Po nieudanym starcie zmagań w Lidze Mistrzów, Borussia Dortmund stanie przed szansą na zdobycie pierwszych trzech punktów w tych prestiżowych rozgrywkach. BVB zmierzy się w spotkaniu wyjazdowym z APOEL-em Nikozja.
Porażki 1:3 z Tottenhamem Hotspur w Londynie oraz Realem Madryt w Dortmundzie, postawiły Czarno-Żółtych pod ścianą. Pojęcie marginesu błędu zostało już przez drużynę Petera Bosza wykorzystane. Chcąc liczyć się w walce o fazę pucharową, Dortmund musi zacząć odnosić zwycięstwa, od meczu na Cyprze zaczynając. Po domowej porażce z RB Lipsk w Bundeslidze, zdobywcy Pucharu Niemiec stoją przed szansą pokazania sportowej złości.
Zespół z Nikozji rozpoczął zmagania w grupie H jeszcze gorzej niż Borussia. Zarówno Koguty, jak i Królewscy, okazali się lepsi od rywali, aplikując im trzy gole w meczu, nie inkasując ani jednego. Zajmujący czwarte miejsce w tabeli ligi cypryjskiej podopieczni Georgiosa Donisa nie mogą oczekiwać taryfy ulgowej od BVB.
Sześciu nieobecnych w Dortmundzie i zaledwie jeden w Nikozji. Na liście nieobecnych Borussii znajdą się Marco Reus, Łukasz Piszczek, Sebastian Rode, Erik Durm, Raphaël Guerreiro oraz André Schürrle. Ponadto pod znakiem zapytania stoi występ powracającego po kontuzji Marcela Schmelzera. W kadrze gospodarzy zabraknie Georgiosa Efrema.
APOEL NIKOZJA - BORUSSIA DORTMUND, 3. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów, 17.10.2017, 20:45, GSP Stadium
APOEL Nikozja: Watermann ? Vouros, Merkis, Rueda, Alexandrou ? Vinicius, Morais ? Zahid, Ebecilio, Alonefitis ? de Camargo
Ławka rezerwowych: Gudi?o, Souza, Poté, Makris, Farias, Antoniou, Bertoglio
Zagrożeni absencją: Brak
Nie zagrają: Efrem
Trener: Georgios Donis
Borussia Dortmund: Bürki ? Toljan, Sokratis, Bartra, Zagadou? Weigl ? Dahoud, Kagawa ? Yarmolenko, Aubameyang, Pulisic
Ławka rezerwowych: Weidenfeller, Subotic, Toprak, Sahin, Castro, Isak, Philipp
Zagrożeni absencją: Schmelzer
Nie zagrają: Piszczek, Reus, Guerreiro, Schürrle, Rode, Durm
Trener: Peter Bosz
Arbiter: Aleksei Kulbakov (Białoruś)