Borussia Dortmund - FC Augsburg 18/19

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Borussia Dortmund - FC Augsburg 18/19

Post autor: zizu » 05 paź 2018, 20:31

Dobrze nie minęło kilkadziesiąt godzin i już kolejne starcie, tym razem w Bundeslidze z Augsburgiem.

Składy wg Kickera:
Bürki - Piszczek, Akanji, Zagadou, Diallo - Witsel, Delaney - Sancho, Reus, Bruun Larsen - Paco Alcacer

Luthe - Gouweleeuw, Khedira, Hinteregger - Schmid, Max - D. Baier - Hahn, Gregoritsch, Caiuby - Finnbogason

Tym razem jestem jakoś naprawdę spokojny o wynik, choć obawiać można się Maxa, Gregoritscha, Caiubyego czy przede wszystkim Finnbogasona. Ale jak wspomniałem, spokój czuję i typuję 3:1.

donpedro
Kontakt:

Re: Borussia Dortmund - FC Augsburg 18/19

Post autor: donpedro » 06 paź 2018, 10:09

Zazdroszczę spokoju zizu. Ja już się z tego wyleczyłem. Tak jak piszesz, Augsburg jest groźny w przodzie. Niezmordowane wahadła z niesamowitym Maxem, bardzo dobrze regulujący tempo gry Baier, groźny w powietrzu Caiuby, umiejący dograć Gregoritsch czy supersnajper Finnbogason źle na mnie wpływają...ale pocieszam się naszymi atutami i wychodzi, że to raczej oni powinni się obawiać tego meczu. Oby dopisać 3 pkt i czekać ze spokojem na to co zrobią rywale.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 06 paź 2018, 13:04

Bilans Augsburga póki co nie powala (2 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki) także pełna koncentracja i punkty zostają w Dortmundzie!
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 06 paź 2018, 15:16

Nie ma nic gorszego niż porażka przed przerwą na reprezentacje :-D
Skład najmocniejszy, więc trzeba utrzymać lidera, a Bayern gra trudny mecz dzisiaj.

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 06 paź 2018, 15:29

Eh, znowu ta przerwa na reprezentacje?! : (

Ciężki mecz z Augsburgiem się szykuje. Rok temu mecz z tym zespołem chyba podobnie jakoś po 6 kolejkach i wtedy tamten mecz był początkiem końca Bosza. Mimo, że wygrany, to chyba była to ostatnia wygrana przed tym kryzysem (lub po prostu zderzeniem się z rzeczywistością).

Ostatnie mecze - 7, 4, 3 strzelone gole, w końcu musi przyjść jakiś cieższy mecz, i czuje ze będzie to dziś. Ale i tak liczę na 3 pkt. Lecimy.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 06 paź 2018, 17:26

CO TAM SIĘ ODPIER..... PAAAAAAAACO <3

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 06 paź 2018, 17:49

Przy 0:1 zastanawiałem się ile ten fart może nam sprzyjać, ile razy jeszcze wejdzie Paco i uratuje nam dupę. No i stało się. Znowu. Masakra.
Ale do ilu groźnych sytuacji dopuścili dziś Augsburg to jest niemożliwe. Powinni zostać ukarani, a Augsburg nie zasłużył na porażkę. No ale stało się inaczej, brawo dla Alcacera, brawo dla BVB, no i brawa dla Augsburga mimo wszystko, choć co nerwów mi napsuli swoją agresywną grą to głowa mała.

Awatar użytkownika
johny1910
Kontakt:

Post autor: johny1910 » 06 paź 2018, 23:35

Zdecydowanie. Mecz zajebisty dla oka i postronnego kibica. Ale obrona BVB to była dzisiaj patologia! A ha i do wejścia Paco Borussia znów grała w 10.
... to live is to die - Cliff Burton
www.pansamochodzik.org.pl

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 07 paź 2018, 21:39

Faktycznie oceniając ten mecz już na chłodno to co zagrała nasza obrona wczoraj to woła o pomstę do nieba :roll: I uważam że mieliśmy mega farta w tym meczu (no i geniusz Paco), sędzia chyba nie widział tej sytuacji ale był jeden taki moment w którym bodajże Zagadou wykosił jednego z piłkarzy Augsburga w naszym polu karnym, złapałem się za głowę bo dla mnie to był ewidentny karny ale na nasze szczęście sędzia puścił grę dalej. Mam nadzieję że Lucek ostudzi trochę głowy naszych piłkarzy bo chyba po tej serii zwycięstw wdarło się lekkie rozluźnienie. Następny mecz jedziemy do Stuttgartu i mam nadzieję że tam pojedziemy Mercedesy nawet bez Reusa który podobno ma jakiś uraz kolana, a może Marian w końcu się podniesie :mrgreen: Przeanalizowałem tę bramkę muszę powiedzieć świetnie znalazł się w polu karnym, dobrze wyłożył sobie piłkę do strzału naprawdę podoba mi się ta bramka, oby mu to dodało wiatru w żagle!

No i Paco fenomenalna seria póki co :shock:

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Post autor: majeku » 08 paź 2018, 11:27

To był mecz w stylu Atak BVB - Obrona BVB 4:3. Tak jak pisałem na whatsuppie, połowa drużyny chciała wygrać a połowa chciała przegrać. Frustracji było dużo. Męczysz się, żeby wyrównać, wyrównujesz i tracisz bramkę - znowu wszystko od początku. Obrona do poprawy. Diallo na lewej się gubi, a gra Hakimiego odzwierciedla wynik. Co z tego, że notuje asysty skoro śpi w naszym polu karnym.

No i przestańmy już męczyć tego Philippa na 9. To jest tragedia.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 08 paź 2018, 20:41

Bardzo budujące jest to, że w kolejnym meczu przegrywamy, ale jednak czuć w kościach, że to odrobimy i tak się dzieje.
W poprzednich sezonach takie mecze jak ten, z Bayerem czy z Lipskiem skończyłyby się porażką i biciem głową w mur, czy w najlepszym wypadku remisem. Teraz wygląda to całkowicie inaczej. W ofensywie naprawdę potrafimy robić cuda i czasem tylko brakuje wykończenia, a przecież taki Pulisic jest kontuzjowany, Kagawa też i graliśmy wiele spotkań bez napastnika.

Philipp pod formą, może trochę presja, że ma być jedynką go przerosła, ale nie ma co go skreślać. Jak Paco zadomowi się w pierwszym składzie to Niemiec będzie dobrym zmiennikiem czy uzupełnieniem w ataku i będzie strzelał.

Znakomity koniec intensywnych tygodni. Teraz tylko czekać na powrotu kontuzjowanych i walkę o utrzymanie lidera.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 09 paź 2018, 01:03

majeku pisze:
08 paź 2018, 11:27
Diallo na lewej się gubi, a gra Hakimiego odzwierciedla wynik. Co z tego, że notuje asysty skoro śpi w naszym polu karnym.
Hakimi moim zdaniem gra (albo przynajmniej zaczyna grać) to co grał Piszczu w swoich najlepszych latach, liczę na to że Guerreiro się ogarnie i będziemy mieli na obydwu bokach świetne wahadła a trójka kolosów z tyłu będzie tylko bronić, faktycznie Diallo trochę kiepsko wygląda na boku natomiast i tak robi na mnie świetne wrażenie (nie spodziewałem się że tak dobrze wejdzie w zespół) dlatego tak mocno liczę na Portugalczyka bo jego powrót na stałe do podstawowej kadry rozwiąże wiele "problemów"
Roflmilion pisze:
08 paź 2018, 20:41
Bardzo budujące jest to, że w kolejnym meczu przegrywamy, ale jednak czuć w kościach, że to odrobimy i tak się dzieje.
Ale z drugiej strony dość kiepsko wygląda to że przyjeżdża do nas taki Augsburg i Roman trzy razy musi wyciągać piłkę z siatki :roll: Zwycięska bramka nie padła po naszej wypracowanej akcji tylko po wolnym który Paco albo wykonuje dobrze albo po prostu mu "siadło" i udało się wygrać, natomiast uważam że mieliśmy furę szczęścia w tym spotkaniu. Takie mecze oczywiście zapamięta się na bardzo długo ale wolałbym abyśmy z takim Augsburgiem nie mieli takich problemów żeby wygrać.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 09 paź 2018, 17:50

Siwy pisze:Ale z drugiej strony dość kiepsko wygląda to że przyjeżdża do nas taki Augsburg i Roman trzy razy musi wyciągać piłkę z siatki :roll:
Teoretycznie tak, ale w ostatnich tygodniach Augsburg potwierdził, że nie są to chłopcy do bicia. Punkty wywiezione z Monachium to też nie przypadek i wiele osób znających się na BL, twierdziło przed meczem, że to nie będzie spacerek dla BVB i goście to naprawdę dobrze poukładana drużyna.

Fakt, że w ostatnich meczach miewaliśmy też szczęście, ale szczęściu trzeba pomagać :D

ODPOWIEDZ