Borussia Dortmund - FC Nurnberg 18/19

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Borussia Dortmund - FC Nurnberg 18/19

Post autor: Siwy » 25 wrz 2018, 22:39

Czas zapomnieć o męczarniach z Hoffenheim i ruszyć po kolejne punkty w tabeli aby zbliżyć się do Bayernu który dziś niespodziewanie zremisował z Augsburgiem. Ktoś się orientuje czy nasza armata będzie już gotowa na mecz (mowa oczywiście o Paco)? Bo jeśli dalej będziemy grać bez 9-tki to liczę na szybkie dwa gongi i kontrolowanie spotkania bo z przodu znowu może być kiepsko. Co jak co ale z FCN 3pkt. jutro muszą zostać w Dortmundzie! Heja!
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Re: Borussia Dortmund - FC Nurnberg 18/19

Post autor: Lexy » 26 wrz 2018, 10:55

Oglądałem ostatnie dwa mecze i to była tragedia, oby dzisiaj było lepiej.

Burki - Hakimi, Akanjii, Zagadou, Marcel - Witsel, Dahoud - Puli, Marco, Sancho - Alcacer (Kagawa)

Takie coś chciałbym zobaczyć dzisiaj. No i może w końcu trochę fajnej gry.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 26 wrz 2018, 12:45

Ja zaś dla odmiany dwóch ostatnich nie oglądałem i dziś wracam do oglądania :D Mam nadzieję, że panowie poradzą sobie lepiej niż we wspomnianych dwóch poprzednich meczach, bo słyszałem, że był lekki dramat.

Kicker awizuje taki skład:
Bürki - Piszczek, Akanji, Zagadou, Schmelzer - Witsel - Dahoud, Delaney - C. Pulisic, Reus - Paco Alcacer
i wg mnie takim właśnie składem wyjdziemy, jeśli wszyscy będą zdrowi.

Mój typ: 2:1 dla BVB.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 26 wrz 2018, 18:15

Siwy pisze:
25 wrz 2018, 22:39
Ktoś się orientuje czy nasza armata będzie już gotowa na mecz (mowa oczywiście o Paco)?
Na konferencji Lucjan mówił, że Paco wznowił treningi, czyli może odbył pełny trening w poniedziałek i wtorek, ale to chyba za mało, żeby wyszedł w pierwszym składzie.

Reus też możliwe, że zacznie z ławki w ramach rotacji, podobnie Piszczek(o którym też była mowa na konferencji.

Bürki - Hakimi, Akanji, Zagadou, Schmelzer - Witsel - Dahoud, Delaney - Pulisic, Philipp, Sancho

Coś takiego wydaje mi się najbardziej prawdopodobne. Chociaż Kagawa może też zacząć w pierwszym składzie.

Zizu może przyniesiesz trochę dobrej gry, bo od początku sezonu z tym słabo :-P
Najważniejsze wygrać, bo nie można tracić punktów u siebie z takimi zespołami.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 26 wrz 2018, 21:20

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimi, Akanji, Zagadou, Schmelzer – Witsel, Delaney – Pulisic, Reus, Bruun Larsen – Philipp

Ławka rezerwowych:
Hitz, Piszczek, Dahoud, Sancho, Kagawa, Weigl, Alcacer

Bardzo ładna pierwsza połowa - swoje trochę dołożył słaby przeciwnik, ale ładnie rozgrywamy, są sytuacje bramkowe.

Bardzo na + Zagadou. Pewny w obronie, dobrze rozgrywa(oprócz jednego niecelnego podania) i wykonał połowę roboty przy bramce Reusa.
Witsel taki trochę niepewny dzisiaj, Larsen zawsze wybiera bezpieczniejszą opcję, ale bramkę wsadził piękną.
Hakimi również na +.

Oby w drugiej połowie wejść na skupieniu i nie stracić, a jeszcze dołożyć do pieca.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 26 wrz 2018, 22:58

No to sympatyczny wieczór nam zapewnili :-P

Norymberga rozbita, praktycznie bez okazji brakowych - chociaż trzeba im przyznać, że stałe fragmenty mają ładnie wyćwiczone i mało zabrakło i byłoby 2-1 a nie 3-0. Ciągle marzę, że w końcu i Borussia będzie miała jakieś taktyczne rozegrania rożnego czy wolnego.

Optymistyczne zwycięstwo, ale w sobotę będzie o wiele ciężej to powtórzyć w Leverkusen - chociaż ostatnie spotkanie z nimi również było wysoko wygrane.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 27 wrz 2018, 00:49

Fajnie, że Reusowi wpadła ta fartowna bramka a potem asysty, to może doda mu pewności siebie i pomoże odnaleźć formę, bo ostatnio wyglądało to mocno przeciętnie. Fajnie też, że udało się wygrać mocno i przekonująco po tych wszystkich męczarniach w poprzednich meczach. Leverkusen ostatnio w coraz lepszej formie i to powinna być już lepsza weryfikacja naszych umiejętności.

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Post autor: majeku » 27 wrz 2018, 09:18

Po stracie piłki zawodnicy Norymbergii szybko się jej pozbywali i to moim zdaniem bardzo naszych napędzało. Poczuli krew i się rzucili. Brawo. Martwiło mnie tylko bardzo wysokie ustawienie obrony, ale jak widać w tym meczu można było sobie na to pozwolić. Kiedyś był płacz, że Zagadou to słoń. Moim zdaniem on jak na stopera o tym wzroście jest bardzo szybki. Ciekawy jestem Hakimiego, bo wykorzystał swoją szansę w 200%. Cieszy wiek wystawionego składu, Larsen, Hakimi, Pulisic, Zagadou a potem Sancho. Oby tak dalej!
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
johny1910
Kontakt:

Post autor: johny1910 » 27 wrz 2018, 09:57

A w ogóle Norymberga była wczoraj na boisku? Ale chwała za wykorzystanie ich beznadziejności.
... to live is to die - Cliff Burton
www.pansamochodzik.org.pl

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 27 wrz 2018, 23:15

Piękny mecz, wszystko wychodziło, trochę fart przy tych rykoszetach ale mam nadzieję że Reus dzięki temu się odblokuje, oby nastroje były podobne w weekend po meczu z Bayerem :-) To co zrobił Akanji przy swojej bramce - cudo! odbiór, zwód balansem ciała i lufa po ziemi <3 Świetny mecz w końcu był ciąg na bramkę a nie te podania między stoperami bez pomysłu na rozegranie, Hakimi świetny debiut i ten jego rajd przy bramce - przez cały mecz widziałem w nim Piszczka z ery Kloppa.
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

ODPOWIEDZ