AS Monaco - Borussia Dortmund [Champions League] 18/19

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

AS Monaco - Borussia Dortmund [Champions League] 18/19

Post autor: Lexy » 11 gru 2018, 11:09

Dzisiaj kończymy naszą przygodę z Champions League w tym roku kalendarzowym.
Mecz w którym gramy o:
- ewentualne pierwsze miejsce w grupie (jeżeli Atletico straci punkty w Brugii)
- pieniądze - 1 mln eur za wygranie spotkania
- odpowiedź na pytanie kto z drugiego garnituru może się najbardziej przydać w niedalekiej przyszłości
- punkty do rankingu UEFA.
Jak wszyscy wiedzą wielu kluczowych zawodników zostało w Dortmundzie z powodu mniejszych lub większych urazów lub też żeby po prostu odpocząć.
Mój skład na jutro:
Burki - Hakimi, Akanji, Diallo, Marcel - Julek, Dahoud - Pulisic, Gotze, Guerreiro - Phillip.
Na ławce między innymi Hitz, Toljan, Toprak, Alcacer i kilku juniorów.
To jest drugi skład ale każdy z tych zawodników to jednak wysoka półka i w większości klubów Bundesligi miałby miejsce w 1. składzie. Rozumiem że może zabraknąć zgrania i pewnych automatyzmów więc liczę na indywidualne popisy zwłaszcza Rafała i Krystiana. To naprawdę mocny skład, w obronie praktycznie tylko Marcel nie jest graczem pierwszego składu, środek też bardzo mocny. Mójtyp to 2:0 do przodu.

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Re: AS Monaco - Borussia Dortmund [Champions League] 18/19

Post autor: Kamyk. » 11 gru 2018, 11:43

No właśnie. Ciągle w necie czytam przed tym meczem, że "BVB jedzie rezerwami, góra remis" itp. Tylko, że jedziemy grać z Monako. Widziałem ostatnio ich mecz z Caen. Dwa zespoły ze strefy spadkowej, Monako na wyjeździe wymęczyło z nimi remis i to było chyba to pierwsze zwycięstwo po tej długiej serii niepowodzeń. Kurde, nawet jeżeli jedziemy bez kluczowych zawodników to i tak to co gra nasza ławka powinno spokojnie starczyć na ten słabiutki w tym sezonie zespół. Monako nie gra już o nic, a większe problemy to moją we własnej lidze. Trzeba to wygrać. Jeżeli Atletico zagra na remis to wyjdziemy z pierwszego miejsca, a wydaje mi się, że warto o to powalczyć.

Nie wiem czy dobrze widziałem, ale gdzieś mi się rzuciło w oczy dzis rano, że Kagawy nie ma w kadrze na ten mecz. Jeżeli to prawda, to już chyba przekreśla to jego pobyt w Dortmundzie w nastepnej rundzie. Trochę go szkoda. Bo wydawało się na poczatku sezonu, gdy jeszcze dostawał pojedyncze szanse, że wyglądał dobrze, na tle zespołu ktory jeszcze wtedy nie grał niczego wielkiego. A szanse ciągle dostaje gotze, i to czesto w podstawie, który mnie kompletnie nie przekonuje w tej drużynie Favra

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Re: AS Monaco - Borussia Dortmund [Champions League] 18/19

Post autor: Roflmilion » 11 gru 2018, 23:34

Trochę taki sparing jak podczas zgrupowania kadry. Monaco też zagrało mocno rezerwowym składem(ale to chyba przez kontuzje) i wyglądaliśmy całkiem nieźle.

Spokojnie jeszcze mogło coś wpaść, ale ostatnie podanie zawodziło. Bardzo dobry mecz Rafała. Weigl też całkiem nieźle.
Toprak profesor, Hakimi też wyjątkowo opanowany i z nikim się nie kłócił ani nic(wow).

Atletico zrobiło nam niespodziankę i kończymy na pierwszym miejscu w grupie. Oby nie trafić na Liverpool i najlepiej też Totków, a będzie dobrze.

ODPOWIEDZ