Primera Division

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Re: Primera Division

Post autor: Mila » 21 maja 2017, 22:10

Och nie! Gdzie jest opcja ignorowania tematów? :-?

Awatar użytkownika
Krysti
Kontakt:

Post autor: Krysti » 22 maja 2017, 19:13

Jasiu, kompletnie nie jestem w stanie zrozumieć Twojego zachowania; po to właśnie jest tutaj temat ligi hiszpańskiej, żeby móc coś napisać.

Ostatnio aktywność wygląda na forum jak wygląda, a takimi tekstami zraża się jeszcze dodatkowo innych użytkowników.

Nie chcesz, to odklikaj temat i nie czytaj. ;-) Ja tam w wolnej chwili chętnie przeczytam.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 22 maja 2017, 20:13

Ja również odradzam takich toksycznych zachowań... Nie róbmy śmietnika. Po to jest opcja ignorowania tematów, żeby z niej korzystać.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 22 maja 2017, 20:43

Myślę, że w kwestii Jasia wszystko już zostało napisane. Wstyd. Nie będzie osta tylko ze względu, iż to pierwszy taki wybryk. Nie życzę sobie podobnych tekstów tutaj na forum.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 22 maja 2017, 20:45

A jak mnie zizu wyganiał na świat łukasza to nikt nie reagował :-(

Właśnie zauważyłem, że nie ma wygaszania postów, szkoda. Wobec tego dodam, że na podsumowanie Madryla czekam, bo chętnie je sobie przeczytam.
Bo Warszawa...! pisze:Ale ja jestem debil. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 22 maja 2017, 22:36

1. Zizu zrobił się strasznie poważny.
2. Pozdro Jasiu, zapowiedź sezonu też napiszę specjalnie z dedykacją dla Ciebie. :*

Przykro, że to już koniec, blisko trzy miesiące bez poważnej piłki, zostaje zerkanie na Segundę, dopingowanie Alaves w finale CdR i czekanie na Finał LM.
Po pięciu latach czekania wreszcie się doczekałem, Real wraca na tron w Hiszpanii i oby za rok również się udało, czas pokazać dominację tak jak robiła to Barcelona.
Fajny to był sezon ligowy, Real wygrał La Ligę, świetne było Alaves, czyli jedna z moich ulubionych drużyn hiszpańskich, z najwyższą klasą rozgrywkową pożegnały się dwie (Granada, Osasuna) z trzech (plus jeszcze Real Zaragoza) drużyn, których najbardziej nie lubię (Barcy, Atletico, Valencii nie liczę). Po kolei:
Real grał jak grał, osobiście bardziej podobał mi się RM Mourinho 11/12 i Ancelottiego 13/14, ale koniec końców to ekipa Zidane'a prezentowała tę regularność, której wtedy brakowało.
Barcelona ma za sobą średni sezon, z jednej strony historyczna kradzież z PSG (tak, wielka remontada) i możliwość pożegnania się Lucho z CdR, a z drugiej brak żadnego z dwóch głównych pucharów. Za kilka tygodni na Camp Nou rozpoczyna się nowa era, prawdopodobnie z Ernesto Valverde na czele.
Atletico tradycyjnie, początkiem sezonu zawalili jego dalszą część, sporo niewypałów jak Gameiro czy Gaitan. Teraz jeszcze prawdopodobnie nie będą mogli robić transferów, ciężki sezon przed nimi.
Sevilla i odejście Sampaolego, szkoda, lubię tego trenera jak i sam klub z Andaluzji, wielka strata dla ligi, że Argentyńczyk prawdopodobnie odejdzie. Sezon fajny w ich wykonaniu, ale w zimie coś się zacięło i to zaważyło na przegraniu w LM z Leicester.
Villarreal zagrał w porządku, w Europie nie było szału, ale Escriba podołał i zgarnął TOP5. Do Sevilli trochę zabrakło.
RSSS i wreszcie pokazanie ich prawdziwego potencjału. Eusebio to naprawdę dobry trener i w końcu ktoś ogarnął klub z Baskonii. Mikel Oyarzabal będzie wielki.
Athletic kończy za plecami odwiecznego rywala i prawdopodobnie żegna się z Valverde, który dał im pierwszy od kilkudziesięciu lat puchar (SP Hiszpanii), ciekawe co się wydarzy z nimi w przyszłym sezonie, w tym byli nieźli, ale można było liczyć na więcej.
Projekt Espanyolu wreszcie wydaje się stabilizować, postawienie na Quique Floresa okazało się bardzo dobrą decyzją, pieniądze mają, odpowiednio dobrać kadrę i można walczyć o LE. Dla mnie ten sezon będzie się kojarzyć przede wszystkim z szalonym meczem pomiędzy nimi a Sevillą zakończony wynikiem 6-4.
Alaves to dla mnie bardzo ważny klub, spory sentyment do nich mam i cieszy mnie bardzo, że udało im się zagrać aż tak dobry sezon. Wbrew moim przewidywaniom nie tylko się utrzymali, ale też zajęli wysoką dziewiątą lokatę i zagrają niebawem o Copa del Rey. Ich powrót do Europy to byłaby świetna sprawa. Wielki Mauricio Pellegrino.
Eibar zamyka pierwszą dziesiątkę, kolejny baskijski klub i nareszcie cały równy sezon. Ostatnie dwie kampanie Eibaru wyglądały tak, że jesień byłą dobra, a wiosna fatalna. Teraz podopieczni Mendilibara ustabilizowali formę i zajęli najwyższą lokatę w historii klubu.
Malaga na miejscu 11., sporo zawirowań wokół andaluzyjskiego klubu było w tym sezonie, ale koniec końców Michel (tak, ten Michel, którego tak mocno nie trawię jako trenera, jako zawodnik co innego) ogarnął tę drużynę.
Valencia na 12., przyśpiewka "Valencia a por la Segunda" już raczej nie wróci, szkoda, mogli spaść z ligi.
Celta postawiła wszystko na jedną kartę, olali ligę i skupili się na LE kończąc aż w półfinale i gdyby nie krzywa noga Guidettiego to może za dwa dni graliby z Ajaksem w finale. Szkoda.
Las Palmas fatalne na wyjeździe, w dodatku Setien odchodzi prowadzić Valencię, przyszły sezon może być ciężki. Jese był fatalny, nie poradził sobie w domu to już raczej nic z niego nie będzie. Szkoda, bo to największy talent ze szkółki Realu od czasów Casillasa.
Betis, czyli masa zawirowań z trenerami, sądziłem, że z Poyetem ugrają niezłą lokatę, było inaczej. Kadrę mieli ciekawą, zobaczymy jak przygotują się do następnego sezonu.
Deportivo z Pepe Melem u steru, w lidze się utrzymali, Florin Andone odpalił i strzelił trochę bramek. Mimo to w 17/17 pewnie jeden z kandydatów do spadku.
Leganes dzielnie się broniło i zakończyło swój debiutancki sezon w pierwszej lidze na 17. miejscu, oby za rok było równie dobrze.
Sporting Gijon rok temu się prześlizgnął i utrzymał, w tym się już nie udało. Osobiście nic do nich nie mam, ale bardziej cieszy mnie utrzymanie Leganes i Depor niż ich.
Osasuna i Granada, czyli akapit razem - szkoda się rozpisywać na te ekipy. Pierwsi niech nie wracają, a drudzy niech zgniją na poziomie piątej ligi.

Do ligi na pewno powraca Levante, bardzo równy sezon w ich wykonaniu, druga póki co Girona i zanosi się na to,l że wreszcie po tylu latach niepowodzeń w barażach kataloński klub zagra w Primera Division, sprawa play-off to nadal otwarta kwestia. Cały czas walczą Getafe, Tenerife, Cadiz, Valladolid, Huesca i Oviedo. Oviedo, Tenerfie, Cadiz, Huesca, takie chciałbym baraże, niestety Getafe gra ostatnio zbyt dobrze, żeby wypaść poza miejsce 6. Mimo to trzymam kciuki za kogoś z tej czwórki.

Jedenastka sezonu.
Jan Oblak (Sergio Asenjo) - no bo kto inny, Navas bardzo nierówna forma, Marc Andre ter Stegen to pajac na poziomie Valdes, Oblak to światowa czołówka, a Asenjo do momentu kontuzji był genialny.
Dani Carvajal - jedyny i niepowtarzalny, najlepszy obok Alvesa RB świata.
Sergio Ramos (Nacho) - wyróżniam dwójkę z Realu, Ramos za bramki i wielokrotne ratowanie nam dupy, Nacho za regularność i uniwersalność.
Diego Godin - każdy Godina zna, może i w tym sezonie zostanie głównie zapamiętany za chamstwo w jednym ze spotkań, ale to klasy światowej stoper.
Theo Hernandez (Marcelo) - uwielbiam Theo, ogromny talent i gdyby ktoś mi w zimie powiedział, że trafi on do Realu bym go wyśmiał. Ogromnie się cieszę, że do nas trafi, ciąg na bramkę, dośrodkowanie, Marcelo na rezerwie, bardziej przemawiała do mnie gra Francuza.
Marcos Llorente (Casemiro / Steven N'Zonzi) - ciężko nie wyróżnić Casemiro, bo grał świetnie, ale to Marcos jest dla mnie większym talentem, styl gry porównywalny do Xabiego Alonso, oj wiele pociechy będziemy z niego mieć już niebawem. Wyróżnienie dla N'Zonziego.
Manu Trigueros - nie wiem czy zostanie na El Madrigal, ale Hiszpan ma za sobą genialny sezon, na miejscu Barcelony pakowałbym hajs w walizkę i jechał do Villarreal po tego gościa.
Toni Kroos - czyli jak mądrze wydać 25 mln. Król asyst, spokoju, nie ogarniam do dziś jak Bayern mógł go nam tak tanio oddać. Jeden z najlepszych transferów Pereza patrząc na cenę i jakość.
Leo Messi - trzeba mu przyznać, że ciągnął Barcelonę niesamowicie w tym sezonie. Na niewiele się to jednak na szczęście zdało.
Sandro Ramirez (Florin Andone) - tu z kolei były zawodnik Barcelony, Sandro za Michela to świetny zawodnik, o ile Atletico będzie mogło kupować to własnie on ma być celem Simeone.
Alvaro Morata (Luis Suarez) - zaskoczenie? Ależ on miał sezon, o niebo lepszy niż Benzema.
Obrazek

Najgorsza jedenastka sezonu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 03 sie 2017, 22:47

Neymar oficjalnie zawodnikiem PSG. 222 mln. Świat oszalał.
Barcelona ma problem, bo ciężko o lewoskrzydłowych ze ścisłego topu.

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 14 sie 2017, 17:10

Barcelona zniszczona, 3:1, powinno być wyżej, bo prokatalonski pajac z gwizdkiem postanowił gwizdać wyimaginowane rzeczy jak spalony Ronaldo czy karny dla Blaugrany.
Superpuchar raczej nasz, nic złego się w rewanżu nie powinno stać i czas szykować się na ligę, która bezwzględnie musi trafić w nasze ręce. Nic ważniejszego w tym roku od ligi nie ma. W LM średnio wierzę, choć już rok temu nie wierzyłem.. kto wie, na razie skoncentrujmy się na Barcy i Deportivo.

Tymczasem Barcelona kupiła Paulinho za 40 mln, pensja to 5 mln netto. Dla porównania nowy kontrakt Isco (jeszcze niepotwierdzony) to pensja na poziomie 6 mln netto. Fajne czasy nastały.

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 24 sie 2017, 01:20

W Realu raczej do wielkich zmian nie dojdzie, nikt nie odejdzie, nikt nie przyjdzie. Systemem wyjściowym będzie 4-1-2-1-2 z cofniętym Casemiro (Llorente) i wyżej ustawionym Isco (Asensio), dwójkę ósemek tworzyć będą Kroos (Ceballos) i Modrić (Kovacic). To co Perez z Zidanem zrobili przy środku pola to jest jakiś kosmos. Podstawowa czwórka jest genialna, a na ławce mamy trzech niesamowicie perspektywicznych Hiszpanów i już bardzo dobrego Kovacicia. Z przodu dwójką starterów będzie Benzema i Ronaldo.
W Barcelonie panuje za to jeden wielki burdel, miał być Coutinho, nie będzie Coutinho, to samo z Serim z Nicei. Ma przyjść za to Di Maria. Trochę przykro, ale to jeden wielki najemnik. Mimo wszystko sporo sympatii do DiMy pozostało. Dla nas to i tak plus, bo Angel jest łasy na kasę i niewykluczone, że za rok pójdzie grać gdzie indziej, a wielkiej jakości Barcelonie nie da.
Real jest wyraźnym faworytem do wygrania ligi i brak triumfu w Primera Divsion będzie duzym rozaczarowaniem, musimy obronić tytuł w lidze. LM to loteria, wygra Juve. Allegri i Buffon zasługują.

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 13 sty 2018, 21:46

Zidane powinien zostać wypierdolony z tego klubu dyscyplinarnie. 2013 Kaka, 2015 Casillas, 2018 całe BBC plus ten umysłowy impotent. Ciekawe z jaką stratą do Barcy skończymy sezon. -30?

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 13 sty 2018, 22:32

Właściwa osoba na właściwym miejscu :-P A nie było tam przypadkiem spalonego? nie mogę znaleźć nigdzie zdjęcia czy filmiku, który by to dobrze pokazał, ale imo tam był ewidentny spalony przy bramce na 0-1

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 13 sty 2018, 22:37

Szczerze to sam nie pamiętam, bo już mi totalnie ten sezon ligowy powiewa. Wiem tyle, że był dla nas karny.
Ciekawe czy w poniedziałek ten amator zostanie zwolniony czy może dostanie kolejny sezon, bo w końcu legenda. Perez, zrób w końcu cos użytecznego i go zwolnij.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 28 paź 2018, 20:52

Barcelona 5-1 Real :shock: Real taki słaby w tym sezonie?
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 28 paź 2018, 21:54

Messiego i Ronaldo nie było to jakoś nie chciało mi się oglądać. Może Mad wejdzie i coś napisze :-D

Awatar użytkownika
Mad
Kontakt:

Post autor: Mad » 11 lut 2019, 16:23

No siema.

Ten sezon jest dziwny w wykonaniu Realu. Odkąd Solari pojawił sie na ławce trenerskiej miewał gorsze i lepsze momenty (jak chociazby skandaliczne słowa "nie mozna nie doceniać remisów"), od nowego roku i porażki z Realem Sociedad wszystko się zmieniło. Real wygląda pewnie, ale i Real wreszcie da się oglądać bez zażenowania. Dla Solariego wielkie brawa za stworzenie lewej strony od podstaw, Reguilon jest świetny, a Vinicius mimo swoich wad ma niewątpliwe atuty jak łatwość w dryblingu. Po tym jakie gówno serwował nam na lewej stronie Marcelo oglądanie na niej Reguilona jest zbawieniem dla oczu. Młody z rezerw wchodzi i z miejsca stanowi trzon zespołu. Brawo.
Z sytuacji beznadziejnej jest naprawdę dobrze. W Pucharze Króla mamy spore szanse na finał, w LM z łatwością przejdziemy tych paziów z Holandii, w lidze powoli gonimy Barcę, a przede wszystkim WRESZCIE Real potrafi grać z najlepszymi. Solariemu trochę zajęło dojście do tego etapu, ale nareszcie czekam ze zniecierpliwieniem na kolejne starcie Królewskich.

Awatar użytkownika
Jasiu85
Kontakt:

Post autor: Jasiu85 » 06 mar 2019, 17:02

"W Pucharze Króla mamy spore szanse na finał, w LM z łatwością przejdziemy tych paziów z Holandii, w lidze powoli gonimy Barcę, a przede wszystkim WRESZCIE Real potrafi grać z najlepszymi."

I co madrycki paziu? Fajne to uczucie jak przepiernicza się cały sezon na początku marca? Gdzie ten Puchar Króla? Gdzie to gonienie Barcelony? Gdzie to przejście "paziów" z Holandii? Buta została nagrodzona, brawo. Paziu :lol:

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 08 mar 2019, 12:34

Kolejny raz kolega z Realu błysnął swoim halamadryckim DNA, ile to już trwa? kawał czasu i niczego się nie nauczył....

Real potrzebuje sporego przewietrzenia szatni latem, cykl sukcesów się skończył i nie ma co się dziwić że drużyna teraz jest w dołku skoro są nasyceni ostatnimi grubymi latami - nie wiem dlaczego ich kibice wieszają psy na swoich zawodnikach, po prostu potrzeba zbudować nową drużynę i tyle - naturalna kolej rzeczy chyba że myślą że w rzeczywistości można golić i wygrywać wszystko rok w rok jak w FIFIE :roll:
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

ODPOWIEDZ