Transfery BVB - Dyskusja

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Transfery BVB - Dyskusja

Post autor: zizu » 15 wrz 2018, 22:52

Jak w nazwie tematu - dyskusje na temat transferów BVB.

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Re: Transfery BVB - Dyskusja

Post autor: majeku » 17 wrz 2018, 11:43

Nareszcie mieliśmy okienko, gdzie zarząd mógł w spokoju planować naszą kadrę. Nikt ważny nie odchodził i nikogo na gwałt nie trzeba było zastąpić. Mały wyjątek z napastnikiem, ale sprawa była chyba bardziej skomplikowana, skoro potrzebne było tyle czasu.

Bardzo cieszy fakt, że drużyna w tym okienku była kompletowana, a nie sklejana z różnych części. Fatalne w skutkach ruchy transferowe (czas pozbycia się trójcy i kupowania w dużej ilości nie wiadomo kogo) i błędy nie zostały teraz powtórzone. W przeciwieństwie do niedawnej przeszłości, widać było konkretny plan na pierwszą 11 i kto ma w niej grać, dawać jakość. Budowę środka obrony i środka pola należy ocenić już teraz bardzo dobrze. Akanji, Diallo, Witsel i Delaney to jak na razie najlepsze i najbardziej zrozumiałe ruchy w tym roku. Gracze z jakością i mentalnością – o tym ostatnio zdarzało się nam zapominać.

Odejścia z klubu przeszły moje oczekiwania. Wydawałoby się, że odejście Sahina to fantastyka, a jednak się udało. Jednak satysfakcja z odejść nie może przysłonić tego, że problem powstał tylko i wyłącznie przez zarząd Naszego Klubu. Tak naprawdę sprzątamy własny syf.

Pierwsze okienko od dawna, gdzie sporo wydaliśmy, finansowo straciliśmy, ale sportowo jest na pewno lepiej. Mnie to cieszy: nie liczymy zysków ze sprzedaży tylko mamy zysk na boisku. Z drugiej strony statystyki pokazują, że w ciągu ostatnich 10 lat wydaliśmy niewiele mniej niż Bayern. Nasz środek obrony kosztował ok. 50 milionów, a to nie koniec wydawania. Przebudowa kadry trwa, ale wydaje się, że większość roboty za nami. Oby zaczęły się znowu dobre czasy.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 22 kwie 2019, 14:33

W mediach już kilka razy trafiłem na informację że jesteśmy zainteresowani kupnem Juliana Brandta w pakiecie ze Starkiem z Herthy. Powiedzcie mi czy to prawda że oboje mają klauzulę wykupu po 25 baniek? No i druga kwestia jak zapatrujecie się na zainteresowanie tymi dwoma piłkarzami? Brandt wykręca dosyć fajne statystki ale z tego co kojarzę to nie jest zbyt szybki i przebojowy jak na skrzydłowego ale Aptekarzy mało co oglądam więc nie chce się też wypowiadać natomiast co do Starka to w ogóle nie przyglądałem się jego grze także tutaj nawet nie wiem czego się spodziewać :-? moglibyście się wypowiedzieć jak waszym zdaniem te transfery mogłyby wpłynąć na BVB?
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 22 kwie 2019, 16:09

Niklas Stark to bardzo fajnie zapowiadający się obrońca, szybsza, dynamiczniejsza, po prostu lepsza wersja Gintera z solidnym rozegraniem. Sensu takiego transferu jednak nie widzę, bo nawet po odejściu Topraka będziemy mieć czterech środkowych obrońców w kadrze, a na zastępstwo dla Weigla to może być jednak za mało, bo w pomocy siłą rzeczy nie jest już tak wyróżniającym się zawodnikiem. Doniesień na ten temat nie ma jednak zbyt wiele i nie wydaje się, aby taki transfer miał miejsce w letnim oknie transferowym, bo ani nie jest to priorytetowa pozycja do wzmocnienia dla klubu, ani nikt poważny ,,na poważnie'' o tym nie informował.

Julian Brandt to z kolei przykład ,,kreatywnego'' skrzydłowego, trochę przypominający Reusa. Określiłbym, że z większą łatwością przychodzi mu podawanie, a nieco trudniej poprawne wykończenie akcji. Nie jest to typ, który będzie siał popłoch skrzydłem, raczej szukał małej gry czy zejścia do środka. W tym sezonie został przesunięty do środka pola i radzi tam sobie świetnie, napędzając akcje Leverkusen. Wygląda na to, że właśnie na pozycji nr 8/10 zarysowuje się jego przyszłość. Wiele wskazuje na to, że po sezonie odejdzie na mocy klauzuli z Bayeru, ale w mediach na temat przyszłego klubu Niemca także doszukasz się niczego konkretnego. Decyzja zapadnie w maju. Piłkarz idealny do zastąpienia Dahouda, a przy tym zabezpieczyłby też skrzydło w razie potrzeby czy kontuzjowanego Reusa na 10-tce.
Obrazek

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 25 maja 2019, 16:48

No to karuzela zaczęła się. Ledwie co się skończył sezon a my dokonujemy 4 transferów przy czym Paco po prostu kupiliśmy i tyle.
N. Schulz- nie oglądałem zbyt wielu meczów Hoffe, a te co widziałem niczym szczególnym nie zaimponował. Niemniej najlepszym lewym obronca Bundesligi jak i reprezentantem Niemiec za free się nie zostaje 😎
T. Hazard - czołowa postać Gladbach jesienią, wtedy u nas na stronie marzyli o nim niemal wszyscy. Wiosna, gdy obniżył loty jak całe Gladbach stał się dla naszego Siet Boxa przeciętniakiem i niewypałem 🙈Uważam go jednak za bardzo solidne wzmocnienie ofensywy.
J. Brandt- wszyscy go ponoć chcieli a podpisał z nami. 25 mln za takiego grajka to w dzisiejszych czasach cena jak z ”wyprzedaży 🤣
Teraz pozostaje nam napastnik i właściwie kadra kompletna by bić się ze świniami o majstra

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 29 maja 2019, 18:28

Weszliśmy z buta w te okienko transferowe i chyba nie można być niezadowolonym tym bardziej że wszystkich trzech piłkarzy praktycznie kupiliśmy za pieniądze z Pulisica 8-) Co do Schulza również jakoś nie rzucał mi się w oczy ale liczę że będzie co najmniej solidny na tej lewej obronie jak kiedyś Schmelzer, co do Hazarda to jestem ciekaw na ile się zbliży poziomem do swojego brata - niemniej kompilacje na youtube ma fajne :lol: Co do Brandta to cóż można powiedzieć - młody chłopak, gwiazda Bundesligi, reprezentant Niemiec i....niebieskooki blondyn :lol: nie mogło być lepiej, chociaż słyszałem szczególnie od kibiców Bayernu że fajny z niego grajek ale papierów piłkę z top of the top raczej nie ma dlatego wolą wziąć Harvetza z Leverkusen. Bardzo podobają mi się te transfery ale mam nadzieję że nasi nie zakręcili kurka i że będą kolejne wzmocnienia szczególnie w ataku (marzy mi się Dżeko na 1-2 sezony - myślę że taki stary wyjadacz byłby idealnym rozwiązaniem) i może kogoś z jajami do obrony bo z całym szacunkiem ale to co odwalał Akanji z Diallem i Zagadou wołało o pomstę do nieba, to są/będą dobrzy piłkarze ale tam ktoś musi to trzymać w kupie!

Ciekawe również co będzie z prawą obroną, na ile ten młody chłopak z Barcelony będzie dobry no i czy Hakimi zostanie na jeszcze jeden sezon.
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

ODPOWIEDZ