Po długiej kontuzji kostki oraz przebytej operacji, Raphael Guerreiro był zmuszony oglądać pierwsze 14 meczów w sezonie z poziomu trybun. Sezonowy debiut Portugalczyk zanotował we wczorajszym meczu z Magdeburgiem, po którym udzielił krótkiego wywiadu dla BVBtotal!.
Raphael, przeciwko Magdeburgowi wreszcie zanotowałeś powrót na boisko. Jak było?
Raphael Guerreiro: ? Jestem szczęśliwy, że znowu mogę grać. Czułem się dobrze, wydarzenia na boisku też przebiegały dobrze. To był stosunkowo trudny mecz. Magdeburg to solidny trzecioligowiec. Tak wysokie zwycięstwo nie było proste.
Za tobą długie i trudne chwile. Przez długi czas byłeś kontuzjowany i musiałeś ciężko walczyć o powrót do pełni sprawności. Było ciężko?
Raphael Guerreiro: ? To był trudny czas. Bardzo się cieszę, że wreszcie wróciłem do gry. Z tego miejsca chciałbym podziękować pracownikom klubu, którzy okazali mi mnóstwo wsparcia.
Mówisz, że czujesz się dobrze. Jak sądzisz, jak długo potrwa twój powrót do pełni sprawności?
Raphael Guerreiro: ? Oczywiście nie jestem jeszcze w stu procentach w formie, ale to kwestia czasu. Muszę to odbudować. Niemniej jednak, postaram się być zawsze gotowy, gdy trener będzie mnie potrzebował.