Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto

Lars Ricken

Data urodzenia: 10.07.1976
Miejsce urodzenia: Dortmund
Narodowość: Niemcy
Pozycja: Pomocnik
W Borussii w latach: 1993-2009
Liczba spotkań/goli: 299/49
Obecnie: W 2009 roku zakończył karierę.  Obecnie pracuje jako trener młodzieży w BVB

 

 BIOGRAFIA:

Rozpoczynał karierę w 1982 roku młodzieżowym klubie TuS Eving-Lindenhorst, skąd przeniósł się w 1986 do innego młodzieżowego klubu Eintrachtu Dortmund.

W wieku 14 lat został dostrzeżony przez skautów innej drużyny z Dortmundu - Borussii. Jego kariera po przejściu do BVB nabrała rozpędu. W drugiej drużynie wyrósł na prawdziwą gwiazdę i już w 1994 roku dostał swoją szansę w 1 drużynie. Zadebiutował w Bundeslidze w spotkaniu z VfB Stuttgart, a dwa tygodnie później strzelił swoją pierwszą bramkę w lidze - w spotkaniu z MSV Duisburg. Powoli wchodził do drużyny, w której występowali m.in. Matthias Sammer, Stephane Chapuisat czy Michael Zorc.

W sezonie 1996/1997 Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. W spotkaniu finałowym z Juventusem Turyn Lars usiadł na ławce rezerwowych, by wejść w drugiej połowie. Po kilkunastu sekundach od wejścia dostał piłkę na środku boiska, podbiegł kilka metrów i z odległości około 30 metrów strzelił do bramki Włochów. Bramka ta przypieczętowała zwycięstwo Borussii.

W 2009 roku trapiony licznymi kontuzjami zawodnik zdecydował się zakończyć karierę. Obecnie zajmuje się szkoleniem młodzieży w Borussii.

Ostatnio zmodyfikowano: 3 lata temu