Bayern Monachium - Borussia Dortmund 18/19

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 18/19

Post autor: Siwy » 04 kwie 2019, 20:01

ObrazekObrazekObrazek

Szlagier tuż tuż!!!!! Jak zapatrujecie się na sobotnie starcie? wyczuwam bardzo emocjonujący mecz ponieważ sezon zbliża się ku końcowi a między nami i Bayernem jest tylko 2pkt. różnicy w walce o mistrza! Na pewno nie zagra Hakimi czego można w zasadzie żałować bo jego forma choć nie powala to na Bayern pewnie będzie motywacja 100% a wtedy byłby mocnym punktem drużyny bo trudno powiedzieć jak zagra Piszczu po takiej przerwie :-| Problemy Paco i Diallo również są niepokojące bo zbliża się jeden z najważniejszych spotkań w sezonie a tu co chwila kontuzje. Mimo wszystko wierzę że reszta pociągnie Borussię i w sobotę po meczu będziemy w dobrych nastrojach. Tak jak powiedział Favre, nawet gdy przegramy to sprawa mistrza dalej będzie otwarta ale dobrze by było wywieźć z Monachium chociaż 1pkt. bo takiej szansy na paterę już nie było dawno!! :evil:

Przy okazji jak wyśrodkować loga klubów i Bundesligi żeby fajnie wyglądało w temacie na środku? bo widzę że funkcji "center" nie ma tutaj :?:
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
kasku80
Kontakt:

Re: Bayern Monachium - Borussia Dortmund 18/19

Post autor: kasku80 » 04 kwie 2019, 20:15

Dla mnie tylko
ŚWINIOBICIE

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 05 kwie 2019, 11:39

Przy takim układzie tabeli remis byłby ok, ale mając na uwadzę zgubienie jeszcze gdzieś punktów, wygrana byłaby świeta - chociaż gwarancji mistrza nadal nie da.

Pierwszy mecz od dawna, gdzie stawka jest faktycznie duża, a nie tylko marketingowy klasyk. Na jesieni mecz również był bardzo istnotny, jednak teraz już jest bardzo blisko ostatecznego rozstrzygnięcia.

Szkoda kilku kontuzji po naszej stronie, bo w Bayernie chyba wszyscy najlepsi będą dostępni do gry.
Ciężka sprawa z bokami obrony. Na prawej Wolf w sumie grał nieźle, chociaż ostatni mecz taki sobie, z drugiej strony Piszczek nawet jeśli pojedzie, to wątpię, żeby dał rade zagrać całości i nie wiadomo jak z formą.

Najgorzej po lewej stronie. Guerreiro mógłby zagrać tam z powodzeniem, ale jest baaardzo potrzebny z przodu - naprawdę w wielu ostatnich meczach brał na siebie ciężar gry i kręcił przeciwnikami, co będzie konieczne w jutrzejszym meczu. Marcel w ogólnie nie gra, więc zagadka, Zagadou może mieć braki w dynamice na lewej. Chyba, że zagramy 3xŚO i Wolf i Rafał na wahadłach - bardzo ciekawa opcja, jednak nie graliśmy tak w ogóle ostatnio.

Smutne, że może też zabraknąć Paca. Za parę godzin pewnie będą lecieć do Monachium, to wszystko się wyjaśni, ale bez niego będzie cieżko.

Emocje rosną, będzie dobry mecz :-D

Gochun_BVB
Kontakt:

Post autor: Gochun_BVB » 05 kwie 2019, 13:03

Roflmilion pisze:
05 kwie 2019, 11:39
Przy takim układzie tabeli remis byłby ok, ale mając na uwadzę zgubienie jeszcze gdzieś punktów, wygrana byłaby świeta - chociaż gwarancji mistrza nadal nie da.

Pierwszy mecz od dawna, gdzie stawka jest faktycznie duża, a nie tylko marketingowy klasyk. Na jesieni mecz również był bardzo istnotny, jednak teraz już jest bardzo blisko ostatecznego rozstrzygnięcia.

Szkoda kilku kontuzji po naszej stronie, bo w Bayernie chyba wszyscy najlepsi będą dostępni do gry.
Ciężka sprawa z bokami obrony. Na prawej Wolf w sumie grał nieźle, chociaż ostatni mecz taki sobie, z drugiej strony Piszczek nawet jeśli pojedzie, to wątpię, żeby dał rade zagrać całości i nie wiadomo jak z formą.

Najgorzej po lewej stronie. Guerreiro mógłby zagrać tam z powodzeniem, ale jest baaardzo potrzebny z przodu - naprawdę w wielu ostatnich meczach brał na siebie ciężar gry i kręcił przeciwnikami, co będzie konieczne w jutrzejszym meczu. Marcel w ogólnie nie gra, więc zagadka, Zagadou może mieć braki w dynamice na lewej. Chyba, że zagramy 3xŚO i Wolf i Rafał na wahadłach - bardzo ciekawa opcja, jednak nie graliśmy tak w ogóle ostatnio.

Smutne, że może też zabraknąć Paca. Za parę godzin pewnie będą lecieć do Monachium, to wszystko się wyjaśni, ale bez niego będzie cieżko.

Emocje rosną, będzie dobry mecz :-D
Pełna zgoda Michał, jutrzejszy mecz to nie będzie "zwykłe" Der Klassiker.
Każda opcja : remis, przegrana, wygrana nie zadecyduje o mistrzostwie, jednak dawno nie było takiej szansy na Paterę jak obecnie.

Ten mecz będzie kosmiczny - czuję to w kościach.
Emocjonuję się niesamowicie bo dane mi będzie uczestniczyć w tym w sportowym widowisku .
To będzie mecz przez duże "M".

Aż się trochę boję tych emocji ale ten strach jest baaaardzo ekscytujący :lol:

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 05 kwie 2019, 22:07

Czyli jedziemy jednak bez Paco i Guerreiro.... :-?

Gochun_BVB pisze:
05 kwie 2019, 13:03

Emocjonuję się niesamowicie bo dane mi będzie uczestniczyć w tym w sportowym widowisku .
Przywieź 3pkt!!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 06 kwie 2019, 11:06

Bayern w ostatnich 3 meczach domowych strzelił 17 bramek to robi wrażenie, nawet jeśli weźmie się pod uwagę, że jednym z rywali był reprezentant 2.Bundesligi. Borussia ma znaczne ubytki kadrowe, jak sobie pomyślę że zagra schmelzer czy bruun larsen hmmm, nie wygląda to kolorowo. Szkoda trochę Guerreiro ostatnio było widać jakąś zwyżke u niego. To samo u Alcacera. Nie wiem, coś mi ten mecz śmierdzi porażką, ale może to dlatego, że taka stawka i zwyczajnie się obawiam ewentualnej porażki i próbuję się jakoś na nią nastawić i przygotować :D ogólnie Bayern nie wygląda jak drużyna nie do pokonania i myślę, że Borussie stać na zwycięstwo. Kluczowa jednak będzie forma Reusa, bo pamiętamy mecze kiedy miał masę okazji i nie potrafił strzelić. A z Bayernem może tych okazji nie mieć aż tak dużo.

donpedro
Kontakt:

Post autor: donpedro » 06 kwie 2019, 12:40

Ja jestem spokojny. Ewentualna porażka w tym meczu niczego nie oznacza, Bayern jeszcze swoje punkty zgubi. Nasze zwycięstwo również nie da nam patery choć będzie dużo bliżej. Wymagam tylko jednego od chłopaków - maksymalnego zaangażowania, walki o każdy skrawek boiska, walki w powietrzu, walki w parterze, walki wręcz. Jeśli mamy przegrać to niech ich zaboli. Osobiście uważam, że tego nie przegramy, nie ma na nas presji wygrania tego meczu, a to upraszcza sposób podejścia do spotkania. Na spokojnie ale z odpowiednią koncentracją i skupieniem. Będzie dobrze.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 06 kwie 2019, 17:53

Skład wygląda ok, jeśli Diallo nie będzie musiał zejść w 30 minucie, a Piszczek w 60 nie będzie oddychał rękawami. Dahoud zamiast Gotzego też ciekawie, Larsen strasznie drewniaczy i spala się psychicznie. może nam brakować polotu z przodu, no chyba że się ostro cofamy i gramy na kontrę.

Szkoda, że brakuje Rafała i Paca bo byłby mecz najsilniejszych ekip. Tak czy inaczej mamy szansę na wygraną, ale będzie ciężko. Remis w ciemno biorę.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 07 kwie 2019, 13:47

Myślałem że dziś już mi przejdzie, że emocje trochę opadną ale wcale tak nie jest i jestem tak wkur... na cały zespół za wczoraj że nie da się tego opisać. Owszem liczyłem się z porażką ale do cholery nie w takim stylu, co to miało być? Pierwszy skład czy juniorski zespół tam pojechał? Fakt że jesteśmy mocno osłabieni kontuzjami ale nie pomyślałbym że nasi się tak mocno obsrają w majtki :roll: Wstyd na cały piłkarski świat...

W zasadzie wczoraj tylko godzien noszenia koszulki BVB był Weigl i Burki, reszta kompletne dno na czele z Zagadou który nawet po tych prezentach które rozdał Bayernowi miał tą swoją minę jakby nic się nie stało i miał wyjeb... w to. Powiedzcie mi jakim cudem mając takie wieże jak Zagadou czy Akanji Bayern spokojnie sobie przy rożnych skakał do główki a Hummels chyba wygrał każdy pojedynek bez żadnego problemu? Skandal! Przegraliśmy ten mecz mentalnie już w szatni, niby mówią że mieli zamiar wygrać ale wczoraj to wyglądali jak juniorzy którzy pierwszy raz przyjechali na wielki stadion i każą im grać w piłkę - totalna galareta zamiast nóg :shock: ładnie ktoś wczoraj napisał że chłopcy zostali oddzieleni od mężczyzn no ale tak to jest jak się kupuje praktycznie samych młodziutkich piłkarzy którzy w poważnej piłce jeszcze nie odcisnęli swojego palca to później mają pełno w gaciach jak wychodzą na taki Tottenham czy Bayern :-? Liczę że kontuzjowani wrócą jak najszybciej dźwignąć tę drużynę i sytuacja się znowu odwróci na naszą korzyść bo jak nie będzie patery w tym sezonie to się załamię że nie wykorzystaliśmy takiej szansy :shock: 7 pieprzonych lat już czekam na kolejny tytuł - kiedy jak nie teraz? Bayern znowu od lata będzie się wzmacniał więc będzie ciężko :roll:

2015/16: Bayern 5:1 Dortmund
2016/17: Bayern 4:1 Dortmund
2017/18: Bayern 6:0 Dortmund
2018/19: Bayern 5:0 Dortmund
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd...

donpedro pisze:
06 kwie 2019, 12:40
Ja jestem spokojny. Ewentualna porażka w tym meczu niczego nie oznacza, Bayern jeszcze swoje punkty zgubi.
A my będziemy wygrywać już do końca? wybacz donpedro ale to jest strasznie lekkomyślne podejście do sprawy. My ledwo co ostatnimi czasy ciułamy te punkty, skład jest podziurawiony przez kontuzje i sporo też mamy farta jak z Wolfsburgiem czy Herthą a Bayern po wczoraj pewnie złapał wiatr w żagle.

Jeszcze jak mnie wczoraj irytował Lewandowski, fakt że zagrał moim zdaniem świetny mecz, harował jak wół i być może był najlepszy na boisku to te jego awanturowanie się o kartki dla naszych u sędziego jakby go nie można było nawet dotknąć chyba trochę chyba przesadzone to było wszystko, pamiętam też sytuację jak odepchnął Delaney'a że ten się nawet wywrócił to jeszcze Delaney wielce go przepraszał i uśmiechał się do niego żeby tylko Lewy się nad nim zlitował - co to miało być do cholery? :shock:

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 07 kwie 2019, 21:42

Już po informacjach o tym kto pojedzie na mecz, optymizm bardzo mocno spadł.
Favre dodatkowo strzelił sobie w stopę wystawiając Dahouda, który w ogólnie nie gra i jest słaby, i dodatkowo ustawił Reusa na "9" gdzie nawet piłki nie powąchał. Jedną zmianą pozbawił się dwóch piłkarzy.

Problemy w ataku to jednak inna sprawa, ale gra w obronie to była jakaś totalna masakra. Wiadomo, że jak z przodu coś się klei, to i tył gra lepiej, ale nie ma szans, jak u nas każdy stały fragment to bardzo groźny strzał przeciwnika.

Jak lubię Zagadou, i faktycznie grał bardzo dobrze do kontuzji, to w tym roku gra bardzo źle. Masa błędów dających bramki.
Za tydzień Weigl od początku - niby to pomocnik, a zagrał koło 10 spotkań na bardzo wysokim poziomie, bez żadnych błędów.

Swoją drogą ciekawe o co chodzi z Toprakiem. Bardzo dobry i solidny zawodnik. Jak grał to był dobry, a w wyborze składu to jest chyba dalej niż masażysta.

Porażka była wkalkulowana, ale taki blamaż to straszny wstyd.
Wszystko jest otwarte, ale mamy w planie wyjazdy do gorszych ekip, gdzie lubimy tracić punkty. Myślę, że BVB i Bayern maja podobne terminarze, jeśli chodzi o trudność.

Kluczowy będzie przyszły tydzień. My u siebie z Mainz, które powinniśmy objechać, a Bayern na wyjeździe z niewygodną Fortuną.

donpedro
Kontakt:

Post autor: donpedro » 08 kwie 2019, 14:30

Siwy, nigdzie nie napisałem, że my wszystko do końca wygramy. Odniosłem się tylko do opinii, że porażka w tym meczu rozstrzyga definitywnie losy tytułu. O parę brzydkich cech możesz mnie posądzić ale na pewno nie ma wśród nich lekkomyślności.

Awatar użytkownika
BarDOsz
Kontakt:

Post autor: BarDOsz » 08 kwie 2019, 22:41

Nie ma co się łudzić o mistrza. Z taką formą i mentalnościa nie wygramy wszystkiego do końca sezonu. Biorąc pod uwagę wyjazdy do Bremy i Gladabch trzeba na poważnie skupić się na dowiezieniu tego 2 miejsca do końca i tyle.

Bardzie interesuje mnie wasza opinia na temat Lucka po meczu w Monachium? Nie macie wrażenia, że istotne mecze przegrywa nam już przed pierwszym gwizdkiem?

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 09 kwie 2019, 21:03

BarDOsz pisze:
08 kwie 2019, 22:41
Bardzie interesuje mnie wasza opinia na temat Lucka po meczu w Monachium? Nie macie wrażenia, że istotne mecze przegrywa nam już przed pierwszym gwizdkiem?
Faktycznie, w wielu spotkaniach jakby na siłę chciał kombinować. Te kilka razy skomplikowała mu się też sytuacja kadrowa i ktoś wypadł przed meczem, ale on zamiast wystawić bezpieczniejszą/pewniejszą opcję to specjalnie coś miesza. W ogóle trochę dziwnie postępuje ze zmianami. Na początku sezonu strasznie długo czekał jak nam nie szło w spotkaniu i trzymał zmiany na samą końcówkę.

Weigl grał świetnie na ŚO to z miejsca go wywalił na ławkę kosztem bardzo słabego na wiosnę Zagadou.
Witsel od początku sezonu grał wszystko po 90 i w lutym był w słabej formie, i przechodził czasem obok meczu i wtedy zamiast dać mu jeden mecz przerwy, to nadal go trzymał i skończyło się urazem.

Awatar użytkownika
johny1910
Kontakt:

Post autor: johny1910 » 10 kwie 2019, 21:52

BarDOsz pisze:
08 kwie 2019, 22:41
Zgoda 100%. To jednak nie trener na walkę o majstra...
... to live is to die - Cliff Burton
www.pansamochodzik.org.pl

Awatar użytkownika
BarDOsz
Kontakt:

Post autor: BarDOsz » 10 kwie 2019, 21:59

Dlatego na dłuższą metę będzie problem z tym trenerem. Nie potrafi dotrzeć do chłopaków, ważne mecze przegrywamy mentalnie. Trzeba nam trenera z jajem. Gościa, który kuma nowa filozofię futbolu, ale potrafi też umiejętnie zmotywować zawodników. Kimś takim byłby Julek... Niestety Wascus oddał go do Lipska.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 11 kwie 2019, 13:20

Mentalność, zmiany, z całym szacunkiem ale to są puste hasła. Naukowo jest udowodnione że kibice każdej drużyny narzekają na zmiany swojego trenera bez wyjątku, nawet gdy statystyki mówią, że zmiennicy danego trenera zrobili najwięcej. A mentalność? Odwróciliśmy w tym sezonie na oko wyniki kilkunastu meczów, wygraliśmy niemało spotkań które normalnie powinny zakończyć się remisami lub porażkami, ale niektórym dwie wstydliwe przegrane już dają obraz braku mentalności. Ja bym szukał problemu mimo wszystko gdzie indziej.
Obrazek

ODPOWIEDZ