VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 18/19

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 18/19

Post autor: zizu » 18 paź 2018, 14:40

Bilans ostatnich 5 meczów w Stuttgarcie: 5-0-1, bramki: 15-8. W poprzednim sezonie przerwaliśmy passę 5 zwycięstw w Stuttgarcie z rzędu i przegraliśmy 1:2. Zawsze przed meczem z nimi na wyjeździe mam jakieś dziwne obawy, w końcu spory stadion, wielu kibiców, ambicje, no i często też choć są gdzieś niżej w tabeli to ciągle z aspiracjami na coś więcej. Teraz znowu lekkie obawy choć to ostatnia drużyna ligi. Pamiętajmy za to, że z nowym trenerem, ale czy efekt nowej miotły zadziała? Obawy mam, ale wydaje mi się jednak, że nie i typuję skromne bo skromne, ale 2:1 dla BVB.

Składy wg Kickera:
Zieler - Beck, Baumgartl, Pavard, Insua - Ascacibar - Castro, Gentner - Er. Thommy, Gonzalez - Gomez
Bürki - Piszczek, Diallo, Zagadou, Hakimi - Witsel, Delaney - Sancho, Reus, Bruun Larsen - Paco Alcacer

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Re: VfB Stuttgart - Borussia Dortmund 18/19

Post autor: majeku » 19 paź 2018, 08:35

A może doczekamy w końcu jakiegoś spokojnego 2:0? Życzyłbym tego sobie. Dobry mecz na rozruch po reprezentacjach. Jedyne co martwi to stały punkt programu, kiedy zbliża się listopad: kontuzje... Mam nadzieję, że uda się skutecznie zastąpić Akanjiego.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 19 paź 2018, 23:54

Gdyby nie przerwa na reprezentacje to jakoś człowiek chyba czułby się spokojniej, chociaż z drugiej strony taki Reus by się nie zdążył wyleczyć.

Z przodu nadal mamy ogień, szkoda tylko, że przed decydującą fazą rundy wypadł Akanji. Zagadou gra świetnie ale Diallo potrzebny jest na boku a Toprak dłuuugo był kontuzjowany.

Z drugiej strony może Hakimi da sobie radę na lewej? Nie lubię takich zmian stron, ale to chyba jedyne wyjście, jeśli Turek nie jest gotowy jeszcze na 90 minut. No chyba, że wskrzeszenie Toljana, ale on to już w ogóle chyba się zasiedział i byłby strasznie niepewny :-P

Nic, tak czy nie trzeba wygrać. Nowy trener, więc pewnie pojadą na ambicji i nie ma co patrzeć na miejsce w tabeli, no ale jak chcemy coś zawojować to trzeba wygrywać na wyjazdach.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 20 paź 2018, 14:02

Nie ma możliwości żebyśmy dziś nie wywieźli kompletu punktów ze Stuttgartu, ostatnia drużyna w tabeli co prawda po zmianie trenera ale myślę że efekt nowej miotły nie zadziała na tyle żeby od razu wygrać z Dortmundem. Ciekawi mnie to jak zagra Hakimi na lewej, szkoda trochę tego urazu Akanjiego ale myślę że powinniśmy dać radę.

Jeśli ktoś będzie dysponował dobrym linkiem linkiem do meczu to niech wrzuci będę wdzięczny ;) bo ostatnio spędzam przynajmniej po 10-15 min na szukaniu niezacinającej się transmisji ;)
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 20 paź 2018, 18:37

Poszło gładko i bezboleśnie :-D Dobry mecz Hakimiego na lewej i cieszy mnie to że w końcu Phillip strzelił ;) można iść na browar w dobrym humorze, zdrówko ;)
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 21 paź 2018, 17:59

Nie wiem czy powinno się czepiać zespołu po takich wynikach ale... :-P

Wczoraj zagraliśmy w ofensywie dość średnio. Np. Sancho zagrał tragicznie, chwała mu za bramkę - dość fartowną, ale przez całe 90 minut miał problemy z celnym podaniem. Piszczek-Reus klasowa akcja, przy bramce Paca też spory wielbłąd obrońcy(oczywiście pomogli mu przez ostry pressing).
W drugiej połowie Stuttgart się obudził i właściwie Burki nam wyciągnął bramkę i dwie po stałych fragmentach mogły wpaść spokojnie.

Jednak ogromnie cieszy, że nawet po przerwie na reprezentacje potrafimy klepnąć rywala na wyjeździe. W obronie nie było źle, Diallo Zagadou bardzo dobrze czyścili. Piszczek trochę był robiony na boku, ale miał przerwę sporą. Hakimi często szukał prawej nogi i z lepszym przeciwnikiem może skończyć się to bramką.

Oczywiście nie ma co narzekać, jedziemy dalej na liderze i tylko nie zgubić punktów do meczu z Bayernem i będziemy mieli wielkie widowisko - wreszcie.

Teraz świetny mecz z Atletico. Możemy zaskoczyć i wygrać jak z Monaco, a mogą nas też wypunktować. Ale nie ma ciśnienia dzięki 6 punktom.

Szkoda tylko urazu(oby to nie było nić) Paca, ale Philipp się odblokował, więc jakby coś to może wreszcie złapie formę.

ODPOWIEDZ