Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  24  25  26  27  28  
Forum dyskusyjne » Kultura » Książki
26 lutego 2018, 19:54 [cytuj]
Jakie to wydawnictwo?

Najczęściej kupuje na empiku, zwłaszcza, jak jest promocja 3 za 2. Też można fajnie zaoszczędzić.
Jakie to wydawnictwo?

Najczęściej kupuje na empiku, zwłaszcza, jak jest promocja 3 za 2. Też można fajnie zaoszczędzić.
26 lutego 2018, 22:28 [cytuj]
Empik drogi, jedynie z odbiorem w sklepie albo jakaś promocja faktycznie, żeby się opłacało.

Wydawnictwo Copernicus Center Press, [url]https://www.ccpress.pl/[/url]
Książki naukowe i popularnonaukowe. Gdyby coś Tobie albo komuś innemu wpadło w oko to proszę o info to coś się zadziała z ceną ;-)
Empik drogi, jedynie z odbiorem w sklepie albo jakaś promocja faktycznie, żeby się opłacało.

Wydawnictwo Copernicus Center Press, [url]https://www.ccpress.pl/[/url]
Książki naukowe i popularnonaukowe. Gdyby coś Tobie albo komuś innemu wpadło w oko to proszę o info to coś się zadziała z ceną ;-)
27 lutego 2018, 10:16 [cytuj]
Ja kupuję książki w Aros. Polecam, rabaty w okolicach 30/50%, gdzie nierzadko można jeszcze zaoszczędzić dzięki "Kodom promocyjnym" (przeważnie 7%). Polecam.
Ja kupuję książki w Aros. Polecam, rabaty w okolicach 30/50%, gdzie nierzadko można jeszcze zaoszczędzić dzięki "Kodom promocyjnym" (przeważnie 7%). Polecam.
27 lutego 2018, 18:10 [cytuj]
Kurczę, na Aros książki S. Kinga bardzo tanio, co z tego, jak już prawie wszystkie mam :D

Czytał ktoś komiksy Kinga?
Kurczę, na Aros książki S. Kinga bardzo tanio, co z tego, jak już prawie wszystkie mam :D

Czytał ktoś komiksy Kinga?
1 marca 2018, 08:50 [cytuj]
Komiksów Kinga i jego obrazkowej Mrocznej Wieży nie czytałem, ale proponuję zajrzeć tutaj i poczytać opinie (raczej pozytywne) http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,24612.0.html (to jest pierwsza podstrona, przejdź do następnych-tam są bardziej rozbudowane recenzje).

Wg portalu LubimyCzytać komiks/komiksy świetne.
Komiksów Kinga i jego obrazkowej Mrocznej Wieży nie czytałem, ale proponuję zajrzeć tutaj i poczytać opinie (raczej pozytywne) http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,24612.0.html (to jest pierwsza podstrona, przejdź do następnych-tam są bardziej rozbudowane recenzje).

Wg portalu LubimyCzytać komiks/komiksy świetne.
14 maja 2019, 12:04 [cytuj]
Czytaliście może "Królestwo Popiołów" autorstwa Maas Sarah J.? Planuje niedługo kupić tą książkę i ciekawi mnie czy już ją czytaliście?
Czytaliście może "Królestwo Popiołów" autorstwa Maas Sarah J.? Planuje niedługo kupić tą książkę i ciekawi mnie czy już ją czytaliście?
19 maja 2019, 11:57 [cytuj]
Z ostatnio czytanych pozycji wartych uwagi:

Powolność Milana Kundery - krótka nieco ponad stustronnicowa powieść filozoficzna przpełniona typowo czeskim lekko absurdalnym humorem. Bardzo mi się podobała.

Stulecie Winnych Ałbeny Grabowskiej - trzytomowa powieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa ujęta w ramy czasowe 1914-2014. Fajnie się czytało, książka dobrze napisana, mocno obyczajowa z historią wplecioną w tło. Aktualnie narodowo-socjalistyczna TV puszcza serial na podstawie książki, ale królowa polskich seriali skupiła się w nim na wątkach miłosnych.

Cząstki elementarne Michela Houellebecqa - pozycja którą kupiłem już parę ładnych lat temu, ale dopiero pod koniec 2018 roku się za nią wziąłem. Cóż mogę napisać, jest to jedna z ważniejszych książek jaką czytałem. Mocna, miejscami wręcz szokująca historia ukazująca ciemną stronę przemian społecznych pod koniec lat 60. XX wieku. Skutki rewolucji hippisowskiej odczuwamy do dziś i nie były to tylko pozytywy.

Fabryka Absolutu Karela Capka - autor jest jednym z pierwszych europejskich pisarzy z gatunku s-f i wyraźnie w niej widać na kim wzorowali się późniejsi pisarze fantastyki naukowej. Dobra pozycja nie pozbawiona charakterystycznego czeskiego humoru.

Na srebrnym globie Jerzego Żuławskiego - kolejne s-f, zachęcony filmem postanowiłem sięgnąć po książkę napisaną prawie 120 lat temu! Póki co przeczytałem pierwszy z trzech tomów i nadziwić się nie mogę, że to tak mało spopularyzowana powieść. Jeśli mógłbym się do czegoś przyczepić, to do tego, że jest mega pesymistyczna. Osobom depresyjnym zdecydowanie nie polecam.
Z ostatnio czytanych pozycji wartych uwagi:

[i][b]Powolność[/b][/i] Milana Kundery - krótka nieco ponad stustronnicowa powieść filozoficzna przpełniona typowo czeskim lekko absurdalnym humorem. Bardzo mi się podobała.

[i][b]Stulecie Winnych[/b][/i] Ałbeny Grabowskiej - trzytomowa powieść o losach rodziny Winnych z podwarszawskiego Brwinowa ujęta w ramy czasowe 1914-2014. Fajnie się czytało, książka dobrze napisana, mocno obyczajowa z historią wplecioną w tło. Aktualnie narodowo-socjalistyczna TV puszcza serial na podstawie książki, ale królowa polskich seriali skupiła się w nim na wątkach miłosnych.

[i][b]Cząstki elementarne[/b][/i] Michela Houellebecqa - pozycja którą kupiłem już parę ładnych lat temu, ale dopiero pod koniec 2018 roku się za nią wziąłem. Cóż mogę napisać, jest to jedna z ważniejszych książek jaką czytałem. Mocna, miejscami wręcz szokująca historia ukazująca ciemną stronę przemian społecznych pod koniec lat 60. XX wieku. Skutki rewolucji hippisowskiej odczuwamy do dziś i nie były to tylko pozytywy.

[i][b]Fabryka Absolutu[/b][/i] Karela Capka - autor jest jednym z pierwszych europejskich pisarzy z gatunku s-f i wyraźnie w niej widać na kim wzorowali się późniejsi pisarze fantastyki naukowej. Dobra pozycja nie pozbawiona charakterystycznego czeskiego humoru.

[i][b]Na srebrnym globie[/b][/i] Jerzego Żuławskiego - kolejne s-f, zachęcony filmem postanowiłem sięgnąć po książkę napisaną prawie 120 lat temu! Póki co przeczytałem pierwszy z trzech tomów i nadziwić się nie mogę, że to tak mało spopularyzowana powieść. Jeśli mógłbym się do czegoś przyczepić, to do tego, że jest mega pesymistyczna. Osobom depresyjnym zdecydowanie nie polecam.
20 maja 2019, 20:15 [cytuj]
O Murzyn kopę lat :-) :-)

Ja co do książek to dalej katuję biografie i książki z moich najlepszych pozycji kinowych, właśnie niedawno przyszła do mnie Kompania Braci ale muszę znaleźć trochę czasu zanim do niej przysiądę chociaż muszę pierw dokończyć Tożsamośc Bourne'a ;-)
O Murzyn kopę lat :-) :-)

Ja co do książek to dalej katuję biografie i książki z moich najlepszych pozycji kinowych, właśnie niedawno przyszła do mnie [b]Kompania Braci[/b] ale muszę znaleźć trochę czasu zanim do niej przysiądę chociaż muszę pierw dokończyć [b]Tożsamośc Bourne'a[/b] ;-)
20 lipca 2019, 16:00 [cytuj]
Ze swojej strony polecam w szczególności książkę "Książka, której nie ma" - Santiago Pajares. Pożyczyłem od siostry, byłem sceptyczny, ale muszę Wam powiedzieć, że niesamowicie wciągająca historia. Szkoda, że nie ma innych książek tego autora, bo bym chętnie przeczytał.
Ze swojej strony polecam w szczególności książkę "Książka, której nie ma" - Santiago Pajares. Pożyczyłem od siostry, byłem sceptyczny, ale muszę Wam powiedzieć, że niesamowicie wciągająca historia. Szkoda, że nie ma innych książek tego autora, bo bym chętnie przeczytał.
6 września 2019, 11:54 [cytuj]
zieleninka post_id=233431 time=1567753614 user_id=13693 powiedział/a:
widzę, że polecacie arosa, też lubię no i bonito, ale to ta sama firma tylko nieco iny model biznesowy. Za to empik omijam szerokim łukiem, bo przebitkę mają ogromną, czasem nawet kilkanaście złotych na książce
Nie zgodzę się co do Empiku. W zwykłej księgarni, takiej „nie sieciowej” jeśli książka z tylu ma cenę 44,90, to tyle musisz za nią zapłacić. W Empiku takie książki kupowałem bardzo często poniżej 30 zł
Nie zgodzę się co do Empiku. W zwykłej księgarni, takiej „nie sieciowej” jeśli książka z tylu ma cenę 44,90, to tyle musisz za nią zapłacić. W Empiku takie książki kupowałem bardzo często poniżej 30 zł
25 listopada 2019, 17:27 [cytuj]
Dokończyłem trylogię księżycową Żuławskiego, no cóż, to jest kawał dobrej literatury. Dołącza do moich ulubionych książek. Dodatkowo należałoby wspomnieć o Oldze Tokarczuk i jej nagrodzie. Czytałem jej "Prawiek" oraz "Do dzienny, dom nocny". Kobieta pisze naprawdę dobrze, dodatkowo bardzo lubię miks metafizyki, historii, obyczajowości, filozofii i wiejskich legend. Gdy ją czytam a słucham (wywiadów), to mam wrażenie, jakby to były dwie róże postaci. Na całe szczęście nie przenosi swoich lewacko-faszystowskich poglądów na papier i chwała jej za to! Czyta się ją dobrze, słucha tragicznie :-)
Póki co z bibliotek wszystkie pozycje tejże autorki są wymiecione, a ja skupiam się na czymś innym:
- Germinal, E. Zoli
- Blindsight, Wattsa
- Portret Doriana Graya, Oscara Wilde'a
- Moby Dick, Melville'a
- Płomienie, Brzozowskiego
oraz książki Philipa Dicka:
- Ubik
- Kosmiczne marionetki
- Marsjański poślizg w czasie.

Aktualnie jestem w połowie marsjańskiego poślizgu. Świetna książka.
Dokończyłem trylogię księżycową Żuławskiego, no cóż, to jest kawał dobrej literatury. Dołącza do moich ulubionych książek. Dodatkowo należałoby wspomnieć o Oldze Tokarczuk i jej nagrodzie. Czytałem jej "Prawiek" oraz "Do dzienny, dom nocny". Kobieta pisze naprawdę dobrze, dodatkowo bardzo lubię miks metafizyki, historii, obyczajowości, filozofii i wiejskich legend. Gdy ją czytam a słucham (wywiadów), to mam wrażenie, jakby to były dwie róże postaci. Na całe szczęście nie przenosi swoich lewacko-faszystowskich poglądów na papier i chwała jej za to! Czyta się ją dobrze, słucha tragicznie :-)
Póki co z bibliotek wszystkie pozycje tejże autorki są wymiecione, a ja skupiam się na czymś innym:
- Germinal, [i]E. Zoli[/i]
- Blindsight, [i]Wattsa[/i]
- Portret Doriana Graya, [i]Oscara Wilde'a[/i]
- Moby Dick, [i]Melville'a[/i]
- Płomienie, [i]Brzozowskiego[/i]
oraz książki [i]Philipa Dicka[/i]:
- Ubik
- Kosmiczne marionetki
- Marsjański poślizg w czasie.

Aktualnie jestem w połowie marsjańskiego poślizgu. Świetna książka.
18 kwietnia 2020, 10:56 [cytuj]
Czytał ktoś biografie Mike'a Tysona? Warto?
Czytał ktoś biografie Mike'a Tysona? Warto?
14 maja 2020, 16:21 [cytuj]
No to jedziemy dalej :tak:

Portret artysty z czasów młodości, James Joyce - krótka powieść irlandzkiego pisarza o jego dzieciństwie i kształtowaniu się poglądów na świat, społeczeństwo, religię. Dość przystępna w porównaniu z innymi pozycjami tego autora.

Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk - w bibliotece dalej nic nie ma, więc trzeba było szukać wśród znajomych. I tak w moje ręce wpadła ponad 900 stronnicowa cegła, choć to brzydka nazwa, bo powieść jest świetna. Akcja dzieje się głównie w II połowie XVIII w. na ziemiach I Rzeczypospolitej, ale również w Turcji, Grecji i nnych zakątkach Europy. Masa postaci, masa wątków, ale warta przeczytania tym bardziej, iż sporo jest w niej faktów historycznych.

Czerwone i czarne, Stedhal - pozycja, która swego czasu widniała w indeksie ksiąg zakazanych, w sumie nie wiem czemu. Bardzo mi się podobała, trochę się uśmiałem, choć końcówka na mój gust była średnia.

Lubonie, Józef I. Kraszewski - powieść opowiadająca o wprowadzaniu chrześcijaństwa na ziemiach polskich przez Mieszka I. To bez wątpienia powinna być lektura szkolna.

Bracia zmartwychwstańcy, Józef I. Kraszewski - trzecia po &amp;quot;Starej baśni&amp;quot; i &amp;quot;Lubonie&amp;quot; powieść z cyklu Dzieje polski. Tym razem akcja dzieje się pod koniec panowania Bolesława Chrobrego, który próbuje wystarać się u papieża koronę.

Smażone zielone pomidory, Fannie Flagg - nostalgiczna opowieść o pewnej rodzinie żyjącej w małych amerykańskim miasteczku w ciągu XX w. (od lat nastych do 80.). Dobrze się czytało, polecam zwłaszcza paniom.

Perfekcyjna niedoskonałość, Jacek Dukaj - to typowe hard sf napisane przez naszego rodaka. Jest to pozycja ciężka, wymagająca ogromnej wyobraźni oraz wiedzy z zakresu informatyki i biologii. Akcja płynie wartko, ale trzeba trochę nad nią przysiąść, by móc ogarnąć jej treść. Jestem pod wrażeniem.

Nowy wspaniały świat, Aldous Huxley - przedwojenna powieść sf o społeczeństwie powstałym wskutek inżynierii biologicznej i społecznej. Klasyka gatunku.

451 st. Fahrenheita, Ray Bradbury - kolejna powieść sf napisana w latach 50. ub. wieku. Jak dla mnie prawdziwa bomba! Można w niej odnleżć płaskie telewizory, w których lecą ogłupiające programy i nienormalni, ogłupieni ludzie, którzy są uważani za normalnych w przeciwieństwie do normalnych uważanych za nienormalnych. A strażacy zamiast gasić, to palą. Książki palą. Byłem i wciąż jestem pod dużym wrażeniem tej powieści.
Edytowano dnia: 14 maja 2020, 16:44
No to jedziemy dalej :tak: [b]Portret artysty z czasów młodości[/b], [i]James Joyce[/i] - krótka powieść irlandzkiego pisarza o jego dzieciństwie i kształtowaniu się poglądów na świat, społeczeństwo, religię. Dość przystępna w porównaniu z innymi pozycjami tego autora. [b]Księgi Jakubowe[/b], [i]Olga Tokarczuk[/i] - w bibliotece dalej nic nie ma, więc trzeba było szukać wśród znajomych. I tak w moje ręce wpadła ponad 900 stronnicowa cegła, choć to brzydka nazwa, bo powieść jest świetna. Akcja dzieje się głównie w II połowie XVIII w. na ziemiach I Rzeczypospolitej, ale również w Turcji, Grecji i nnych zakątkach Europy. Masa postaci, masa wątków, ale warta przeczytania tym bardziej, iż sporo jest w niej faktów historycznych. [b]Czerwone i czarne[/b], [i]Stedhal[/i] - pozycja, która swego czasu widniała w indeksie ksiąg zakazanych, w sumie nie wiem czemu. Bardzo mi się podobała, trochę się uśmiałem, choć końcówka na mój gust była średnia. [b]Lubonie[/b], [i]Józef I. Kraszewski[/i] - powieść opowiadająca o wprowadzaniu chrześcijaństwa na ziemiach polskich przez Mieszka I. To bez wątpienia powinna być lektura szkolna. [b]Bracia zmartwychwstańcy[/b], [i]Józef I. Kraszewski[/i] - trzecia po &amp;quot;Starej baśni&amp;quot; i &amp;quot;Lubonie&amp;quot; powieść z cyklu Dzieje polski. Tym razem akcja dzieje się pod koniec panowania Bolesława Chrobrego, który próbuje wystarać się u papieża koronę. [b]Smażone zielone pomidory[/b], [i]Fannie Flagg[/i] - nostalgiczna opowieść o pewnej rodzinie żyjącej w małych amerykańskim miasteczku w ciągu XX w. (od lat nastych do 80.). Dobrze się czytało, polecam zwłaszcza paniom. [b]Perfekcyjna niedoskonałość[/b], [i]Jacek Dukaj[/i] - to typowe hard sf napisane przez naszego rodaka. Jest to pozycja ciężka, wymagająca ogromnej wyobraźni oraz wiedzy z zakresu informatyki i biologii. Akcja płynie wartko, ale trzeba trochę nad nią przysiąść, by móc ogarnąć jej treść. Jestem pod wrażeniem. [b]Nowy wspaniały świat[/b], [i]Aldous Huxley[/i] - przedwojenna powieść sf o społeczeństwie powstałym wskutek inżynierii biologicznej i społecznej. Klasyka gatunku. [b]451 st. Fahrenheita[/b], [i]Ray Bradbury[/i] - kolejna powieść sf napisana w latach 50. ub. wieku. Jak dla mnie prawdziwa bomba! Można w niej odnleżć płaskie telewizory, w których lecą ogłupiające programy i nienormalni, ogłupieni ludzie, którzy są uważani za normalnych w przeciwieństwie do normalnych uważanych za nienormalnych. A strażacy zamiast gasić, to palą. Książki palą. Byłem i wciąż jestem pod dużym wrażeniem tej powieści
|<  <<  <  24  25  26  27  28  
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 26 4 4 82
2. Borussia Dortmund 34 21 6 7 69
3. RB Lipsk 34 18 12 4 66
4. Borussia Mönchengladbach 34 20 5 9 65
5. Bayer 04 Leverkusen 34 19 6 9 63
6. TSG 1899 Hoffenheim 34 15 7 12 52
7. VfL Wolfsburg 34 13 10 11 49
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. BVB NAJLEPSZY 495
2. auman 492
3. victor 489
4. fopomopof 486
5. teramisu1992 486
6. mati12 480
7. wujek83 468
8. kolekcjoner89 462
9. BVB MISTRZ 462
10. buniu34 459
cała tabela

shoutbox

F1066
F1066 24 minut temu

https://www.bvb.de/News/Uebersicht/Borussia-Dortmund-und-Andre-Schuerrle-einigen-sich-auf-Vertragsaufloesung

Yellow1992
Yellow1992 Wczoraj, 21:53

qzase95 Dziękowka za info

qzase95
qzase95 Wczoraj, 20:34

Siema ryju! Wydaje mi się, że jako uzupełnienie składu w miejsce Shaqiri'ego, bo podejrzewam, że w takiej roli ściąga go Jürgen to się sprawdzi. Ciężko powiedzieć coś o nim na podstawie ostatniego sezonu, bo całe S04 grało słabo, lekko mówiąc. W juniorach schalke dawał radę, ale nie ma co się łudzić, że to będzie drugi Mane albo Salah. Pozdro

Yellow1992
Yellow1992 Wczoraj, 20:19

Siemanko mordy Ja mam takie pytanko, domyślam się że będzie w tym temacie obeznani, co jesteście w stanie powiedzieć na temat zawodnika waszego największego wroga a mianowicie Mackkienie? Jestem fanem Lfc i podobno jesteśmy blisko jego podpisania za 22 mln

F1066
F1066 Wczoraj, 12:52

Ale goscia pogielo :) https://www.derwesten.de/sport/fussball/s04/fc-schalke-04-rabbi-matondo-fans-bvb-trikot-dortmund-jadon-sancho-freunde-kumpels-id229511710.html Oparzenie IV stopnia xD

F1066
F1066 Wczoraj, 09:20

https://www.ruhrnachrichten.de/bvb/bvb-fans-waehlen-mats-hummels-zum-spieler-der-saison-1537504.html

qzase95
qzase95 1 dni temu, 2020-07-13

Hallo zusammen, QUELLE: WWW.THESUN.CO.UK Norwich defender Ben Godfrey wanted by Borussia Dortmund and Leipzig as Germans eye shock ?25m transfer swoop Exclusive RB Leipzig und der BVB würden den Verteidiger gern verpflichten.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 1 dni temu, 2020-07-13

Financial Fair Play jest wtedy, kiedy wydasz dużo, i jednocześnie jesteś "fair" bo się z tą organizacją podzielisz ;)

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot 2 dni temu, 2020-07-13

"Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu w Lozannie. Oficjalnie poinformował, że kara nałożona na Manchester City została zmieniona. "The Citizens" mogą wystąpić w najbliższych edycjach Ligi Mistrzów. Klub musi jedynie grzywnę. Wynosi ona 10 mln euro" Ostateczny dowód na to,że FFP to tylko pusty slogan.

F1066
F1066 2 dni temu, 2020-07-13

https://www.weltfussball.de/news/_n4100300_/klopp-kehrt-sehr-wahrscheinlich-nach-mainz-zurueck/

F1066
F1066 2 dni temu, 2020-07-13

Zyl czy zyje?

Pawelinho
Pawelinho 2 dni temu, 2020-07-12

Q4RTRIDG3 nie warto on zawsze żył we własnym świecie. Szkoda na niego czasu.

qzase95
qzase95 2 dni temu, 2020-07-12

UkaszBVB, oby to był Schurle za 30 mln euro :)

UkaszBVB
UkaszBVB 2 dni temu, 2020-07-12

Podobno BvB zaakceptowalo oferte MU ..ciekawe jaka

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 2 dni temu, 2020-07-12

F1066 Po co te wąty? Pawelinho nie napisał niczego złego. Piszesz o leczeniu a sam zachowujesz się jakbyś go potrzebował.

F1066
F1066 3 dni temu, 2020-07-12

Adis wytlumaczy :)

F1066
F1066 3 dni temu, 2020-07-11

Masz niezbednik ?

F1066

Baaaaaa?

F1066

Oki :)

Pawelinho
Pawelinho 3 dni temu, 2020-07-11

Bo z moim zdrowiem jest wszystko w porządku.

Pawelinho

Najpierw zacznij od siebie.

F1066

Szkoda,ze nie jestesmy sasiadmi. Ale bym Cie leczyl !!!!

F1066

Jasne :)

Pawelinho

żyj dalej w swoim świecie.

F1066

Masz niezbednik ?

Pawelinho

*się wysilać i tego

Pawelinho

Bosze..nawet nie warto się tego czegoś komentować.

F1066

Niezbednik masz ?

F1066

Chlopie !! junajted i inne podobne przekrety to masz w gaciach!! Podobno wpuscili szamana do Swiatyni, chyba nawet dla wsparcie 09 w czasach grypki zakupiles dwa szaliki !!!! Kto cos takiego wpuszcza na trybuny? Chyba wplaciles wpisowe :) Dziwna tradycja. Dawne czasy ?

qzase95
qzase95 3 dni temu, 2020-07-11

Inglostadt gra o baraż ? o.0 kiedy oni spadli z 1.BL 2 lata temu?

statystyki

Użytkownicy online: miko09, FilipBVB
Gości online: 59
Zarejestrowanych użytkowników: 8795
Ostatnio zarejestrowany: KyniuBoginho

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem