Języki obce

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

Firmon
Kontakt:

Re: Języki obce

Post autor: Firmon » 30 sty 2020, 14:21

Sam zdawałem maturę z niemieckiego ale jak lata się tego języka nie używa, to i się go zapomina OBecnie wiele bym z niemieckiego zrozumiał ale pewnie nie umiałbym sie z kimś porozumieć.

Jakieś 2 lata temu natomiast uparłem sie że nauczę się angielskiego w stopniu dobrym ( moj angielski byl totalnie podstawowy) oraz udało się. Polecam czytać sobie ksiązki obcojęzyczne oraz jak najwięcej oglądać filmow oraz seriali w obcym języku. Na początku nie rozumie się zbyt wiele, potem jednak umysł się przyzwyczaja do języków oraz zaczyna się rozumieć coraz więcej.
https://ksiegarnia.pwn.pl/ksiazki-anglojezyczne

Sporo jest tutaj

Awatar użytkownika
oskaryy
Kontakt:

Post autor: oskaryy » 10 lut 2020, 12:06

Ja kiedyś biegle mówiłem po niemiecki i angielsku. Gdy tylko przestałem używać niemieckiego, szybko wyszedłem z wprawy

Morawa
Kontakt:

Post autor: Morawa » 14 lut 2020, 12:42

oskaryy pisze:
10 lut 2020, 12:06
Ja kiedyś biegle mówiłem po niemiecki i angielsku. Gdy tylko przestałem używać niemieckiego, szybko wyszedłem z wprawy
to prawda, szczególnie niemiecki się traci, bo wokół nie ma zbyt wielu styczności z tym językiem, ja mature rozszerzoną zdawałam, a dziś może bym się przedstawiła i tyle

ODPOWIEDZ