Borussia Dortmund - AS Monaco [Champions League] 18/19

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Borussia Dortmund - AS Monaco [Champions League] 18/19

Post autor: zizu » 01 paź 2018, 13:18

No to jak? Forma chyba jest. My liderem, a Monaco póki co w strefie spadkowej L1 z bilansem 1-3-4. Pierwszy mecz w CL u siebie przegrali z Atletico 1:2. Ciekawe jaki skład wyjdzie, Kicker widzi to tak:
Bürki - Hakimi, Akanji, Diallo, Schmelzer - Dahoud, Weigl - C. Pulisic, Reus, Sancho - Philipp

Benaglio - Sidibé, Glik, Jemerson, Henrichs - Aholou, Tielemans - Chadli, Golovin, Grandsir - Falcao

Znowu będziemy musieli czekać na wejście Witsela i Paco?

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Re: Borussia Dortmund - AS Monaco [Champions League] 18/19

Post autor: majeku » 01 paź 2018, 14:05

Musimy wygrać, nie ma innej opcji.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 01 paź 2018, 18:56

Jestem trochę zaniepokojony tym co widzi Kicker.

Trzeba wystawić to co najmocniejsze i najpewniejsze. Czyli środek Witsel-Delaney. Najlepie gdyby też Paco pojawił się na szpicy, ale coś na tt mi mignęło, że z jakiś powodów nie będzie grał od początku i ten środek Weigl-Dahoud też - co mnie niepokoi.

Najważniejszy mecz w fazie grupowej, Monaco w słabej formie i trzeba to wykorzystać, bo przy rewanżu może być różnie.

Piszczek kontuzja? Coś mi umknęło, że go nie było nawet na ławce ostatnio?

Tutaj bardziej dałbym Polaka, ze względu na doświadczenie, bo trzeba będzie jak najlepszej obrony, a i w ataku Piszczek nie zapomniał jak się gra.

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 03 paź 2018, 12:11

Męczenie Philippa na szpicy jest dla mnie zupełnie niezrozumiale

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 03 paź 2018, 15:42

artur
Nie ma innej alternatywy, no chyba że Isaak :-P

Dzisiaj passa musi zostać podtrzymana! Nie ma opcji żeby stracić punkty z drużyną która obecnie jest w strefie spadkowej w lidze francuskiej, mają wielkie indywidualności, dobry skład ale póki co są w rozsypce i trzeba dopilnować aby Liga Mistrzów nie była dla nich przełamaniem!
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 03 paź 2018, 16:21

Siwy pisze:
03 paź 2018, 15:42
Nie ma innej alternatywy, no chyba że Isaak
Isak nie jest zgłoszony do Ligi Mistrzów.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 03 paź 2018, 20:04

Aufstellung:
Bürki - Piszczek , Akanji , Zagadou , Diallo - Witsel , Delaney - M. Wolf , Reus , Sancho - Paco Alcacer
Reservebank:
Hitz (Tor),Guerreiro,Hakimi,Bruun Larsen,Dahoud,Weigl,Philipp

Hmmmm, kolejny mecz i kolejne roszady. Klasycznie Diallo na boku i Wolf lekko kłują w oczy, ale... Monaco w na tyle słabej formie ostatnio, że może wystarczy. Pamiętać trzeba, że w swoich szeregach nadal mają paru ciekawych grajków, a my też lubimy tracić "dziwne" bramki w tym sezonie. Ale typuję 2:1 dla BVB. Wobec tego hurraoptymizmu, który ostatnio panuje nieco słaby wynik, ale...

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 03 paź 2018, 20:37

Kto będzie na lewej obronie? Diallo czy Zagadou? :roll: Nie ma Puliego ale jest Paco w podstawie - ogień panowie i nie można się sfrajerzyć w tym meczu!

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 03 paź 2018, 20:43

Lewa Diallo, Zagadou świetnie sobie radził ostatnio na ŚO, więc cieszy jego obecność.

Szkoda Puliego, bo pierwszy skład by miał, a jak nie to świetny joker na później. Gramy bezpieczniejszym wariantem z Wolfem, ale jak nie będzie szło to jest jeszcze Larsen na ławce, więc są opcje - podobnie jak Dahoud.

No nic, lecimy po 3 punkty, bo jak tutaj coś stracimy to najprawdopodobniej braknie na drugie miejsce lub będą stresy pod koniec jesieni.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 03 paź 2018, 23:29

Nie sądziłem że Monaco jest tak słabe w tym sezonie, z tego co kojarzę to chyba tylko raz poważnie zagrozili naszej bramce a przez resztę meczu to my rozdawaliśmy karty! Cieszy pewna wygrana i oby tak dalej! Wydaje mi się że zespół w końcu jest regularny, gramy na swoim poziomie i nie ma póki co zawahań formy że jeden mecz pewnie wygrywamy a drugi z byle kim potrafimy przegrać, wiadomo jest początek sezonu de facto natomiast punktujemy i to mi się podoba!

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 03 paź 2018, 23:32

Takie mecze jak w drugiej połowie to można oglądać :-D

Monaco w pierwszej połowie mogli strzelić, bo parę razy byli groźnie pod naszą bramką, ale w drugiej już siedli jeśli chodzi o atak.

W pierwszej nie było tragedii, ale znowu zabrakło tego ostatniego podania.
Sancho trochę niemrawie pierwsze 45 minut, a po przerwie super asysta i również otwierająca piłka przy kolejnej bramce.

Wejście smoka Larsena, bramka i asysta - wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie na sobotę. No i Reus w formie to mistrzostwo. Oby jak najdłużej.

Obrona równie dobrze. Piszczek miewał problemy, ale Zagadou i Akanji skały i bardzo dobre rozegranie - oprócz 1-2 strat. Diallo lepiej niż ostatnio, ale nie ma takiego ciągu na bramkę - czego oczywiście nie wypominam bo jest środkowym.
Całkiem dobre wejście Weigla, który powinien mieć asystę, ale też miał ważną stratę.

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Post autor: majeku » 04 paź 2018, 09:33

Nie wiem dlaczego 1 połowę tradycyjnie gramy wolno. Mało ruchu, biegania i piłek do przodu (bo mało ruchu w przodzie). Wszystko jest o 2 tempa za wolne. Przyciskamy w 2 połowie i wszystko się niby zgadza, ale: te pierwsze połowy wcale nie są spokojne w obronie. Wciąż dajemy prezenty rywalom i wcale te mecze nie są pod defensywną kontrolą.

Diallo niebezpiecznie wkręcony parę razy na lewej obronie. Zdarzało mu się gubić kompletnie pozycję. Nie wiem czy zauważyliście jak dostał zrypy od Witsela za złe ustawianie się. Wbrew wszystkim Wolf zrobił na mnie dobre wrażenie. Tylko niepotrzebnie szukał strzału z każdej pozycji. No i ten Philipp gubiący buty przy sytuacjach bramkowych...

Poza tym: jedzie walec. Mam nadzieję, że jak najdłużej i przerwy reprezentacyjne nie zakłócą tego rytmu.
BVBVBVBVBVB

ODPOWIEDZ