Ulubiony Serial

Moderator: Mods

ODPOWIEDZ
Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 08 paź 2015, 15:24

Ogląda ktoś Narcos? Od siebie polecam, wciągnąłem 2 odcinki (sezon ma 10 epizodów) i mi się bardzo podoba. Póki co bardziej można to traktować jako dokument o Escobarze i Kartelu z Medellin i chyba tak będzie wyglądał serial dalej, produkcja skupia się na początku na postaci Escobara i jego partnerów. Bardzo polecam. Serial od Netflixa. Będzie drugi sezon

PS. Asystent głównego bohatera grał w GOT Oberyna Martella.

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 08 paź 2015, 15:32

Widzialem kilka tygodni temu pierwsze trzy odcinki, a potem jakos stracilem zainteresowanie.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 08 paź 2015, 15:37

Jest kanał na youtubie, nazywający się "jakby niepaczeć" (nazwa nie brzmi jakoś wybitnie, wiem :-P ), właśnie o serialach, ogólnie mocno polecam, bo robią świetną robotę, no ale w każdym razie, bardzo mocno polecali ten serial, więc na pewno obejrzę wkrótce.

Nowy sezon Supernaturala, juhu, jak kiepski by nie był, i tak będę oglądał do samego końca :mrgreen:
Bo Warszawa...! pisze:Ale ja jestem debil. :mrgreen:

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 08 paź 2015, 15:42

To Supernatural jeszcze trwa? :lol:
Jako niezbyt wielki fan s-f nie oglądam Arrowów itp. produkcji, ale tyle niepochlebnych recenzji było o SN to myślałem, że już zakończyli tę serię.

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 08 paź 2015, 15:54

Gdzie tam, podobno jeszcze ze 3 sezony mają być :mrgreen:

Sam nie wiem, co mnie trzyma przy tym serialu, chyba tylko postacie/aktorzy i poczucie, że skoro już obejrzałem 10 (czy 11, nawet nie wiem xD) sezonów, z których już z 4 były kiepskie, to dotrwam do końca. Poza tym, liczę na to, że w końcu zabiją Boga :mrgreen:
Z drugiej strony, główną wadą SN jest monotonność i brak sensownych pomysłów na kontynuowanie tego serialu, ale raczej nie spadają poniżej pewnego poziomu.

Tooommeeek
Kontakt:

Post autor: Tooommeeek » 08 paź 2015, 17:14

Dobrze wiedziec ze juz jest nowy odcinek, wiem co bede robil przed meczem :mrgreen:

Madrisso
Kontakt:

Post autor: Madrisso » 11 paź 2015, 01:41

Narcos TOP. Numer jeden tego roku.
Jestem po czwartym odcinku Mr. Robot i póki co to jeden z najbardziej przehajpowanych seriali. Jest niezły i nic więcej, może to przez to, że spodziewałem się zupełnie czegoś innego niż tytułowego bohatera wymyślonego przez Eliota (żaden spoiler, po drugim odcinku sami się tego domyślicie) i halucynacje. Póki co to drugi Hannibal niestety. Skończę ten sezon, ale jak będzie to dalej tak wyglądało, czyli Eliot ma widzenia i martwi się brakiem morfiny to nie będę się zabierał za kolejny. Nie mój gatunek. A szkoda, bo po pilocie był materiał na solidną produkcję. Spodziewałem się, że informatyczny geniusz działa na dwa fronty (sugerując się opisem), za dnia jest szarym pracownikiem firmy cyberbezpieczeństwa a w nocy wraz z tytułowym Mr. Robotem działają w Fsociety i działają na szkodę największych (co miał sugerować odcinek 2 i akcja z Colbym). No ale twórcy zaskoczyli po całości. Na dziś dla mnie jest to nic innego jak drugi Hannibal. Nawet oceny na Filmwebie mają podobne.
Co do Narcos to jestem pod ogromnym wrażeniem sposobu przedstawienia historii. Dawno nie oglądałem tak dobrej produkcji, ale ocena to 9/10. Na maksymalną trzeba sobie zasłużyć, a ja dyszki daję bardzo rzadko (w ostatnich czasach to tylko pierwszy sezon True Detective zasłużył).
Netflix robi świetną robotę. HOC to inna półka, wyższa niż Narcos (mimo, że oceniam tak samo na 9, ale to przez średni sezon 3). Niebawem zabieram się za Bloodline, Sense8 i Marco Polo. To ostatnie wygląda najciekawiej.

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 30 lis 2015, 09:58

Szukając serialu traktującego o życiu w okupowanej przez hitlerowców Polsce postanowiłem obejrzeć "Czas honoru". Serial doskonale znany, ale nie dla mnie, bo nie mam TV. Co nieco jednak o nim słyszałem, więc postanowiłem przyjrzeć się jemu dokładniej. Do rzeczy jednak.

Zacznę od minusów, a mianowicie:
- Ostaszewska. Ta aktorka nawet nie musi grać wiecznie naburmuszonej i niezadowolonej panny, ona taka jest chyba w każdym filmie/serialu. Całe szczęście występuje tylko w pierwszym sezonie.
- Miłostki, miłostki i jeszcze raz miłostki, "kocham cię" oraz inne mdłe, przesłodzone i patetyczne sceny, które często gościły w serialu.
- Czasem nielogiczne zachowania bohaterów oraz słynne i skuteczne strzelanie z pistoletów do uzbrojonych w maszynówki Niemców.
- Za mało tła politycznego oraz pominięcie tak ważnych wydarzeń jak powstanie w getcie czy powstanie warszawskie (dokręcone jednak później jako ostatni sezon).

Plusy:
- Naprawdę fajna gra głównych aktorów, szczególnie czwórki cichociemnych. Pisałem już, że nie mam TV, a Zakościelnych czy Pawlickich znam z innych produkcji historycznych, a nie z durnych tasiemców.
- Niejednoznaczność niektórych bohaterów, czyli często bywało tak, że kapusie, hitlerowcy i inne szumowiny wcale nie byli źli do szpiku kości. I na odwrót - ci dobrzy wcale znów nie byli tacy kryształowi.
- Ukazane są dalsze losy Polski już po wojnie, gdy zapanowały czasy stalinizmu.
- Niejednoznaczna ocena powstania warszawskiego jak i ukazanie skomplikowanej pod względem moralnym działalności konspiracyjnej.
- Miejscami naprawdę świetna muzyka.
- Dużo autentycznych, ale pomniejszych zdarzeń wplatanych w film, takie jak: napad na niemiecką forsę bankową, komunikaty radiowe, wątek RONY.

Ogólnie oceniam serial w sześciostopniowej szkolnej skali na dobry z plusem. W tej tematyce wolałem "Polskie drogi", bo więcej było tam polityki, ale i "Czas honoru" mogę polecić z czystym sumieniem. Młodzież właśnie w taki sposób powinna uzupełniać sobie naukę historii.

*

Kolejnym serialem, który poszedł na ruszt był "Ja, Klaudiusz", opowiadający o losach cesarskiej rodziny od Oktawiana Augusta, przez Tyberiusza, Kaligulę, aż do tytułowego bohatera - jąkającego się, kulawego, niedosłyszącego, ale posiadającego niezwykle bystry umysł Klaudiusza.
To co nasuwa się na myśl po obejrzeniu tego dzieła, to "k**wa mać! Tyle fajnych, obiecujących i inteligentnych ludzi wytruto w imię walki o władzę". Nawet mądry Klaudiusz nie mógł prawdziwie rozwinąć skrzydeł, bo wszędzie czaiła się zdrada i podstęp.
Serial oceniam na bardzo dobry z plusem.

*

Na dniach zaczynam miniserial "Gdańsk 39" traktujący o życiu w Wolnym Mieście Gdańsku tuż przed wybuchem II WŚ. Rolę główną gra... Krzysztof Ibisz ;-)

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 30 lis 2015, 10:18

Do minusów Czasu Honoru dopisałbym jeszcze identyczność czterech głównych postaci. Przynajmniej dla mnie, jedyna różnica między nimi wynikała z tego, że każdy kochał inną, poza tym byli do siebie podobni, wręcz nierozróżnialni.

Awatar użytkownika
Morwi
Kontakt:

Post autor: Morwi » 30 lis 2015, 14:22

Kilka tygodni temu znajomy zachęcił mnie do obejrzenia serialu Pakt, serial jest realizowany przez HBO. Obsada aktorska jest zacna bo główne role odgrywają Dorociński i Cielecka, sam to mówi za siebie bo wyżej wymieniona dwójka nie gra w byle dziadostwie. Nie będę pisał o czym jest film ale gorąco polecam, wciąga strasznie. Pierwszy odcinek jest za darmo na YouTube a pozostałe na HBO GO, gdzie można założyć 7 dniowe darmowe konto.

https://www.youtube.com/watch?v=pGO0JfxSIUM

Polecić również mogę Prokuratora realizowanego przez TVP, do obejrzenia za darmo na VOD TVP. Również bardzo wciąga i gra tam chyba mój ulubiony Polski aktor Jacek Koman.

figovsky
Kontakt:

Post autor: figovsky » 30 lis 2015, 15:16

Morwi pisze:Kilka tygodni temu znajomy zachęcił mnie do obejrzenia serialu Pakt, serial jest realizowany przez HBO. Obsada aktorska jest zacna bo główne role odgrywają Dorociński i Cielecka, sam to mówi za siebie bo wyżej wymieniona dwójka nie gra w byle dziadostwie. Nie będę pisał o czym jest film ale gorąco polecam, wciąga strasznie. Pierwszy odcinek jest za darmo na YouTube a pozostałe na HBO GO, gdzie można założyć 7 dniowe darmowe konto.
Zgadza się, bardzo fajny serial, solidna produkcja.

Od siebie polecę Most nad Sundem (http://www.filmweb.pl/serial/Most+nad+S ... 011-603823), duńsko-szwedzki kryminał o dość małym rozgłosie w Polsce. Mroczny klimat, zagadka goni zagadkę, masa tajemnic i fałszywych tropów. Do tego świetnie budowane wątki poboczne, które krzyżują się ze śledztwem. Polecam mocno.
BORUSSIA DORTMUND & LIVERPOOL FC

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 30 lis 2015, 17:04

Liczi pisze:Do minusów Czasu Honoru dopisałbym jeszcze identyczność czterech głównych postaci.
W sumie racja, dopiero teraz to zauważyłem, ale jeśli nie zrobiłem tego wcześniej, to pewnie mi to nie przeszkadzało i w zasadzie nie przeszkadza.

Co do duńskich kryminałów, to od jakiegoś już czasu poluję na "Ornen" . Podobno dobry.

GotzePL
Kontakt:

Post autor: GotzePL » 01 gru 2015, 18:12

Polecam Gotham, serial o czasach "przed batmanem" z początku bylem sceptycznie do niego nastawiony, obawiałem się że będą wątki z scfi. Na szczęście nie było :) za co daje wielki +, jestem na 7 odcinku 2 sezonu i ciągle jest ta chęć oglądania. 1 sezon świetny, ogólnie serial bardzo dobry, nie ma nudy, w każdym odcinku akcja.
Wir fahren nach Berlin!!!

Awatar użytkownika
Pingas
Kontakt:

Post autor: Pingas » 06 gru 2015, 01:09

Szukam jakiegoś dobrego serialu komediowego, preferuję 'czarny humor', ale może być też 'normalny' :mrgreen: Najlepiej gdyby można było gdzieś oglądać online, gdyż nie posiadam telewizora :-P
Jakieś propozycje :-) ?

Awatar użytkownika
Volverin
Moderator
Kontakt:

Post autor: Volverin » 06 gru 2015, 01:12

Może obejrzyj sobie stand-upy Louisa CK. Jest czarny, ale również i normalny humor, gościu według mnie jest najlepszy w swoim fachu. Polecam stand-upy "Hilarious" "Live at Beacon Theater" "Chewed up" i "Oh My God". Ponad 4 godziny rozrywki.
Siwy zrezygnował!
data rezygnacji: 20.09.15 #yuhupark

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 28 gru 2015, 13:10

"Gdańsk 39" skończony. Bardzo dobry pod względem tła politycznego, obyczajowo natomiast różnie z nim bywało. Dla mnie osobiście wielkimi smaczkami były wydarzenia, opisy i miejsca, w których mieszkam/mieszkałem/bywałem i znam. Pomijając już sam Gdańsk, to były to autentyczne wydarzenia w Kałdowie (dzisiejsza dzielnica Malborka), Nowym Dworze Gd., Szymankowie, czy wspominane Stegna i Sztutowo. I za to ogromny plus, bo mało się mówi przy okazji II WŚ o miejscach, gdzie wojna zaczęła się najszybciej.

Pozostaję w wojennych klimatach i zaczynam "Kolumbów".

Awatar użytkownika
Gupi8
Kontakt:

Post autor: Gupi8 » 19 lut 2016, 19:06

Właśnie skończyłem oglądać Narcos. Coś pięknego, zajebisty serial.

Tylko ciekawi mnie jak rozwiążą problem drugiego sezonu, będą ciągli ostatni rok życia Escobara przez kilka odcinków czy jednak zaczną nowy wątek?

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 19 lut 2016, 23:06

Drugi sezon Better Call Saul

Awatar użytkownika
Murzyn
Moderator
Kontakt:

Post autor: Murzyn » 08 mar 2016, 11:28

Ostatnio była premiera w tv narodowej serialu biograficznego "Bodo" o Eugeniuszu Bodo. Trzeba przyznać, że nawet dobry, ale ostateczna ocena dopiero na koniec, czyli za dwa odcinki.
Jeżu, ufam Tobie!

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 08 mar 2016, 19:40

"Bodo" bardzo przyzwoity, ale podobnie czekam na rozwój wydarzeń :-)

Póki co fabuła średnia tzn. młody chłopak chce być aktorem, ale presja otoczenie itepe, itede. Ogólnie mówiąc banał :-D
Rozumiem jednak, że to produkcja biograficzna, więc pewne niuanse zachowane być muszą. Liczę jednak na więcej głębi.

Natomiast aktorsko serial stoi na wysokim poziomie. Do Królikowskiego miałem lekki dystans, no bo jednak wiele dzieci z aktorskich rodzin jedzie jedynie na nazwisku, ale Antoni po raz kolejny trzyma fason :-)
Odcinek ukradł natomiast Bonaszewski w roli seniora Junod. Uwielbiam tego aktora, wielka klasa i szkoda, że kino i TV tak rzadko go wykorzystują. Jak rozumiem sam Bonaszewski woli chyba jednak teatr.

Polskie seriale to aktualnie nie jest wielka sztuka, kolorowych historii o pięknych ludziach w produkcjach TVN czy Polsatu nie trawię. Ale na tle tamtego badziewia TVP wciąż robi porządną robotę - Bodo, Czas Honoru, Oficer czy Glina.

ODPOWIEDZ