Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  80  81  82  83  84  
Forum dyskusyjne » Kadra BVB 2019/20 » Mario Götze
15 marca 2017, 15:57 [cytuj]
O co chodzi z tym zdjeciem Mario ? Bo nie czaje? Przypakował klate z tego co widze, spokojnie w piłe moze grac. Jeszcze wróci i pokaże co potrafi :)
O co chodzi z tym zdjeciem Mario ? Bo nie czaje? Przypakował klate z tego co widze, spokojnie w piłe moze grac. Jeszcze wróci i pokaże co potrafi :)
15 marca 2017, 19:17 [cytuj]
Nie ma to jak dopierdzielić się do niego nawet w trakcie leczenia, które kto wie może ma wpływ na jego wagę w tym czasie/skutki uboczne itp.
Nie ma to jak dopierdzielić się do niego nawet w trakcie leczenia, które kto wie może ma wpływ na jego wagę w tym czasie/skutki uboczne itp.
15 marca 2017, 21:30 [cytuj]
Laurent wyślij mu laurkę .
Laurent wyślij mu laurkę .
15 marca 2017, 21:36 [cytuj]
Nie ma znaczenia leczenie, to bardzo powszechny problem u sportowców, którzy z różnych przyczyn muszą zawiesić/skończyć karierę. Oni przy takim wysiłku pochłaniają ogromną ilość kalorii, nie sposób z dnia na dzień zmienić sposób odżywiania, a wysiłek fizyczny przerywają właśnie z dnia na dzień. Zresztą była już podobna dyskusja przy okazji Gundogana.

Inna sprawa, że na razie nie widzę (przynajmniej na tym zdjęciu), żeby Gotze jakoś szczególnie się spasł. On już w Bayernie przypakował i taki do nas przyszedł. Zresztą zawsze był krępy.
Nie ma znaczenia leczenie, to bardzo powszechny problem u sportowców, którzy z różnych przyczyn muszą zawiesić/skończyć karierę. Oni przy takim wysiłku pochłaniają ogromną ilość kalorii, nie sposób z dnia na dzień zmienić sposób odżywiania, a wysiłek fizyczny przerywają właśnie z dnia na dzień. Zresztą była już podobna dyskusja przy okazji Gundogana.

Inna sprawa, że na razie nie widzę (przynajmniej na tym zdjęciu), żeby Gotze jakoś szczególnie się spasł. On już w Bayernie przypakował i taki do nas przyszedł. Zresztą zawsze był krępy.
10 grudnia 2017, 15:14 [cytuj]
Jak oceniacie rundę jesienną w wykonaniu Mario?
Jak oceniacie rundę jesienną w wykonaniu Mario?
10 grudnia 2017, 17:28 [cytuj]
Zdecydowanie nasz najlepszy pomocnik. Może nawet najlepszy piłkarz.
Zdecydowanie nasz najlepszy pomocnik. Może nawet najlepszy piłkarz.
10 grudnia 2017, 21:49 [cytuj]
I dlatego wyglądamy w tabeli tak, a nie inaczej.
I dlatego wyglądamy w tabeli tak, a nie inaczej.
4 października 2018, 22:15 [cytuj]
Panowie co się dzieje z panem Marianem? nie ma jakiejś oficjalnej informacji o kontuzji, wciąż go nie ma w kadrze meczowej...co jest kurna grane? :shock:
Panowie co się dzieje z panem Marianem? nie ma jakiejś oficjalnej informacji o kontuzji, wciąż go nie ma w kadrze meczowej...co jest kurna grane? :shock:
5 października 2018, 00:00 [cytuj]
Widocznie wg Favre'a się nie nadaje. Nie ma innego wytłumaczenia. W zimie powinien zmienić klub, bo inaczej tu zgnije.
Widocznie wg Favre'a się nie nadaje. Nie ma innego wytłumaczenia. W zimie powinien zmienić klub, bo inaczej tu zgnije.
6 października 2018, 07:42 [cytuj]
Moim zdaniem Favre celowo w jednym meczu wystawił w pierwszym składzie Gotze, w drugim Kagawę, żeby uzmysłowić paru osobom jak znikoma jest przydatność tych dwóch panów w drużynie. Jak to pięknie powiedział Maczuga: Gotze to trup. Niestety ale on już na poważnie w piłkę u nas nie pogra. Mamy fajną, młodą, utalentowaną drużynę i zbyt mało miejsca żeby jeszcze Mariusz nawet na ławie siedział.
Moim zdaniem Favre celowo w jednym meczu wystawił w pierwszym składzie Gotze, w drugim Kagawę, żeby uzmysłowić paru osobom jak znikoma jest przydatność tych dwóch panów w drużynie. Jak to pięknie powiedział Maczuga: Gotze to trup. Niestety ale on już na poważnie w piłkę u nas nie pogra. Mamy fajną, młodą, utalentowaną drużynę i zbyt mało miejsca żeby jeszcze Mariusz nawet na ławie siedział.
6 października 2018, 09:55 [cytuj]
Co prawda to temat o Mario Götze ale Borix przyczepił się do Kagawy, więc uważam, że mogę odpowiedzieć. Nigdy nie byłem i nigdy nie będę zwolennikiem powrotów piłkarzy, którzy swego czasu wybrali granie gdzie indziej mimo, że zależało nam na tym by zostali w Dortmundzie. W tym gronie jest również Samuraj. Ale pisanie o minimalnej przydatności Japończyka w zespole uważam za kompletną bzdurę. Kagawa zawsze wtedy kiedy grał utrzymywał poziom godny piłkarza BVB. Owszem, raz było lepiej, raz gorzej ale nigdy kompletnie nie zawiódł. Do tego zawsze utrzymywany w cieniu Götze, zawsze traktowany jako drugi wybór. Nie miał problemów z tajemniczymi dolegliwościami, był do dyspozycji trenerów, a mimo to sporą nawet na ławie zaczęło ostatnio brakować dla niego miejsca. Trudno, taki wybór trenera. Wreszcie dostał 3/4 meczu w Sinsheim, końcówkę z Norymbergą i chyba zmienił Mario w Brugii (piszę z pamięci, mogłem coś pomylić). Borix i według Ciebie to pokazało brak przydatności tego chłopaka? To ja Ci powiem inaczej. Nie jest w najwyższej formie, to fakt. Brakuje mu bardzo tzw czucia piłki po takiej przerwie, to też fakt. Ma sporo niecelnych podań, to też nie podlega dyskusji. Ale bardzo często szuka trudnych wyborów, trudnych zagrań, ma wizje takiej gry, która może zaskoczyć będącego w głębokiej defensywie rywala. Podobne cechy maja tylko Reus i Sancho. Bronisz Wolfa i bardzo dobrze. Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że na ten moment w operowaniu piłką to Niemiec nie może nawet stanąć w cieniu Japończyka?
Poza tym ten Twój wniosek, że Favre chciał coś pokazać stawiając na dwóch nieprzydatnych piłkarzy...proszę Cię...komu? W jakim celu? Ryzykowałby dobro drużyny? Nie jestem jego fanem ale to zawodowiec, trener mający ogromne doświadczenie na ławce trenerskiej w Bundeslidze. Mam jeden łeb i go kładę na pieniek, że to co sugerujesz to kompletna utopia.
Przepraszam za wpis nie na temat ale ruszyło mnie.
Co prawda to temat o Mario Götze ale Borix przyczepił się do Kagawy, więc uważam, że mogę odpowiedzieć. Nigdy nie byłem i nigdy nie będę zwolennikiem powrotów piłkarzy, którzy swego czasu wybrali granie gdzie indziej mimo, że zależało nam na tym by zostali w Dortmundzie. W tym gronie jest również Samuraj. Ale pisanie o minimalnej przydatności Japończyka w zespole uważam za kompletną bzdurę. Kagawa zawsze wtedy kiedy grał utrzymywał poziom godny piłkarza BVB. Owszem, raz było lepiej, raz gorzej ale nigdy kompletnie nie zawiódł. Do tego zawsze utrzymywany w cieniu Götze, zawsze traktowany jako drugi wybór. Nie miał problemów z tajemniczymi dolegliwościami, był do dyspozycji trenerów, a mimo to sporą nawet na ławie zaczęło ostatnio brakować dla niego miejsca. Trudno, taki wybór trenera. Wreszcie dostał 3/4 meczu w Sinsheim, końcówkę z Norymbergą i chyba zmienił Mario w Brugii (piszę z pamięci, mogłem coś pomylić). Borix i według Ciebie to pokazało brak przydatności tego chłopaka? To ja Ci powiem inaczej. Nie jest w najwyższej formie, to fakt. Brakuje mu bardzo tzw czucia piłki po takiej przerwie, to też fakt. Ma sporo niecelnych podań, to też nie podlega dyskusji. Ale bardzo często szuka trudnych wyborów, trudnych zagrań, ma wizje takiej gry, która może zaskoczyć będącego w głębokiej defensywie rywala. Podobne cechy maja tylko Reus i Sancho. Bronisz Wolfa i bardzo dobrze. Ale chyba zdajesz sobie sprawę, że na ten moment w operowaniu piłką to Niemiec nie może nawet stanąć w cieniu Japończyka?
Poza tym ten Twój wniosek, że Favre chciał coś pokazać stawiając na dwóch nieprzydatnych piłkarzy...proszę Cię...komu? W jakim celu? Ryzykowałby dobro drużyny? Nie jestem jego fanem ale to zawodowiec, trener mający ogromne doświadczenie na ławce trenerskiej w Bundeslidze. Mam jeden łeb i go kładę na pieniek, że to co sugerujesz to kompletna utopia.
Przepraszam za wpis nie na temat ale ruszyło mnie.
6 października 2018, 11:11 [cytuj]
To co napisałem wcale nie musi być prawdą i pewnie nie jest. Z mojej perspektywy tak to wyglądało: media i całe środowisko piłkarskie w Niemczech zaczęło zbyt często gadać o Gotze i o tym dlaczego nie dostaje szans. Była presja z każdej strony żeby dać Mario szansę, bo to wciąż dla wielu wonderkid i trzeba zrobić wszystko żeby go odbudować. Wiem że Favre jest profesjonalistą i nie zaryzykowałby, jednakże dał Mariuszkowi szansę, a ten zagrał tragicznie, poniżej krytyki. Teraz ciężko mu nawet dostać się na ławę. Favre chyba skreślił Gotze i dobrze.
A co do Kagawy, to może tragicznie nie grał, ale jednak wciąż będzie drugim lub trzecim wyborem nawet w przypadku odejścia Gotze, bo na 10 grywa Reus lub od biedy Dahoud. Szkoda mi Japończyka bo też uważam że dawał z siebie 100%, ale realia są takie a nie inne. Wolałbym dać szansę Gomezowi w pierwszej drużynie niż próbować odbudować Shinjiego.

Trochę chaotycznie napisane ale mam nadzieję że jasno i klarownie :)
To co napisałem wcale nie musi być prawdą i pewnie nie jest. Z mojej perspektywy tak to wyglądało: media i całe środowisko piłkarskie w Niemczech zaczęło zbyt często gadać o Gotze i o tym dlaczego nie dostaje szans. Była presja z każdej strony żeby dać Mario szansę, bo to wciąż dla wielu wonderkid i trzeba zrobić wszystko żeby go odbudować. Wiem że Favre jest profesjonalistą i nie zaryzykowałby, jednakże dał Mariuszkowi szansę, a ten zagrał tragicznie, poniżej krytyki. Teraz ciężko mu nawet dostać się na ławę. Favre chyba skreślił Gotze i dobrze.
A co do Kagawy, to może tragicznie nie grał, ale jednak wciąż będzie drugim lub trzecim wyborem nawet w przypadku odejścia Gotze, bo na 10 grywa Reus lub od biedy Dahoud. Szkoda mi Japończyka bo też uważam że dawał z siebie 100%, ale realia są takie a nie inne. Wolałbym dać szansę Gomezowi w pierwszej drużynie niż próbować odbudować Shinjiego.

Trochę chaotycznie napisane ale mam nadzieję że jasno i klarownie :)
6 października 2018, 12:56 [cytuj]
Może to fikcja, ale mi się tez wydaje, że trenerzy robią takie "manifesty" udowadniając swoją rację. Ja np. miałem takie wrażenie co do Tuchela i upychania wszędzie Gintera. Jakby chciał wszystkim pokazać "zobaczcie co ja mam i czym niby mam coś tutaj osiągnąć". Możecie mnie za takie teorie besztać, ale dla mnie to tak wyglądało. Z Favrezarem nie wiem jak jest, ale to chyba była zwykła rotacja składem.

Co do Gotze to gdyby nie usilne sprowadzenie go tutaj i trzymanie go, miałby jeszcze większy i szybszy zjazd. Zarząd chyba o tym wie i na siłę go trzymamy, bo może być tylko gorzej. Tylko, że równie skutecznie wyrządzają mu krzywdę, skoro nie ma szans na grę.
Może to fikcja, ale mi się tez wydaje, że trenerzy robią takie "manifesty" udowadniając swoją rację. Ja np. miałem takie wrażenie co do Tuchela i upychania wszędzie Gintera. Jakby chciał wszystkim pokazać "zobaczcie co ja mam i czym niby mam coś tutaj osiągnąć". Możecie mnie za takie teorie besztać, ale dla mnie to tak wyglądało. Z Favrezarem nie wiem jak jest, ale to chyba była zwykła rotacja składem.

Co do Gotze to gdyby nie usilne sprowadzenie go tutaj i trzymanie go, miałby jeszcze większy i szybszy zjazd. Zarząd chyba o tym wie i na siłę go trzymamy, bo może być tylko gorzej. Tylko, że równie skutecznie wyrządzają mu krzywdę, skoro nie ma szans na grę.
6 października 2018, 13:41 [cytuj]
Ja popieram borixa jeśli chodzi o Kagawę - faktycznie prezentuje się najlepiej ze wszystkich synów marnotrawnych natomiast to już nie jest poziom na Borussię i to już nie ten Kagawa za czasów Jurgena gdzie każdy jego dotyk piłki był magiczny :-(
Ja popieram [b]borixa[/b] jeśli chodzi o Kagawę - faktycznie prezentuje się najlepiej ze wszystkich synów marnotrawnych natomiast to już nie jest poziom na Borussię i to już nie ten Kagawa za czasów Jurgena gdzie każdy jego dotyk piłki był magiczny :-(
26 sierpnia 2019, 22:25 [cytuj]
Nie wiem czy wierzyć tym pismakom z Bilda i innych brukowców ale jeśli to prawda z tym że nie chce się zgodzić na obniżenie pensji to trzeba się pożegnać z panem Gotze czym prędzej. On zarabia 10 baniek na sezon :shock: czyli jak nasze największe gwiazdy a prezentuje moim zdaniem poziom średniaka z rzadkimi przebłyskami jego dawnego już geniuszu. Dla mnie facet jest bezużyteczny, 10 baniek płacić chłopakowi który nigdy już nie odzyska formy z czasów Kloppa w BVB to jest jakaś abstrakcja, wolałbym kogoś na wznoszącej fali który ma przed sobą granie na najwyższym poziomie. Jak dla mnie Gotze to już tylko nazwisko i zmarnowany naprawdę gigantyczny talent niemieckiej piłki.
Nie wiem czy wierzyć tym pismakom z Bilda i innych brukowców ale jeśli to prawda z tym że nie chce się zgodzić na obniżenie pensji to trzeba się pożegnać z panem Gotze czym prędzej. On zarabia 10 baniek na sezon :shock: czyli jak nasze największe gwiazdy a prezentuje moim zdaniem poziom średniaka z rzadkimi przebłyskami jego dawnego już geniuszu. Dla mnie facet jest bezużyteczny, 10 baniek płacić chłopakowi który nigdy już nie odzyska formy z czasów Kloppa w BVB to jest jakaś abstrakcja, wolałbym kogoś na wznoszącej fali który ma przed sobą granie na najwyższym poziomie. Jak dla mnie Gotze to już tylko nazwisko i zmarnowany naprawdę gigantyczny talent niemieckiej piłki.
13 stycznia 2020, 20:14 [cytuj]
Dokładnie! Jego rola sportowa w tym zespole jest znikoma, bez znaczenia gdzie trafi pożegnałbym go już w tym okienku nawet za złamanego centa. Wtopiliśmy nieźle na tym jego powrocie, w tym wieku powinien być w swoim prime-time a jest wrakiem piłkarza :roll: Odejdzie nam spory komin płacowy i to jest najważniejsze chociaż krew mnie zalewa że Watkze i tak jest w stanie zaproponować mu 7 baniek na nowym kontrakcie, pytam się jakim cudem i przede wszystkim ZA CO?! :shock:
Dokładnie! Jego rola sportowa w tym zespole jest znikoma, bez znaczenia gdzie trafi pożegnałbym go już w tym okienku nawet za złamanego centa. Wtopiliśmy nieźle na tym jego powrocie, w tym wieku powinien być w swoim prime-time a jest wrakiem piłkarza :roll: Odejdzie nam spory komin płacowy i to jest najważniejsze chociaż krew mnie zalewa że Watkze i tak jest w stanie zaproponować mu 7 baniek na nowym kontrakcie, pytam się jakim cudem i przede wszystkim ZA CO?! :shock:
13 stycznia 2020, 22:38 [cytuj]
Gyce może jeszcze odpalić, ale musi przejść do słabszego klubu. W BVB już sobie nie pogra. No chyba, że znów Lucien będzie wolał wpuszczać z ławki jego niż Paco :D Pożegnam bez żalu.
Gyce może jeszcze odpalić, ale musi przejść do słabszego klubu. W BVB już sobie nie pogra. No chyba, że znów Lucien będzie wolał wpuszczać z ławki jego niż Paco :D Pożegnam bez żalu.
14 maja 2020, 11:39 [cytuj]
Teraz pojawiają się pogłoski o transferze do Premier League. Pewnie skończy się jakimś Crystal Palace albo West Ham
Teraz pojawiają się pogłoski o transferze do Premier League. Pewnie skończy się jakimś Crystal Palace albo West Ham
|<  <<  <  80  81  82  83  84  
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 23 19 4 0 61
2. Bayern Monachium 23 17 2 4 53
3. VfB Stuttgart 23 15 2 6 47
4. Borussia Dortmund 23 11 8 4 41
5. RB Lipsk 23 12 4 7 40
6. Eintracht Frankfurt 23 8 10 5 34
7. TSG 1899 Hoffenheim 23 8 6 9 30
8. Werder Brema 23 8 6 9 30
9. SC Freiburg 23 8 5 10 29
10. 1. FC Heidenheim 23 7 7 9 28
11. FC Augsburg 23 6 8 9 26
12. Union Berlin 23 8 4 12 26
13. Borussia Mönchengladbach 23 6 7 10 25
14. VfL Wolfsburg 23 6 7 10 25
15. VfL Bochum 23 5 10 8 25
16. 1. FC Köln 23 3 8 12 17
17. FSV Mainz 23 2 9 12 15
18. SV Darmstadt 23 2 7 14 13
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. ponczos 200
2. RickenZMazowsza 190
3. JungKamil3 189
4. jasiu85 185
5. johnBVB 182
6. donpedro 176
7. MAKAVELI 173
8. mlabedz17 170
9. Kasper09 170
10. Johnny91BvB 165
cała tabela
shoutbox
Rebe Jankiel
Rebe Jankiel godzinę temu

Zmiana trenera nic nie da.

Kapolini76
Kapolini76 godzinę temu

Wszyscy tutaj mamy prawo ponieść się fantazji że chcemy tego czy tamtego że grać powinien ten lub tamten czasem się tutaj nawet poprzepychamy ale BVB to wielki klub który powinien być fachowo prowadzony. Piłka nożna to tylko sport niepowodzenia i porażki są nieuniknione ale skoro my zwykłe laiki kibice BVB widzimy że coś jest nie tak oraz spora część ekspertów to widzi a nas zarząd nic nie robi to tutaj coś jest nie halo

Kapolini76
Kapolini76 godzinę temu

Tutaj powinien zadziałać zarząd natychmiast to jest ich robota powinni już po 1 rundzie mieć kandydata na radarze nie musieli od razu zwalniać trenera ale u nas to działa na zasadzie może się uda niestety nie udaje się niestety bo na ławce mamy chłopa który może kocha BVB ale nie wie co robić. Też kocham BVB i czasem coś tam napiszę że chciałbym tego czy tamtego ale na pewno nie nadaję się na trenera mojego ukochanego klubu

Kapolini76
Kapolini76 godzinę temu

Pozwolę się nie zgodzić że zmiana trenera nic nie da to właśnie on powinien złapać za ryj Sule żeby coś ze sobą zrobił jak nie to wypad to trener powinien nakreślić jakiś plan na granie to trener odpowiada za przygotowanie fizyczne oraz mentalne zawodników tak że Rebe pozwole się nie zgodzić że zmiana trenera nic nie da

Le0n
Le0n 2 godzin temu

No taka jest prawda WzD. Watzke stary łapczywy c^^j chciał się nachapać żeby mu trumnę ze złota zrobili.

Le0n
Le0n 2 godzin temu

Awans dalej to kolejne 10,6 mln plus stadion.

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 2 godzin temu

To ilu świetnych grajków przewinęło się przez BVB w ostatnim czasie to myślę każdy wie

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 2 godzin temu

Gdybyśmy nie sprzedawali notorycznie swoich gwiazd to ćwierćfinał LM byłby w Dortmundzie celem minimum na każdy sezon ale jest jak jest

Le0n
Le0n 2 godzin temu

Póki co Watzke z tytułu wpływów z LM tylko od uefy dostanie ok. 35,5 mln oiro. Do tego dojdzie konkretny zysk stadionowy.

FilipSantana
FilipSantana 2 godzin temu

Z tej okazji z chęcią przypomnę słynnego Twitta Aubameyanga z 3.10.2019 r. adresowanego do Sknerusa Mckwacza (pseudonim HJW). Lepiej dla ciebie, że nigdy nie będę mówił o tym, dlaczego naprawdę opuściłem Dortmund, panie Watzke, ale z ciebie klaun Pamiętam, jak powiedziałeś, że nigdy nie sprzedamy Ousmane, a potem zobaczyłeś ponad 100 milionów i byłeś pierwszym, który przyjął te pieniądze , don nie mów o pieniądzach, proszę!!! Zostaw mnie w spokoju, proszę Pierre Emerick Aubameyang

Alex3110
Alex3110 3 godzin temu

Wiem, u nas z drużyny mającej szanse na tytul w poprzednim sezonie robi się drużynę drżącą o top4 :)

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 3 godzin temu

A jest to jednak trochę przykre bo dla mnie to jest nie do pojęcia że nasz rekord transferowy wynosi 35 mln

Wojtyła z Dortmundu

U nas to nie działa tak jak w innych klubach że po słabym sezonie nagle pójdziemy z workiem pieniędzy na rynek tylko pójdziemy bez niego licząc że wzmocnimy drużynę

Wojtyła z Dortmundu

*na

Wojtyła z Dortmundu

Z jednej strony szansa na lepsze jutro a przy braku grubych mln z LM szansa ta totalny marazm i 6-7 miejsce w BL

Alex3110
Alex3110 4 godzin temu

Wypad po za LM to jest szansa na lepsze jutro, zobaczycie. Top4 jedyne co nam da, to tkwienie w tym głównie, bo przecież będzie LM i będzie pięknie.

Osa As
Osa As 4 godzin temu

Piłkarze nie mają odpowiedniego mentalu, bo ich główny szef namaszcza mistrza jeszcze przed sezonem.

wola
wola 4 godzin temu

Jasna taktyka na każdy mecz i nastawienie mentalne do meczu!!! Taka jest rola trenera, to on musi zadbać, aby piłkarze wychodzili na boisko z odpowiednim nastawieniem mentalnym, a nie patrzeć po 2 minutach na piłkę leżącą w naszej bramce. We wczorajszym spotkaniu widać było jak na dłoni, jak Hoffenheim rozpoczął mecz i jak oni rzucili się na nas w drugiej połowie. Oni chcieli wygrać. To była praca jaką wykonał ich trener przed meczem i w przerwie. Pomimo tego, że mamy lepiej wyszkolonych piłkarzy, przegraliśmy ten mecz.... w głowach. Po meczu ET powiedział, że ''nie wie co się stało'' i ''to nasza wina, że pozwoliliśmy przeciwnikom wrócić do gry''. To jest żenujące.

nick
nick 4 godzin temu

Niezrozumiały jest obrany kierunek na sprowadzanie reprezentantów Niemiec, co zostało wprost powiedziane. Tym bardziej w momencie kiedy ta reprezentacja gra fatalnie. Wielkim problemem jest też kupowanie graczy nie łapiących się w momencie zakupu do pierwszego składu drużyn, w których grają. Obecnie takimi zawodnikami są Sule, Hummels, Maatsen, Can, Sabitzer, Sancho. Wątpliwe darmowe transfery lub zakupy za kilka mln euro w postaci Wolfa, Ozcana, Moreya, Ryersona, Bensabainiego, Meuniera. Lepiej już nie wspominać o kompletnych niewypałach jak Hazard czy Schulz. Zdaje się, że chcieli postawić na graczy, którzy nie będą uciekać po dwóch dobrych sezonach, a skończyło się na zapchanej kadrze, w której nie ma za bardzo miejsca dla młodych.

FilipSantana
FilipSantana 5 godzin temu

Wygląda raczej na to, że klub podąża schematem ?wszystko będzie dobrze? i polega na indywidualnej jakości Donyella Malena. @BILD

FilipSantana

Głównym problemem Edina Terzicia jest to, że nie ma prawie żadnego rozpoznawalnego planu, dzięki któremu jego zespół chce wygrywać w drugiej połowie sezonu w sposób zrównoważony, stabilny i atrakcyjny. @BILD

FilipSantana

Borussia Dortmund nie rozważa obecnie zwolnienia Edina Terzicia pomimo słabych wyników. Jednak latem klub ma konkretną możliwość zbadania różnych opcji i rozważenia nowego trenera, na wypadek gdyby obecna sytuacja z Terzicem nadal się utrzymywała. @FabrizioRomano

ArekBVB09
ArekBVB09 5 godzin temu

Mądrego to miło przeczytać :)

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel 6 godzin temu

Mnie się wydaje, że zatrudnienie "dobrego" trenera to będzie za mało. My od czasów Tuchela mieliśmy już kilku szkoleniowców i jakoś średnio to wychodziło. Problemem u nas jest sprowadzanie piłkarzy bez odpowiedniej mentalności. Hummels wypalony po przygodzie w Monachium, chociaż aktualnie jest naszym najlepszym stoperem, Sule po przygodzie w Monachium też już poszedł za łatwą kasą do dobrego klubu i odcina kupony, Sabitzer po przygodzie w Monachium i ManU - wypalony jak petarda pod śniegiem. Reus, mimo że legenda klubu, to największy pechowiec ostatniej dekady zarówno w BVB i reprezentacji. Bez mistrzostwa, bez trofeum z kadrą. Sancho sprowadzony UJ wie po co, wypalony leń, trenować się nie chce, grać się nie chce. Brandt, ktory zagra 2 świetne spotkania a potem znika, Haller wiadomo, Can który jest elektryczny, średnio nadający się na kapitana. Obecnie największy pożytek mamy z Kobela, Fullkruga, Malena i Maatsena, który jest na wypożyczeniu. Jak z taką kadrą można walczyć o cokolwiek? To jest cud że w zeszłym sezonie zrobiliśmy tak niesamowitą rundę wiosenną. Graliśmy ponad stan. Teraz jest weryfikacja, nasze miejsce w szeregu. Bez młodych, zdolnych, sprawnych, głodnych gry ludzi nie będzie dobrze. I tu żaden trener nie pomoże.

ryś
ryś 6 godzin temu

artur1973 Ja doskonale zdaje sobie podobnie jak Ty z tego sprawę. Liczę tylko na to, że w klubie nie zostali sami kamikadze i się w koncu zreflektują, bo inaczej utopimy się we własnym g... . Na zmiany jest jeszcze czas ale jest go już bardzo mało.

artur1973
artur1973 Wczoraj, 18:06

Rys Żeby wziąć nowego trenera spoza układu towarzyskiego potrzeba dwóch rzeczy: 1) głębokiego sięgnięcia do kieszeni 2) przyznania przez Watzke że zrobił błąd utrzymując Terzica na stołku po 1 rundzie. Nie będzie ani jednego ani drugiego. Ewentualnie wyrzucą Terzica obejmie Sahin i będzie to samo wielkie G

ryś
ryś Wczoraj, 17:54

Co zaś do osoby trenera, to moim zdaniem wystarczy taki, który zna dobrze BL i nie będzie z tzw. układu. Zawodnicy mają mieć trenera ,którego będą szanować i trochę go bać, a nie jakieś przyjacielsko-koleżeńskie układy. Moim zdaniem to taki Terzic nigdy sobie czegoś takiego nie wypracował, a taki Hummels czy Reus to zjadają go taktycznie na śniadanie. Uważam, że pomimo ciągłej degrengolady i osłabiania składu nietrafionymi transferami jest jeszcze ostatni czas aby coś z tej drużyny wykrzesać i zawalczyć o to czwarte miejsce. Ale to na pewno nie stanie sie udziałem Terzicia ani Sahina.

ryś
ryś Wczoraj, 17:47

Obecnie jakby nie patrzeć to mamy tylko punkt /zamiast 4/ przewagi na Lipskiem ,a miejsce do LM jest praktycznie jedno dla tych dwóch zespołów. Lipsk ma teoretycznie lepszy kalendarz i gra /oglądałem ich mecz z Bayernem/ lepiej od nas. Wniosek nasuwa się sam . Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich kroków już teraz to w nowym sezonie możemy pożegnać się z grą i pieniędzmi z LM , a co za tym idzie każdy zdaje sobie sprawę. Ja czekam na konkretne ruchy ze strony zarządu . Jeżeli ich nie będzie to znaczy, że mamy do czynienia z gorsza sytuacją w klubie niż sie nam wydaje.

Mag_Magik1
Mag_Magik1 Wczoraj, 16:37

nick 100% racji co do braku wcześniejszego planowania transferów. Ktoś w ogóle orientuje się jak u nas wygląda struktura scoutingu oraz decyzyjności ? (Zorc), Kehl wspólpracują ze scoutingiem oraz akademia ? Dla mnie większość naszych transferów z ostatnich kilku okienek cechuje się własnie brakiem planowania. Bo oczywiscie ze mielismy dobre transfery tyle one wynikaly raczej z przypadku/pojawienia sie "Okazji" na rynku itp. Najlepszy przykład Maatsena: trafił sie swietny/dobry zawodnik tyle ze jego przyjscie nie jest konsekwencja Planowania , obserwacji np 10 zawodnikow na lewa obrone ktorzy pasuja nam do profilu druzyny (np szukamy obroncy o profilu piszcza, dede). I jakbysmy tak planowali, obserwowali Maatsena np rok dwa wczesniej, mozna by myslec przyszlosciowo, do kiedy ma kontrakt w jakim momencie warto pomyslec o jego transferze itd. Lewa obrona to jest idealny przykład :D Ile czasu jak juz tak totalnie odstawiono Schulza byl jeszcze w klubie ? 1,5 roku , 2 , wiecej ? I ok w tym momencie nie mozemy nikogo sprowadzic bo darmozjad kosztuje nas 8. Ale wiemy ze za 1,5 czy 2 lata ten koszmar sie skonczy i go nie bedzie. To malo czasu zeby byc przygotowanym i miec upatrzonych 4-5 kandydatow, Byc z kilkoma w kontakcie, rozmwawiac: teraz nie mozemy Cie wziasc ale za 2 lata konczy sie konratk schulza bedziemy mieli fundusze, nie przedluzaj kontraktu ze swoim klubem to przyjdziesz do nas. I tym podobne działania. Naprawde jest to porazajace w tej kwesti bo znam kilka Polskich klubow ktore oczywiscie zachowujac proporcje wprowadzaja takie dzialania i przynosza one efekt. A u nas ? Sorki ze sie rozpisalem ale noz sie w kieszeni otwiera na to co nasz zarzad i pion sportowy wyczyniaja

wola
wola Wczoraj, 16:33

zatrudnie nowego trenera nie bierzcie nawet pod uwagę

statystyki
Użytkownicy online: MichałBVB
Gości online: 13
Zarejestrowanych użytkowników: 9954
Ostatnio zarejestrowany: kaska8612@wp.pl
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem