Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

7 sierpnia 2018, 09:51 [cytuj]
https://s8.postimg.cc/gu3695ath/axel-witsel.jpg" alt="https://s8.postimg.cc/gu3695ath/axel-witsel.jpg" width="98%">

Axel Laurent Angel Lambert Witsel*

Data urodzenia: 12 stycznia 1989 roku
Miejsce urodzenia: Liege
Wzrost: 1,88 m
Pozycja: Pomocnik
Poprzedni klub: TJ Quanjian (wcześniej Zenit Sankt Petersburg, Benfica, Standard Liege)
Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Rosji 2018 roku.

Ostatnie turnieje oraz badania amerykańskich naukowców potwierdziły: aby osiągnąć sukces w piłce nożnej, należy mieć w drużynie tzw. afromana. To jest warunek nr 1. Ostatnio wiele drużyn ściąga takich piłkarzy ze względu na fryzury, nie bacząc zupełnie na umiejętności. Nasz zarząd również dołączył do tego nurtu i zawędrował aż do Państwa Środka. Jak się okazało udało im się znaleźć zawodnika z odpowiednią fryzurą, ale co ciekawe – razem ze sporymi piłkarskimi umiejętnościami!

Witsel, zgadzając się na przyjście do nas i na grę w Europie, zszedł bardzo mocno z ceny. I za to wielki szacunek. Pokazał tym, że nie należy patrzeć już na niego przez pryzmat chińskich zarobków.

-------
* - jego pełne imię to: Axel Laurent Zizu Mila Rumcajs Donpedro Gochun Kolekcjoner Rasiak
[img]https://s8.postimg.cc/gu3695ath/axel-witsel.jpg[/img]

Axel Laurent Angel Lambert Witsel*

Data urodzenia: 12 stycznia 1989 roku
Miejsce urodzenia: Liege
Wzrost: 1,88 m
Pozycja: Pomocnik
Poprzedni klub: TJ Quanjian (wcześniej Zenit Sankt Petersburg, Benfica, Standard Liege)
[u]Brązowy medalista Mistrzostw Świata w Rosji 2018 roku.[/u]

Ostatnie turnieje oraz badania amerykańskich naukowców potwierdziły: aby osiągnąć sukces w piłce nożnej, należy mieć w drużynie tzw. afromana. To jest warunek nr 1. Ostatnio wiele drużyn ściąga takich piłkarzy ze względu na fryzury, nie bacząc zupełnie na umiejętności. Nasz zarząd również dołączył do tego nurtu i zawędrował aż do Państwa Środka. Jak się okazało udało im się znaleźć zawodnika z odpowiednią fryzurą, ale co ciekawe – razem ze sporymi piłkarskimi umiejętnościami!

Witsel, zgadzając się na przyjście do nas i na grę w Europie, zszedł bardzo mocno z ceny. I za to wielki szacunek. Pokazał tym, że nie należy patrzeć już na niego przez pryzmat chińskich zarobków.

-------
* - jego pełne imię to: Axel Laurent Zizu Mila Rumcajs Donpedro Gochun Kolekcjoner Rasiak
7 sierpnia 2018, 09:55 [cytuj]
Dla mnie transfer najwyższej półki. Okienko pokazuje całkowicie nową twarz naszego zarządu. Na obronę wydajemy już ponad 50 mil, ściągamy Delaneya i gwiazdę z dużymi zarobkami - Witsela, pytamy się Juventus o Mandżukica... Coś niesamowitego.

Oby się sprawdził i był naszą gwarancja na zgrany środek pola. Brawo BVB!
Dla mnie transfer najwyższej półki. Okienko pokazuje całkowicie nową twarz naszego zarządu. Na obronę wydajemy już ponad 50 mil, ściągamy Delaneya i gwiazdę z dużymi zarobkami - Witsela, pytamy się Juventus o Mandżukica... Coś niesamowitego.

Oby się sprawdził i był naszą gwarancja na zgrany środek pola. Brawo BVB!
7 sierpnia 2018, 12:38 [cytuj]
Dla mnie to wielka niewiadoma, bo nigdy jakoś jego gry nie śledziłem z zainteresowaniem a oglądanie filmików na Yt to nie to samo. Trochę odrzuca mnie fakt, że gość gdzieś zaginął w Rosji, potem czmychnął za hajsem do Chin, no ale... ciągle był w kadrze Belgów i zdobył 3. miejsce MŚ. Na pewno jest to poziom wyżej niż Sahin czy Rode, więc zawsze to jakieś wzmocnienie :) Mam nadzieję, że będzie to w 100% udany transfer, bo ostatnio troszkę tych niewypałów u nas było.
Dla mnie to wielka niewiadoma, bo nigdy jakoś jego gry nie śledziłem z zainteresowaniem a oglądanie filmików na Yt to nie to samo. Trochę odrzuca mnie fakt, że gość gdzieś zaginął w Rosji, potem czmychnął za hajsem do Chin, no ale... ciągle był w kadrze Belgów i zdobył 3. miejsce MŚ. Na pewno jest to poziom wyżej niż Sahin czy Rode, więc zawsze to jakieś wzmocnienie :) Mam nadzieję, że będzie to w 100% udany transfer, bo ostatnio troszkę tych niewypałów u nas było.
7 sierpnia 2018, 15:31 [cytuj]
zizu post_id=230796 time=1533638296 user_id=70 powiedział/a:
Podpisuje sie idealnie pod tym co Zizu napisał ;) Za dużo nie oglądałem gościa,ale wolałbym poczekać aż się wykaże, nie jeden ciekawy gościu do nas przychodził i to za podobną bądż wiekszą kase choć ciut może starszy to po czasie sie okazało że nici z planów. Oczywiście nie mówie,że z Witselem tak będzie! 3mamy kciuki!!
Podpisuje sie idealnie pod tym co Zizu napisał ;) Za dużo nie oglądałem gościa,ale wolałbym poczekać aż się wykaże, nie jeden ciekawy gościu do nas przychodził i to za podobną bądż wiekszą kase choć ciut może starszy to po czasie sie okazało że nici z planów. Oczywiście nie mówie,że z Witselem tak będzie! 3mamy kciuki!!
9 sierpnia 2018, 15:35 [cytuj]
Świetny transfer. Nasz środek pola wygląda bardzo dobrze w tym roku, dużo fajnych opcji i dużo różnorodności. Jestem ciekaw jak to Favre sobie ułoży.
Świetny transfer. Nasz środek pola wygląda bardzo dobrze w tym roku, dużo fajnych opcji i dużo różnorodności. Jestem ciekaw jak to Favre sobie ułoży.
19 września 2018, 19:08 [cytuj]
Delaney'a sporo oglądałem w Bremie i od początku byłem zadowolony, że ten transfer doszedł do skutku. Do Witsela nie byłem aż tak przekonany, bo po prostu mało go było okazji oglądać w ostatnich latach. Kojarzyłem tam go z Benfiki, później jedynie jakieś pojedyncze mecze w reprezentacji. Ale już po tych paru pierwszych meczach w BVB jego gra mnie oczarowała :-P Niesamowity jest ten jego spokój, w rozegraniu, przetrzymaniu piłki i nawet w odbiorze. Idealnie potrafi wyczekać. Tego nam właśnie było trzeba, brakowało tego w poprzednich dwóch, trzech sezonach.

Mam nadzieje, że będziemy grali tą trójką w środku (Witsel, Delaney, Dahoud) jak najwięcej i w najważniejszych meczach. I to Witsel na chwilę obecną wydaje się być tu kluczową postacią. Mecz z Eintrachtem pokazał, że Delaney potrzebuje Witsela, bo zaliczył taki średniawy występ. Miał trochę więcej obowiązków w obronie i nie wyglądało to tak dobrze. Chłopaki się dobrze uzupełniają i mam nadzieje, że następne mecze to potwierdzą. A przy tej dwójce zyskuje też Dahoud, który w pełni może się skoncentrować na bardziej ofensywnych zadaniach i w końcu ta jego gra zaczęła wyglądać naprawdę nieźle. Oby się to nie posypało, i Panie Favre jak najmniej mieszania w tej formacji!
Delaney'a sporo oglądałem w Bremie i od początku byłem zadowolony, że ten transfer doszedł do skutku. Do Witsela nie byłem aż tak przekonany, bo po prostu mało go było okazji oglądać w ostatnich latach. Kojarzyłem tam go z Benfiki, później jedynie jakieś pojedyncze mecze w reprezentacji. Ale już po tych paru pierwszych meczach w BVB jego gra mnie oczarowała :-P Niesamowity jest ten jego spokój, w rozegraniu, przetrzymaniu piłki i nawet w odbiorze. Idealnie potrafi wyczekać. Tego nam właśnie było trzeba, brakowało tego w poprzednich dwóch, trzech sezonach.

Mam nadzieje, że będziemy grali tą trójką w środku (Witsel, Delaney, Dahoud) jak najwięcej i w najważniejszych meczach. I to Witsel na chwilę obecną wydaje się być tu kluczową postacią. Mecz z Eintrachtem pokazał, że Delaney potrzebuje Witsela, bo zaliczył taki średniawy występ. Miał trochę więcej obowiązków w obronie i nie wyglądało to tak dobrze. Chłopaki się dobrze uzupełniają i mam nadzieje, że następne mecze to potwierdzą. A przy tej dwójce zyskuje też Dahoud, który w pełni może się skoncentrować na bardziej ofensywnych zadaniach i w końcu ta jego gra zaczęła wyglądać naprawdę nieźle. Oby się to nie posypało, i Panie Favre jak najmniej mieszania w tej formacji!
20 września 2018, 18:14 [cytuj]
Również jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Przed przyjściem wiedziałem, że to dość duże nazwisko, ale nie wiedziałem czego się spodziewać po nim, a tu gość od pierwszych minut gra bardzo dobrze. Bez aklimatyzacji, od razu gra na spokoju i dużo daje całej drużynie. Kompletnie się tego nie spodziewałem. Przy 4-3-3 bardzo dobrze to wyglądało. Mamy spory wybór w środku i w każdej konfiguracji Witsel pasuje.
Również jestem bardzo zadowolony z tego transferu. Przed przyjściem wiedziałem, że to dość duże nazwisko, ale nie wiedziałem czego się spodziewać po nim, a tu gość od pierwszych minut gra bardzo dobrze. Bez aklimatyzacji, od razu gra na spokoju i dużo daje całej drużynie. Kompletnie się tego nie spodziewałem. Przy 4-3-3 bardzo dobrze to wyglądało. Mamy spory wybór w środku i w każdej konfiguracji Witsel pasuje.
21 września 2018, 22:39 [cytuj]
Witsel w Benfice wyrabiał sobie papiery na naprawdę wielkie granie, kiedyś mocno śledziłem ligę portugalską i widać było spory talent jaki posiada (chociaż i tak kojarzono go głównie z brutalnego faulu na Wasilewskim :-P ), gdyby od razu poszedł do czołowego europejskiego klubu to moim zdaniem byłby jednym z najlepszych na swojej pozycji, po transferze do Zenitu a potem do Chin trochę słuch o nim zaginął (co jest zrozumiałe) ale widać że dalej jest świetnym piłkarzem i ten transfer póki co to majstersztyk!
Witsel w Benfice wyrabiał sobie papiery na naprawdę wielkie granie, kiedyś mocno śledziłem ligę portugalską i widać było spory talent jaki posiada (chociaż i tak kojarzono go głównie z brutalnego faulu na Wasilewskim :-P ), gdyby od razu poszedł do czołowego europejskiego klubu to moim zdaniem byłby jednym z najlepszych na swojej pozycji, po transferze do Zenitu a potem do Chin trochę słuch o nim zaginął (co jest zrozumiałe) ale widać że dalej jest świetnym piłkarzem i ten transfer póki co to majstersztyk!
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 16 11 3 2 36
2. Bayer 04 Leverkusen 17 9 5 3 32
3. RB Lipsk 16 9 5 2 32
4. Borussia Dortmund 17 9 2 6 29
5. VfL Wolfsburg 17 7 8 2 29
6. Union Berlin 16 7 7 2 28
7. Borussia Mönchengladbach 17 7 7 3 28
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 237
2. arturborussen 231
3. ewerthon 225
4. Kamil0079 225
5. RickenZMazowsza 222
6. geniu 222
7. Boro 219
cała tabela

shoutbox

gentoofan
gentoofan Wczoraj, 23:32

https://www.youtube.com/watch?v=6lKjKRmEbK0 Jeden z nielicznych interesujących odcinków tego cyklu.

gentoofan
gentoofan Wczoraj, 23:18

CzarnoŻółtyKot Beenhakker mimo wszystko nie miał tak doświadczonej kadry, i tyle zawodników nie grało zagranicą ile gra teraz. No i nie może być konfliktu na linii prezes-trener bo to się zawsze źle kończy dla trenera, niezależnie od wyników, sam Beenhakker ostatni rozpoznawalny klub trenował pod koniec lat dziewięćdziesiątych i tak naprawdę od zwolnienia z feyenoordu w 2000 roku już jego nie było na poważnym rynku trenerskim. Sousa mimo że zostaje zwalniany to cały czas się kręci na tym rynku, i jeszcze w 2015 do 2017 trenował Fiorentinę a Leo może się tylko pochwalić że ma w cv real z lat osiemdziesiątych, czyli w czasach, kiedy talent nie był aż tak istotny, dużo braków piłkarskich można było nadrobić pracą. Teraz za topowych zawodników się płaci tyle ile się płaci, bo zawodników którzy strzelą dwadzieścia czy więcej bramek takich jak Lewy, Mbappe, Haaland, Kane, jest naprawdę mało, na palcach jednej ręki można policzyć jak by takich zawodników było dwudziestu trzydziestu a nie czterech, pięciu, nie licząc dwóch kosmitów Messiego/CR7, to nikt by im nie płacił po dwadzieścia milionów na sezon. Wystarczy zobaczyć jakie problemy były z napastnikiem w BVB po odejściu Lewego, bo mimo że Auba strzelał i nawet wygrał raz z Lewym koronę króla strzelców, to nikt chyba nie powie, że był to napastnik który bez problemu mógłby grać w każdym klubie na świecie. Paco czy Ciro to samo, nawet Werner teraz widać dlaczego władzom Bayernu się nie śpieszyło wywalić 50mln ot tak, dopiero o Haalandzie można powiedzieć że ma taką technikę że jak woda sodowa nie uderzy mu do głowy, to wszędzie sobie poradzi i to było widać już przed transferem do BVB.

jasiu85
jasiu85 Wczoraj, 19:31

Gentoofan 100% racji. Trenerzy z nazwiskiem nawet nie spojrzą na kadry, no może jedynie ze ścisłego TOP światowego, ale tutaj też trzaba postawić znak zapytania. A co do malkontentów to nigdy nie da się wszystkich uszczęśliwić. Od wuja to Sousa na pewno nie będzie gorszy

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot Wczoraj, 19:26

Nie życzę Sousie źle aczkolwiek nie wydaje mi się,żeby miał się okazać nowym kamieniem milowym dla polskiej piłki jak swojego czasu Don Beenhakker z Rotterdamu.

Murzyn
Murzyn Wczoraj, 19:19

Nasz stary znajomy został nowym selekcjonerem repry :)

UkaszBVB
UkaszBVB Wczoraj, 17:52

Ktos tam pisal o slabym ostatnim sezonie Kloppa... raczej 1czesc... druga czesc w 18meczach 1 porazka tylko...prawie wszystko wygrane... potrafil jakos te gwiazdki zmotywowac... a teraz to smiech na sali taka kadra a graja jakby zapomnieli jak sie gra w pilke

artur1973
artur1973 Wczoraj, 17:32

@Borix Ten łeb powiedział ze to zły wybór a on obralby ?inny kierunek? :-)

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 17:30

hajto to powinien siedzieć za śmiertelne potrącenie w Łodzi, a nie robić za "eksperta". Niech się lepiej zajmie swoim śmiesznym klubikiem.

gentoofan
gentoofan Wczoraj, 17:17

https://www.youtube.com/watch?v=BEFZdoGC-is Cała prawda o dużej części polaków.

Borix
Borix Wczoraj, 17:13

A co ten niebieski morderca staruszek powiedział?

gentoofan
gentoofan Wczoraj, 17:11

Stevens To już ma za słabe serce, żeby klub trenować w roli strażaka przed spadkiem, a co dopiero reprezentacje.

Borix
Borix Wczoraj, 17:09

Artur i nie tylko on. Ale kij mu w czoło i wszystkim którzy już krytykują ten wybór. Ja się cieszę, że jakiś pierwiastek BVB po odejściu Piszcza z kadry będzie.

gentoofan
gentoofan Wczoraj, 17:07

jeżeli chodzi o BVB to tutaj od ostatniego sezonu Kloppa każdy trener jest słaby według 'większości' kibiców na tej stronie na Tuchela była jazda, na Bosza to samo na Favra też, więc nawet jak Klopp być może wróci za kilka lat to i tak większość tutaj znajdzie 'coś' żeby sobie ponarzekać.

artur1973
artur1973 Wczoraj, 17:01

Najlepsze ze szmaciarz tytoniarz Hajto już krytykuje... Zadek uwiera ze trenerem został Sousa a nie np. Huuuuuubbbb Stevens???

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 16:55

Nikogo lepszego się nie spodziewałem. Myślałem, że będzie nawet gorzej (vide ten Włoch zwolniony z Torino). PS Wolałbym Souse jako trenera z doskoku niż Terzica - bez dwóch zdań.

gentoofan
gentoofan Wczoraj, 16:53

obywatelap a kogo się spodziewałeś?? żaden trener który dostaje oferty od topowych klubów gdzie przynosi kartkę z zawodnikami, których mają jemu sprowadzić i jest duża szansa, że pięciu z dziesięciu wypisanych na kartce mu sprowadzą, nie pójdzie trenować kadry, są tacy, którzy chętnie z kadry z rezygnują na rzecz klubu i to z dużo mocniejszej niż Polska, chociażby przykład lopeteguiego i Hiszpanów.

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 16:39

Boniek działa trochę jak rabin z tego znanego dowcipu o kozie. Najpierw zatrudnia zupełnego dyletanta, a potem europejskiego średniaka, który przy Brzęczku wygląda jak bóg trenerki.

Borix
Borix Wczoraj, 15:51

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

staraerakloppa
staraerakloppa Wczoraj, 14:59

Ale w przypadku Pirlo to było z góry skazane na porazke , on to najlepiej wolne strzela a nie trenuje :D

fanatyk88
fanatyk88 Wczoraj, 14:52

staraerakloppa to się zapoczątkowało od Gaurdioli w Barcelonie. Zresztą wspomniany przez Ciebie Juventus również lata temu zatrudnił Conte jako trenera. Który też był ich byłym piłkarzem.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 14:40

Goczuś95 oczywiście wiadomo i jeśli tylko Piszczek będzie chciał to ma ogrom doświadczenia z BVB, ale obie strony kadra i Piszczek muszą tego chcieć. a na razie jest jeszcze czynnym piłkarzem więc odpada w przedbiegach no i musiałby mieć licencje UEFA/FIFA.

staraerakloppa
staraerakloppa Wczoraj, 14:33

Piszczek trenerem BVB , a kiedy ? :D Co to za dziwna moda na trenerów ,którzy jeszcze pare lat wstecz grali w druzynie? Idealny przykład jak spieprzyc klub to Juventus.

Goczuś95
Goczuś95 Wczoraj, 13:54

@Pawelinho, bardziej mi chodziło w jego przypadku o rolę asystenta, żeby zbierać jakieś doświadczenie, zobaczyć jak to wygląda "od kuchni" ;) LKS Goczałkowice na pewno będzie wspierał radami i być może grą w najbliższym czasie, a tak jak pisałem, bycie w sztabie w kadrze nie jest takim obciążeniem jak w klubie, tylko jest to zgrupowanie co jakiś czas. Dodatkowo przy okazji będzie czas na doglądanie Akademii, a w razie wyjazdu na zgrupowanie ma tam od tego ludzi + LKS w jednej kolejce bez niego co jakiś czas sobie poradzi :D

stopter.
stopter. Wczoraj, 13:33

on raczej osiadze w Goczalkowicach i tam bedzie sobie zyl i prowadzil swoj klub:) ale tez licze ze jednak pojdzie w trenerke

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 12:38

Lub w ogóle będzie chciał to robić widząc z czym to się "je". Bo nie każdy piłkarz będzie świetnym trenerem.

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 12:37

Ja to Piszczka widziałbym jako przyszłego trenera BVB, o ile będzie chciał pójść w trenerkę klubową, a nie selekcjonera kadry. Bo jednak obie funkcje są od siebie bardzo różne i inaczej wygląda to w klubie, a inaczej w kadrze.

Bielak
Bielak Wczoraj, 12:35

Łukasz jeżeli pójdzie w trenerkę to z grubej rury i przynajmniej na jakiś czas trochę odpuści Goczałkowice. Nie wierzę, by miał iść po łebkach, tylko jeżeli faktycznie w to pójdzie to poświęci temu kupę czasu i siły. Jedna rzecz, że wygląda, że może mu takie coś pasować, a druga wydaje się, że obecnie nie ma aktualnego czy byłego piłkarza który bardziej nadawałby się od niego. Uznane nazwisko, biegłe języki, ogromne doświadczenie piłkarskie i praca z wieloma uznanymi trenerami. Sporo czasu mu to wszystko by zajęło, ale mocno trzymam za niego kciuki ;)

Goczuś95
Goczuś95 Wczoraj, 12:08

Apropo kadry: w przypadku wyboru Sousy, 2 sprawy: 1. Myślicie że dojdzie do takiego zabiegu o jakim wspomina wielu "ekspertów", mianowicie Sousa dostanie polskiego asystenta, który będzie miał zbierać przy nim doświadczenie? 2. Dojdzie do takiego zabiegu po sezonie i tym asystentem zostanie Łukasz? :D (w mediach były już takie przymiarki). Widać u niego dryg trenerski, że go to rajcuje... Kadra to kilka zgrupowań w roku, w międzyczasie spokojnie będzie mógł doglądać Akademii :)

Bielak
Bielak Wczoraj, 09:53

Wygląda, że naszą kadrę będzie prowadził nasz były piłkarz i zwycięzca CL w naszych barwach Paulo Sousa. Ponoć jego agent jest w Warszawie od wczorajszego wieczoru, więc dziś o 15 pewnie już go Boniek przedstawi

Pawelinho
Pawelinho Wczoraj, 07:47

artur1973 1) oj bo zaraz ktoś zacznie pisać, że to mit, ale pełna zgoda. 2) dokładnie zajmują należyte im miejsce i oby "wygrali" awans do 2. Bundesligi.

statystyki

Użytkownicy online: czullo, grzegorzBVB
Gości online: 39
Zarejestrowanych użytkowników: 8997
Ostatnio zarejestrowany: ramboHed

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem