Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  19  20  21  22  23    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Kultura » Książki
28 czerwca 2015, 16:42 [cytuj]
Właśnie przeczytałem biografię Błaszczykowskiego i biografię Kowalczyka. Kubę bardzo lubię, a Kowala nie za bardzo, ale to biografia byłej gwiazdy Legii jest znacznie lepsza.
Książka o Kubie jest po prostu nudna...

To nie jest wina naszego piłkarza, bo on tak właściwie to się tam ogranicza do wypowiadania góra trzyzdaniowych odpowiedzi na pytania współautorki. I to właśnie Domagalik mnie zawiodła całkowicie, bo jednak po niej się spodziewałem więcej.

Książkę można streścić tak:

- Kuba jako dziecko/nastolatek trochę chuliganił
- Kuba jako dziecko przeżył wielką tragedię; jego ojciec zabił jego matkę
- Kuba jest niewiarygodnie ambitny; zawsze chce wygrywać, zawsze chce być najlepszy
- Kuba jest bardzo nieufny i potrzeba wiele czasu, żeby zdobyć jego zaufanie

Tak właściwie to właśnie przedstawiłem jakieś 90% zawartości książki :-D
Zresztą te wszystkie informacje gdzieś już padały wcześniej, więc w ogóle nie rozumiem tego halo, że to jakaś niesamowicie odkrywcza lektura.

To jest właściwie zbiór wywiadów z bliskimi Błaszczykowskiego i z samym Kubą, który akurat mówi najmniej. Tylko, że oni wszyscy mówią to samo...

O tym, że Kuba nawet w towarzyskiej grze w kości zawsze musi wygrywać i że jest chorobliwie ambitny opowiada najpierw jego brat, potem jego żona, jego wujek, jego ciotka, jego babcia, następnie Piszczek, Klopp, Hummels, Kehl itd.
Ciągle to samo, ciągle to samo, ciągle to samo...

Kontrowersyjne momenty zostały całkowicie olane. O aferze biletowej pada hasło "tylko winny się tłumaczy", a o konflikcie z Lewandowskim "nasze drogi się rozeszły".
Ja nie wymagam od piłkarzy sensacji i wyjawiania tajemnic szatni. Ale sorry Kuba, jak się już wydaje książkę to by wypadało coś powiedzieć. Nie chcesz mówić to ok, ale po co książka...

Największy ubaw mam jednak z Domagalik, która z zapoznawania się z rodziną i przyjaciółmi Kuby tworzy emocje jakby wchodziła w jakiś zamknięty świat mafii, sekty czy czegoś w tym guście.
Poza tym Pani Małgorzata w ramach przygotowania merytorycznego przeczytała chyba tylko jedną piłkarską biografię, tę Erica Cantony. Cały czas uparcie szuka nawiązań i porównań na linii Cantona-Błaszczykowski. Ja się może nie znam, ale dla mnie to dwa różne światy :-D

Kubę szanuję za to do czego doszedł i za to, że to po prostu normalny, porządny facet bez odchyleń ani w stronę skandalu, ani w stronę świętości.
Nie oceniam jego intencji, bo każdy ze swoimi problemami radzi sobie na swój sposób. Kuba chciał o swojej tragedii rodzinnej opowiadać - jego wybór i nic nam do tego.

Ale "Kuba" jako pozycja literacka to nic ciekawego. Przeczytałem i wracać nie będę...
Właśnie przeczytałem biografię Błaszczykowskiego i biografię Kowalczyka. Kubę bardzo lubię, a Kowala nie za bardzo, ale to biografia byłej gwiazdy Legii jest znacznie lepsza.
Książka o Kubie jest po prostu nudna...

To nie jest wina naszego piłkarza, bo on tak właściwie to się tam ogranicza do wypowiadania góra trzyzdaniowych odpowiedzi na pytania współautorki. I to właśnie Domagalik mnie zawiodła całkowicie, bo jednak po niej się spodziewałem więcej.

Książkę można streścić tak:

- Kuba jako dziecko/nastolatek trochę chuliganił
- Kuba jako dziecko przeżył wielką tragedię; jego ojciec zabił jego matkę
- Kuba jest niewiarygodnie ambitny; zawsze chce wygrywać, zawsze chce być najlepszy
- Kuba jest bardzo nieufny i potrzeba wiele czasu, żeby zdobyć jego zaufanie

Tak właściwie to właśnie przedstawiłem jakieś 90% zawartości książki :-D
Zresztą te wszystkie informacje gdzieś już padały wcześniej, więc w ogóle nie rozumiem tego halo, że to jakaś niesamowicie odkrywcza lektura.

To jest właściwie zbiór wywiadów z bliskimi Błaszczykowskiego i z samym Kubą, który akurat mówi najmniej. Tylko, że oni wszyscy mówią to samo...

O tym, że Kuba nawet w towarzyskiej grze w kości zawsze musi wygrywać i że jest chorobliwie ambitny opowiada najpierw jego brat, potem jego żona, jego wujek, jego ciotka, jego babcia, następnie Piszczek, Klopp, Hummels, Kehl itd.
Ciągle to samo, ciągle to samo, ciągle to samo...

Kontrowersyjne momenty zostały całkowicie olane. O aferze biletowej pada hasło "tylko winny się tłumaczy", a o konflikcie z Lewandowskim "nasze drogi się rozeszły".
Ja nie wymagam od piłkarzy sensacji i wyjawiania tajemnic szatni. Ale sorry Kuba, jak się już wydaje książkę to by wypadało coś powiedzieć. Nie chcesz mówić to ok, ale po co książka...

Największy ubaw mam jednak z Domagalik, która z zapoznawania się z rodziną i przyjaciółmi Kuby tworzy emocje jakby wchodziła w jakiś zamknięty świat mafii, sekty czy czegoś w tym guście.
Poza tym Pani Małgorzata w ramach przygotowania merytorycznego przeczytała chyba tylko jedną piłkarską biografię, tę Erica Cantony. Cały czas uparcie szuka nawiązań i porównań na linii Cantona-Błaszczykowski. Ja się może nie znam, ale dla mnie to dwa różne światy :-D

Kubę szanuję za to do czego doszedł i za to, że to po prostu normalny, porządny facet bez odchyleń ani w stronę skandalu, ani w stronę świętości.
Nie oceniam jego intencji, bo każdy ze swoimi problemami radzi sobie na swój sposób. Kuba chciał o swojej tragedii rodzinnej opowiadać - jego wybór i nic nam do tego.

Ale "Kuba" jako pozycja literacka to nic ciekawego. Przeczytałem i wracać nie będę...
30 czerwca 2015, 19:47 [cytuj]
A kto czytał pogromce Realu? Coś tam ciekawego w ogóle jest?;p
A kto czytał pogromce Realu? Coś tam ciekawego w ogóle jest?;p
30 czerwca 2015, 20:27 [cytuj]
A kto to jest pogromca Realu?
A kto to jest pogromca Realu?
14 lipca 2015, 13:18 [cytuj]
empik.com/blackout-jutro-bedzie-za-pozno-elsberg-marc,p1103061859,ksiazka-p Czytał ktoś?
http://www.empik.com/blackout-jutro-bedzie-za-pozno-elsberg-marc,p1103061859,ksiazka-p Czytał ktoś?
14 lipca 2015, 13:29 [cytuj]
Z racji tego, że za kilka dni ruszał odwiedzić nasz piękny kraj, mam zamiar odwiedzić kilka księgarni i dokonać zakupu paru książek. Kilka pozycji już sobie odhaczyłem wartych przeczytania, ale jestem ciekaw co Wy użytkownicy tego forum byście mi polecili. Mianowicie interesuje mnie tematyka książek taka jak fantastyka i sci-fi. Oczywiście nie chodzi mi o bestsellery,a bardziej o pozycje mniej znane przeciętnemu Kowalskiemu czy Nowakowi. Jakieś propozycje ? :-D
Z racji tego, że za kilka dni ruszał odwiedzić nasz piękny kraj, mam zamiar odwiedzić kilka księgarni i dokonać zakupu paru książek. Kilka pozycji już sobie odhaczyłem wartych przeczytania, ale jestem ciekaw co Wy użytkownicy tego forum byście mi polecili. Mianowicie interesuje mnie tematyka książek taka jak fantastyka i sci-fi. Oczywiście nie chodzi mi o bestsellery,a bardziej o pozycje mniej znane przeciętnemu Kowalskiemu czy Nowakowi. Jakieś propozycje ? :-D
14 lipca 2015, 21:19 [cytuj]
Fantastyki nie lubię, ale polecić mogę czytane niedawno przeze mnie "Dagome Iudex" Nienackiego (3 niewielkie tomy). Nie jest to typowa fantastyka, a raczej powieść historyczna na bazie legendy o Piastunie z elementami fantasy. Może być jednak ciężko ją dostać w księgarni.

Co do sci-fi, to oczywiście szeroki wybór książek Lema. Oprócz niego mogę polecić "Na srebrnym globie" (albo całą "Trylogię księżycową") Żuławskiego lub też "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich.
Fantastyki nie lubię, ale polecić mogę czytane niedawno przeze mnie "Dagome Iudex" Nienackiego (3 niewielkie tomy). Nie jest to typowa fantastyka, a raczej powieść historyczna na bazie legendy o Piastunie z elementami fantasy. Może być jednak ciężko ją dostać w księgarni.

Co do sci-fi, to oczywiście szeroki wybór książek Lema. Oprócz niego mogę polecić "Na srebrnym globie" (albo całą "Trylogię księżycową") Żuławskiego lub też "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich.
15 lipca 2015, 17:36 [cytuj]
Lema przedstawiać mi nie trzeba :). A za resztę proponowanych pozycji dzięki :). Pewnie coś dodam do swojej listy.
Lema przedstawiać mi nie trzeba :). A za resztę proponowanych pozycji dzięki :). Pewnie coś dodam do swojej listy.
15 lipca 2015, 18:52 [cytuj]
Może Trylogia Husycka? Sapkowskiego, ale mimo wszystko sporo mniej znana niż Wiedźmak, a moim zdaniem jest równie dobra, mógłbym nawet się kłócić, czy nie lepsza :mrgreen: Historyczne czasy, historyczne miejsce (głównie okolice Śląska w okolicach 1420 roku), ale z elementami fantastyki i oczywiście toną wymyślonych bohaterów, świetna jest. Chociaż wkręcałem się dość długo, kilkadziesiąt pierwszych stron może się ciężko czytać.

No i zrobili z tego wybitnego audiobooka, właściwie słuchowisko :mrgreen:
Może Trylogia Husycka? Sapkowskiego, ale mimo wszystko sporo mniej znana niż Wiedźmak, a moim zdaniem jest równie dobra, mógłbym nawet się kłócić, czy nie lepsza :mrgreen: Historyczne czasy, historyczne miejsce (głównie okolice Śląska w okolicach 1420 roku), ale z elementami fantastyki i oczywiście toną wymyślonych bohaterów, świetna jest. Chociaż wkręcałem się dość długo, kilkadziesiąt pierwszych stron może się ciężko czytać.

No i zrobili z tego wybitnego audiobooka, właściwie słuchowisko :mrgreen:
26 lipca 2015, 22:38 [cytuj]
Czytaliście coś Bukowskiego? Właśnie przeczytałam "Szmirę" i mimo że książka jest niedorzeczna (przez cały czas zastanawiałam sie o co caman) to chcę więcej :mrgreen:
Czytaliście coś Bukowskiego? Właśnie przeczytałam "Szmirę" i mimo że książka jest niedorzeczna (przez cały czas zastanawiałam sie o co caman) to chcę więcej :mrgreen:
26 lipca 2015, 22:42 [cytuj]
Bukowski jest kozakiem, czytaj wszystko. :-D
Bukowski jest kozakiem, czytaj wszystko. :-D
27 lipca 2015, 17:58 [cytuj]
Bukowski to mistrz opowiadań, jego powieści też są dobre, ale to jednak troszkę niższy poziom.
"Najpiękniejsza dziewczyna w mieście", "Kłopoty to męska specjalność" - tak "z głowy" to te zbiory opowiadań najlepiej wspominam :-D

Przy okazji od siebie polecę "Przyjdzie Mordor i nas zje" Z. Szczerka o poszukiwaniu przygód na dzikiej Ukrainie (jeszcze tej przed Majdanem). Prosta, ale bardzo głęboka analiza tamtejszego społeczeństwa, a przy okazji rewelacyjnie prowadzona opowieść, gdzie co kilka stron płakałem ze śmiechu.
Bukowski to mistrz opowiadań, jego powieści też są dobre, ale to jednak troszkę niższy poziom.
"Najpiękniejsza dziewczyna w mieście", "Kłopoty to męska specjalność" - tak "z głowy" to te zbiory opowiadań najlepiej wspominam :-D

Przy okazji od siebie polecę "Przyjdzie Mordor i nas zje" Z. Szczerka o poszukiwaniu przygód na dzikiej Ukrainie (jeszcze tej przed Majdanem). Prosta, ale bardzo głęboka analiza tamtejszego społeczeństwa, a przy okazji rewelacyjnie prowadzona opowieść, gdzie co kilka stron płakałem ze śmiechu.
27 lipca 2015, 21:34 [cytuj]
Mam do was pytanie, jakie ciekawe biografie slawnych ludzi polecacie? Chodzi mi o geniuszy nauki lub biznesu, jak biografia Tesli, Forda czy tez Rockefellera. Moga tez byc ksiazki o poczatkach Ameryki ;-)
Mam do was pytanie, jakie ciekawe biografie slawnych ludzi polecacie? Chodzi mi o geniuszy nauki lub biznesu, jak biografia Tesli, Forda czy tez Rockefellera. Moga tez byc ksiazki o poczatkach Ameryki ;-)
28 lipca 2015, 01:15 [cytuj]
KUBA Blasxzczykowski
KUBA Blasxzczykowski
28 lipca 2015, 14:21 [cytuj]
[quote]Mam do was pytanie, jakie ciekawe biografie slawnych ludzi polecacie? Chodzi mi o geniuszy nauki lub biznesu, jak biografia Tesli, Forda czy tez Rockefellera. Moga tez byc ksiazki o poczatkach Ameryki [/quote] lubimyczytac.pl/ksiazka/50629/einstein-jego-zycie-jego-wszechswiat
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/50629/einstein-jego-zycie-jego-wszechswiat
28 lipca 2015, 20:19 [cytuj]
Czytał ktoś coś Mariana Zacharskiego?
29 lipca 2015, 11:31 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
Może coś sobie wybierzesz spośród książek Irvinga Stone'a:
lubimyczytac.pl/autor/30252/irving-stone
Może coś sobie wybierzesz spośród książek Irvinga Stone'a:
http://lubimyczytac.pl/autor/30252/irving-stone
29 lipca 2015, 13:55 [cytuj]
Dzieki za typy ;-)
Dzieki za typy ;-)
3 sierpnia 2015, 21:22 [cytuj]
"Bo Warszawa...!" powiedział/a:
No to teraz sam sobie mogę odpowiedzieć, bo właśnie kończę "Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski. Wbrew regułom." Świetna pozycja! Mimo, że to autobiografia, to całość wciąga niczym dobra powieść szpiegowska... jednocześnie, czytając, cały czas miałem świadomość, że to wcale nie jest żadna powieść, lecz fakty! Wszystko jest przedstawione w sposób niesamowicie autentyczny, dokładny i rzeczowy, a przy tym bardzo interesujący - ani przez chwilę nie czuję się, jakbym czytał fikcję literacką. Serdecznie polecam, lektura obowiązkowa dla osób zainteresowanych tematem (jak ktoś może polecić coś w tematyce szpiegowskiej, to nie obrażę się ;-) ), lecz może się też okazać ciekawa dla pożeraczy biografii (Tomek :mrgreen: ).
No to teraz sam sobie mogę odpowiedzieć, bo właśnie kończę "Nazywam się Zacharski. Marian Zacharski. Wbrew regułom." Świetna pozycja! Mimo, że to autobiografia, to całość wciąga niczym dobra powieść szpiegowska... jednocześnie, czytając, cały czas miałem świadomość, że to wcale nie jest żadna powieść, lecz fakty! Wszystko jest przedstawione w sposób niesamowicie autentyczny, dokładny i rzeczowy, a przy tym bardzo interesujący - ani przez chwilę nie czuję się, jakbym czytał fikcję literacką. Serdecznie polecam, lektura obowiązkowa dla osób zainteresowanych tematem (jak ktoś może polecić coś w tematyce szpiegowskiej, to nie obrażę się ;-) ), lecz może się też okazać ciekawa dla pożeraczy biografii (Tomek :mrgreen: ).
8 sierpnia 2015, 11:07 [cytuj]
Czytał ktoś trylogię Millennium świętej pamięci Larssona? Nie wiem czy wiecie, ale już 27 sierpnia zostanie wydana kolejna część serii, napisana przez faceta, który współtworzył biografię "Ja, Ibra". Na co dzień to dziennikarz śledczy, stąd też wybór wydaje się odpowiedni.
Inna sprawa, że wdowa po Larssonie absolutnie nie zgadzała się na to, żeby ktokolwiek maczał palce w świecie wykreowanym przez jej partnera. Kobieta jest w posiadaniu rękopisów i wszelkich notatek Larssona, na podstawie których możliwa byłaby kontynuacja serii. Nie chciała ich jednak nikomu udostępniać (między innymi 200 stron gotowej czwartej części), więc wydawnictwo olało babkę i stworzyło kolejną część od zera.
Nie napiszę, że jaram się jak Skywalker na Mustafar, ale książkę z pewnością kupię, żeby przekonać się, czy takie wskrzeszanie marki ma sens. Jeśli tytuł będzie "żarł" to w dupie mam, czy na okładce widnieje Larsson czy (tutaj moment googlowania) David Lagercrantz.

Co ciekawe, książka pojawi się na rynku tego samego dnia w 25 krajach! Bardzo przemyślana akcja, muszę przyznać - osobiście nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.
Czytał ktoś trylogię Millennium świętej pamięci Larssona? Nie wiem czy wiecie, ale już 27 sierpnia zostanie wydana kolejna część serii, napisana przez faceta, który współtworzył biografię "Ja, Ibra". Na co dzień to dziennikarz śledczy, stąd też wybór wydaje się odpowiedni.
Inna sprawa, że wdowa po Larssonie absolutnie nie zgadzała się na to, żeby ktokolwiek maczał palce w świecie wykreowanym przez jej partnera. Kobieta jest w posiadaniu rękopisów i wszelkich notatek Larssona, na podstawie których możliwa byłaby kontynuacja serii. Nie chciała ich jednak nikomu udostępniać (między innymi 200 stron gotowej czwartej części), więc wydawnictwo olało babkę i stworzyło kolejną część od zera.
Nie napiszę, że jaram się jak Skywalker na Mustafar, ale książkę z pewnością kupię, żeby przekonać się, czy takie wskrzeszanie marki ma sens. Jeśli tytuł będzie "żarł" to w dupie mam, czy na okładce widnieje Larsson czy (tutaj moment googlowania) David Lagercrantz.

Co ciekawe, książka pojawi się na rynku tego samego dnia w 25 krajach! Bardzo przemyślana akcja, muszę przyznać - osobiście nie spotkałem się z takim rozwiązaniem.
8 sierpnia 2015, 11:30 [cytuj]
Wiecie, wiecie :mrgreen: zamówiłam już dawno!
Wiecie, wiecie :mrgreen: zamówiłam już dawno!
|<  <<  <  19  20  21  22  23    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 5 4 1 0 13
2. VfL Wolfsburg 5 4 1 0 13
3. Borussia Dortmund 5 4 0 1 12
4. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 10
5. FSV Mainz 5 3 1 1 10
6. SC Freiburg 5 2 3 0 9
7. 1. FC Köln 5 2 2 1 8
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. badus22 81
2. Kamilos09 78
3. Krzpiczek16 78
4. Kuba726 75
5. kasztan 75
6. Mitre 75
7. donpedro 75
cała tabela

shoutbox

Bielak
Bielak 4 godzin temu

Ale byłby płacz w kraju jakby Lewy przegrał :D Borek by chyba do Wisły z kamieniem skoczył z rozpaczy :D

Kuba726
Kuba726 Dzisiaj, 11:02

O ile w walkę o mistrza się nie łudzę ponieważ Bayern to mimo wszystko nadal półka wyżej i ciężko wierzyć w to że na ten moment może ktoś im zagrozić.Natomiast walka o koronę króla strzelców zapowiada się genialnie jeżeli obojgu dopisze zdrowie to mam wrażenie że do końca będą się ważyć losy i Erling może jak najbardziej zdetronizować Roberta

Pingas
Pingas Wczoraj, 20:18

Można gdzieś obejrzeć skrót z Viaplay poza ich serwisem? Z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć reakcję Borasa na bramki Haalanda

Marcio22
Marcio22 Wczoraj, 19:42

Ajax to sobie moze z besiktasem i Sportingiem strzelac , nawet z nami ale najpierw beda przegrywać 2-3 zero

F1066
F1066 Wczoraj, 19:41

sportbild.bild.de/bundesliga/vereine/borussia-dortmund/bvb-watzke-macht-hoffnung-auf-haaland-verbleib-77718116.sport.html

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:36

Za tydzień Gladbach to na pewno czysto nie będzie :P

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:35

Do meczu z Ajaksem jeszcze wiele może się zmienić. I u nas, i u nich.

Armandzio
Armandzio Wczoraj, 19:33

czyli taki wesoly sezon jak hoffenheim za Nagelsmanna...jakies 6:3 z Koln czy 4:2 z Wolfsburgiem

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

bo są mega ofensywni

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

z lepszym rywalem nie mamy co szukać , aż boję się ajaksu

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:31

Borix Nie zrobi nic, bo to jest już który trener, który ma ten sam problem. Zwyczajnie mamy cienkich zawodników w tej formacji i takie są fakty.

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:31

Q4RTRIDG3 Na plus ilość strzelonyc ale u świń

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

na uczyć ustawiania w obronie i tyle to 50% jego winy

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:29

Na plus ilość strzelonych

Borix
Borix Wczoraj, 19:29

Ale co ma Rose zrobić? Nauczyć ich biegać i skakać?

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

ale wygrywamy tylko szkoda bo jak my mamy dobry sezon w lidze to świnie kosmiczny poziom

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:28

"A no tak sory

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:28

Jeszcze VfB ma więcej.

Sis
Sis Wczoraj, 19:28

Przed Rose mnóstwo roboty. Ogarnąć defensywę i może jakoś to będzie.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:27

Tylko Bochum, Furth i Hertha straciła więcej goli, więc grono mamy na prawde zacne

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:25

idziemy po rekord straconych bramek

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:25

Mynie zrobił asyste zawalił bramkę tzn nic specjalnego nie pograł

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:25

Witsel niestety znowu słabo

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:24

Marek róża wnerwiony, bo w obronie dalej dno

Tm.vsz
Tm.vsz Wczoraj, 19:24

Wnioski po meczu są takie że watzke powinien zatrudnić osobno trenera od obrony bo Rose sam tego burdelu nie ogarnie

Borix
Borix Wczoraj, 19:24

Chciałbym dożyć meczu BVB bez straty bramki.

Dargos
Dargos Wczoraj, 19:24

Bramka i ofensywa BVB : poziom technologiczny Europy Zachodniej, defensywa BVB: poziom technologiczny głębokiej Syberii

Filipinnczyk
Filipinnczyk Wczoraj, 19:23

MGimol chodzi mi bardziej o mentalność że już jak stracą to nie bronią się jak za Favrem tylko idą dalej.

stopter.
stopter. Wczoraj, 19:23

Marek Roza wnerwiony cos

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:23

Ja nie wiem u nas to by chyba musiał sprzedać całą obronę 1 w 1 i zbudować od nowa,żeby nie tracić tych bramek

statystyki

Użytkownicy online: Pingas, mendzi79, mixdx, Piatraczek_2711
Gości online: 49
Zarejestrowanych użytkowników: 9223
Ostatnio zarejestrowany: Szagi

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem