Mecze sparingowe

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 28 lip 2016, 16:12

Roflmilion pisze:A karne nie wiem bo na moim streamie włączyli reklamy po drugiej połowie... a reszta nie działała.
No mi też stream padł i już śledziłem tylko na TT wynik. :P
#forumumarło

ANDI.M
Kontakt:

Post autor: ANDI.M » 28 lip 2016, 16:19

Mnie stało się tak samo i znalazłem coś na Meczyki.pl z hiszpańskim komentarzem.

ThorNister
Kontakt:

Post autor: ThorNister » 28 lip 2016, 16:32

Widziałem pierwszą i kawałek drugiej. Bartra i Rode po pierwszej wyglądali najlepiej, Kagawa w drugiej ożywił grę. Czekam na sparing z Sunderlandem już w pełnym składzie.

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 28 lip 2016, 17:07

Ja dziś skupiłem się bardziej na grze Rode. Naprawdę fajnie zagrał w tych sparingach. Dodaje do drużyny to czego czasem brakowało w sezonie, takie agresywne nastawienie. Po odejściu Kehla nie mieliśmy takiego zawodnika w kadrze. Dziś też fajnie rozprowadzał ataki. U Castro nie podoba mi się właśnie to, że przy szybszym ataku zamienia się w Mikiego z pierwszego sezonu BVB, jakby widział tylko wąski tunel przed sobą i pcha tam zawsze prostopadłą piłkę, żadnego podania do boku gdy jest do tego okazja. W poprzednim sezonie takie jego zagrania zwykle kończyły się stratą. Rode dziś rozgrywał to tak jak powinien, dwa razy przy takiej szybkiej kontrze zagrał na boki raz do Marcela, drugi raz do Dembele. W obydwu sytuacjach chłopaki zmarnowali szanse słabymi dośrodkowaniami, a mogły być z tego fajne okazje do zdobycia bramki. Ogólnie dziś gra Rode jak dla mnie na duży 'plus'.

Komentatorzy z Eleven dziś jeszcze co chwile wspominali o bardzo dobrym występie Bartry, jednak ja się nie podejmuje oceny jego gry dziś. I wypadałoby zaznaczyć, że komentatorzy ci to fani hiszpańskiej piłki, więc nie wiem czy ich ocena była obiektywna :P

Druga połowa to już głównie czas dla naszej młodzieży/rezerw i w tym czasie zacząłem się zastanawiać nad rolą Pulisica i Felixa w tym sezonie. Ważni juniorzy, nie chciałbym żebyśmy stracili żadnego z nich, jednak wydaje mi się, że konkurencja w pomocy będzie tak duża, że mogą dostawać mało minut w tym sezonie. Dla Passlacka minut można szukać jeszcze w obronie, ale z Pulisiciem może być cieżko.

Ogólnie po tych dwóch meczach jednym z najlepiej wyglądających zawodników był Castro. Weigl dostał długi urlop więc na początku sezonu tę dwójkę pomocników mogą tworzyć Castro i Rode, jednak z czasem Weigl znów będzie pierwszym wyborem i Tuchel będzie musiał zdecydować kto zagra u jego boku. Na tę chwilę ja bym chyba wybrał Rode, wydaje mi się, że lepiej będzie się 'dopełniał' z Weiglem. Ale ogólnie wygląda na to, że na tych pozycjach też nie będziemy mieli problemu, co oczywiście cieszy.

Awatar użytkownika
Krysti
Kontakt:

Post autor: Krysti » 29 lip 2016, 13:36

Bartra rozegrał wczoraj naprawdę świetne zawody - był niemalże bezbłędny, co zresztą potwierdzały statystyki po pierwszej połowie: gdzieś na twitterze mignęło mi, że Marc wygrał w pierwszych 45 minutach 100% pojedynków.

Co jeszcze rzuciło się w oczy to fakt, że Hiszpan jest dużo szybszy i zwinniejszy niż Mats - patrząc na ich sylwetki, to w sumie żadne zaskoczenie.

O zaletach Rodego pisałem już przy okazji ogłoszenia tego transferu, więc jego dobra dyspozycja w sparingach ani trochę mnie nie dziwi.

Oby tak dalej. ;-)

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 29 lip 2016, 23:32

Te mecze niewiele dały odpowiedzi. Nie oszukujmy się, część z grajacych tam chłopaków bedzie miala problemy ze znalezieniem miejsca na ławce a co dopiero w pierwszej jedenastce. Tak więc dopiero mecz o Super Puchar z Bayernem, gdzie teoretycznie zagra najlepsza ekipa, da odpowiedź jaki jest stam przygotowania do sezonu

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 06 sie 2016, 12:19

Oglądaliście sparing z Sunderlandem? Jak się prezentowaliśmy? Jak ten Merino się prezentował?
Ja widziałem tylko fragmenty, żeby zobaczyć spasionego Goetze i inne nowe twarze. Z moich krótkich obserwacji stwierdzam, że najbardziej podoba mi się gra najmłodszych transferów, Morra i Dembele. Czuję, że te transfery odpalą z miejsca i za kilka sezonów bez problemu sprzedamy ich za 40 baniek do Bayernu. :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 06 sie 2016, 13:05

Sparing jakoś bez szału ale fajnie było zobaczyć prawie wszystkich zawodników wreszcie na boisku.
W pierwszej polowie Bartra grał stopera i jeśli chodzi o obronę to zagrał dobrze, z wyprowadzaniem pilki bylo troche słabiej,, bylo sporo nieporozumien i pilka ladowala na aucie ale ogolnie widac ze potrafi to robic.Paslack całkiem ok wyglądał na prawej. Sahin ładna bramk, nawet nieźle w obronie i ataku. Castro też dał kilka ładnych piłek. Kagawa średnio, Ramos słabo, Dembele kilka bardzo dobrych dryblingow. Rode przeciętnie.

W drugiej połowie Merino grał na środku obrony i wyglądał dobrze w rozegraniu, w defensywie ciężko stwierdZić bo Anglicy mało co atakowali. Weigl ma swoim bardzo wysokim poziomie. Podobał mi się też Mor. W stylu Robbena schodzil do lewej. Szybki zwinny, wiele razy ładnie zrobił przeciwnikow.
Schurrle i gotze też mieli dobre momenty. Rafał nie grał na lewej obronie tylko gdzieś bardziej w środku ale pokazał parę razy że ma bardzo dobrą technikę. Pulisic tez bardzo dobrze wyglądał.

Awatar użytkownika
kabeen
Kontakt:

Post autor: kabeen » 06 sie 2016, 15:50

Mor to jest jakiś wariat, biega za trzech, bardzo zaangażowany, tylko żeby jeszcze umiał coś wykończyć, mam nadzieję że to też potrafi (nie widziałem jeszcze jakiegoś obiecującego wykończenia z jego strony).

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 06 sie 2016, 16:18

Póki co to Mor sprawia, że wracają wszystkie najgorsze wspomnienia z pierwszych sezonów Mkhitaryana, mam nadzieję, że ogarnie dupala, bo póki co zero pożytku z takiej gry.

Awatar użytkownika
Axel
Kontakt:

Post autor: Axel » 06 sie 2016, 16:35

Jak dla mnie Mor zagrał bardzo fajny sparing, porównanie z Mikim trochę z czapy, przecież to chłopak z rocznika 97, brakuje mu zimnej głowy przy wykończeniu akcji, ale gdyby miał te ostatnie podanie, to musiałby kosztować chyba z ponad 25 milionów. Tuchel na pewno zwraca na to uwagę i będą z Turkiem pracować pod tym względem. Technika, drybling, sposób prowadzenia piłki i kreowanie sobie przestrzeni to jednak absolutny sztos u tego nastolatka.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 06 sie 2016, 20:55

Bo Warszawa...! pisze:Póki co to Mor sprawia, że wracają wszystkie najgorsze wspomnienia z pierwszych sezonów Mkhitaryana, mam nadzieję, że ogarnie dupala, bo póki co zero pożytku z takiej gry.
Trochę niesprawiedliwa ocena, to jeszcze dzieciak, on póki co nic nie musi, przychodzi tutaj się uczyć. Skoro w tym wieku potrafi czasem tak fajnie zamieszać to trzeba się tyko cieszyć, że jest u nas. Na strzelanie goli i bycie kluczową postać zespołu ma jeszcze sporo czasu.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 07 sie 2016, 01:18

Musi, musi, Puli, Dembs, Passlack i Burnić to też dzieciaki (przy czym niektórzy z nich - jeszcze większe) a wykazują się wielokrotnie większym zdyscyplinowaniem taktycznym. Zresztą czepiam się też samych umiejętności, drybler z niego świetny, ale w tej lewej nodze to ani uderzenia, ani generalnie nie ma on jakiegoś wielkiej smykałki do rozgrywania. Szarpie się, szarpie, ale pożytku z tego nie ma. Oczywiście nikt tu nikogo nie skreśla, wyluzujcie, to tylko moje spostrzeżenia po jego pierwszych grach, wiadomo, że będzie lepiej, jednak jak w przypadku np. Dembele już teraz mam zarówno bardzo duże oczekiwania, jak i świadomość, że czeka go jeszcze kupa pracy, tak w przypadku Mora widzę przed nim wyłącznie konieczność cięzkiej pracy i przystosowywania się do nowych warunków. Na chwilę obecną on się nie nadaje nawet do osiemnastki meczowej, melodia przyszłości, przyznam szczerze, że trochę więcej się spodziewałem po gościu za którego zapłaciliśmy stokrotność jego wartości, niby ma tylko 19 lat, oczywiście, że to mało, ale z drugiej strony - nie jakoś bardzo mało, a ja mam wrażenie, że on nawet jak na te swoje 19 lat jest w sposobie gry i zachowaniach boiskowych za bardzo... dziecinny i niedojrzały. Widzę w nim niestety materiał na prawidłowego bezgłowego jeźdźca.

A poza tym podpadł mi, bo dzień po próbie puczu wrzucił na twittera flagę Turcji.

Awatar użytkownika
Pingas
Kontakt:

Post autor: Pingas » 07 sie 2016, 01:58

Miki przychodził jako zastępca judasza za rekordową sumę transferową u nas, Mor jako młody talent, który nie jest przymierzany nawet do pierwszego składu, więc porównywanie tych dwóch piłkarzy jest dosyć kiepskim pomysłem.
Dla mnie Mor patrząc na wiek i jego rolę w zespole zagrał super spotkanie - brał grę na siebie i próbował dryblingów - to może być nasz joker na zespoły grające defensywnie

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 07 sie 2016, 08:17

Nie każdy piłkarz jest drugim Mario żeby w wieku 18 lat dojrzale grać w Bundeslidze. Przypominam że Mor nie zagrał nawet połowy pełnego sezonu w słabej lidze duńskiej. Jak dla mnie potencjał gigantyczny, reszta przyjdzie z czasem. Materiał na idealnego skrzydłowego na rywala który broni się całą drużyną. Czepianie się trochę na siłę...
Obrazek

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 07 sie 2016, 09:21

To będzie idealny piłkarz na mecze z drużynami, które postawią autobus w polu karnym i będzie przysłowiowe bicie głową w mur. W ilu takich meczach potracilismy punkty? Mor ze swoim "szalenstwem" w 10 minut namiesza w każdym takim "zamurowanym" polu karnym. Mówienie dziś, że to wyrzucony pieniądz jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 07 sie 2016, 11:43

Wspomnicie moje słowa. :mrgreen: #Januszaj

@up, nikt nie napisał ani słowa o "wyrzuconym pieniądzu", chyba sam to wymyśliłeś.

Awatar użytkownika
DD10
Kontakt:

Post autor: DD10 » 09 sie 2016, 18:59

Co jest grane z tym Eurosportem? mial byc mecz a nie ma...

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 09 sie 2016, 19:02

No w programie widnieje a nie leci, dziwne.
Obrazek

bylokowsky
Kontakt:

Post autor: bylokowsky » 09 sie 2016, 19:16

Burnić na ŚO :lol: Panie Tuchel, czemu idziesz drogą Guardioli?

ODPOWIEDZ