Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  23  24  25  26  27    >  >|
Forum dyskusyjne » Kultura » Książki
29 listopada 2015, 23:16 [cytuj]
Spokojnie, do trzech razy sztuka. :mrgreen:
Spokojnie, do trzech razy sztuka. :mrgreen:
30 listopada 2015, 09:26 [cytuj]
"hello" powiedział/a:
Ja właśnie robię drugie podejście do "Braci Karamazow".
Mam za sobą póki co pierwsze podejście, próbowałem kilka ładnych lat temu, ale juz nawet nie pamiętam dlaczego zaprzestałem. Wiele jednak o tej książce słyszałem dobrego, tak więc również planuję drugie podejście.

Aktualnie jestem w połowie I tomu (z dwóch) "Czarodziejskiej góry" T. Manna i bardzo mi się póki co podoba. Ocenię i opiszę dokładniej jak skończę.
Mam za sobą póki co pierwsze podejście, próbowałem kilka ładnych lat temu, ale juz nawet nie pamiętam dlaczego zaprzestałem. Wiele jednak o tej książce słyszałem dobrego, tak więc również planuję drugie podejście.

Aktualnie jestem w połowie I tomu (z dwóch) [b]"Czarodziejskiej góry"[/b] T. Manna i bardzo mi się póki co podoba. Ocenię i opiszę dokładniej jak skończę.
30 listopada 2015, 10:47 [cytuj]
Do "Czarodziejskiej Góry" też było już pierwsze podejscie :-P Na razie czeka na półce na swoją kolej i doczeka się pewnie dopiero na emeryturze;)
Do "Czarodziejskiej Góry" też było już pierwsze podejscie :-P Na razie czeka na półce na swoją kolej i doczeka się pewnie dopiero na emeryturze;)
30 listopada 2015, 16:57 [cytuj]
Nie każdy lubi czytać o bandzie schorowanych próżniaków, która siedzi w górskim sanatorium i pomiędzy kolejnymi posiłkami a werandowaniem rozprawia o naturze czasu, przestrzeni, plastyczności słów, chorobie, godności, itp.
Mi póki co się podoba, ma swój klimat, a to dla mnie bardzo ważne.
Nie każdy lubi czytać o bandzie schorowanych próżniaków, która siedzi w górskim sanatorium i pomiędzy kolejnymi posiłkami a werandowaniem rozprawia o naturze czasu, przestrzeni, plastyczności słów, chorobie, godności, itp.
Mi póki co się podoba, ma swój klimat, a to dla mnie bardzo ważne.
6 grudnia 2015, 22:41 [cytuj]
Mam pytanie do osob mieszkajacych w Niemczech, czy nie macie czasami ksiazek Charlotte Link po niemiecku, w dodatku na sprzedaz (sprowadzenie do Polski), byle nie po cenach jakie normalnie mozna spotkac? :mrgreen: Tj w rozsadnych granicach, a moze ktos ma uzywana :)
Mam pytanie do osob mieszkajacych w Niemczech, czy nie macie czasami ksiazek Charlotte Link po niemiecku, w dodatku na sprzedaz (sprowadzenie do Polski), byle nie po cenach jakie normalnie mozna spotkac? :mrgreen: Tj w rozsadnych granicach, a moze ktos ma uzywana :)
6 grudnia 2015, 23:10 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
Nie mam, ale można znaleźć używane np na ebayu. Jakie tytuły i jakie ceny Cię urządzają?
Nie mam, ale można znaleźć używane np na ebayu. Jakie tytuły i jakie ceny Cię urządzają?
6 grudnia 2015, 23:23 [cytuj]
Jak najtaniej, to jest do 20zl za sama ksiazke. A tytuly najlepiej te, ktore w Polsce nie wyszly, wszystkich nie znam, ale na pewno: Die Betrogene, Die Insel, Verbotene Wege, Die Sterne von Marmalon, Wenn die Liebe nicht endet, Cromwells Traum oder Die schöne Helena.

Na ebayu widze ze mozna takie znalezc, ale nawet z tlumaczem nie wiem czy to na pewno wydanie standardowe a nie kieszonkowe, przez co nic tam nie zamowilem. Na allegro znowu chodza po 20-30, z tym ze stan zwykle tylko dobry.
Dosc mocno zalezy mi tutaj na stanie ksiazek. Dzieki :-)
Jak najtaniej, to jest do 20zl za sama ksiazke. A tytuly najlepiej te, ktore w Polsce nie wyszly, wszystkich nie znam, ale na pewno: Die Betrogene, Die Insel, Verbotene Wege, Die Sterne von Marmalon, Wenn die Liebe nicht endet, Cromwells Traum oder Die schöne Helena.

Na ebayu widze ze mozna takie znalezc, ale nawet z tlumaczem nie wiem czy to na pewno wydanie standardowe a nie kieszonkowe, przez co nic tam nie zamowilem. Na allegro znowu chodza po 20-30, z tym ze stan zwykle tylko dobry.
6 grudnia 2015, 23:29 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:

Wydanie kieszonkowe to inaczej Taschenbuch i na aukcjach ebay są w ten sposób opisane. Podobnie w innych serwisach jak medimops.de, czy rebuy.de.

Kieszonkowe można czasem już za 1 euro dostać, ale oczywiście dochodzą koszty przesyłki.
Wydanie kieszonkowe to inaczej Taschenbuch i na aukcjach ebay są w ten sposób opisane. Podobnie w innych serwisach jak medimops.de, czy rebuy.de.

Kieszonkowe można czasem już za 1 euro dostać, ale oczywiście dochodzą koszty przesyłki.
7 grudnia 2015, 10:23 [cytuj]
translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#auto/pl/taschenbuch
"Ksi±¿ka w miêkkiej ok³adce" :mrgreen:
Dzieki za wyjasnienie ;-) W takim razie poszukam w wolnym czasie takich, ktore nie maja napisane "Taschen" :-)
https://translate.google.pl/?hl=pl&tab=wT#auto/pl/taschenbuch
"Ksi±¿ka w miêkkiej ok³adce" :mrgreen:
Dzieki za wyjasnienie ;-) W takim razie poszukam w wolnym czasie takich, ktore nie maja napisane "Taschen" :-)
10 grudnia 2015, 17:48 [cytuj]
"Ja" powiedział/a:
Nie podoba mi się coś takiego. Jak w ogóle można mieć czelność, żeby się wpieprzać w serię zmarłego?
Ta... :mrgreen: Wbrew temu co pisałem jednak skusiłem się i dostanę książkę Lagerkrantza jako prezent świąteczny.

Skończyłem ostatnio drugą książkę Pilcha i znowu mam mieszane odczucia. Z jednej strony bardzo dobre pióro i ciekawe pomysły, tematyka jaką podejmuje, z drugiej - specyficzny styl budowania całego utworu, sporo lania wody, powtarzania się, odbiegania od głównego wątku co nieraz może mocno nużyć. A wy co sądzicie o twórczości tego autora? I co ewentualnie moglibyście jeszcze od niego polecić? Do tej pory przeczytałem "Miasto utrapienia" i "Pod Mocnym Aniołem".

Ponadto, jakich autorów (zagranicznych) wydających tak mniej więcej po 2000 roku moglibyście polecić? Chodzi mi o jakiś taki absolutny top, który należałoby znać. Od jakiegoś czasu poruszam się albo głównie w polskiej literaturze, albo zagranicznej klasyce sprzed lat typu Orwell, Hemingway, i tak dalej. Mam ochotę przeczytać coś nowszego i nie wiem za co się zabrać. :-P Teraz wypożyczyłem Houellebecqa i Lehane'a.

I ostatnia sprawa, jacyś bardzo znani reportażyści? Najlepiej z krajów anglojęzycznych. Mam ochotę sobie poczytać reportaże właśnie w tym języku na e-booku i najłatwiej będzie znaleźć te popularne.
Ta... :mrgreen: Wbrew temu co pisałem jednak skusiłem się i dostanę książkę Lagerkrantza jako prezent świąteczny.

Skończyłem ostatnio drugą książkę Pilcha i znowu mam mieszane odczucia. Z jednej strony bardzo dobre pióro i ciekawe pomysły, tematyka jaką podejmuje, z drugiej - specyficzny styl budowania całego utworu, sporo lania wody, powtarzania się, odbiegania od głównego wątku co nieraz może mocno nużyć. A wy co sądzicie o twórczości tego autora? I co ewentualnie moglibyście jeszcze od niego polecić? Do tej pory przeczytałem "Miasto utrapienia" i "Pod Mocnym Aniołem".

Ponadto, jakich autorów (zagranicznych) wydających tak mniej więcej po 2000 roku moglibyście polecić? Chodzi mi o jakiś taki absolutny top, który należałoby znać. Od jakiegoś czasu poruszam się albo głównie w polskiej literaturze, albo zagranicznej klasyce sprzed lat typu Orwell, Hemingway, i tak dalej. Mam ochotę przeczytać coś nowszego i nie wiem za co się zabrać. :-P Teraz wypożyczyłem Houellebecqa i Lehane'a.

I ostatnia sprawa, jacyś bardzo znani reportażyści? Najlepiej z krajów anglojęzycznych. Mam ochotę sobie poczytać reportaże właśnie w tym języku na e-booku i najłatwiej będzie znaleźć te popularne.
10 grudnia 2015, 18:09 [cytuj]
"Nie mam czasu oglądać Primera Division" ~ Michał kilka miesięcy temu.
Na książki to już czas znajdujesz.

Już Ci pisałem na PFie. Książki to najgorsza z możliwych form spędzania wolnego czasu.
"Nie mam czasu oglądać Primera Division" ~ Michał kilka miesięcy temu.
Na książki to już czas znajdujesz.

Już Ci pisałem na PFie. Książki to najgorsza z możliwych form spędzania wolnego czasu.
10 grudnia 2015, 18:15 [cytuj]
"Madrisso" powiedział/a:
Ksi±¿ki to najgorsza z mo¿liwych form spêdzania wolnego czasu.
Powiedzial gosc, ktory poswieca 90% swojego czasu na czytanie o swoich idolach. Matko, jak mogles rzucic az takim idiotyzmem. De facto Twoje zdanie mogloby byc prawdziwe, gdyby je dobrze zinterpretowac, dlatego Cie poprawie:
Zle ksiazki to jedna z najgorszch mozliwych form spedzania wolnego czasu. [quote]"Nie mam czasu ogl±daæ Primera Division" ~ Micha³ kilka miesiêcy temu.
Na ksi±¿ki to ju¿ czas znajdujesz. [/quote]
Troche tak, jakbys powiedzial "Ha, niby nie masz czasu zeby wspolnie pogrzebac kijem w kupie, ale na prace to juz masz.
Powiedzial gosc, ktory poswieca 90% swojego czasu na czytanie o swoich idolach. Matko, jak mogles rzucic az takim idiotyzmem. De facto Twoje zdanie mogloby byc prawdziwe, gdyby je dobrze zinterpretowac, dlatego Cie poprawie:
Zle ksiazki to jedna z najgorszch mozliwych form spedzania wolnego czasu. [quote]"Nie mam czasu ogl±daæ Primera Division" ~ Micha³ kilka miesiêcy temu.
Na ksi±¿ki to ju¿ czas znajdujesz.
10 grudnia 2015, 18:17 [cytuj]
Nie wiem, nie czytam w ogóle. Wyjątkiem są internetowe artykuły.

Takim jestem typem człowieka, nie potrafiłbym spędzić minuty nad książką, nuży mnie to niesamowicie.
Nie wiem, nie czytam w ogóle. Wyjątkiem są internetowe artykuły.

Takim jestem typem człowieka, nie potrafiłbym spędzić minuty nad książką, nuży mnie to niesamowicie.
10 grudnia 2015, 18:22 [cytuj]
Madrisso, nie mozesz ocenić czegoś czego nie znasz i czego nie doswiadczyles.
To tak jakbyś nigdy nie obejrzał żadnego meczu i stwierdził - przeciez to nudne.

A poza tym szkoda czasu na taką dyskusję.
Madrisso, nie mozesz ocenić czegoś czego nie znasz i czego nie doswiadczyles.
To tak jakbyś nigdy nie obejrzał żadnego meczu i stwierdził - przeciez to nudne.

A poza tym szkoda czasu na taką dyskusję.
10 grudnia 2015, 18:39 [cytuj]
"Madrisso" powiedział/a:
Lepiej zachowaj to dla siebie, bo naprawdę nie ma się czym chwalić.
Lepiej zachowaj to dla siebie, bo naprawdę nie ma się czym chwalić.
10 grudnia 2015, 19:19 [cytuj]
Ale hello, ja już naprawdę się trochę książek za czasów szkolnych naczytałem. Nie podeszło mi to w ogóle. Po co mam robić coś co mnie nie interesuje.
Ale hello, ja już naprawdę się trochę książek za czasów szkolnych naczytałem. Nie podeszło mi to w ogóle. Po co mam robić coś co mnie nie interesuje.
10 grudnia 2015, 19:31 [cytuj]
To jest troche tak, jakby Ci ktos kazal ogladac Mode na sukces, obejrzalbys odcinek i powiedzial ze wszystkie seriale sa beznadziejne i Cie nie kreca. Lektura ma podobny wplyw, tez zniecheca, poza tym ze jest przymusowa, zwykle jest tez zbyt nudna dla osoby, ktora nie czyta regularnie. Do lektur, moim zdaniem, trzeba dorosnac.
To jest troche tak, jakby Ci ktos kazal ogladac Mode na sukces, obejrzalbys odcinek i powiedzial ze wszystkie seriale sa beznadziejne i Cie nie kreca. Lektura ma podobny wplyw, tez zniecheca, poza tym ze jest przymusowa, zwykle jest tez zbyt nudna dla osoby, ktora nie czyta regularnie. Do lektur, moim zdaniem, trzeba dorosnac.
10 grudnia 2015, 23:07 [cytuj]
Madrisso, jesteś świetnym przykładem samoograniczenia umysłowego. To takie autoupośledzenie. Już wiem, dlaczego nie da się czytać twoich wynurzeń na temat futbolu, szczególnie hiszpańskiego.
Madrisso, jesteś świetnym przykładem samoograniczenia umysłowego. To takie autoupośledzenie. Już wiem, dlaczego nie da się czytać twoich wynurzeń na temat futbolu, szczególnie hiszpańskiego.
11 grudnia 2015, 10:43 [cytuj]
Bo., ja bym Ci poleciła Vargasa Llosę: lubimyczytac.pl/ksiazka/145620/szelmostwa-niegrzecznej-dziewczynki

Bardzo piękna książka i wbrew pozorom to historia mężczyzny ;)
Bo., ja bym Ci poleciła Vargasa Llosę: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/145620/szelmostwa-niegrzecznej-dziewczynki

Bardzo piękna książka i wbrew pozorom to historia mężczyzny ;)
11 grudnia 2015, 15:05 [cytuj]
Ja mam odwrotnie niż fan Realu, chętnie sięgnął bym po coś ciekawego, ale wkurzam się jak coś zaczynam, a później z braku czasu książka leży i czeka na ponowne otwarcie.
Ja mam odwrotnie niż fan Realu, chętnie sięgnął bym po coś ciekawego, ale wkurzam się jak coś zaczynam, a później z braku czasu książka leży i czeka na ponowne otwarcie.
|<  <<  <  23  24  25  26  27    >  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 19 15 1 3 46
2. Borussia Dortmund 19 13 1 5 40
3. Bayer Leverkusen 19 9 5 5 32
4. TSG 1899 Hoffenheim 19 9 4 6 31
5. Union Berlin 19 8 7 4 31
6. SC Freiburg 19 8 6 5 30
7. RB Lipsk 19 8 4 7 28
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 291
2. JungKamil3 285
3. kewin2103 261
4. F1066 261
5. badus22 258
6. kuba676732 258
7. kostek12409 258
cała tabela
shoutbox
Ukasz09
Ukasz09 2 godzin temu

30 mecz Rose I nic nie widac tej jego bajecznej taktyki pressing, posiadanie pilki jak dlamnie niewypal gosc nic nie wniusl do BVB

Borussen1909PL
Borussen1909PL 5 godzin temu

W najbliższych dniach wyjdzie do wywiadu Watzke i powie, że kadra jest kompletna, ma pełne zaufanie do trenera i wie że chłopaki mają wystarczająco jakości na każdej pozycji. Witsel doda post, że przeprasza i wrócą silniejsi, Reus powie, że jest zawiedziony i zajebiście. Najlepsze podsumowanie z Twittera, szkoda ze tak w kółko

svalien07
svalien07 6 godzin temu

Akanji to dla mnie jedyna osoba na której mozna budować solidną obronę, Hummels juz dawno odjezdza fizycznie, guererio również od dawna bez formy i ciągłe kontuzje, jedynie munier minimalnie się poprawił w grze obronnej moim zdaniem. Swoją drogą wielu piłkarzy kończy się kontrakt w tym i w przyszłym roku, ciekawe co nasz wspaniały zarząd wymyśli..

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza 6 godzin temu

T-Mac, ale przecież Bayern, bogactwo regionu, Covid, 2005 rok itp. itd.

svalien07
svalien07 6 godzin temu

@Ukasz09 Akanji gra solidnie od połowy poprzedniego sezonu, wraca na pierwszy pełny mecz po operacji kolana i od razu byś go sprzedał bo nie najlepiej grał w tym meczu?

T-Mac
T-Mac 6 godzin temu

Dziadzia Hummels chciał trofeum w tym sezonie. Jedyna szansa na nie odfrunęła. W LE narobią pewnie nadziei w starciu z Rangersami, a potem kolejna runda w cymbał i zostanie jedyna, upragniona, priorytetowa walka o TOP4 w arcyciekawej lidze...

Ukasz09
Ukasz09 6 godzin temu

Guerrero i Akanji teraz bym się pozbył puki jeszcze sa są cenie po 30-40 mln byśmy dostali tylko warunek te pieniądze idą na zastępstwo.. anie do skarpety ..

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza 6 godzin temu

Bramki dla przeciwnika zdobyli: -typ, który odbił się od rezerw BVB - typ., którego już dawno nie powinno być w BVB

theywd
theywd 6 godzin temu

Klub mem:) będzie można się skupić na wywalczeniu top4 w lidze..

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 22:41

i wychodzi na to ze nie mamy obroncow ktorzy wytrzymuja 90 minut, bo po raz kolejny przy beznadziejnym wyniku zmiana obroncow i zawsze jak sie z tego smieje to cisniecie ze ktos nie w pelni sil, a my co chwile przy przegranych meczach mamy kogos "nie w pelni sil" i wtedy rose wyjmuje asa z rekawa i zamienia obronce na obronce.

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 22:41

Podsumowanie stylu rządzenia Watzkego w BVB: Jasiu przychodzi do domu cały podrapany. Mama go pyta: - Jasiu co się stało? - Wpadłem w krzaki i się podrapałem - Jasiu, ale krzaki przecież wycięli - Przewróciłem się na żwirze - Ale przecież wczoraj zrobili asfalt! Na to Jasiu na maksa wkurzony: - Kot jest mój i będę go pier...czy się to komuś podoba czy nie!

svalien07
svalien07 Wczoraj, 22:41

Reus i Gueriero też powinni odpocząć od gry, dobrze że mamy na oku 17 latnich skrzydłowych może ktoś wypali za 5 lat

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 22:41

Mówiłem, że St.Pauli nas zje w DFB-Pokal. Mają dobrą serię u siebie...

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 22:39

konop haha dokladnie to samo mialem pisac, moukoko mogl jeszcze ze 2 minuty poczekac ze zmiana :D

MAKAVELI
MAKAVELI Wczoraj, 22:39

HAŃBA KUR... WSTYDU NIE MACIE!!!!

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:38

Brawa dla St Pauli, z taką grą są w stanie namieszać w Bl w przyszłości. Zdrowia dla Cana i Dahouda, aby Witsel nie powąchał już murawy w tym sezonie.

svalien07
svalien07 Wczoraj, 22:38

jeszcze tylko odpaść z LE, a i tak to nic nie zmieni i zarząd nie zareaguje

konop
konop Wczoraj, 22:38

no bo ten Moukok za wczesnie wszedl :D

mixdx
mixdx Wczoraj, 22:37

tragedia

Mattii
Mattii Wczoraj, 22:35

Podeszli poważnie do meczu, dużo biegali i wystarczyło żeby pokonać Dortmund. A dla nas jedne rozgrywki mniej. Będzie można skupić się na utrzymaniu TOP 4 w lidze.

F1066
F1066 Wczoraj, 22:34

3min

Ukasz09
Ukasz09 Wczoraj, 22:30

Niesamowite silne St.Pauli ograło obrońcę trofeum

Ukasz09
Ukasz09 Wczoraj, 22:26

Gdzie tu sens I logika w BL na mecze 750 kibiców... a w Puchar parę tysięcy..

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:23

Nadzieja w Malenie

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:20

Coś w tym jest

Andre_1909
Andre_1909 Wczoraj, 22:18

Witsel przypomina Krychowiaka, wtedy kiedy zaliczył największy kryzys. Jego najlepszym zagraniem jest zastawienie się i próba wymuszenia faulu

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:17

Gdybyśmy zamiast Delaneya sprzedali Witsela, to było by kilka porażek mniej

svalien07
svalien07 Wczoraj, 22:16

Witsel nie jest mierny on jest tragiczny.. kompletnie nic nie wnosi to gry, strasznie ociężały i wiecznie spóźniony

Ukasz09
Ukasz09 Wczoraj, 22:11

Ale kopanina ... za dużo pochwaliliśmy w weekend.. startą BVB szybko wróciła..znow sie tego oglądać nie da

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 22:08

Szkoda że nie uznał

statystyki
Użytkownicy online:
Gości online: 52
Zarejestrowanych użytkowników: 9343
Ostatnio zarejestrowany: Raccoon
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem