Książki

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: rasiak » 26 lut 2018, 19:54

Jakie to wydawnictwo?

Najczęściej kupuje na empiku, zwłaszcza, jak jest promocja 3 za 2. Też można fajnie zaoszczędzić.
Und wir werden immer Borussen sein,
es gibt nie, nie, nie einen anderen Verein!

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 26 lut 2018, 22:28

Empik drogi, jedynie z odbiorem w sklepie albo jakaś promocja faktycznie, żeby się opłacało.

Wydawnictwo Copernicus Center Press, https://www.ccpress.pl/
Książki naukowe i popularnonaukowe. Gdyby coś Tobie albo komuś innemu wpadło w oko to proszę o info to coś się zadziała z ceną ;-)

Awatar użytkownika
Jasiu85
Kontakt:

Post autor: Jasiu85 » 27 lut 2018, 10:16

Ja kupuję książki w Aros. Polecam, rabaty w okolicach 30/50%, gdzie nierzadko można jeszcze zaoszczędzić dzięki "Kodom promocyjnym" (przeważnie 7%). Polecam.

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 27 lut 2018, 18:10

Kurczę, na Aros książki S. Kinga bardzo tanio, co z tego, jak już prawie wszystkie mam :D

Czytał ktoś komiksy Kinga?

Awatar użytkownika
Jasiu85
Kontakt:

Post autor: Jasiu85 » 01 mar 2018, 08:50

Komiksów Kinga i jego obrazkowej Mrocznej Wieży nie czytałem, ale proponuję zajrzeć tutaj i poczytać opinie (raczej pozytywne) http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,24612.0.html (to jest pierwsza podstrona, przejdź do następnych-tam są bardziej rozbudowane recenzje).

Wg portalu LubimyCzytać komiks/komiksy świetne.

Awatar użytkownika
liting101
Kontakt:

Post autor: liting101 » 14 maja 2019, 12:04

Czytaliście może "Królestwo Popiołów" autorstwa Maas Sarah J.? Planuje niedługo kupić tą książkę i ciekawi mnie czy już ją czytaliście?
Jedz mniej, bramy raju są wąskie.
Przeczytaj opinie o agencjach opiekuńczych na Opiekunki24.pl i wybierz najlepszą firmę dla siebie.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 19 maja 2019, 11:57

Z ostatnio czytanych pozycji wartych uwagi:

Powolność Milana Kundery - krótka nieco ponad stustronnicowa powieść filozoficzna przpełniona typowo czeskim lekko absurdalnym humorem. Bardzo mi się podobała.

Stulecie Winnych Ałbeny Grabowskiej - trzytomowa powieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa ujęta w ramy czasowe 1914-2014. Fajnie się czytało, książka dobrze napisana, mocno obyczajowa z historią wplecioną w tło. Aktualnie narodowo-socjalistyczna TV puszcza serial na podstawie książki, ale królowa polskich seriali skupiła się w nim na wątkach miłosnych.

Cząstki elementarne Michela Houellebecqa - pozycja którą kupiłem już parę ładnych lat temu, ale dopiero pod koniec 2018 roku się za nią wziąłem. Cóż mogę napisać, jest to jedna z ważniejszych książek jaką czytałem. Mocna, miejscami wręcz szokująca historia ukazująca ciemną stronę przemian społecznych pod koniec lat 60. XX wieku. Skutki rewolucji hippisowskiej odczuwamy do dziś i nie były to tylko pozytywy.

Fabryka Absolutu Karela Capka - autor jest jednym z pierwszych europejskich pisarzy z gatunku s-f i wyraźnie w niej widać na kim wzorowali się późniejsi pisarze fantastyki naukowej. Dobra pozycja nie pozbawiona charakterystycznego czeskiego humoru.

Na srebrnym globie Jerzego Żuławskiego - kolejne s-f, zachęcony filmem postanowiłem sięgnąć po książkę napisaną prawie 120 lat temu! Póki co przeczytałem pierwszy z trzech tomów i nadziwić się nie mogę, że to tak mało spopularyzowana powieść. Jeśli mógłbym się do czegoś przyczepić, to do tego, że jest mega pesymistyczna. Osobom depresyjnym zdecydowanie nie polecam.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 20 maja 2019, 20:15

O Murzyn kopę lat :-) :-)

Ja co do książek to dalej katuję biografie i książki z moich najlepszych pozycji kinowych, właśnie niedawno przyszła do mnie Kompania Braci ale muszę znaleźć trochę czasu zanim do niej przysiądę chociaż muszę pierw dokończyć Tożsamośc Bourne'a ;-)
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
woyak
Kontakt:

Post autor: woyak » 20 lip 2019, 16:00

Ze swojej strony polecam w szczególności książkę "Książka, której nie ma" - Santiago Pajares. Pożyczyłem od siostry, byłem sceptyczny, ale muszę Wam powiedzieć, że niesamowicie wciągająca historia. Szkoda, że nie ma innych książek tego autora, bo bym chętnie przeczytał.

zieleninka
Kontakt:

Post autor: zieleninka » 06 wrz 2019, 09:06

widzę, że polecacie arosa, też lubię no i bonito, ale to ta sama firma tylko nieco iny model biznesowy. Za to empik omijam szerokim łukiem, bo przebitkę mają ogromną, czasem nawet kilkanaście złotych na książce

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 06 wrz 2019, 11:54

zieleninka pisze:
06 wrz 2019, 09:06
widzę, że polecacie arosa, też lubię no i bonito, ale to ta sama firma tylko nieco iny model biznesowy. Za to empik omijam szerokim łukiem, bo przebitkę mają ogromną, czasem nawet kilkanaście złotych na książce
Nie zgodzę się co do Empiku. W zwykłej księgarni, takiej „nie sieciowej” jeśli książka z tylu ma cenę 44,90, to tyle musisz za nią zapłacić. W Empiku takie książki kupowałem bardzo często poniżej 30 zł

zieleninka
Kontakt:

Post autor: zieleninka » 09 wrz 2019, 13:55

rasiak pisze:
06 wrz 2019, 11:54
zieleninka pisze:
06 wrz 2019, 09:06
Nie zgodzę się co do Empiku. W zwykłej księgarni, takiej „nie sieciowej” jeśli książka z tylu ma cenę 44,90, to tyle musisz za nią zapłacić. W Empiku takie książki kupowałem bardzo często poniżej 30 zł
serio? ja mam raczej odwrotne wrażenie, ale zazwyczaj kupuje w tych tanich księgarniach, online lub stacjonarnie, często porównuje ceny. Być może empik miewa promocje, ale taniej znajdę tam książkę może 1 na 10 szukanych

ODPOWIEDZ