Mecze sparingowe

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Martinek
Kontakt:

Post autor: Martinek » 19 sty 2016, 19:15

^Erik Durm wraca do treningów, pewnie wygryzie Juhu.
twitter.com/saboteur_cod

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 19 sty 2016, 21:23

Dość gładkie zwycięstwo 3-1. Jedynie w pierwszej połowie przeciwnicy oddali kilka strzałów, w drugiej kompletnie bezrobotny był Burki.

W pierwszej połowie Gundo na bardzo duży +. Widać było w nim świeżość, bardzo ładnie poruszał się z piłką. Nie bał się ambitniejszych zagrań, bardzo dobry mecz w jego wykonaniu.

Castro też całkiem nieźle, dał kilka dobrych piłek, też nie bał się wchodzić w obronę rywala. Dobry występ.

Weigl na swoim poziomie, czyli bardzo dobrym. Co było do odebrania to odebrał, kilka dobrych przerzutów. Tak samo jak grał w lidze.

Reus, hmmm nie wiem jak wyglądała jego gra w ostatnich sparingach bo nie widziałem prawie nic, ale dzisiaj grał całkiem OK, 1-2 dobre dogrania, coś tam kręcił rywalami, miał chyba jedną lub dwie sytuacje, w których powinien się lepiej zachować i byłaby bramka. Ogólnie nie było ani źle, ani dobrze, bardziej + niż - .

Miki, coś szarpał ogólnie dobrze, ładna piętka do Gudo przy bramce Auby. Dobry występ.

Auba, dwie bramki, miał jeszcze 2-3 dobre sytuacje, jednak swoje zrobił.

Obrona średnio/dobrze. Piszczek miał kilka niecelnych piłek, jak dla mnie jest pod formą. Hummels kilka razy minął się z piłką i kilka niecelnych prostych podań. Papa ogólnie dobrze. Park nawet nieźle sobie radził.

Burki jedynie w pierwsze połowie miał coś do roboty. Jednak 2-3 groźne strzały obronił + jeden z 7 metrów ale był spalony. Ogólnie ładnie.

O zmiennikach ciężko coś powiedzieć, Ginter ładna asysta, Durm też jak na dłuższą przerwę zagrał przyzwoicie. Leitner parę razy pokręcił, początek jego gry dobry, trafił w słupek, kilka fajnych piłek ale później przygasł jak cała drużyna, ale są nadzieje.

Z młodzików chyba Pulisic najlepiej, chociaż czasami szedł sam zamiast podać koledze, ale w sumie trochę to rozumiem. Reszta młodych coś tam szarpała ale bez większych rezultatów, pod koniec meczu Pulisic puścił bardzo dobrą piłkę na wolne pole do Passlacka(na LO grał) ten dograł po ziemi przed bramkę do Serry(napastnik) ale ten trafił w obrońce, który zasłonił pustą bramkę.

Tyle z grubsza jakby ktoś nie oglądał a chciał poznać jakąś opinię na temat zawodników po tym meczu :-P

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 19 sty 2016, 22:34

Mi się dziś ani Miki, ani Reus nie podobali, a szczególnie Marco. Najzabawniejsze jest to, że Weigl był najlepszy na boisku, przynajmniej w pierwszej połowie, a w gruncie rzeczy my i tak możemy to skwitować: "Weigl jak zawsze, na swoim poziomie". Niesamowity chłopak, złoto!

Boki obrony słabo, Papa też niepewnie, Hummels moim zdaniem najlepiej.

Ponadto nie podzielam zachwytów nad Pulisiciem, z pewnością to ciekawy chłopak i zdecydowanie jego przyszłość to Bundesliga, ale czy wyrośnie z niego wielki gracz to wcale nie jestem przekonany. Ma jeszcze bardzo dużo do udowodnienia. Chciałbym go zobaczyć na boiskach BL, chociaż w końcówkach, myślę, że dopiero wtedy będzie można go jakoś określić.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 19 sty 2016, 22:42

Pewne rzeczy widać po prostu na pierwszy rzut oka. Podobnie było z Weiglem, kilkanaście minut z koreańcami w lecie wystarczyło żeby zobaczyć czym dysponuje. I to samo widzę u Pulisicia. Jasne, teraz wypadałoby to przełożyć na Bundesligę i wierzę że w rundzie rewanżowej jakieś ogony Christian dostanie :-)

Piszczek wygląda bardzo dobrze w trakcie przygotowań. Pewny z tyłu, stara się uczestniczyć w akcjach ofensywnych choć brakuje precyzji ale to można o całym zespole powiedzieć, no i przede wszystkim wróciła ŚWIEŻOŚĆ.

Na spory plus również Leitner.

Pulisic jest dla mnie jak na swój wiek kozak. Potwierdziły się opinie że w kulturze gry dzieli Passlacka od niego całkiem sporo. Technika, przyspieszenie, dojrzałość w grze, przegląd pola i dobre podanie - ten chłopak to ma i najpóźniej w lecie o nim usłyszymy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 19 sty 2016, 23:09

Zobaczymy. :-) Zgoda, że nieraz tak jest, że już po paru zagraniach widzimy w danym graczu wielki talent. Ja póki co jednak nie odważyłbym się aż tak mocnej oceny wstępnej Pulisicowi wystawić, jestem bardziej zachowawczy. Niewątpliwie zaprezentował się z dobrej strony, ale dla mnie to jeszcze nie było to, żeby porównywać go z Gotze. Póki co mam odczucia bardzo podobne jak przy Hofmannie; niby dużo atutów, i podać potrafi, i kiwnąć, i szybki, ale tak naprawdę żaden z tych atutów nie jest mega wyraźny, przy czym - w przypadku Pulisicia - wszystko to prawdopodobnie na potencjalnie wyższym poziomie niż u Jonasa. Ale czy będzie potrafił te wszystkie cechy rozwinąć na tyle, żeby w przyszłości wejść na absolutnie najwyższy poziom - póki co nie jestem przekonany. Tak uniwersalnych zawodników najwyższej klasy jest na świecie ledwie garstka, dlatego dużo ostrożniej podchodzę do młodych, którzy niby potrafią i strzelić, i kiwać, i podawać; tacy bardzo często kończą jako zwykłe przeciętniaki. W pewnym sensie łatwiej zostać dobrym piłkarzem, jak się ma jeden, czy dwa atuty, ale bardzo konkretne i na wysokim poziomie. No nic, zobaczymy, myślę, że parę występów w Bundeslidze powinno sporo wyjaśnić, przynajmniej mi. :-D

Z Passlackiem jest zupełnie inny problem, z którym ja się bardzo często spotykałem w zespołach juniorskich. Mianowicie Passlack w juniorach na tyle przewyższał swoich rówieśników, że był rzucany po pozycjach, bo właściwie wszędzie wymiatał. Po czym chyba jako pierwszy w swoim roczniku wszedł do pierwszego zespołu, no bo przecież najlepszy, teoretycznie dojrzały piłkarsko, po czym tam się okazało, że nie wiadomo gdzie ma grać, no a tacy najcześciej koniec końców lądują na bokach obrony, bądź chociaż od nich zaczynają :mrgreen:

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 20 sty 2016, 08:28

Zgoda, w dodatku przewyższa wszystkich rówieśników budowa. Niemniej jednak chłopak ewidentnie nie ma techniki na zaistnienie w pomocy, bok obrony przy jego dynamice, zawsietosci szybkości to dobra pozycja.

Gotze to fenomen i lepiej unikać porównań. Niemniej jednak Christian to nasz największy wyhodowany talent od Gotze w pomocy. Trzymam mocno kciuki
Obrazek

F1066
Kontakt:

Post autor: F1066 » 24 sty 2016, 20:19

:arrow:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 22:52 przez F1066, łącznie zmieniany 1 raz.
Borussia,Borussia,Borussia !!!

Borussia verbindet Generationen, Männer und Frauen, alle Nationen!

Awatar użytkownika
HokkeistaTV
Kontakt:

Post autor: HokkeistaTV » 08 lip 2016, 19:44

Jakby był ktoś zainteresowany grają z Erkenschwick, w składzie m.i.n Dembele,Rode, Leitner Auba czy Papa ;)

http://live.bvbtotal.de/
Obrazek

F1066
Kontakt:

Post autor: F1066 » 08 lip 2016, 20:05

:arrow:
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 22:52 przez F1066, łącznie zmieniany 1 raz.
Borussia,Borussia,Borussia !!!

Borussia verbindet Generationen, Männer und Frauen, alle Nationen!

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 22 lip 2016, 15:29

Co to za ogóry, z którymi dzisiaj gramy? :mrgreen:

Oglądam dopiero od 2. połowy, jak tam pierwsza wyglądała?

@edit
No i kurna wykrakałem, jeden ze znanych nam ogórów wklepał na pustaka. :-P
#forumumarło

Awatar użytkownika
HokkeistaTV
Kontakt:

Post autor: HokkeistaTV » 22 lip 2016, 15:44

Jak chcemy myśleć o mistrzostwie musimy grać sparingi z poważniejszymi i trudniejszymi przeciwnikiami :roll: :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 22 lip 2016, 15:46

To tylko Chiny, sparingi z ogórami dla kasiorki. :mrgreen:
#forumumarło

Awatar użytkownika
Szajbus
Kontakt:

Post autor: Szajbus » 22 lip 2016, 16:08

Te united to jednak miernoty są a w dodatku strzela dla nich jakiś no name że wschodu 8-)

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 22 lip 2016, 16:27

W pierwszej połowie spotkanie było trochę bardziej miarodajne. W obu ekipach były bardziej zbliżone do normalnych składy, jednak BVB chyba mocniejszy.

Najgorszy Ramos, w sumie nic nowego jeśli gra na skrzydle.
Środek obrony Bender+Sokratis, oprócz jednego błędu Svena, wyglądał bardzo dobrze. Boki obrony średnio. Rode na początku trochę niemrawo, później dał kilka dobrych piłek. Castro ładne dryblingi, druga bramka cudo. Dembele pierwsza część spotkania średnio, później zaczęło mu już powoli wychodzić to co chciał, świetna bramka. Auba w swoim stylu, coś tam mieszał, bramkę strzelił, ogólnie dobrze.

W drugiej połowie od 60 minuty było pomieszanie dzieciaków,nowych nabytków, wypaleńców, i Castro z Weide. Po ich wejściu na boisku było spore zamieszanie i Anglicy przejęli lekko inicjatywę, ale z każdą minutą to Borussia wyglądała lepiej. Larsen zagrał lepiej na prawej obronie niż Passlac, ogólnie solidnie, grał z dużym spokojem.

Bardzo dobre dryblingi Mora, Pulisic też dobrze. Barta i Merino zagrali na ŚO i wyglądało to ok. Kilka razy byli niepewni ale jak na pierwszy mecz to zagrali dobrze, Bartra kilka razy wchodził z piłką w stylu poprzednika.
Dobry wynik, mimo że skład Anglików był trochę słabszy, może trochę uciszy kibiców angielskich drużyn.
Bardzo dobrze dzisiaj wyglądali młodzi(Dembele,Mor,Pulisic), Sokratis świetny, Castro również dobrze.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 22 lip 2016, 22:14

Chciałbym zwrócić uwagę na to, że Larsen grał na boku z Dembele, a Passlack z Ramosem.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 22 lip 2016, 23:02

Bo Warszawa...! pisze:Chciałbym zwrócić uwagę na to, że Larsen grał na boku z Dembele, a Passlack z Ramosem.
Też racja. Ogólnie Passlack nie zagrał źle, miał 1-2 złe przyjęcia ale ogólnie nie popełniał błędów, nie tracił głowy jak tylko dostał piłkę a spokojnie dogrywał do kolegów. O boki obrony nie ma co się martwić.

Całe szczęście, że jest teraz tylu pomocników to Ramos jedynie będzie mógł wchodzić jako zmiennik Auby, bo na pomocnika czy drugiego napastnika kompletnie się nie nadaje.

Dzisiaj nadal brakowało wielu ważnych zawodników a gra wyglądała momentami bardzo dobrze, nawet grając w większości nastolatkami obywało się bez głupich błędów i mecz był raczej pod kontrolą.

Awatar użytkownika
Pingas
Kontakt:

Post autor: Pingas » 24 lip 2016, 00:08

Nasze mecze w Chinach wchodzą skład jakiegoś turnieju ICC, wie ktoś na czym on polega? Bo widzę że mecze tego turnieju są rozgrywane na całym świecie, niektóre zespoły mają po 2 mecze niektóre po 3, w jaki sposób wyłaniany jest zwycięzca?

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 28 lip 2016, 15:48

Dzisiaj z MC 1:1, wyrównaliśmy w ostatniej chwili. Jak oceniacie meczyk? ;-)
#forumumarło

ANDI.M
Kontakt:

Post autor: ANDI.M » 28 lip 2016, 16:02

No to przegrywamy z City na karne 7:6. Burki broni 2 karne, ale my nie strzelamy 3. Passlack w pierwszej kolejce, Larsen w przedostatniej (gdyby strzelił to wygrywamy) i Merino w ostatniej.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 28 lip 2016, 16:06

Ogólnie bez szału. TT wymieszał składy i w każdym czegoś brakowało.
W pierwszej połowie raczej nuda, chociaż obrona city popełniła kilka błędów ale dwa razy przestrzelił zza pola karnego Dembele. Francuz momentami słabo, czasami ładnie się obrócił, tak na zero zagrał. Mor był mało razy przy piłce ale jak ją miał to potrafił dobrze się z nią zabrać i minąć zawodników City, dał też dwie ładne podcinki w pole karne.
Najgorszy był środek pola. Sahin i Leitner w pierwszej połowie nadawali się do kopania ziemniaków, Rode kilka błędów, w defensywie całkiem ok. Obronie zdarzały się błędy ale nie było źle. Burki jedną sytuacje 100% obronił. Gdyby był na boisku Kagawa i Castro to wyglądałoby to wiele lepiej bo miałby kto zagrać do Dembele czy Mora.

W drugiej połowie wreszcie zaczęła się gra kombinacyjna. Kagawa bardzo dobrze zagrał. Castro trochę błędów, gorzej niż z MU zagrał, poza tym miał sam na sam i przestrzelił.
Pulisic całkiem nieźle ale też momentami nie dostawał piłek. Passlack zagrał na lewej obronie i raczej bez błędów ale cały czas tylko brał piłkę na prawą nogę i grał do tyłu/środka. W drugiej połowie Leitner zagrał lepiej, parę razy ładnie poklepali z Kagawą. Ramos całe spotkanie raczej średnio.
A karne nie wiem bo na moim streamie włączyli reklamy po drugiej połowie... a reszta nie działała.

ODPOWIEDZ