Wczasy, wakacje, kolonie

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

pyłek9988
Kontakt:

Re: Wczasy, wakacje, kolonie

Post autor: pyłek9988 » 15 kwie 2019, 15:44

My z żoną i córkami wybraliśmy się 2 razy nad polski Bałtyk.
Nie mieszkamy na codzień w kraju, tak więc chciałem pokazać dzieciom troszeczkę mojego kraju. Byliśmy 7 dni z czego czasem słońce, czasem deszcz. Ale udało się opalić. Bałtyk bywa kapryśny, trzeba się na to nastawić.

bono
Kontakt:

Post autor: bono » 26 maja 2019, 13:51

Skoro studencko, to może autostopem po tych krajach, które wymieniłeś.

Awatar użytkownika
kręconowłossa
Kontakt:

Post autor: kręconowłossa » 03 lip 2019, 15:41

co planujecie na wakacje - ja objazdówkę po europie, już nie mogę się doczekać
słońce się chyli
podświet­lo­ne korony
aż czas przystanął
Poświęcam ostatnio dużo uwagi poszukiwaniom wysokiej jakosci ubranek dla małej dziewczynki

Awatar użytkownika
zizu
Moderator
Kontakt:

Post autor: zizu » 03 lip 2019, 16:11

Nic. Planuję tylko odwiedzić znajomego w UK i babcię w Beskidach :) Nie lubię nigdzie jeździć w lecie, wolę wyjazdy zimowe w jakieś ciepłe miejsca. Chyba że wszystkim przypasuje urlop to może znowu w październiku jakiś włoski trip z 3-4 osobową ekipą. Rok temu udało się zaliczyć Sycylię i Wenecję. W tym roku może Apulia? Ale to już raczej nie "wakacje" :D

Awatar użytkownika
Jasiu85
Kontakt:

Post autor: Jasiu85 » 03 lip 2019, 17:47

Jeszcze 1.5 miesiąca i...Toskanio przybywam :-)

Awatar użytkownika
rasiak
Kontakt:

Post autor: rasiak » 03 lip 2019, 19:15

Spędzę wakacje na remoncie własnego domu 🤣 już od paru lat próbujemy się wybrać do Paryża i i Londynu, ale zawsze coś pilniejszego wyskoczy 😞
Und wir werden immer Borussen sein,
es gibt nie, nie, nie einen anderen Verein!

Awatar użytkownika
ADH
Kontakt:

Post autor: ADH » 04 lip 2019, 13:20

Ja już po wakacjach :) tydzień w Anglii, cztery dni Londyn i na deser Bovington i Tankfest trzydniowy.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 20 lip 2019, 22:41

kręconowłossa pisze:
03 lip 2019, 15:41
co planujecie na wakacje - ja objazdówkę po europie, już nie mogę się doczekać
Pięknie a jakie miejsca głównie będziesz odwiedzać?

Ja w sierpniu lecę do Barcelony na 4 dni a jeśli chodzi o urlop to planuję się wybrać do Austrii/Szwajcarii na parę dni - może ktoś był i poleci jakieś piękne miejsce tak żeby w miarę niedrogo zjeść na mieście, wyspać się i prosto dojechać (bo raczej będę jechał samochodem - no chyba że będzie się opłacało autobusem/samolotem w co nie wierzę :P ).
"Nie trać czasu na wyjaśnienia. Ludzie i tak słyszą to, co chcą słyszeć..."

Zuruck in der Konigsklasse!!
"Immer ein Borusse" - Nuri Sahin

Awatar użytkownika
marcioshka
Kontakt:

Post autor: marcioshka » 22 lip 2019, 21:40

U mnie tradycyjnie - jak od paru lat - Teneryfa w listopadzie :) Nienawidzę paskudnej pogody, która robi się u nas w Polsce w tym czasie, dlatego uciekam gdzieś, gdzie jest ciepło :) Śmiało polecam, ale wybierajcie południową część wyspy, bo tam macie pogodę raczej gwarantowaną, w przeciwieństwie do północy
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
zamów tutaj rury nierdzewne

zieleninka

Post autor: zieleninka » 03 wrz 2019, 15:34

Marcioshka - a jaka temperatura jest w listopadzie na Teneryfie? no i co tam można robić?

Firmon
Kontakt:

Post autor: Firmon » 27 gru 2019, 13:23

No właśnie sam planowałem wybranie się na wyspy kanaryjskie, ciekawią mnie ogólnie te tereny ale sprawdzałem sobie w tym roku loty i ceny lotów bardzo wysokie. Szukałem na fly4free i po prostu nie byłem w stanie znaleźć niczego w sensowniejszej cenie, tak wiec odpuściłem sobie na razie wyjazd.

Planujemy na pewno coś w Polsce, przydałoby się w sumie coś zabukować bo ferie coraz bliżej a noclegów pewnie coraz mniej. Nie chcielibysmy wybierać się koniecznie do Zakopanego ale do jakiejś miejcowości pod Zakopanem. https://udanypobyt.pl/apartamenty-w-gorach

Co byście polecili?

smater
Kontakt:

Post autor: smater » 02 sty 2020, 09:44

Zakopane jest dość drogie moim zdaniem. Proponowałbym Kościelisko, jest mozliwość zarezerwowania sobie noclegu o wiele taniej również w ładnej okolicy, a również jest to dobra baza wypadowa do zwiedzania okolicznych terenów.
Ewentualnie Kluszkowce. Znajdują sie trochę niżej w górach niz Zakopane ale widoki również ładne (na dole zdjęcie). Zimą jest tam kilka dobrych wyciągów narciarskich.
Najlepiej po prostu poszukaj sobie jakiegoś apartamentu na wynajem. Wynajęcie własnego mieszkania jest najwygodniejsze.
Poczytaj sobie https://www.e-wczasy.pl/blog/gdzie-na-n ... ce-top-10/
Ostatnio zmieniony 22 sty 2020, 09:35 przez smater, łącznie zmieniany 1 raz.

mzar
Kontakt:

Post autor: mzar » 20 sty 2020, 06:57

Powiem tak, dobre lokalizacje rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Oznacza to w dużym skrócie, że jeżeli ktoś chce spędzić czas w jakimś nietuzinkowym miejscu, chce mieć pewność, że będzie tam dla niego miejsce, to w zasadzie nie ma innej opcji jak już teraz rezerwować te miejscówki.
Ceny raczej się nie zmieniają, zwykle właściciele takich obiektów chcą około 30% zadatku na rzecz przyszłej usługi.
Sporty ekstremalne - gdy planowane jest ich uprawianie, to warto zdawać sobie sprawę z konieczności zakupu ubezpieczenia.

ODPOWIEDZ