W czwartkowy wieczór, w Księstwie Monako, odbyło się losowanie grup Ligi Mistrzów 2019/2020. Borussia Dortmund, która była losowana z drugiego koszyka, znalazła się w grupie F. Rywale BVB to: FC Barcelona, Inter Mediolan oraz SK Slavia Praga.
Mecze 1. kolejki fazy grupowej zostaną rozegrane w dniach 17, 18 września. Dokładne terminy spotkań poznamy w najbliższych godzinach.
Wszystkie grupy prezentują się następująco:
Grupa A:
PSG
Real Madryt
Club Brugge
Galatasaray
Grupa B:
Bayern Monachium
Tottenham
Olympiacos
Crvena Zvezda
Grupa C:
Manchester City
Shakhtar Donieck
Dinamo Zagrzeb
Atalanta
Grupa D:
Juventus
Atlético
Bayer Leverkusen
Lokomotiv Moskwa
Grupa E:
Liverpool
Napoli
Salzburg
Genk
Grupa F:
Barcelona
Borussia Dortmund
Inter
Slavia Praga
Grupa G:
Zenit
Benfica
Lyon
RB Lipsk
Grupa H:
Chelsea
Ajax
Valencia
Lille
Poniżej szczegółowy harmonogram rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020:
17, 18 września: 1. kolejka
1, 2 października: 2. kolejka
22, 23 października: 3. kolejka
5, 6 listopada: 4. kolejka
26, 27 listopada: 5. kolejka
10, 11 grudnia: 6. kolejka
16 grudnia: losowanie 1/8 finału
18, 19, 25, 26 lutego: pierwsze mecze 1/8 finału
10, 11, 17, 18 marca: mecze rewanżowe 1/8 finału
20 marca: losowanie ćwierćfinałów i półfinałów
7, 8 kwietnia: pierwsze mecze ćwierćfinałowe
14, 15 kwietnia: rewanżowe mecze ćwierćfinałowe
28, 29 kwietnia: pierwsze mecze półfinałowe
5, 6 maja: rewanżowe mecze półfinałowe
30 maja: finał na Stadionie Olimpijskim im. Atatürka w Istambule
FC Barcelona - będzie niesamowicie ciężko. Liczę jednak, że uda się wygrać z nimi u siebie i powalczyć. 3 pkt i będę zadowolony.
Inter - będzie ciężko, ale wierzę w 4 pkt. U siebie możemy z nimi wygrać, na wyjeździe będzie ciężko, ale jak dadzą 100 % i unikniemy kontuzji to są w stanie zremisować, a może nawet i wygrać.
Slavia Praga - jeżeli chcą wyjść z grupy to bezwzględnie muszą zdobyć 6 pkt. I tu nie ma zmiłuj, chociaż to nie będzie formalność i łatwo jest stracić pkt jak chociaż na chwile się odpuści.
Bardzo interesujące mecze nas czekają w tym sezonie. Celem jednak musi być wyjście z grupy. Jest duża szansa na mecze w telewizji, więc z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia już tej edycji LM.
???? 17/09 BVB-FCB, godz. 21.00
?? 02/10 SLP-BVB, godz. 18.55
??23/10 INT-BVB, godz. 21.00
????05/11 BVB-INT, godz. 21.00
??27/11 FCB-BVB, godz. 21.00
????10/12 BVB-SLP, godz. 21.00