Po fatalnym pożegnaniu z Ligą Mistrzów, Borussia Dortmund rozpoczyna zmagania w Lidze Europy.
Szkoleniowiec westfalskiego klubu, Peter Stöger zapowiedział podczas konferencji prasowej przed meczem z Atalantą Bergamo, że jego zespół traktuje spotkania w tych rozgrywkach bardzo prestiżowo.
? Na pewno czekają nas ciężkie mecze. Nawet jeśli przeciwnicy w Lidze Europy nie są tak prestiżowi, jesteśmy ostrożni.
? Być może w Niemczech Atalanta nie wydaje się być wielkim klubem, ale pokazali już, że są w stanie pokonać właśnie wielkie kluby.
? Atalanta jest bardzo dobrze zorganizowana i potrafi grać w typowo włoskim stylu. Oczekujemy zwartego w środku pola rywala. Zawsze miałem szacunek do dobrze zorganizowanych, walczących jako kolektyw zespołów.
Austriacki opiekun BVB odniósł się także do tematu sytuacji kadrowej swojej drużyny.
- Marco Reus zrobił dobre wrażenie i wygląda na to, że po swoim powrocie czuje się dobrze i może grać. Sytuacja Shinjiego Kagawy nie wygląda dobrze.
Peter Stöger wypowiedział się także na temat możliwego przedłużaniu kontaktu z Borussią i ewentualnej gry w finale Ligi Europy w maju.
? Cieszą mnie pochwały ze strony Hansa-Joachima Watzkego. To miłe. Skupiam się jednak na sporcie.
? Wszyscy zaklepujemy termin na 16 maja. Nawet przeciwko dobrym rywalom masz dwa mecze szansy na awans.
Ale każdy wynik jest możliwy. Ten mecz nie ma faworyta.