[BVB] Transfery

Moderator: Mods

Zablokowany
artur_poznan
Kontakt:

Re: [BVB] Transfery

Post autor: artur_poznan » 03 lut 2018, 10:16

Nasz zarząd sprowadził nas jakiś czas temu do poziomu niszowego. Jak napisał kiedyś kolega Zizu, co jest 100 procentowa racją, my nie mamy nic do gadania. Inne kluby przychodzą do nas i biorą jak swoje. Zarząd sprawia wrażenie biednych ludzi, którzy chowają kasę do skarpetki na trudne czasy. Przepraszam za ostre słowa ale na dziś dzień oni są problemem tego klubu. Jeśli nie oddadzą sterów już nic nie zdobędziemy. Wypożyczenie Bashuayi bez opcji wykupu to amatorka na poziomie polskiej ligi.
Ja mam to w dupie. Mogę na Borussie jeździć na St. Oauli, Bochum, do Duisburga czy Norymbergi. Nie przestane kochać tego klubu ale wkurza mnie jak widzę amatorska nieporadność sterników BVB.

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 03 lut 2018, 10:35

artur_poznan pisze:
03 lut 2018, 10:16
Wypożyczenie Bashuayi bez opcji wykupu to amatorka na poziomie polskiej ligi.
Artur, jesteś Zorkiem i słyszysz podczas rozmów z Chelsea: "Dostaniecie Michy'ego tylko na wypożyczenie". Co robisz? Wyrzucasz przez okno stół krzucząc: "Wy dupki! Jesteśmy Borussią Dortmund! Dajemy Wam 100 baniek i wyjeżdżamy z umową transferową!"?

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 03 lut 2018, 13:05

Nie będę Cię przekonywał bo nie ma sensu plus mój wpis który usuniesz na stronie głównej. Amatorskie jest to, ze nie było żadnego planu zastępczego Bartek tak jak przy Tuchelu. Po tym co odwalał Auba od kilku miesięcy nie wiedzieć ze będzie Dembele- bis to była naiwność. Myślisz, ze Zorc nie wiedział co się dzieje w szatni? Ze nie rozumiał czym są wybryki Auby? I to wszystko mimo przedłużonego kontraktu na lepszych pieniądzach? Dajmy sobie spokój z tym, bo w przeciwnym wypadku oznacza to, ze nie panują nad klubem. I jeszcze jedno. Owszem nie jesteśmy szejkami czy oligarchami ale mamy bardzo stabilna sytuacje i jesteśmy kibicowsko numerem 1 w Europie. Takich jak Ty czy ja, którzy nawet na 2 ligę by za Borussia pojechało jest trochę, bo nie jesteśmy Bayernem, ale pamiętaj, ze dużo tez osób tam chodzi na mecze dla sukcesów BVB. Zarząd musi to mieć na uwadze. Romantyzm w czystej postaci Echte Liebe pokazał ostatnio, ze nie istnieje.
Pozdrawiam
Twój amator

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 03 lut 2018, 13:23

Dobrze, że chociaż Michy'ego wypożyczyliśmy, tak zostałby właściwie tylko Isak. Mamy 7 miesięcy na znalezienie następcy Auba i Michy'go. Mamy stabilna sytuację finansową, to fakt, ale mimo to dalej ciężko jest walczyć o najlepszych z Realnem, Barceloną, ManU itd.
Und wir werden immer Borussen sein,
es gibt nie, nie, nie einen anderen Verein!

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 03 lut 2018, 13:30

artur_poznan pisze:
03 lut 2018, 13:05
Nie będę Cię przekonywał bo nie ma sensu plus mój wpis który usuniesz na stronie głównej. Amatorskie jest to, ze nie było żadnego planu zastępczego Bartek tak jak przy Tuchelu. Po tym co odwalał Auba od kilku miesięcy nie wiedzieć ze będzie Dembele- bis to była naiwność. Myślisz, ze Zorc nie wiedział co się dzieje w szatni? Ze nie rozumiał czym są wybryki Auby? I to wszystko mimo przedłużonego kontraktu na lepszych pieniądzach? Dajmy sobie spokój z tym, bo w przeciwnym wypadku oznacza to, ze nie panują nad klubem. I jeszcze jedno. Owszem nie jesteśmy szejkami czy oligarchami ale mamy bardzo stabilna sytuacje i jesteśmy kibicowsko numerem 1 w Europie. Takich jak Ty czy ja, którzy nawet na 2 ligę by za Borussia pojechało jest trochę, bo nie jesteśmy Bayernem, ale pamiętaj, ze dużo tez osób tam chodzi na mecze dla sukcesów BVB. Zarząd musi to mieć na uwadze. Romantyzm w czystej postaci Echte Liebe pokazał ostatnio, ze nie istnieje.
Pozdrawiam
Twój amator
Przyczepiam się, bo napisałeś tylko o tym, że decyzja o braku opcji wykupu jest amatorką. A ja się z tym nie zgadzam. Uważam, że Chelsea zabezpieczyła swój własny interes wiedząc dodatkowo, że my napastnika potrzebujemy. Plan zastępczy to właśnie Batshuayi lub Giroud. Widzisz jakieś inne alternatywy na poziomie? Co tu było amatorką?

Nie jestem bezkrytyczny wobec zarządu i sam cisnąłem zarząd po zwolnieniu Tuchela. Nadal uważam, że nie trzeba było go zwalniać. Również uważam, że w przypadkach Dembelego i Aubameyanga okazaliśmy się biznesmenami a nie sportowcami. Tendencja w piłce od lat jest taka a nie inna. Romantyzm jest w kibicach i w tradycji a wyniki osiąga się w dużej części pieniędzmi. Watzke i Zorc pracują przede wszystkim na wskaźniki ekonomiczne przy zachowaniu przyzwoitego poziomu sportowego. I tyle. A my kupując drogie gadżety czy bilety meczowe automatycznie akceptujemy taki stan rzeczy.

Nie obrażaj się proszę za nazwanie Twojego wpisu amatorskim. Uważam po prostu, że był na poziomie zarezerwowanej zazwyczaj dla dużo młodszej części kibiców, bo niepoparty niczym. Zazwyczaj argumenty nie stanowią dla Ciebie problemu a tu ich zabrakło. Narzekamy na jakość komentarzy na stronie? To produkujmy bardziej sensowne i racjonalne wypowiedzi. To tyle.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 22 cze 2018, 19:28

Panowie jak zapatrujecie się na te okienko transferowe w naszym wykonaniu, będzie co lepiej? Zakontraktowaliśmy już Delaneya ale szczerze mówiąc nie obejrzałem chyba ani jednego meczu Werderu przez ostatnie 2 lata więc ciężko mi się wypowiedzieć na jego temat ale z tego co przeczytałem na stronie w komentarzach to solidny box-to-box z niego.

Z piłkarzy którzy moim zdaniem powinni odejść i to w trybie natychmiastowym to:
- Sahin (z bólem serca, zawsze będę miał sentyment do tego piłkarza, gdyby nie ta paskudna kontuzja i transfer do Realu uważam że byłby to jeden z obecnie najlepszych środkowych pomocników - cóż, rok na ławce i wypożyczenie a potem powrót do Dortmundu z podkulonym ogonem kiedy to inni koledzy zaczęli grać pierwsze skrzypce w klubie i Sahin już nie był tym mózgiem drużyny a jego rola w klubie mocno spadła na pewno wpłynęło na to że formy za ery Kloppa już nie dało się odzyskać).
- Rode
- Schurrle

To są moim zdaniem piłkarze którzy sportowo nic nie wnoszą do zespołu a pewnie gaże mają nie najmniejsze. Martwią mnie jednak plotki na temat ewentualnego odejścia Castro do Stuttgartu - uważam że faktycznie może nie nadaje się na lidera drugiej linii w wielkim klubie ale jako uzupełnienie składu jest to idealna opcja.

Z tych którzy mieliby zasilić nasz zespół to możecie mnie wyśmiać ale co do plotek które się ostatnio pojawiały na stronie to ja byłbym jak najbardziej ZA jeśli chodzi o transfer Balotellego, chłopak już trochę wydoroślał, myślę że transfer do Nicei był świetnym wyjściem dla niego żeby się wyciszyć i skupić na grze i tak samo widzę to w Borussii, nie jesteśmy TOPem ale klubem który ma aspiracje aby powalczyć z czołówką a co do umiejętności zawsze uważałem że Mario to dzik niesamowity, gdyby tak nie świrował parę lat temu to byłaby maszyna nie do zatrzymania! No i do tego z Luckiem chyba mu się dobrze współpracowało - tym bardziej że transfer byłby za darmo. Niestety im więcej myślę tym nic nie potrafię wymyślić, nie wiem kto jeszcze byłby do wyciągnięcia z takich bardziej znanych nazwisk, wszyscy raczej poza zasięgiem a młodych talentów mało kogo znam który mógłby zasilić pozycje w których jest u nas kicha. Bardzo liczę na to że mimo wszystko zarząd powalczy o Batshuayiego jeśli nie z transferem definitywnym to z kolejnym wypożyczeniem na następnym rok i być może z jakąś klauzulą wykupu bo jeśli on nie wypali a plotki o Balo będą tylko plotkami to ja nie wiem kto będzie grał u nas na szpicy :-/

Szkoda że uciekają nam takie transfery jak Goretzka czy Can - (tak wiem że z ciężko nam póki co stawać z Bayernem czy Juventusem w szranki) ale o żadnego nawet nie powalczyliśmy a obydwoje byli do wyciągnięcia za darmo, co z tego że pierwszy to smerf a drugi grał w Liverpoolu który lepiej sobie radzi w ostatnich latach niż my ale właśnie takimi transferami podnieślibyśmy poziom drużyny na taki poziom że może powalczylibyśmy o coś więcej niż podium Bundesligi. Myślę że zarządowi brakuje trochę agresji w poczynaniach na rynku, nie wiem czy gwiazda Goretzki nie zblednie w Bayernie bo tam konkurencja jest mocna w środku pola, u nas gdyby Zorc i Aki przekonali go że będzie u nas pierwszoplanowym pomocnikiem i zaproponowali dobre pieniądze myślę że można było się dogadać.

Nie ukrywam że najbardziej liczę na powrót do formy i odzyskanie świeżości paru młodych przede wszystkim Weigla, Guerreiro i Gotze (obserwuje go na mediach społecznościowych i widzę że chłopak indywidualnie ostro zapierdziela na siłowniach) + że Akanji będzie obrońcą pełną gębą wtedy jakoś ten skład miałby ręce i nogi, no i oczywiście jestem fanem talentu Philipp'a i na niego też będę mocno liczył w przyszłym sezonie.

Podsumowując liczę w końcu na solidne wzmocnienia a nie wydawanie po 25 patyków na zapchajdziury, dobrze by było sprowadzić kogoś z głośnym nazwiskiem aby dać sygnał zarówno rywalom jak i reszcie zespołu że Borussia wraca do gry i nie popadliśmy w marazm. Liczę że Lucek będzie miał jaja i poskłada to wszystko w całość, nie chciałem go jako trenera ale teraz z biegiem czasu się do niego coraz bardziej przekonuje przekonuję, myślę że taki hammer-transfer jest w Dortmundzie potrzebny!
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 23 cze 2018, 15:45

- Sahin
- Rode
- Schurrle
Zgoda.
Martwią mnie jednak plotki na temat ewentualnego odejścia Castro do Stuttgartu
Mnie natomiast nie martwią. Jest już on na tyle "stary" i gra na tyle "przeciętnie", że wielu graczy w wieku ok. 20 lat będzie od niego lepszych, a Castro nie będzie im blokować drogi do kadry.
byłbym jak najbardziej ZA jeśli chodzi o transfer Balotellego
Hmmmm, transfer nie najgorszy, problem w tym, że o zainteresowaniu nim ostatnio długa cisza i chyba temat ostatecznie upadł.

Co do Akanjiego gość na MŚ prezentuje się co najmniej solidnie i dobrze. Niech tylko zacznie regularnie grać w klubie i powinno być OK.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 01 lip 2018, 11:59

Słyszeliście o problemach w Sportingu Lizbona? tam praktycznie 90% kadry chce rozwiązać kontrakt, Watzke ruszaj po Bruno Fernandesa i Williama Carvalho :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 21 lip 2018, 08:23

Wprost niemożliwe - wygląda na to, że najprawdopodobniej wreszcie uwolnimy się od Schurrle. Podobno wczoraj nie zagrał, ponieważ prowadzi rozmowy z innym klubem. Dziś ma rzekomo wracać do Niemiec. Fantastyczne wiadomości od rana.

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 21 lip 2018, 11:40

Boje sie, że zaraz to zdementuja. W mediach jakoś ostatnio cicho o jego transferze, nawet teraz jak informuja, ze nie zagral bo prowadzi rozmowy w sprawie transferu to nikt nie podaje o jaki klub moze chodzic. Wspominaja o tym Crystal Palace, ale to raczej mało prawdopodobne (chyba ze trafi tam niezaleznie od tej sprawy z Zahą).

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 21 lip 2018, 11:44

Nawet jeśli sprawa poszłaby jak z Durmem, to warto cierpliwie poczekać. Temat Zahy raczej nierealny.

Awatar użytkownika
Kamyk.
Kontakt:

Post autor: Kamyk. » 21 lip 2018, 12:03

Mila pisze:
21 lip 2018, 11:44
Temat Zahy raczej nierealny.
Właśnie dlatego nie chce mi się wierzyć w ten CP. Ciekawe, ciekawe. Mam nadzieje, że zainteresowanie z Anglii, zawsze mogą coś przepłacić :-P

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 22 lip 2018, 19:37

Dobrze, że odchodzi ale martwi trochę brak tematu napastnika/skrzydłowego.

Jestem jak najbardziej z tym, żeby Filip dostał pierwszy skład jako "9", ale jest potrzebna kolejna osoba o takiej charakterystyce. W Isaka jakoś nie wierzę na razie. Gość widać, że ma zmysł jak grać na szpicy, ale z takimi warunkami będzie strasznie ciężko, żeby przebił się do pierwszego składu. Chciałbym, żeby dorzucił kilka kilogramów +rok w 2BL, czy Holandia, Austria czy Szwajcaria i może być super gracz.

Pojawiły się plotki, że Witsel może przyjść do Dortmundu. Teraz ma podobno 18mln rocznie w Chinach, więc na pewno pensja za duża, ale nie patrząc na kasę, to ktoś się orientuje co u niego? Kiedyś był mega rozchwytywanym zawodnikiem, ale wybrał kasę(?) i granie w Rosji i na wschodzie. Ktoś przyglądał mu się może na mistrzostwach teraz?

ThorNister
Kontakt:

Post autor: ThorNister » 23 lip 2018, 18:30

Dobry był na MŚ. Nie robił fajerwerków i nie mówiło się o nim chociażby tak jak o Kante, ale odwalał kawał dobrej roboty jako 6.

Świetnie byłoby go ściągnąć, w końcu realna alternatywa dla Weigla i fajnie, że to jednak alternatywa nie tylko ze względu na możliwość gry na tej 6, ale też jego inne atrybuty. W roli kriegera grał chyba nawet więcej, a to też będzie w sezonie przydatne. No i Rode już będzie musiał się pakować, a Sahin kompletnie straci szansę na grę, kolejne plusy 8-)
No i sprowadzenie kogoś z jego renomą i doświadczeniem to taki zakup, który super by było, żeby w końcu wyszedł - a wydaję się być po prostu pewniaczkiem do grania na wysokim poziomie. Za bardzo naklejają na nas łatkę klubu do ogrywania młodzieży, bo albo sprowadzamy młodych, albo bawimy się w promocje z Buli. Niekoniecznie było to złe, ale raz na jakiś czas takie gorące nazwisko się po prostu przyda.

Problem widzę w PSG, bo facet sam wątpię, żeby na nas się palił, a jak Paryż rzuci hajsem, to po prostu tam poleci.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 23 lip 2018, 20:05

Świetnie to ująłeś ThorNister zgadzam się z Tobą w 100%

Co do Witsela jako że lubię ligę portugalską to oglądałem go w Benfice i byś świetny, po przejściu na Wschód pewnie nie rozwinął się w pełni z racji marnego poziomu tamtych lig natomiast to wciąż bardzo dobry piłkarz, trzyma solidny poziom a przy tym nie jest drewniakiem - za 20 baniek to OKAZJA!

Mnie jakoś nie przekonuje te okienko transferowe, wiem że jeszcze 3 tygodnie zostały do jego końca ale jakoś tak bez szału (a może takie ma być). Nie pożegnaliśmy żadnego darmozjada póki co i nie ma też żadnych jasnych sygnałów że nie ma dla nich miejsca na przyszły sezon, transfery do klubu średnie, Delaney wydaje mi się rzemieślnikiem i solidnym ligowcem ale nie liczyłbym na nic więcej, Diallo to dla mnie niewiadoma ale co najbardziej denerwuje znowu trzeba będzie czekać zanim się wdroży do zespołu, dopiero co takim był Akanji który już się na szczęście ograł i miał być z Papą naszą skałą a tu znów roszady :shock: Ciekawi mnie kogo Aki z Zorciem ściągną na szpice, Batsa odpuścili a szkoda bo ładnie wszedł do zespołu, ciekawa sytuacja będzie w Mediolanie z Andre Silvą którego najprawdopodobniej Milan będzie chciał sprzedać ze względu na FFP i tutaj Portugalczyka bym chciał chyba nawet bardziej niż Batshuayi'ego ale pewnie nasi nawet nie spróbują go wyrwać a szkoda bo talent wielki, młody, świetne warunki do bycia 9-tką i pewnie nie będzie kosztował nie wiadomo jakich sum.

Na stan obecny powiem tak - że jeśli przede wszystkim Guereiro, Weigl i Gotze nie wrócą do formy to ja ciężko widzę nadchodzący sezon :-/ pierwszy ponieważ to oznacza granie Schmelzerem a wszyscy wiedzą co to oznacza, Weigl ponieważ to jedyny gość który potrafi coś rozegrać w środku pola, żaden inny nasz środkowy pomocnik poza zagraniem do boku lub do tyłu nie potrafi nic. A Gotze ponieważ to chyba ostatni dzwonek dla niego żeby się ogarnął, mało mamy alternatyw w ofensywie do rotacji lub w przypadku absencji, brakuje też nam gwiazd w zespole więc liczę na jego odrodzenie, z tego co pokazywał tego lata na social mediach to ostro harował więc może coś z tego będzie.

No i przede wszystkim liczę że Favre tak poukłada ten zespół że ewentualne braki piłkarskie zostaną zamaskowane.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 23 lip 2018, 22:17

Siwy pisze:
23 lip 2018, 20:05
Diallo to dla mnie niewiadoma ale co najbardziej denerwuje znowu trzeba będzie czekać zanim się wdroży do zespołu, dopiero co takim był Akanji który już się na szczęście ograł i miał być z Papą naszą skałą a tu znów roszady :shock:
O to się nie martw :-> Podstawowa para powinna być Akanji + Toprak, więc Diallo i Zagadou będą w rotacji - chociaż w praktyce pewnie któryś z nich zacznie pierwszy mecz, bo kontuzje, późny powrót Szwajcara itp. Plus jest taki, że Diallo grał już w BL, więc parę spotkań i myślę, że będzie ok.
Poza tym Zagadou jest w pogotowiu, a jak będzie dobrze się rozwijał to może i on będzie wcześniejszym wyborem niż kolega z Mainz.
IMO środek obrony mamy świetnie obsadzony. ;-)

Co do środka pola to Dahoud jest od rozgrywania i razem z nim Gotze i Kagawa. Gotzego widzę na "8". Stracił dynamikę do gry wyżej, a w poprzednim sezonie w wielu/kilku spotkaniach pokazał, że świetnie potrafi rozgrywać jako cofnięty zawodnik.

Wszystko zależy od systemu. Przy 4-3-3 widziałbym na "6" Weigl/Delaney/Witsel i przed nimi dwóch z wymienionej trójki + może Sahin do rotacji, czy Guerreiro jak tutaj będzie go stawiał trener, albo tylko jedna "8" i za to jeden napastnik.

Z tego co kojarzę to w Gladbach grywał dwójką w środku, dwóch skrzydłowych i dwóch napastników o charakterystyce Reusa/Philippa. IMO nie będzie ściągał kogoś jak Bats - silny, duży, tylko zwinny, szybki jak dwójka Niemców. No ale tak czy inaczej trzeba konkretne wzmocnienie do przodu, bo wszyscy wiedzą jak to z Reusem jest.

Okienko jeszcze trwa trochę czasu, więc trzeba czekać.
Po opinii ThorNistera przekonałem się trochę do Witsela, jednak on latał za kasą, a tej ma więcej chociażby Paryż, więc w nie jego stylu byłoby iść do Dortmundu :-P

Zablokowany