Nowy moderator strony borussia.com.pl - rekrutacja

Aktualności, propozycje, zmiany

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Nowy moderator strony borussia.com.pl - rekrutacja

Post autor: Ero » 30 sie 2015, 13:46

Siema. Administracja borussia.com.pl pilnie poszukuje moderatorów, którzy sumiennie i rzetelnie odwiedzaliby stronę i czytali komentarze a także wpisy na shoutboxie i robili to, co trzeba. Przyznajemy się szczerze, że ostatnio zaniedbaliśmy ten element i w komentarzach oraz shoutboxie robi się chlew, rynsztok, nazwijcie jak chcecie.

Ciągłe wulgaryzmy, regularna obraza zawodników, wojenki - tak nie może być. Wejdzie jeden troll albo matoł i już jest na niego naskok na 30 komentarzy, później okazuje się że ta solidarność jest krucha i ci, którzy obrażali i naskakiwali na trolla, zaczynają się żreć między sobą.

Forum ma dwóch opiekunów, którzy dbają o forum naprawdę super i robią co trzeba. Nas w redakcji borussia.com.pl jest sporo, ale większość pisze newsy, a ci którzy mieli moderować - Volv, zizu, Lexy, Tmac1 - trochę to zaniedbują. Rozumiemy i nie mamy za złe. Strona ma jednak większy zasięg, odwiedzą ją więcej osób, co za tym idzie jest więcej do roboty.

Wymagamy codziennej wizyty na stronie i kontroli komentarzy oraz shoutboxowych wpisów - w ramach możliwości. Nikomu przecież nie narzucimy siedzenia na stronie przez 24/h. Nagminne przekleństwa, NAPRAWDĘ idiotyczne komentarze czy shouty, prowokacje, przesadna obraza piłkarzy - ostrzeżenie. Czasami nawet dwa, da się wyczuć komu się należy jedno komu dwa, zależy od skali głupoty/wulgarności komentarza/shouta. Temperowanie zachowania użytkowników, doprowadzenie do porządku, aby wiedzieli, że czas skończyć z tym chlewem, który regularnie się pojawia. W przypadku skrajnie debilnych komentarzy, natychmiastowo usunąć i dać ostrzeżenie jeżeli będzie tylko lekko ''nie w porządku'' edytować i w edycji słownie ostrzec delikwenta.

Jednym zdaniem: Szukamy kogoś, kto będzie trzymał rękę na pulsie. Myślę, że potrzebujemy dwóch moderatorów.

Wymagania:

- minimum 16 lat
- wolny czas i stałe łącze
- codzienna wizyta na stronie i regularne czytanie komentarzy/kontrola shoutboxa
- mile widziane doświadczenie w profesji

[center]Prosiłbym o zgłaszanie się w tym temacie i napisanie, jak zapatrujecie się na powyższe wymagania.[/center]

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 30 sie 2015, 13:49

Postaram się poprawić, ostatnio mało czasu ale teraz będę go miał więcej więc coś podziałam.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 30 sie 2015, 13:51

Podałem Twój przykład zapewne błędnie. Chodziło o zizu, Tmaca i Lexego.

Lexy jesteś pewny ze sprostasz? Bo właśnie zabraliśmy ci dostęp do panelu, jeżeli się zobowiązujesz to zaraz ci go przywróce.

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 30 sie 2015, 13:53

Nie wiem, czasem mam problem z ocena czy dany komentarz usunac czy nie. Bo nagle do niego jest 10 odpowiedzi, usune 1 i robi sie burdel. W mojej ocenie 50% komentarzy by szlo do wywalenia. Np. "O nie!" "No to super"... Dla mnie takie sa bez sensu. Pomijam tego typu "sprzedac Castro itp" bo wg mnie to debilizm, no ale kazdy moze miec wlasne zdanie.

Aha, Ero skoro zauwazasz syf i burdel w komentarzach, widzisz jak to sie rozwija to mozesz tez kasowac komentarze?
Ostatnio zmieniony 30 sie 2015, 13:55 przez zizu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 30 sie 2015, 13:55

Chodzi raczej o wulgaryzmy, teksty typu ''Ramos ta jebana czarna kłoda'', wyzywanie się od idiotów itd...

No nic czekam na zgłoszenia, kogoś się wybierze ;)

Awatar użytkownika
Lexy
Kontakt:

Post autor: Lexy » 30 sie 2015, 13:55

Ero, daj na razie do usuwania komentów i banów, za tydzień zobaczymy jak mi będzie szło, i tak codziennie jestem na stronie, tak jak kiedyś pier....ł się z nimi nie będę :-D

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 30 sie 2015, 13:57

Od razu mowie ze moge dzialac nadal ale nie w trakcie meczow,bo zazwyczaj wtedy ogladam na fullscreen. Po meczach moge zajrzec do komentarzy, bo jak wpuscimy jakas bramke/zremisujemy/przegramy/ktos (Miki?) cos schrzani to pewnie zaraz sie zacznie.

Co do kasowania to ja tez jestem zdania, ze nie powinno sie zas kasowac 50% komentarzy bo wtedy stronka lekko obumiera. Jakas wolnosc slowa" powinna byc;p
Ostatnio zmieniony 30 sie 2015, 13:57 przez zizu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 30 sie 2015, 13:57

Dobra.

I tak potrzebujemy jeszcze dwóch :)

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 30 sie 2015, 14:03

Ile płacicie za usunięty komentarz, zbanowanego trolla i zapobiegnięcie gównoburzy? :mrgreen:

Nie czytam w ogóle komentarzy na głównej, ale w sumie odwiedzam stronę regularnie i często, chociaż nie chce mi się za bardzo przyjmować żadnych obowiązków... Zastanowię się. :-P
#forumumarło

Awatar użytkownika
Bastuś
Kontakt:

Post autor: Bastuś » 30 sie 2015, 14:10

Ja bym mógł się tym zająć, ale tylko do końca września, bo od października wracam do pracy i już będzie ciężko. Decyzja należy do Was.

Oczywiście nie będę obrażony na nikogo jeśli moja aplikacja zostanie odrzucona :-)

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 30 sie 2015, 22:00

Aha, nie tak sie ero umawialismy. No ale jak chcesz :P

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 30 sie 2015, 22:11

Ja nawalam newsy, nie czytam zbytnio komentów shoutboxa tez nie.

Na co się umawialiśmy? :mrgreen:

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 30 sie 2015, 22:31

Mialem jeszcze pokasowac jakie komentarze ale widze juz nie moge. Jak zwykle wszystko musi byc pokasowane, pozmieniane i nie wiadomo co jeszcze jakby co najmniej ktos mi placil za to ze mialem ten dostep do tych opcji, no ale ok. :D

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 30 sie 2015, 22:33

To Przepiórsky zmieniał :mrgreen: Już ci Krzysiu przywracam ;-)

Potrzebujemy jeszcze nowego, świeżego ;) Poczekam jeszcze na zgłoszenia, szkoda Bastuś ze tylko wrzesien, no i fajnie by było jakby kowdi sie okreslił :)

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 30 sie 2015, 22:37

Ja bylbym za tym, zeby tego nie zmieniac. Po co te prawa usuwac przywracac, kazdy z nas patrzy od czasu do czasu. Przeciez nikt tego nie widzi kto ma te prawa, kto nie, nie widniejemy na zadnej zaszczytnej liscie administratorow, cenzorow i nie wiadomo czego jeszcze. Powinna byc jakas grupa zaufania, ktora po prostu te prawa ma bo ma i tyle. Redaktorow za niepisanie mozna kasowac, ale to jest przesada.

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 30 sie 2015, 22:40

Nie wiem, to pewnie w ramach ''świeżości''. Chodziło zapewne o to, że jest to zaniedbywane, nie wiem ja nie odbierał. Ale spina w zasadzie o nic.

Dałem ci administratora, rób swoje i po kłopocie :-P

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 30 sie 2015, 22:42

Nie chodzi mi ze spina, pisze tylko jak powinno byc. Jak ktos ma co 3 dni mi pisac, ze nie usunalem komentarza zadnego ani nie dalem nikomu osta to zegnamy sie z uprawnieniami czy ktos ma mi je po tajniaku usuwac no to dzieki za taki interes;p Ja myslalem, ze po prostu kazdy z nas ta funkcje ma, bo ma. Staz, spedzone lata itp. kazdy z nas chce przeciez dobrze dla tej strony i nie nagle nie wezme i nie zbanuje calej strony z nudow. Moze aktywnosci duzej nie mam, ale od czasu do czasu jakbym cos zobaczyl podejrzanego to bym zadzialal, a tu jak juz chce to nie moge :D

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 31 sie 2015, 13:06

Ero pisze:Potrzebujemy jeszcze nowego, świeżego ;) Poczekam jeszcze na zgłoszenia, szkoda Bastuś ze tylko wrzesien, no i fajnie by było jakby kowdi sie okreslił :)
Ehh, powiedziałem sobie, że w moderowania się już nie będę pchać, a do tego w ogóle nie czytam komentarzy na stronie, ani w sumie większości tekstów tam. W sumie to jednak mógłbym czasami popilnować, wiele tych komentarzy się nie pojawia. Jak nie macie nikogo chętnego to możesz na próbę dać mi uprawnienia, zobaczę czy mi się będzie chciało korzystać i czy wytrzymam czytanie komentarzy na stronie i ich poziom. :mrgreen:

Będę musiał przeczytać w końcu regulamin jakiś, żeby wiedzieć na co mogę w komentarzach pozwalać. Jest w ogóle tam jakiś regulamin? :lol:
#forumumarło

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 31 sie 2015, 13:11

kowdi pisze: Bêdê musia³ przeczytaæ w koñcu regulamin jaki¶, ¿eby wiedzieæ na co mogê w komentarzach pozwalaæ. Jest w ogóle tam jaki¶ regulamin? :lol:
Wyczucie smaku :-P
Jak ktos kogos obraza, to usunac, jak tylko kontrowersyjna opinia, to zostawic :-P

Awatar użytkownika
kowdi
Kontakt:

Post autor: kowdi » 31 sie 2015, 13:18

Tooommeeek pisze:
kowdi pisze: Będę musiał przeczytać w końcu regulamin jakiś, żeby wiedzieć na co mogę w komentarzach pozwalać. Jest w ogóle tam jakiś regulamin? :lol:
Wyczucie smaku :-P
Jak ktos kogos obraza, to usunac, jak tylko kontrowersyjna opinia, to zostawic :-P
Ta, jak będę posługiwał się tylko moim "wyczuciem smaku" to na stronie będzie rygor, nawet Ero nie będzie mógł komentować. :mrgreen:
hello pisze:Jest tam taki kontrowersyjny użytkownik "Bo Warszawa...", zbanuj go, kowdi! Nie ma za co :lol:
Są też tacy recydywiści z dwoma ostami na forum, na których będzie trzeba bardzo uważać. :-P
#forumumarło

Zablokowany