Przyszłość forum

Aktualności, propozycje, zmiany

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Re: Przyszłość forum

Post autor: Bo Warszawa...! » 15 lip 2018, 15:26

Super, jeśli udałoby Ci się mu to wszystko przekazać, to byłoby ekstra. Jeśli do tego nowego podziału rzeczywiście dojdzie i potrzebowałbyś ewentualnie jakiejś pomocy przy przenoszeniu tematów do historii (jeśli rzeczywiście trzeba to robić ręcznie i pojedynczo) to również chętnie pomogę.

artur_poznan
Kontakt:

Post autor: artur_poznan » 15 lip 2018, 18:00

@Bo Warszawa piszesz, że wprost odwrotnie - duża część forumowiczów aktywnych w ostatnich latach nie jest związana z Fanklubem.

Chyba nie do końca orientujesz się kto i ile osób działa w Fan Clubie

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 15 lip 2018, 20:11

Nie orientuję się, ale też i tego nie neguję. Nie wypowiadam się na temat tego, ile osób działa w fanklubie, czy nawet tego, ilu spośród forumowiczów to robi. Twierdzę tylko (opierając się zresztą bardziej na którymś z poprzednich postów jednego z użytkowników lepiej w tej kwestii poinformowanych), że spora część tego nie robi.
Mila pisze: Na zlocie nie było takich wieloletnich użytkowników forum, jak T-Mac, kowdi, Lexy, Bo warszawa, Mortis, Mbuti, Siwy, Emrod, czy nawet nasz do niedawna główny moderator Murzyn. Mało tego, większości tych użytkownkiów nawet nie ma w fanklubie.
Zresztą mniejsza o większość - fanklub i kwestie około fanklubowe, komunikacja z nim związana istnieć będą, bez względu na to jak to wpływa na forum, więc nie ma co się o to spierać. Jeśli skupiać się na przyczynach tego dlaczego stało się jak się stało, to moim zdaniem tylko na tych, na które możemy mieć jakiś wpływ. :-)

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 15 lip 2018, 21:22

Proponuję taką organizację forum.
Obrazek
Jednak Regulamin i Sprawy organizacyjne powinny być u góry. Scrollowania wiele nie ma. Bardziej uciążliwy w temacie scrollowania jest chyba ten shoutbox u góry i to właśnie SB przeniósłbym na dół, bo jak już wspomniałem irytuje on zwłaszcza w erze urządzeń mobilnych i na ekranach w okolicach 5 cali.

Trochę zastanawia mnie obszerność działu INNE w dziale BORUSSIA DORTMUND, ale chyba będzie OK. Subforum Gry proponuję przenieść do HP, bo jednak trzeba się trochę naklikać, by do jakiejś gry (np. fantasy Bundesliga w Kickerze) dotrzeć a z tego co pamiętam to nigdy jakoś dużo postów z działu Gry nie było. Powstało to tylko na potrzeby chwili, bo było sporo gier typu Mafia. Bukmacherkę też można przenieść do HP. Zrobić jeden temat Bukmacherka w dziale HP a resztę do archiwum.

Kluczem zmian jest reorganizacja działu, który generuje najwięcej dyskusji, czyli BORUSSIA DORTMUND. Ogarnięcie tematów i utworzenie "subforów" o nazwie Historia dla działów: Zawodnicy, transfery i mecze. Niech na głównym widoku będzie to co najświeższe.

Są pewne rzeczy techniczne, których nie da się przeskoczyć np. by dotrzeć do listy nieprzeczytanych postów trzeba wejść na samej górze w "Więcej..." i stamtąd dopiero do wspomnianej listy. Kiedyś był specjalny przycisk z licznikiem owych nieprzeczytanych postów i to było dobre, ale z tego co pamiętam ponoć nie dało się w tej wersji forum jakoś tego wygrzebać "na zewnątrz", by nie było konieczności wchodzenia w to "Więcej..". Plusem jest zaś wyświetlanie forum na telefonach choćby. Prezentuje się o wiele lepiej niż stare forum, które chyba w ogóle się nie skalowało do rozmiarów ekranu.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 15 lip 2018, 22:03

Jak dla mnie spoko. :-) Rzeczywiście, lepiej, żeby regulamin i sprawy organizacyjne były na górze, bo są istotne, a nie zajmują wiele miejsca. Shoutbox - tym bardziej w obecnej, nowej formie to dużo większy problem. Dodam tylko, że jednak dalej optowałbym za podziałem w transferach na dwa tematy - dyskusyjny i taki stricte do wrzucania informacji z odpowiednim źródłem; tak żeby ktoś, kto chce tylko wejść na forum i sprawdzić, jakie są doniesienia, nie musiał przekopywać się przez tony dyskusji (to nam póki co nie grozi, ale miejmy nadzieję - już niebawem! :mrgreen: ) i ew. domysłów użytkowników, tylko miał wszystko zebrane w jednym miejscu. :-D

Rzeczywiście, dział inne robi się spory, ale z drugiej strony wydaje mi się, że raczej będzie się ograniczał do kilku "ogólnych tematów", typu własnie aktualny trener, włodarze, juniorzy, stadion, sytuacja finansowa i tak dalej.

Mnie bardziej zastanawia obszerność działu Hyde Park i chyba bym sporo z niego wywalił, np. Bukmacherka, dla której spokojnie wystarczyłby jeden temat. Z bólem serca, ale chyba podobnie zrobiłbym z działem kulturalnym na rzecz większej przejrzystości i funkcjonalności forum - jeden temat w Hyde Parku dot. książek, jeden filmów, jeden polityki czy społeczeństwa. Ale to już detale w gruncie rzeczy.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 15 lip 2018, 22:21

Aha, no tak zapomniałem, to oprócz Transfery - okienko xxx, powstałby jeszcze temat Transfery - informacje, plotki itp. - pomysł mi się podobał tylko zapomniałem uwzględnić.

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 16 lip 2018, 03:00

Ja jestem z tej "starej daty" więc dla mnie forum od zawsze było większą kopalnia wiedzy niż nawet główna strona. Nie używam twittera, Whatsappa, instagrama, snapchata itp itd. Mało się udzielam ale czytam wszystko. Jak dla mnie to tylko brakuje opcji ignorowania tematów, jak było na poprzednim forum, bo nie wszystko mam ochote czytac czy przeglądać.

Awatar użytkownika
Rumcajs
Admin
Kontakt:

Post autor: Rumcajs » 16 lip 2018, 11:06

Przeczytałem powierzchownie, bo w robicie siedzę. Później dodam dłuższy wpis, co możemy zrobić

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 16 lip 2018, 11:53

W sumie sam nie wiem czy to coś da, ale można spróbować. Co nieaktualne i niepotrzebne poprzenosić do Archiwum, stare tematy o BVB do odpowiednich subforów Historia i od razu utworzyć nowe tematy: transfery 18/19, transfery - doniesienia, Favre, taktyka, Bundesliga, Liga Mistrzów itp. i zapraszamy do dyskusji. Ważne, żeby było zreorganizowane forum tzn. nowe działy transfery/zawodnicy etc. w dziale BORUSSIA DORTMUND + w owych działach wspominane subfora Historia/Archiwum. Jak to już będzie stworzone to resztę, czyli to całe przenoszenie tematów to zrobię, to parę minut klikania.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 16 lip 2018, 22:28

Bo Warszawa mój człowiek <3 ja już chciałem pisać prywatne wiadomości do innych starych wyjadaczy którzy aktywnie się udzielają na stronie głównej żeby jednak wrócili na forum :D

Co do zmian to chyba czytałeś w moich myślach bo uważam tak samo apropo zlikwidowania tego że jak ktoś wejdzie na forum to widzi tylko okienka do logowania, powinno być widoczne całe forum bo nieraz (wiem po sobie) po przeczytaniu jakiejś dyskusji aż mnie tak wzięło że musiałem się zarejestrować by wtrącić się do rozmowy. Brawo za zauważenie tego że obecny stan rzeczy jest mocno odpychający do wypowiadania się na forum.

Myślę że układ tematów oczywiście jest ważny ale może zejść na dalszy plan, ja osobiście chciałem zaproponować aby na głównej pojawiło się okienko (coś jak z twitterem) z tabelką pt. "Ostatnio na forum"- i załóżmy 3-4 odnośniki i żeby tam pojawiały się w tych linijkach linki do tematów w których ktoś ostatnio napisał posta) bo mam wrażenie że dużo osób nie wie że w ogóle te forum istnieje a myślę że gdyby zobaczyli że rozmawia się tu również o serialach, samochodach, muzyce itd. to szybko by się skusili.

No i szata graficzna - ja myślę że jednak ona ma spore znaczenie, bardzo fajnie to wygląda na forum Bayernu jak mają swoje emblematy klubu, jeśli ktoś napisze posta w danym dziale to kolory herbu są widoczne, jeśli nie to herb jest czarno-biały -> http://www.bayern.vot.pl/ U nas było to kiedyś i forum wyglądało przekozacko i bardzo mi tego brakuję, będę dążył do tego aby to wróciło chociaż w małym stopniu, myślę że design forum też jest ważny.

Aha, zizu jakbyś powypierdzielał stare tematy do archiwum i poprzenosił Yarmolenkę i Papę do historii itd. to będę wdzięczny bo trochę to kiepsko wygląda jak dalej są w dziale obecnych zawodników.
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Rumcajs
Admin
Kontakt:

Post autor: Rumcajs » 16 lip 2018, 22:53

Przysłowiowych "gwoździ do trumny" szukałbym w przeciwieństwie do Was gdzie indziej. Widzę dwa podstawowe: nasza strona główna oraz twitter.
Przyczyna jest tylko i wyłącznie jedna. Pisałem to ostatnio Siewmu w prywatnej wiadomości, więc wkleję:

Forum było oparte na bardzo starym skrypcie, który został napisany jakieś 12 lat temu. Z racji coraz większego ruchu na stronie, konieczna była aktualizacja serwera - konkretnie wersji php z 5.6 na 7.0.

Po wykonaniu aktualizacji okazało się, że strona działa bez zarzutów, ale forum padło. Nie było innego wyjścia niż znalezienie alternatywnego skryptu i przeniesienie całej zawartości na inny silnik. Problemem okazało się to, że po zmianie skryptu forum, konieczne było zresetowanie hasła, aby się zalogować, co nie wszyscy ogarnęli mimo kilku komunikatów w newsie na stronie głównej.

Problemy z forum zbiegły się w czasie z powstaniem grupy na WhatsApp, co moim zdaniem też odcisnęło swoje piętno.
Wychodząc od samego początku, czyli od tego, jak się na forum dostać, zgadzam się, że odnośnik do forum powinien być wyraźniej wyeksponowany na stronie głównej. Jako osobny odnośnik na widoku, a nie jako jedna z wielu (niejednokrotnie - niedziałających bądź nieaktualnych) podpozycji kilku zakładek. I tu od razu: uważam, że forum mogłoby też przysłużyć się uporządkowanie tychże zakładek na stronie głównej. Jest ich cała masa i uważam, że to jedyny jej słaby punkt. Jeśli się tylko da - wywalić to w cholerę! Przede wszystkim zakładkę "sezon", w której możemy znaleźć np. tabelkę z transferami. Nie oszukujmy się - nikt z tego nie korzysta. Jeśli kto nie wie, a go to ciekawi - wejdzie na Transfermarkt. Podobnie rzecz się ma z zakładką "Fani", gdzie jest nasze biedne forum między pozycjami "Zloty" (w tejże post o zlotach sprzed odpowiednio 11 i 7 lat), a Typerem... historię też znacząco można by ograniczyć i wywalić gdzieś na koniec. Albo zakładka "Menu główne" z jedną podpozycją "Strona główna". Proponowałbym na przykład taki podział zakładek w takiej kolejności od lewej: Strona główna - FORUM - Borussia (i tu w rozwijanym menu podpozycje: Informacje i Historia, bez rozbijania na 20 różnych) - Typer - Serwis.
Fakt, jakieś tam modyfikacje wprowadzić trzeba. W weekend robiłem już jakieś aktualizację, a do tego nie doszedłem, a fakt faktem, nie było dawno zmieniane. Część uwag prawdopodobnie wykorzystam.
Drugą rzeczą i moim zdaniem absolutnie kluczową jest to, co człowiek widzi po kliknięciu przycisku "Forum". I tutaj - niemiła niespodzianka - bo jeśli nie jest zarejestrowany, to od wielu lat niezmiennie widzi - okienko logowania i napis, że nie masz dostępu, dopóki się nie zalogujesz.
To było celowe działanie, bo swego czasu na forum pisało się jawnie o różnych spotkaniach - wspólne oglądanie meczu itd. Generalnie pojawiało się sporo informacji, których niepowołane osoby nie powinny widzieć i też przy jakiejś tam sugestii przystałem na prośbę widoczności tylko dla userów. Teraz raczej o wszelkich wydarzeniach piszę się w zamkniętym dziale, więc mogę to wyłączyć.

Co do wyglądu: Będę się do bólu upierał, że jest to rzecz drugorzędna. Jeżeli jest na coś popyt, to jest zainteresowanie. U nas raz, że jest dużo alternatyw, a dwa, nie każdy odzyskał hasło do forum. Generalnie zdarzały się jakieś tam pojedyncze przypadki, że komuś tam nie doszedł mail, ale w większości ludzie po prostu tego hasła nie zresetowali. JuvePoland nie ma żadnego wyglądu, a forum działa. Forum Bayernu działa dokładnie na tym samym skrypcie co my teraz i jakoś funkcjonuje. Ludzie piszą posty bo jest herb Bayernu po dodaniu posta i czerwone belki w działach? Okej, zrobię białe tło i postaram się dodać znaczki BVB po dodaniu postu i top np. ze strony głównej :mrgreen:

Co do układu, zizu daj info, czy lecimy wg. Twojej listy.

Co do wdrażania zmian - dajcie mi proszę trochę czasu, bo teraz jest najgorszy moment na to wszystko. Julka jest na wakacjach i w tym momencie dodawanie newsów na głównej jest w 100% skupione na mnie, więc jeżeli wytrzymacie z tym do końca lipca, to byłbym wdzięczny. Postaram się powoli dłubać w tym, ale wcześniej na pewno efektu końcowego nie będzie :(

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 16 lip 2018, 23:34

Spoko, ważne ze coś się będzie działo w temacie. Ważne, żeby to ruszyło jakoś na nowy sezon.

Według mnie tak to powinno się prezentować. Aha i piszcie co uważacie o SB - góra czy dół. A może góra tylko go zmniejszyć? Nie wiem. Piszcie.

Kod: Zaznacz cały

1.REGULAMIN

2.SPRAWY ORGANIZACYJNE
  -Strona i forum
  -Zloty, imprezy, wyjazdy na mecze
  -Fanclub Polnische Borussen

3.BORUSSIA DORTMUND
  -MECZE
    -HISTORIA
      -Mecz archiwalny 1
      -Mecz archiwalny 2...

-Mecz 1
    -Mecz 2...

-ZAWODNICY
    -HISTORIA
      -Były zawodnik 1
      -Były zawodnik 2...

-Zawodnik 1
    -Zawodnik 2...

-TRANSFERY
    -HISTORIA
      -Transfery xx/yy - okienko letnie
      -Transfery xx/yy - okienko zimowe..

-Transfery - informacje/doniesienia
    -Transfery 18/19 - okienko letnie
    -Transfery 18/19 - okienko zimowe

-POZOSTAŁE
    -Finanse BVB
    -Trener BVB
    -Taktyka BVB
    -Juniorzy BVB
    -BVB w TV
    -Kibice BVB
    -Skróty meczów..

4.PIŁKA NOŻNA (Tak jak jest)

5.INNE
  -Hyde Park (usunąć subforum Gry, scalić z HP)
  -Bukmacherka (można przenieść do HP)
  -Kultura (w sumie jak Bo zauważył też można przenieść do HP)
  -Kupię/Sprzedam
  -Archiwum
Roboty mam nadzieję nie będzie tak dużo. Rozpisz sobie tylko to dobrze jak to ma wyglądać, wstaw i usuń co trzeba, stare tematy poprzenoszę, z Bo i resztą porobi się nowe.

Siwy, jak widzisz zajdą dość mocne zmiany i porządki, wtedy się to wszystko ogarnie, bo te 2 tematy to niejedyne, które będzie trzeba gdzieś zarchiwizować. Poza tym Yarmo przecież jest w historii :P

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 16 lip 2018, 23:43

Ale chcecie odchudzić te forum o parę działów? czy tylko delikatnie zmodyfikować obecne? bo moim zdaniem układ jest dobry, jedynie dział z zawodnikami mógłby być normalny tak jak mecze, multimedia, inne itd. a nie być gdzieś tam doczepiony do "zawodnicy, kadra, transfery".

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 16 lip 2018, 23:55

Tak jak wyżej. Rozbić dział Borussia Dortmund na działy w których będą jeszcze specjalne "subfora"/"podfora" (:D) o nazwie Historia do przenoszenia tam starych tematów.

MECZE (mecze z danego sezonu, mecze z poprzednich sezonów w "podforum" Historia)
ZAWODNICY (Zawodnicy (+może trener czytaj niżej), byli zawodnicy w "podforum" Historia)
TRANSFERY (Temat transfery 18/19, czyli o aktualnych doniesieniach, planowanie kadry itp., temat TYLKO informacyjny = TYLKO doniesieniach/plotki itp. + poprzednie okienka transferowe w "podforum" Historia)
POZOSTAŁE (Taktyka, finanse, juniorzy, skróty meczów, BVB w TV, Trener BVB)

Myślę tylko czy zawodnicy nie zmienić na np. Zawodnicy i trener albo Kadra, bo tak temat o Favre w dziale Pozostałe hmmm... :)

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 17 lip 2018, 08:27

Rzeczywiście, "Kadra" mogłaby być lepsza od "Zawodników". Aczkolwiek dlatego proponowałem bardziej nazwę "Ogólne", niż pozostałe, żeby nie było, że te rzeczy są jakieś mniej istotne. :-P Co do SB to rozmiar jest dla mnie osobiscie nieistotny, o ile zostanie przeniesiony na dół.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 22 lip 2018, 23:52

Rumcajs pisze:
16 lip 2018, 22:53
To było celowe działanie, bo swego czasu na forum pisało się jawnie o różnych spotkaniach - wspólne oglądanie meczu itd. Generalnie pojawiało się sporo informacji, których niepowołane osoby nie powinny widzieć i też przy jakiejś tam sugestii przystałem na prośbę widoczności tylko dla userów. Teraz raczej o wszelkich wydarzeniach piszę się w zamkniętym dziale, więc mogę to wyłączyć.
To pierwsze primo od którego trzeba zacząć ;)
Rumcajs pisze:
Ludzie piszą posty bo jest herb Bayernu po dodaniu posta i czerwone belki w działach? Okej, zrobię białe tło i postaram się dodać znaczki BVB po dodaniu postu i top np. ze strony głównej :mrgreen:
Nie mówię że piszą jedynie z powodu tego że jak jest nowy post to podświetla się logo Bayernu :P Natomiast fajnie to wygląda i jest charakterystyczne a nie takie jak nasze bezpłciowe i wyglądające jak sprzed 15 lat forum. Tak owszem, Juvepoland hula bez żadnego dizajnu, ale tam mają ekipę od lat, dużo ludzi jest przyzwyczajona do forum tak mi się wydaje, u nas jednak trzeba tych ludzi czymś tu zachęcić do wchodzenia na forum ;)
Rumcajs pisze:
Co do wdrażania zmian - dajcie mi proszę trochę czasu, bo teraz jest najgorszy moment na to wszystko. Julka jest na wakacjach i w tym momencie dodawanie newsów na głównej jest w 100% skupione na mnie, więc jeżeli wytrzymacie z tym do końca lipca, to byłbym wdzięczny. Postaram się powoli dłubać w tym, ale wcześniej na pewno efektu końcowego nie będzie :(
Ciężko będzie wytrzymać no ale....nie od razu Rzym zbudowano ;)

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 09 sie 2018, 19:08

Tik tak, tik tak :mrgreen:

Post taktyczny.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 14 wrz 2018, 23:42

Rumci co z obiecanymi zmianami? :-)

#post-taktyczny :D

Awatar użytkownika
Rumcajs
Admin
Kontakt:

Post autor: Rumcajs » 15 wrz 2018, 17:42

Bez zmian. Na razie to strona główna ledwo koniec z końcem wiąże :-(

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 15 wrz 2018, 18:08

Zrób jakiś backup i nadaj uprawnienia, może nie rozwalimy tego forum :mrgreen: :lol:

ODPOWIEDZ