Axel Witsel

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Axel Witsel

Post autor: majeku » 07 sie 2018, 09:51

Obrazek

Axel Laurent Angel Lambert Witsel*

Data urodzenia: 12 stycznia 1989 roku
Miejsce urodzenia: Liege
Wzrost: 1,88 m
Pozycja: Pomocnik
Poprzedni klub: TJ Quanjian (wcześniej Zenit Sankt Petersburg, Benfica, Standard Liege)
Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Rosji 2018 roku.

Ostatnie turnieje oraz badania amerykańskich naukowców potwierdziły: aby osiągnąć sukces w piłce nożnej, należy mieć w drużynie tzw. afromana. To jest warunek nr 1. Ostatnio wiele drużyn ściąga takich piłkarzy ze względu na fryzury, nie bacząc zupełnie na umiejętności. Nasz zarząd również dołączył do tego nurtu i zawędrował aż do Państwa Środka. Jak się okazało udało im się znaleźć zawodnika z odpowiednią fryzurą, ale co ciekawe – razem ze sporymi piłkarskimi umiejętnościami!

Witsel, zgadzając się na przyjście do nas i na grę w Europie, zszedł bardzo mocno z ceny. I za to wielki szacunek. Pokazał tym, że nie należy patrzeć już na niego przez pryzmat chińskich zarobków.

-------
* - jego pełne imię to: Axel Laurent Zizu Mila Rumcajs Donpedro Gochun Kolekcjoner Rasiak
Ostatnio zmieniony 07 sie 2018, 09:58 przez majeku, łącznie zmieniany 2 razy.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Re: Axel Witsel

Post autor: majeku » 07 sie 2018, 09:55

Dla mnie transfer najwyższej półki. Okienko pokazuje całkowicie nową twarz naszego zarządu. Na obronę wydajemy już ponad 50 mil, ściągamy Delaneya i gwiazdę z dużymi zarobkami - Witsela, pytamy się Juventus o Mandżukica... Coś niesamowitego.

Oby się sprawdził i był naszą gwarancja na zgrany środek pola. Brawo BVB!
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 07 sie 2018, 12:38

Dla mnie to wielka niewiadoma, bo nigdy jakoś jego gry nie śledziłem z zainteresowaniem a oglądanie filmików na Yt to nie to samo. Trochę odrzuca mnie fakt, że gość gdzieś zaginął w Rosji, potem czmychnął za hajsem do Chin, no ale... ciągle był w kadrze Belgów i zdobył 3. miejsce MŚ. Na pewno jest to poziom wyżej niż Sahin czy Rode, więc zawsze to jakieś wzmocnienie :) Mam nadzieję, że będzie to w 100% udany transfer, bo ostatnio troszkę tych niewypałów u nas było.

Awatar użytkownika
weidenfeller1
Kontakt:

Post autor: weidenfeller1 » 07 sie 2018, 15:31

zizu pisze:
07 sie 2018, 12:38
Dla mnie to wielka niewiadoma, bo nigdy jakoś jego gry nie śledziłem z zainteresowaniem a oglądanie filmików na Yt to nie to samo. Trochę odrzuca mnie fakt, że gość gdzieś zaginął w Rosji, potem czmychnął za hajsem do Chin, no ale... ciągle był w kadrze Belgów i zdobył 3. miejsce MŚ. Na pewno jest to poziom wyżej niż Sahin czy Rode, więc zawsze to jakieś wzmocnienie :) Mam nadzieję, że będzie to w 100% udany transfer, bo ostatnio troszkę tych niewypałów u nas było.
Podpisuje sie idealnie pod tym co Zizu napisał ;) Za dużo nie oglądałem gościa,ale wolałbym poczekać aż się wykaże, nie jeden ciekawy gościu do nas przychodził i to za podobną bądż wiekszą kase choć ciut może starszy to po czasie sie okazało że nici z planów. Oczywiście nie mówie,że z Witselem tak będzie! 3mamy kciuki!!

ThorNister
Kontakt:

Post autor: ThorNister » 09 sie 2018, 15:35

Świetny transfer. Nasz środek pola wygląda bardzo dobrze w tym roku, dużo fajnych opcji i dużo różnorodności. Jestem ciekaw jak to Favre sobie ułoży.

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 19 wrz 2018, 19:08

Delaney'a sporo oglądałem w Bremie i od początku byłem zadowolony, że ten transfer doszedł do skutku. Do Witsela nie byłem aż tak przekonany, bo po prostu mało go było okazji oglądać w ostatnich latach. Kojarzyłem tam go z Benfiki, później jedynie jakieś pojedyncze mecze w reprezentacji. Ale już po tych paru pierwszych meczach w BVB jego gra mnie oczarowała :-P Niesamowity jest ten jego spokój, w rozegraniu, przetrzymaniu piłki i nawet w odbiorze. Idealnie potrafi wyczekać. Tego nam właśnie było trzeba, brakowało tego w poprzednich dwóch, trzech sezonach.

Mam nadzieje, że będziemy grali tą trójką w środku (Witsel, Delaney, Dahoud) jak najwięcej i w najważniejszych meczach. I to Witsel na chwilę obecną wydaje się być tu kluczową postacią. Mecz z Eintrachtem pokazał, że Delaney potrzebuje Witsela, bo zaliczył taki średniawy występ. Miał trochę więcej obowiązków w obronie i nie wyglądało to tak dobrze. Chłopaki się dobrze uzupełniają i mam nadzieje, że następne mecze to potwierdzą. A przy tej dwójce zyskuje też Dahoud, który w pełni może się skoncentrować na bardziej ofensywnych zadaniach i w końcu ta jego gra zaczęła wyglądać naprawdę nieźle. Oby się to nie posypało, i Panie Favre jak najmniej mieszania w tej formacji!

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 20 wrz 2018, 18:14

Również jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Przed przyjściem wiedziałem, że to dość duże nazwisko, ale nie wiedziałem czego się spodziewać po nim, a tu gość od pierwszych minut gra bardzo dobrze. Bez aklimatyzacji, od razu gra na spokoju i dużo daje całej drużynie. Kompletnie się tego nie spodziewałem. Przy 4-3-3 bardzo dobrze to wyglądało. Mamy spory wybór w środku i w każdej konfiguracji Witsel pasuje.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 21 wrz 2018, 22:39

Witsel w Benfice wyrabiał sobie papiery na naprawdę wielkie granie, kiedyś mocno śledziłem ligę portugalską i widać było spory talent jaki posiada (chociaż i tak kojarzono go głównie z brutalnego faulu na Wasilewskim :-P ), gdyby od razu poszedł do czołowego europejskiego klubu to moim zdaniem byłby jednym z najlepszych na swojej pozycji, po transferze do Zenitu a potem do Chin trochę słuch o nim zaginął (co jest zrozumiałe) ale widać że dalej jest świetnym piłkarzem i ten transfer póki co to majstersztyk!
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

ODPOWIEDZ