Ubrania

Dyskusje o wszystkim i o niczym, gry, zabawy itp.

Moderator: Mods

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 21 lip 2015, 12:34

Może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć różnicę pomiędzy smokingiem a garniturem? czy to tylko kwestia założenia muszki/krawatu? :-P

Awatar użytkownika
Wixu
Kontakt:

Post autor: Wixu » 21 lip 2015, 13:07

Smoking nie ma czasem spodni z wyższym stanem, z takim szerokim pasem? A co do marynarki to nie mam pojęcia.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 21 lip 2015, 13:16

Wpisz sobie w google, Misiu i poczytaj, jest wiele takich pytań na różnych forach i łopatologiczne odpowiedzi. :-P

Awatar użytkownika
Ero
Kontakt:

Post autor: Ero » 21 lip 2015, 14:43

Smoking to przecież rodzaj garnituru. Smoking ma specyficzny krój, jest bardziej elegancki.

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 21 lip 2015, 14:50

Smoking to rodzaj stroju wieczorowego, podobnie jak garnitur, ale z tego co wiem, to nazywanie smokingu garniturem to faux pas.

Przeca od tego jest wikipedia i niezmierzone połacie internetów. Po co pokazywać swą niewiedzę, skoro można to szybko sprawdzić, a potem wyjść wśród internetowych przyjaciół na ogara w każdej dziedzinie, od alkoholi, przez sport, aż do strojów wieczorowych.

Awatar użytkownika
Siwy
Kontakt:

Post autor: Siwy » 30 sie 2015, 20:01

Chopy :-D Zna ktoś się tu na zegarkach? co jest teraz w modzie? szukam czegoś eleganckiego ale też żeby pasowało do ciuchów na co dzień (tj. jeans, koszulka, adidasy). Z góry mówię że nie chce G-Shocka, w ogóle nie podobają mi się te zegarki. Wolałbym coś na pasku skórzanym niż na łańcuchu ale to nie jest jakiś szczególny wymóg, byle nie przypominał oklepanego zegarka dla seniorów i emerytów w stylu jak na poniższym obrazku. Nie wiem na jakie kwoty też się przygotować, nie zależy mi na tym żeby to był zegarek za miliony dolarów, nie wiem strzelam 100-150zł? przechadzając się po centrach handlowych zwykle widziałem zegarki tylko u znanych marek jubilerów, ma ktoś obadaną jakąś konkretną firmę albo sklepy z zegarkami?
Obrazek

Awatar użytkownika
hesus
Kontakt:

Post autor: hesus » 30 sie 2015, 20:15

Moze cos w tym stylu?

http://zegarownia.pl/zegarek-casio-clas ... 314l-8avef

Ja sobie Casio chwale, mialem juz przez wiele lat kilka zegarków tej marki. Nie jest tez jakoś wyjątkowo droga, w porownaniu chociażby z Timexem czy Tissotem

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 13 paź 2015, 07:38

Gdzie dorwać dobre jeansy do 200 zł? Doradźcie coś, bo w tych podstawowych sieciówkach to tragedia. Chodzę, mierzę i nie dość, że rozmiarówki beznadziejne, to jeszcze wszystkie te spodnie są ohydne.

Awatar użytkownika
Roflmilion
Kontakt:

Post autor: Roflmilion » 13 paź 2015, 15:42

Moje ostatnie kupiłem w tym sklepie http://www.jeansdom.pl/pl/829-mustang . Można złapać poniżej 200zł. Całkiem ładne,klasyczne, bardzo duży wybór. Oczywiście nie kupowałem przez internet tylko normalnie w sklepie. Chyba dość popularna marka więc w galerii czy outlecie znajdziesz ich sklep.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 13 paź 2015, 16:04

Ja kupiłem ostatnio na Unhuman.pl dwie pary i jestem zadowolony. Mają bodajże jakieś wyprzedaże.

Awatar użytkownika
Liczi
Kontakt:

Post autor: Liczi » 13 paź 2015, 16:14

Ja tam jeansy kupuję zwykle w lee cooperze i w sumie nie mam na co narzekać, wybór całkiem niezły, ceny też nie z kosmosu. No i koszule mają dobre, też polecam :-D

Ale poza tym, to faktycznie ciężko, nic innego mi na myśl do głowy nie przychodzi :-P

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 13 paź 2015, 16:31

Już bym wolał w Tesco kupić, niż na unhuman, jakość pewnie porównywalna, za to 5 razy tańsze. xD

Ale Lee Cooper i to jeansdom wygląda OK, trzeba będzie się wybrać do któregoś z outletów, bo tam też są sklepy typu Wrangler, Levis z dużymi przecenami.

Dzięki za odpowiedzi!

Aha, w Zarze ostatnio dobre gładkie t-shirty śmigają po 3 dyszki, polecam nawet, sam miałem swego czasu problem ze znalezieniem czegoś sensownego w normalnej cenie.

Awatar użytkownika
Morwi
Kontakt:

Post autor: Morwi » 13 paź 2015, 17:20

Bo Warszawa...! pisze:Już bym wolał w Tesco kupić, niż na unhuman, jakość pewnie porównywalna, za to 5 razy tańsze. xD

Ale Lee Cooper i to jeansdom wygląda OK, trzeba będzie się wybrać do któregoś z outletów, bo tam też są sklepy typu Wrangler, Levis z dużymi przecenami.

Dzięki za odpowiedzi!

Aha, w Zarze ostatnio dobre gładkie t-shirty śmigają po 3 dyszki, polecam nawet, sam miałem swego czasu problem ze znalezieniem czegoś sensownego w normalnej cenie.

Ja osobiście kupuje spodnie w outletach Mustanga lub Wrangler/Lee. Ostatnio jak byłem w Factory Outlet we Wrocławiu to trafiłem na promocję że przy zakupie dwóch par spodni, trzecia najtańsza rzecz była za złotówkę. Tak więc udało mi się za niecałe 400 zł kupić trzy pary bardzo dobrych jakościowo Mustangów.
Swego czasu kupowałem spodnie w sieciówkach, ale nie ma to większego sensu spodnie kosztują bez promocji 100-130 zł i z reguły mi osobiście po nawet nie całym roku się przecierały w kroku. Także wolę dołożyć te powiedzmy 50 zł i kupić coś od Mustanga czy Lee. Mam jedne Lee już trochę ponad 2 lata i nawet nie widać aby się zaczęły przecierać. No i przede wszystkim spodnie wyżej wymienionych marek są mniej odpustowe niż to co widzimy w galeriach.

Laurent
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Laurent » 13 paź 2015, 17:45

Bo Warszawa...! pisze:Już bym wolał w Tesco kupić, niż na unhuman, jakość pewnie porównywalna, za to 5 razy tańsze. xD
Wywalam w nich gnój, więc pomyślałem że to coś dla ciebie.

Koledzy wyżej dobre marki polecili.

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 13 paź 2015, 18:15

http://allegro.pl/my_page.php?uid=2613451

Pan Kunte73 na allegro :-D

Pewny sprzedawca, gacie są na 100% oryginalne, bo już od paru lat zaopatruję tam w jeansy całą rodzinę. Koleś ma zresztą też jakieś stacjonarne sklepy w Szczecinie i Koszalinie:

http://www.denimking.pl/

Wybór ogromny, do 200 zł Wranglery, Lee, Jack&Jones i Mustangi; Levis'y czy Hilfigery też się trafiają w dobrej cenie. Wszystko dobrze wymierzone, prawdziwe foty, dobry kontakt itd.
Wiadomo, że na allegro trzeba uważać, ale tego sprzedawcę mogę polecić z czystym sumieniem, bo chyba już z 15 par u niego kupiłem :-D

Natomiast w temacie najlepszych jeansów do 200 zł to dla mnie przede wszystkim Wranglery - dobra jakość, dużo klasycznych modeli, kilka lat regularnego użytkowania wytrzymują bez problemu.

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 13 paź 2015, 20:24

Laurent pisze: Wywalam w nich gnój, więc pomyślałem że to coś dla ciebie.
Aha.

----

Przez internet raczej odpada, nie wyobrażam sobie kupowania spodni bez uprzedniego zmierzenia. Raz tak zrobiłem, a właściwie można powiedzieć, że dwa razy - pierwszy i ostatni. :-P Dzięki jeszcze raz.

Awatar użytkownika
Emrod
Kontakt:

Post autor: Emrod » 13 paź 2015, 21:18

Ja 90% ciuchów kupuję w necie :-D

Wychodzi dużo taniej, a problemów nie mam żadnych. Wyciągasz z szafy spodnie, które ci pasują i mierzysz pas, długość nogawki zew. i wew., szerokość nogawki w udzie i na dole, wysokość stanu i jest ok.
Zawsze można przymierzyć w sklepie konkretny model :-)

W Polsce ciuchy są naprawdę drogie! Nie chodzi nawet o stosunek ceny do polskich zarobków, ale realnie cena w polskim sklepie jest często wyższa niż na Zachodzie :shock:
Pamiętam jak mi mama przywiozła z Niemiec koszulę Esprit za 20 euro, która 2 lata później jako nowość była do kupienia w Polsce za 150 zł :lol:
Wystarczy przejrzeć w necie ceny w zagranicznych sklepach i mamy porównanie. Wyjściowe ceny są z reguły takie same, ale za to przeceny występują znacznie ciekawsze.

Za jakość trzeba płacić, ale nie lubię jak mnie ktoś chce wydymać ;-)

Poza tym zamiast pół dnia łazić po sklepach, wolę siedzieć przed monitorem, pić kawkę i oglądać 3 razy więcej towaru w tym samym czasie. Ale co kto lubi :-D

Awatar użytkownika
Bo Warszawa...!
Kontakt:

Post autor: Bo Warszawa...! » 13 paź 2015, 21:36

Bluzę, t-shirt - to bym jeszcze kupił przez internet, zresztą zdarzało mi się nie raz.

Ale ze spodniami uważam, bo nawet jak mierzę w tym samym sklepie dwa podobne modele w tym samym rozmiarze, to jednak każde inaczej leżą. Nie mówiąc już o różnicach pomiędzy sklepami.

Awatar użytkownika
Mila
Redakcja
Kontakt:

Post autor: Mila » 13 paź 2015, 21:51

Nie wiem jak wygląda obsługa w Polsce, ale w Niemczech kupujemy najczęściej w Zalando (internet). Można zamówić towar do 500 euro i bezpłatnie odesłać to, co Ci się nie podoba albo nie pasuje. W Niemczech polecam, w Polsce niestety nie wiem jak działa, musiałbyś się zorientować, Bo.

Awatar użytkownika
scantis
Kontakt:

Post autor: scantis » 15 paź 2015, 19:56

Emrod, uwielbiam Cię za ten link :-D Dzisiaj przelazłem się do tego sklepu i zakupiłem dwie pary spodni Mustanga po śmiesznie niskiej cenie (promocja). Zabawne, że mieszkam w Szczecinie od 20 lat i nie wiedziałem nic o istnieniu tego sklepu... :mrgreen:

ODPOWIEDZ