czy to potwierdzą w Bochum... czy jesteśmy na huśtawce.

statystyki
Użytkownicy online:
Gości online: 109
Zarejestrowanych użytkowników: 10244
Ostatnio zarejestrowany: miszczakj@o2.pl
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem