Transfery BVB - Planujemy kadrę

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Transfery BVB - Planujemy kadrę

Post autor: zizu » 15 wrz 2018, 23:13

Temat o Waszym planowaniu kadry BVB. Kogo Borussia powinna ściągnąć, kogo sprzedać?

donpedro
Kontakt:

Re: Transfery BVB - Planujemy kadrę

Post autor: donpedro » 16 wrz 2018, 18:14

Co prawda kompletowanie kadry na początek sezonu 2018/2019 niedawno się zakończyło ale mimo zdecydowanie pozytywnych ocen jakie trzeba wystawić Zorckowi za przebieg tego procesu nie potrafię się oprzeć wrażeniu, że to dopiero część pracy jaką zarząd ma w tym aspekcie do wykonania. Uważam, że niezbędne jest wykonanie kilku ruchów zarówno w kierunku do jak i z Dortmundu.
Jeśli chodzi o transfery do klubu to uważam, że absolutnym priorytetem jest pozyskanie na normalny kontrakt napastnika. Żadnych półśrodków typu wypożyczenie. Nie można ciągle opierać gry na szpicy na tego typu manewrach. To niedopuszczalne na tym poziomie. Rozumiem, że po wybrykach Auby byliśmy postawieni pod ścianą ale tak długie szukanie kolejnego napastnika to poważny błąd. Skutek jest taki, że klasyczna dziewiątka pojawiła się u nas dopiero pół godziny przed końcem meczu z Eintrachtem, doznając do tego urazu. Pełnowartościowym zawodnikiem Alcacer stanie się więc dopiero koło 6-7 kolejki. Według mnie zdecydowanie za późno.
Kolejny potrzebny gracz to lewy obrońca. Nie wahadłowy, nie przekwalifikowany ze środka czy z prawej strony ale typowy lewonożny, wybiegany, zadziorny i w miarę dobry technicznie chłopak. Marcel już lepszy, ani młodszy nie będzie, na temat Guerreiro szkoda niszczyć klawiaturę, a rozwiązania typu Zagadou czy Hakimi uważam za bezcelowe.
Ostatni problem jaki na ten moment widzę w naszej kadrze to rozgrywający. Patrząc na sytuację Kagawy, na formę (a właściwie jej brak) Götze myślę, że powierzanie tej roli Dahoudowi jest na dłuższą metę ryzykowne. Choć potencjał Mahmout ma przeogromny to jego regularność i tak wychwalana przez ekspertów powtarzalność pozostawiają jeszcze sporo do życzenia. Kandydatur Witsela, Delaneya czy Reusa nie biorę pod uwagę, to nie ten typ piłkarzy. Jestem wielkim zwolennikiem gry z klasycznym napastnikiem i rozgrywającym i dla mnie nieporozumieniem jest ustawianie na tych pozycjach na dłuższy czas zawodników z inną charakterystyką gry.
Natomiast co do ewentualnych odejść z klubu to moim zdaniem trzeba się zastanowić nad następującymi piłkarzami:
Guerreiro
Toljan
Götze
Rode
Isak
Jeśli chodzi o Portugalczyka do dla wszystkich chyba jest jasne, że pożytku z niego nie ma od dłuższego czasu. Poza tym mam wrażenie, że traktuje on występy w naszych barwach jak jakąś smutną konieczność. Do tego te niezliczone urazy...
Los Isaka po przyjściu Alcacera wydaje się przesądzony. Szwed oddawał miejsce w składzie nietrenującemu Aubie, a teraz kompletnie zagubionemu Philippowi. Trzeba go wypożyczyć jak najprędzej by po prostu nie hamować jego kariery.
Toljan. Chwała mu za to, że chce walczyć o pierwszy skład. Ale wydaje się, że transfer Hakimiego jednoznacznie określa pozycję młodego Niemca w kadrze. Jest jeszcze opcja z walką o lewą stronę defensywy ale już wyżej pisałem, że dla mnie te półśrodki to żadne rozwiązanie.
O Rode nie ma co pisać bo od czasu jak się połamał w ubiegłorocznym Superpucharze ślad po nim zaginął. Natomiast oczekiwanie na powrót do jakiejkolwiek formy Götze coraz większą ilość osób zaczyna po prostu irytować. Od początku wiedziałem, że ten powrót całkowicie mija się z celem i nie da nam niczego czego moglibyśmy żałować. Wielu było innego zdania ale fakty jakie są każdy widzi. Nie ma co dalej zaklinać rzeczywistości tym bardziej, że jak do tej pory Mario nie powąchał w lidze murawy.
Z podobnych powodów niejasna dla mnie jest sytuacja Kagawy i Weigla ale w tych przypadkach jeszcze bym się wstrzymał z radykalnymi decyzjami. W przypadku Samuraja chodzi o jego niewątpliwą przydatność dla drużyny zawsze wtedy gdy grał, natomiast Juliana pamiętam z jego debiutanckiego sezonu u nas. To był piłkarz przez duże P. Nie rezygnujmy jeszcze z niego.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 16 wrz 2018, 19:56

donpedro
Zgadzam się z Tobą w każdej kwestii natomiast jeśli chodzi o rozgrywającego i lewego obrońcę masz może na myśli jakieś nazwiska? Ja mam ogromną nadzieję że jednak Guerreiro się ogarnie i znowu zacznie mu się chcieć grać w piłkę bo szanuję Marcela ale niestety to nie jego poziom. Gotze również mógłby już zacząć grać bo tak jak mówisz strasznie zaczyna irytować jego ciągły brak dyspozycji :roll: a tak fajnie to wszystko wyglądało we wakacje kiedy wszyscy wrzucali zdjęcia na media społecznościowe zdjęcia z urlopów a Gotze non stop jak nie na siłowni to na boisku harował jak wół. No i oczywiście Julek który za Tuchela był jednym z najlepszych środkowych w Bundeslidze!

Jeśli chodzi o transfery to ja może wypowiem się o polityce transferowej która moim zdaniem powinna być dużo bardziej agresywna niż obecnie, nie ukrywam że wkurza mnie to że wciąż ktoś nas robi w wała i robi z nami interesy życia, wstaliśmy z kolan 8 lat temu, żaden klub w Niemczech nie ma takiego potencjału sportowego jak i marketingowego aby stanowić stałą konkurencję dla Bayernu dlaczego do cholery nie potrafimy wykorzystać? ciągle mam wrażenie że wciąż bliżej nam do Schalke czy Leverkusen niż do Bayernu, zaliczyliśmy spory zjazd jeśli chodzi o jakość sportową, nie ma już u nas Gundogana, Aubameyanga, Hummelsa, Lewego czyli jednych z najlepszych na swoich pozycjach w Europie, dodatkowo poodchodzili tacy zawodnicy jak Sokratis czy Mikitarian (nigdy bym nie pomyślał ale obecnie przyjąłbym go z powrotem z pocałowaniem ręki) a my do ciężkiej cholery kogo sprowadziliśmy, samych dzieciaków z których jedynie Pulisić okazał się strzałem w 10-tkę, nie mówię że taki Diallo nie ma papierów aby być fajnym grajkiem w przyszłości natomiast w naszej obecnej sytuacji ściągać takiego piłkarza do podstawowego składu to jak pogodzić się z tym że obrona może być dziurawa i te bramki będziemy tracić bo jak dla mnie to chłopak jest jeszcze mocno niepewny w gorących sytuacjach pod bramką (plus jest taki że Akanji wyrasta na kozaka moim zdaniem i to już widać w tym sezonie), druga sprawa to Dahoud - fajny chłopak ale właśnie na Borussię...Monchengladbach a nie Dortmund. Pomijam już temat próbę odratowania synów marnotrawnych bo o tym można pisać w nieskończoność ale moim zdaniem Borussia powinna niestety ale wziąć trochę przykład od Bayernu - co Uli czy Rummenige powie to ma być zrobione! Moim zdaniem powinniśmy zwiększyć komin płacowy i wydawać więcej na transfery....ale transfery konkretne jak kiedyś przymierzaliśmy się do De Bruyne, Eriksena czy teraz taki Goretzka był do wyjęcia za darmo a nie kupować naście no-nameów licząc że powtórzy się sytuacja z 2010/2011 że wszyscy nagle zaczną grać jak z nut.
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Pawelinho
Kontakt:

Post autor: Pawelinho » 16 wrz 2018, 23:06

Nie zgodzę się w kwestii Mahmouda Dahouda, który podczas nieobecności Kagawy, która dla mnie jest totalnie nie zrozumiała, daje nie tylko możliwości w kreacji, ale również jest takim łącznikiem pomiędzy pomocą a obroną i jego gra zaczyna przypominać to co grał w BMG, zresztą Gundogan zaczynał podobnie przychodząc z Norymbergi. Natomiast co do odejść to jak każdy wie nigdy nie byłem zwolennikiem (i w dalszym ciągu nie jestem) powrotów piłkarzy, którzy wcześniej wypieli się BVB jak Sahin, który na szczęście i w końcu nie jest już w BVB, oraz gyce, który moim zdaniem zajmuje miejsce na ławce (co de facto powinno równać się z jego odejściem, a nie liczeniem na to iż kiedyś odpali casus Mkhitaryana).

Powinni odejść zimą/latem lub zostać*:
Schmelzer - mimo wątpliwej solidność i braku alternatyw na lewej stronie tak czy inaczej powinien odejść bo lepiej w jego przypadku i tak nie będzie 1. FC Magdeburg, z którego wybił się w świat (tzn trafił do Dortmund) właśnie wrócił do Bundesligi, co prawda drugiej, ale zawsze coś (wiem jestem złośliwy).
*Guerreiro - wcale się nie zdziwię jeżeli w nowym klubie zacznie grać jako lewy obrońca i zacznie grać na bardzo dobrym poziomie. Rzucanie reprezentanta Portugalii wszędzie tylko nie tam, gdzie powinien grać. Moim zdaniem jest to głupotą, która uniemożliwia temu graczowi ustabilizować swojej formy, a także zyskać pewności siebie, a także pokazać jego potencjał, który niewątpliwie.
Toprak - jak dla mnie zbędny mając Diallo oraz Akanji'ego i młodego Zagadou.
Rode - nie byłem przeciwny jego transferowi, ale w obecnej sytuacji kadrowej jest zbędny.
gyce - powinien wrócić tam, gdzie jego miejsce czyli bawaria (jego klub marzeń!). Reasumując równe zbędny co Nuri Sahin, którego już (długo to trwało) nie ma.
*Bruun Larsen - wypożyczenie w tym wieku jest koniecznie do zebrania doświadczenia nawet na poziomie 2. Bundesligi, gdzie jeżeli by nie odstawał to grałby regularnie.
*Isak - podobnie jak w przypadku duńczyka, potrzebne jest mu wypożyczenie inaczej przepadnie!

Powinni trafić do BVB zimą albo latem:
Środkowy obrońca - w tej roli widziałbym Starka ze stołecznej Herthy, który zaostrzyłby rywalizacje z Diallo i Akanji'm.
Lewy obrońca - obecnie brak klasowego piłkarza na tej pozycji z BL widziałbym tutaj Plattenharta z Hertha BSC.
Skrzydłowy - Reus młodszy nie będzie przy możliwym odejściu Pulisicia w tej roli chętnie widziałbym Brandta.
Napastnik - wiedząc, że Aubameyang odejdzie mieli pół roku na jego znalezienie, a znaleźli przed końcem okienka! Wstyd! Mimo wypożyczenia Alcacera przydałby się piłkarz o charakterystyce zbliżonej do Lewandowskiego z czasów gry w BVB. Myślę nad Arp bo z niemieckich piłkarzy poza młokosem nikogo nie jestem wstanie sobie na szybko przypomnieć.

ODPOWIEDZ