Pełna funkcjonalność tej strony wymaga internetowych ciasteczek, więcej informacji o nich znajdziesz tutaj. AKCEPTUJĘ
zapamiętaj mnie
Załóż konto
Forum Borussia Dortmund

Przyszły mecz

Greuther Fürth - Borussia Dortmund
Puchar Niemiec
poniedziałek, 20.08.2018; 20:45

Poprzedni mecz

Borussia Dortmund 1:0 Lazio Rzym
Mecz towarzyski
niedziela, 12.08.2018; 17:30

Tabela Bundesligi

  • 1
  • Bayern Monachium
  • 34
  • +64
  • 84
  • 2
  • Schalke 04
  • 34
  • +16
  • 63
  • 3
  • TSG Hoffenheim
  • 34
  • +18
  • 55
  • 4
  • Borussia Dortmund
  • 34
  • +17
  • 55
  • 5
  • Bayer Leverkusen
  • 34
  • +14
  • 55
  • 6
  • RB Lipsk
  • 34
  • +4
  • 53
  • 7
  • VfB Stuttgart
  • 34
  • 0
  • 51
  • 8
  • Eintracht Frankfurt
  • 34
  • 0
  • 49
  • 9
  • Borussia M'gladbach
  • 34
  • -5
  • 47
  • 10
  • Hertha Berlin
  • 34
  • -3
  • 43
  • 11
  • Werder Brema
  • 34
  • -3
  • 42
  • 12
  • FC Augsburg
  • 34
  • -3
  • 41
  • 13
  • Hannover 96
  • 34
  • -10
  • 39
  • 14
  • FSV Mainz
  • 34
  • -14
  • 36
  • 15
  • SC Freiburg
  • 34
  • -24
  • 36
  • 16
  • VfL Wolfsburg
  • 34
  • -12
  • 33
  • 17
  • Hamburger SV
  • 34
  • -24
  • 31
  • 18
  • FC Köln
  • 34
  • -35
  • 22

Zawodnicy

  • Dan-Axel Zagadou
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Abdou Diallo
    Obrońca, Francja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Achraf Hakimi
    Obrońca, Maroko
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Thomas Delaney
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jadon Sancho
    Napastnik, Anglia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Nuri Sahin
    Pomocnik, Turcja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mario Götze
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marco Reus
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Raphaël Guerreiro
    Obrońca, Portugalia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Alexander Isak
    Napastnik, Szwecja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jeremy Toljan
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Manuel Akanji
    Obrońca, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sebastian Rode
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Mahmoud Dahoud
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Maximilian Philipp
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Christian Pulisic
    Pomocnik, USA
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Shinji Kagawa
    Pomocnik, Japonia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Łukasz Piszczek
    Obrońca, Polska
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marius Wolf
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Axel Witsel
    Pomocnik, Belgia
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marcel Schmelzer
    Obrońca, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Dzenis Burnić
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Julian Weigl
    Pomocnik, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Jacob Bruun Larsen
    Pomocnik, Dania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Sergio Gomez
    Pomocnik, Hiszpania
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Marwin Hitz
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Ömer Toprak
    Obrońca, Turcja
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Roman Bürki
    Bramkarz, Szwajcaria
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0
  • Eric Oelschlägel
    Bramkarz, Niemcy
    Rozegranych meczów0
    Gole / Asysty0 / 0
    Żółte kartki / Czerwone0 / 0

Piłkarz meczu

Manuel Akanji

Piłkarz meczu z Mainz

Sonda

Czy Peter Stöger powinien prowadzić Borussię Dortmund również w sezonie 2018/19?

Tak8%
Nie92%
Łącznie głosów: 159

Ostatnio na forum

Klasyfikacja typera

Wyszukiwarka



Oficjalnie: Watzke z nowym kontrakem

Dodał: Rumcajs, 13.02.2018; 21:24;
Rozmiar czcionki:
11 - 12 - 13

Prezes Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke zgodnie z zapowiedziami przedłużył swoją umowę z klubem z Westfalii.

Manager Magazins informował, że dyrektor zarządzający przedłużył swój wygasający w 2019 roku kontrakt do końca czerwca 2021 roku. Według oficjalnego komunikatu BVB, nowa umowa będzie obowiązywać o rok dłużej - do 2022 roku.

Watzke pełni swoją funkcję w Dortmundzie od 13 lat i odegrał kluczową rolę w wyprowadzeniu Borussii z kryzysu finansowego.

Swoją umowę z Borussią rozszerzył także Thomas Treß, który do 2022 roku odpowiadać będzie za dział finansów i infrastruktury oraz Carsten Cramer, który będzie szefem działu marketingu i sprzedaży. Umowa Cramera także będzie obowiązywać do 2022 roku.



Źródło: www.bvb.de / Foto: www.bvb.de

Oficjalnie: Watzke z nowym kontrakem

Dodał: Rumcajs, 13.02.2018; 21:24;
Komentarze: 14


Komentarze użytkowników

Kazelot, 14.02.2018; 17:25:

Mądry biznesmen nie inwestuje wszystkiego w jeden interes, tylko albo rozklada inwestycję na kilka różnych interesów, albo zostawia sobie pieniądze na ewentualność niepowodzenia. Sporo krytykujących tutaj nasz zarząd chcialaby wydać wszystko na raz, najlepiej na jednego zawodnika, licząc na to, że teraz to napewno wygramy Ligę Mistrzów...

Kazelot, 14.02.2018; 17:16:

@Artur a nie uważasz, że pogon za sukcesami może nas zaprowadzić dokladnie tam gdzie już byliśmy trochę ponad dekadę temu? Po drugie, nie wiem skąd u wielu ludzi taka pewność, że ów pogon da nam te sukcesy? Wiązalaby sie ona ze sporym ryzykiem finansowym przecież. Trzeba by wydać duże pieniądze na jednego zawodnika, co z kolei wiązaloby się z jego sporymi zarobkami. Chcecie sprowadzać gwiazdy za 60-70mln? A ile taka gwiazda moze chcieć zarabiać? 10-12mln za KAŻDY sezon? Razy powiedzmy 4 sezony to koszt takiego zawodnika to grubo ponad 100mln. Licząc na to, że taki ktoś zgodzi się na takie zarobki, bo w Niemczech na rękę mialby z tego okolo polowy bodajże. Nie wymieniam już nawet dodakowych oplat związanych z takim transferem, a te przecież też bylyby liczone nie w tysiacach, a w milionach euro. Pomijam też to, że w takiej sytuacji inni być może też chcieliby więcej. A co jeżeli taki zawodnik nie wypali? Albo, jeszcze gorzej, jeśli nie zagramy w LM przez sezon czy dwa? Czy jeden taki zawodnik (bo chyba na więcej niż jednego nas stać nie będzie raczej) daje gwarancję sukcesów? Być może jak spadać to z wysokiego konia, ale trzeba wtedy przygotować się na to, że będzie bolalo...

Kristf, 14.02.2018; 16:25:

Kazelot dobrze prawisz :)

artur1973, 14.02.2018; 16:13:

@Arturze imienniku
Widzisz Twoje wypowiedzi są jak najbardziej słuszne. Ja HJW zawdzięczam wiele, bo uratował mój ukochany od 27 lat klub przed upadkiem. Niestety uwazam, ze jego pomysł na prowadzenie klubu w postaci byleby finanse się zgadzały do niczego dobrego nie prowadzi. Sam zauważyłeś, ze jesteśmy finansowo głęboko za szejkami czy Bayernem i niestety z takim podejściem będzie on się powiększał. Do tego tecdenerwujace asekuranckie wypowiedzi HJW.... Sam wiesz, ze po prostu czasami już ręce opadają.
Zadałem pytanie odnośnie zarobków bo chciałem wiedzieć, czy w stosunku do swoich zarobków kieruje się taka sama polityka, jaka sam prowadzi co do piłkarzy :-) Tyle i tylko tyle, bez spiny, wyzywania czy temu podobne. Bo kibicować będę nadal BVB, choć wiem, ze HJW ze swoim sposobem rozumowania nie da nam żadnych sukcesów.

Kazelot, 14.02.2018; 15:45:

Ludzka mentalność na tym polega, że dużo latwiej zapamiętujemy negatywne doświadczenia od tych pozytywnych i też jesteśmy bardziej sklonni do rozmawiania o nich. Stąd pewnie częściej wyrzuca się Wackowi te zle decyzje. Myślę, że sukcesy ostatnich lat przyszly trochę za wcześnie (chyba nawet Klopp też tak kiedyś stwierdzil?) i szykość, z jaką wskoczyliśmy na ten wyższy poziom paradoksalnie sprawila nam najwięcej klopotów. Sami sobie trochę przypadkowo podnieśliśmy bardzo wysoko poprzeczkę nie będąc na to jeszcze w pelni przygotowanym. Utrzymać ten poziom to już sztuka, a co dopiero wspinać się ciągle jeszcze jednocześnie obawiając się byśmy nie mieli powtórki z historii.
Ktoś ma jakiś pomysl kto móglby ewentualnie zrobić lepszą robotę niż Watzke?Oczywiście realny i oparty jakimiś sensownymi argumentami? Być może takie propozycje już tu padaly, ale to ja coś przeoczylem?

Kazelot, 14.02.2018; 15:23:

Dziekuję Arturze, mój imienniku :) Znowu jestem trochę mądrzejszy. A tak na poważnie, trochę denerwująca jest ta nagonka na HJW (nie piję do Ciebie Arti) i do tego ten slynny już tekst o skarpecie... ehhh... Watzke być może nie jest idealnym szefem (ale kto jest?), też mnie drażnią niektóre jego wywody dla prasy, ale pamiętam czasy kiedy obawialem się, że będę musial kibicować BVB w jakiejś lidze okręgowej i nie chcialbym żeby historia się powtórzyla. W dzisiejszych czasach, przy tym rynku jaki mamy w tej chwili, bardzo latwo dać się ponieść próbując na silę dogonić europejską czolówkę. Z tym że jest to trochę jak walka Dawida z Goliatem, wiadomo jakimi pieniędzmi dysponują kluby z Anglii czy inne Barcelony. Nawet Bayern, który móglby się z nimi prześcigać, jest bardzo ostrożny z zakupami oferując za to dużo większe zarobki, no ale ich na to stać, jak już zresztą Watzke zauważyl.

artur1973, 14.02.2018; 12:16:

No to już wiesz

Kazelot, 14.02.2018; 11:00:

Nie wiedziałem, że żeby się czepiać to trzeba stwierdzać, a nie pytać ;)

artur1973, 14.02.2018; 10:55:

@Kazelot
Widzisz nie przeczytałeś dokładnie a już się czepiasz. Zadałem pytanie a nie stwierdziłem fakt a to różnica. Czytanie ze zrozumieniem to tez sztuka

Kazelot, 14.02.2018; 10:34:

Przyczepiliście się tego Watzke.
@Artur1973 - co mają jakieś drastyczne podwyżki do pensji HJW? Nie wiem ile teraz zarabia, ale na starej umowie miał trochę ponad 1mln euro, a reszta jego zarobków jest bardzo mocno uzależniona od wyników BVB. Jak to się ma do zarobków zawodników? Myślę, że najmniej zarabiający nasz zawodnik zarabia więcej lol. Naprawdę uważasz, że żebyśmy mogli opłacić HJW "musimy sprzedawać niektóre gwiazdy, bo Borussii nie stać na drastyczne podwyżki"???

mick1982, 14.02.2018; 06:59:

no to kolejne lata posuchy...

WielkiBrat, 13.02.2018; 22:38:

Już się wypowiedziałem wcześniej a teraz tylko powiem krótko: nie jestem zadowolony z tej informacji.

Lukasz84, 13.02.2018; 22:13:

Brawo!! Bedzie mial wieksza mobilizacje ,moze uda mu sie kontrakt dla Durm wynegocjowac.

artur1973, 13.02.2018; 21:58:

Proszę tylko bez odgórnego hejtu:
Ciekaw jestem jaka Watzke dostanie podwyżkę i jakie będzie zarabiać pieniądze ? Ciekawi mnie to z punktu widzenia znanego od lat stanowiska Watzke, ze musimy sprzedawać niektóre gwiazdy, bo Borussiii nie stać na drastyczne podwyżki.