RB Lipsk - Borussia Dortmund

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

RB Lipsk - Borussia Dortmund

Post autor: Siwy » 19 sty 2019, 13:10

Obrazek

Wracam po przerwie!!! Tym razem jedziemy do niepokonanego w tym sezonie na własnym boisku Lipska, Bayern wczorajszym pewnym zwycięstwem dał sygnał (przynajmniej mi) że raczej ich forma będzie zwyżkować i z naszej strony nie powinno być miejsca na błędy. Rywal trudny ale liczę na to że pokażemy dlaczego jesteśmy liderem, obstawiam 2-1 dla nas! HEJA BVB!
Skład na dzisiejszy mecz:
Borussia Dortmund: Bürki – Piszczek, Weigl, Toprak, Schmelzer – Witsel, Delaney – Sancho, Reus, Guerreiro – Gotze
Ławka rezerwowych: Hitz, Diallo, Hakimi, Alcacer, Dahoud, Philipp, Pulisic

Będę wdzięczny za podesłanie przed meczem jakiegoś dobrego linka do transmisji (najlepiej ruski sopcast :D )
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Re: RB Lipsk - Borussia Dortmund

Post autor: Roflmilion » 19 sty 2019, 15:16

Najgorszy możliwy start rundy :D szkoda że takie mocne otwarcie, bo może skończyć się już dzisiaj nasz zaliczka po wczorajszym zwycięstwie Bayernu.

Jestem jakoś niespokojny, wiedząc a problemach ze środkiem obrony. Z drugiej strony pozostałe pozycje super mocne. Może się okazać że będzie gra błędów i kto ich popełni mniej wygra.

Pesymistycznie obstawiam na 80% że stracimy punkty, z drugiej strony Lipsk nie wiem jak u nich z formą i kontuzjami po przerwie.

Liczę na wejście Paco po 60 minucie i bramkę.

@Siwy Toprak wypadł może nawet na kilka tygodni, więc dzisiaj jedynie przed tv będzie :/

Diallo też taki nie do końca zdrowy i w rytmie, ale musi dać radę. Oby nie było wesoło, w negatywnym znaczeniu, w dzisiejszym meczu z tyłu.

Trzeba cisnąć i wygrać i utrzymać przewagę 6pkt, ale będzie ciężko.

Awatar użytkownika
majeku
Kontakt:

Post autor: majeku » 20 sty 2019, 18:48

6 punktów na Lipsku to coś genialnego. Krok milowy i świetne rozpoczęcie wiosny. Pisałem wielokrotnie, że wiele od tego początku będzie zależeć. Super.

Czy Philipp choruje na anemię? Ani biegu, ani zrywu, ani przyspieszenia, ani chęci odebrania piłki po stracie... Łapałem się za głowę patrząc na jego ruchy. Nawet nie na grę, tylko na same ruchy.
Pulisic też dał do pieca. Wbiega z piłką w przeciwnika. Wtf?

Ogólnie pojawił się duży problem. Mamy kompletny brak fizyczności w przodzie. Burki wykopując piłkę z wolnego automatycznie dostaje zwrot. Nawet w postaci groźnego strzału. Ani Gotze, ani Paco, o Philippie nie wspominając, nie daje żadnej szansy na wygranie pojedynków przy długich piłkach.
BVBVBVBVBVB

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 21 sty 2019, 20:14

Huh, byłem mocno zaskoczony, że skończyło się 1-0. I my mieliśmy kilka setek + poprzeczka Paco, RB podobnie.

Byłem pesymistycznie nastawiony do tego mecz, dodatkowo w ostatniej chwili wypadł Reus, więc już w ogóle.
Jednak udało się wygrać i jest świetnie. Gdyby w tym momencie przytrafiła się strata punktów, to i tak już na dobrej fali Bayern, jeszcze bardziej by podłapał walkę, a my byśmy mogli się trochę zdemotywować.

Sancho chyba cały mecz przespał, Philipp też czasem zamiast grać klepkę to się wstrzymywał. Jedynie Rafał coś szarpał.
Co mnie zaskoczyło, to dobry mecz Gotzego. Często dobrze przytrzymał piłkę, rozegrał, dużo biegał i walczył. W sumie można powiedzieć, że naprawdę dobry występ. Jednak chciałbym, żeby tak rozgrywał mając na boisku Reusa i Paca. Zwłaszcza Hiszpan powinien wreszcie grać od początku i już od początku strzelać.

Oby to była lekka zadyszka Sancha i skrzydłowych. W sobotę w Dortmundzie będzie jedna z najsłabszych ekip, więc nie ma co nawet myśleć o stracie punktów. Nawet gdyby Reus nie zdążył, wygrana to obowiązek, nawet lekko pod formą z przodu.

Dobry Weigl na ŚO i zostaje, więc jest dobrze.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 22 sty 2019, 20:07

Roflmilion pisze:
21 sty 2019, 20:14
Co mnie zaskoczyło, to dobry mecz Gotzego.
A ja miałem właśnie ponarzekać na niego ale być może dlatego że oczekuje od niego czegoś innego na boisku. Miałem lekkie problemy w 1 połowie ze znalezieniem transmisji do meczu także może moja ocena nie będzie w pełni miarodajna ale w drugiej jak dla mnie znowu poruszał się jak wół z workiem piasku na plecach, nie takiego Gotze pamiętam i nie takiego Gotze chcę w BVB. Ten zawodnik już nie ma takiej pary w sobie, teraz takimi graczami u nas są Sancho i Pulisić którzy są szybcy, potrafią błyskawicznie przyspieszyć a przy tym mają tą lekkość w prowadzeniu piłki i w dryblingu, Mario gra jakby zaraz miał zawieszać buty na kołku i kończyć karierę, szkoda bo chciałbym jak najwięcej Niemców w kadrze ale jeśli miałbym teraz wybierać to zdecydowanie pozbyłbym się Gotze a zostawił Puliego :-( Gotze ma ciągnąć zespół a nie być rzemieślnikiem...

https://www.youtube.com/watch?v=0rvw_NX0s7c :-/
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

ODPOWIEDZ