Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  16  17  18  19  20    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Kultura » Książki
5 marca 2015, 22:42 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:
Czy e-papier albo e-ink to naprawdê a¿ taki komfort czytania? To znaczy bli¿ej ksi±¿ki papierowej ni¿ klasycznego ekranu komputera?
No to akurat glupie pytanie, oczywiscie ze tak :-P Nie wyobrazam sobie czytac na kompie, a na czytniku owszem, czasem mozna. To nie to samo co normalna ksiazka, nie czuc tej ilosci przeczytanych stron ani pozostalych, co troche mnie zniecheca do niego, ale ma tez sporo przydatnych funkcji.

Wracajac do pytania, nawet gdyby nie bylo "widocznej" roznicy, to samo to ze nie niszczy wzorku powinno byc dobrym powodem, dla ktorego jest lepszy niz ekran ;-)

A co do ostatniego, zalezy czy mowisz o zrodlach legalnych czy tez takich troche nie bardzo.. :mrgreen:
Na chomiku zwykle jest sporo, wystarczy poszukac i wiele ciekawych idzie znalezc :)
No to akurat glupie pytanie, oczywiscie ze tak :-P Nie wyobrazam sobie czytac na kompie, a na czytniku owszem, czasem mozna. To nie to samo co normalna ksiazka, nie czuc tej ilosci przeczytanych stron ani pozostalych, co troche mnie zniecheca do niego, ale ma tez sporo przydatnych funkcji.

Wracajac do pytania, nawet gdyby nie bylo "widocznej" roznicy, to samo to ze nie niszczy wzorku powinno byc dobrym powodem, dla ktorego jest lepszy niz ekran ;-)

A co do ostatniego, zalezy czy mowisz o zrodlach legalnych czy tez takich troche nie bardzo.. :mrgreen:
Na chomiku zwykle jest sporo, wystarczy poszukac i wiele ciekawych idzie znalezc :)
5 marca 2015, 23:52 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:
Czy e-papier albo e-ink to naprawdę aż taki komfort czytania? To znaczy bliżej książki papierowej niż klasycznego ekranu komputera?
Zdecydowanie bliżej do papieru.
"Emrod" powiedział/a:
A jak jest z dostępnością lektur? Nowości mnie średnio kręcą, zdecydowanie częściej sięgam po klasykę i tutaj pytanie czy na czytnikach jest duży wybór?
Z klasyką nie ma problemu. Jeśli nie brzydzisz się nielegalnych źródeł, to na chomiku znajdziesz praktycznie wszystko. Jeśli nie ma w pożądanym formacie, z łatwością można sobie przerobić.
Zdecydowanie bliżej do papieru.
[quote="Emrod"]A jak jest z dostępnością lektur? Nowości mnie średnio kręcą, zdecydowanie częściej sięgam po klasykę i tutaj pytanie czy na czytnikach jest duży wybór?
6 marca 2015, 12:14 [cytuj]
Ja jeszcze raz powtórzę, iż rozmowa na temat "książka vs. czytnik" jest bezsensowna, gdyż obie te formy nie konkurują ze sobą, a jedynie świetnie się uzupełniają!

Co do pytań Emroda, to koledzy wyżej już dobrze na nie odpowiedzieli.

A co do samych tytułów, to czytałem ostatnio trzy pozycje autora Pana Samochodzika - Zbigniewa Nienackiego. Jedną z nich była podobno pierwsza polska powieść erotyczna (choć dla mnie przede wszystkim obyczajowa) "Raz w roku w Skiroławkach", opowiadająca o życiu na pewnej mazurskiej wsi i to nie tylko zalatujących patologią i zapijaczonych rolników, drwali, etc., ale także inteligencji: lekarza, artysty-malarza, księdza, leśniczego.

Następnie na ruszt poszła trzytomowa powieść historyczno-fantastyczna "Dagome Iudex", czyli przerobiona przez Nienackiego legenda o Piaście i Popielu oraz formowaniu się państwa polskiego. Wg mnie to powinno być obowiązkową lekturą w szkołach średnich, a liczne wątki erotyczne tylko zachęciłyby gołowąsów do czytania :mrgreen:

Ostatnią książką Nienackiego, którą niedawno skończyłem był "Wielki las", opowiadającą o życiu drwali, leśników i pewnego mieszkającego na skraju lasu starszego człowieka, który z lasem walczył, tak fizycznie jak i psychicznie.
Ja jeszcze raz powtórzę, iż rozmowa na temat "książka vs. czytnik" jest bezsensowna, gdyż obie te formy nie konkurują ze sobą, a jedynie świetnie się uzupełniają!

Co do pytań Emroda, to koledzy wyżej już dobrze na nie odpowiedzieli.

A co do samych tytułów, to czytałem ostatnio trzy pozycje autora Pana Samochodzika - Zbigniewa Nienackiego. Jedną z nich była podobno pierwsza polska powieść erotyczna (choć dla mnie przede wszystkim obyczajowa) [b]"Raz w roku w Skiroławkach"[/b], opowiadająca o życiu na pewnej mazurskiej wsi i to nie tylko zalatujących patologią i zapijaczonych rolników, drwali, etc., ale także inteligencji: lekarza, artysty-malarza, księdza, leśniczego.

Następnie na ruszt poszła trzytomowa powieść historyczno-fantastyczna [b]"Dagome Iudex"[/b], czyli przerobiona przez Nienackiego legenda o Piaście i Popielu oraz formowaniu się państwa polskiego. Wg mnie to powinno być obowiązkową lekturą w szkołach średnich, a liczne wątki erotyczne tylko zachęciłyby gołowąsów do czytania :mrgreen:

Ostatnią książką Nienackiego, którą niedawno skończyłem był [b]"Wielki las"[/b], opowiadającą o życiu drwali, leśników i pewnego mieszkającego na skraju lasu starszego człowieka, który z lasem walczył, tak fizycznie jak i psychicznie.
6 marca 2015, 20:17 [cytuj]
Pytałem o doświadczenia z czytnikami, bo jak wiadomo reklama swoje, a życie swoje :-D

Czytanie PDF-ów na klasycznym ekranie w razie potrzeby ujdzie, ale na dłuższą metę to średnia przyjemność dla oczu.
Skoro mówicie, że czytnik dużo mniej obciąża wzrok niż ekran to bardzo miło :-)

Zrobiłem ogólne rozeznanie i widzę, że e-booki można dostać za przyjemne czasami ceny. Ja się raczej nie rzucam na najnowsze hity, a co do starszych pozycji to promocji widzę sporo.
Jak już mówiłem jest trochę książek, które bym chętnie przeczytał, ale niekoniecznie mam ochotę nimi zapychać półkę. Kiedyś kupowałem książek ile się dało i teraz mam sporo średniej klasy pozycji, które przeczytałem góra 2-3 razy i od lat do nich nie sięgałem.
A tak na czytniku by sobie leżały bez zbierania kurzu i zabierania przestrzeni ;-)

Polecacie jakieś modele? Kindle czy coś innego?

A co do Nienackiego to absolutny król polskiej literatury popularnej. Właściwie wszystkie jego pozycje czyta się ok, chociaż z pisarza komuch był nieziemski co niejeden raz wychodzi na kartach książek :-D

Przeczytałem wszystko co wymieniłeś; dodałbym jeszcze:

Sumienie - głos w kwestii kary śmierci

Laseczka i tajemnica - całkiem niezły kryminał

Podniesienie, Z głębokości, Mężczyzna 40-letni, Uwodziciel - ogólnożyciowe tematy :-)

Wielkiej literatury się nie należy spodziewać, ale Nienacki jest gwarantem przyjemnej lektury.

Z ciekawostek to "Raz w roku Skiroławkach" zaraz obok książek Edwarda Stachury była najczęściej kradzioną z bibliotek pozycją :mrgreen:
Pytałem o doświadczenia z czytnikami, bo jak wiadomo reklama swoje, a życie swoje :-D

Czytanie PDF-ów na klasycznym ekranie w razie potrzeby ujdzie, ale na dłuższą metę to średnia przyjemność dla oczu.
Skoro mówicie, że czytnik dużo mniej obciąża wzrok niż ekran to bardzo miło :-)

Zrobiłem ogólne rozeznanie i widzę, że e-booki można dostać za przyjemne czasami ceny. Ja się raczej nie rzucam na najnowsze hity, a co do starszych pozycji to promocji widzę sporo.
Jak już mówiłem jest trochę książek, które bym chętnie przeczytał, ale niekoniecznie mam ochotę nimi zapychać półkę. Kiedyś kupowałem książek ile się dało i teraz mam sporo średniej klasy pozycji, które przeczytałem góra 2-3 razy i od lat do nich nie sięgałem.
A tak na czytniku by sobie leżały bez zbierania kurzu i zabierania przestrzeni ;-)

Polecacie jakieś modele? Kindle czy coś innego?

A co do Nienackiego to absolutny król polskiej literatury popularnej. Właściwie wszystkie jego pozycje czyta się ok, chociaż z pisarza komuch był nieziemski co niejeden raz wychodzi na kartach książek :-D

Przeczytałem wszystko co wymieniłeś; dodałbym jeszcze:

Sumienie - głos w kwestii kary śmierci

Laseczka i tajemnica - całkiem niezły kryminał

Podniesienie, Z głębokości, Mężczyzna 40-letni, Uwodziciel - ogólnożyciowe tematy :-)

Wielkiej literatury się nie należy spodziewać, ale Nienacki jest gwarantem przyjemnej lektury.

Z ciekawostek to "Raz w roku Skiroławkach" zaraz obok książek Edwarda Stachury była najczęściej kradzioną z bibliotek pozycją :mrgreen:
6 marca 2015, 20:33 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:
Kiedy¶ kupowa³em ksi±¿ek ile siê da³o i teraz mam sporo ¶redniej klasy pozycji, które przeczyta³em góra 2-3 razy i od lat do nich nie siêga³em.
Sprzedaj, to na Kindle zarobisz :)
"Emrod" powiedział/a:
Skoro mówicie, ¿e czytnik du¿o mniej obci±¿a wzrok ni¿ ekran to bardzo mi³o :-)
Duzo duzo mniej, minimalnie, prawdopodobnie tyle samo co ksiazka :-P
Raczej tutaj chodzi o to zeby zbyt dlugo oko nie bylo w jednej pozycji, troche trzeba je potrenowac :-)
Sprzedaj, to na Kindle zarobisz :) [quote="Emrod"]Skoro mówicie, ¿e czytnik du¿o mniej obci±¿a wzrok ni¿ ekran to bardzo mi³o :-)
6 marca 2015, 21:59 [cytuj]
Finansowo jestem przygotowany; jeszcze sobie nie kupiłem nic na urodziny, a dwa miesiące już minęły. Może to początki skąpstwa :roll:

Natomiast nie lubię przepłacać, kiedy nie jakichś funkcji nie potrzebuję. Komórki używam tylko do dzwonienia i SMS-ów, więc od lat nie wymieniałem telefonu skoro działa. Laptop mi służy do pisania i korzystania z netu, więc także żadnych bajerów nie potrzebuję.
Za to mecz BVB albo dobry film lubię obejrzeć w porządnych warunkach, więc telewizor sprawiłem sobie już na niezłym poziomie :-)

Z czytnikiem mam ten problem, że moje doświadczenie w tej dziedzinie jest zerowe. Mogę wyłożyć trochę grosza, ale z drugiej strony po cholerę mi rozbudowany model, gdy nie będę używał 3/4 funkcji ;-)
Ale z drugiej strony chciałbym też, żeby nowa maszyna parę lat mi posłużyła.

Celuję raczej w Kindle'a, teraz pytanie brzmi w jakiego? Na pewno nie jest mi potrzebny Voyage, a nad pozostałymi opcjami muszę trochę pomyśleć.
Finansowo jestem przygotowany; jeszcze sobie nie kupiłem nic na urodziny, a dwa miesiące już minęły. Może to początki skąpstwa :roll:

Natomiast nie lubię przepłacać, kiedy nie jakichś funkcji nie potrzebuję. Komórki używam tylko do dzwonienia i SMS-ów, więc od lat nie wymieniałem telefonu skoro działa. Laptop mi służy do pisania i korzystania z netu, więc także żadnych bajerów nie potrzebuję.
Za to mecz BVB albo dobry film lubię obejrzeć w porządnych warunkach, więc telewizor sprawiłem sobie już na niezłym poziomie :-)

Z czytnikiem mam ten problem, że moje doświadczenie w tej dziedzinie jest zerowe. Mogę wyłożyć trochę grosza, ale z drugiej strony po cholerę mi rozbudowany model, gdy nie będę używał 3/4 funkcji ;-)

Celuję raczej w Kindle'a, teraz pytanie brzmi w jakiego? Na pewno nie jest mi potrzebny Voyage, a nad pozostałymi opcjami muszę trochę pomyśleć.
7 marca 2015, 11:35 [cytuj]
Do Nienackiego na pewno jeszcze wrócę, zacząłem od tych najgłośniejszych, choć po przeczytaniu według mnie świetnych "Dagome..." i "Skiroławek" jego "Wielki las" był już poziom niżej, choć to dalej dobra książka. Myślę, że pozostałe dzieła Nienackiego tych trzech już nie przeskoczą.

A co do Stachury, to pozycja obowiązkowa na pewno przypada Siekierezadzie. Dobra była również Cała jaskrawość, ale i tak największe wrażenie zrobiła na mnie złożona z pytań i odpowiedzi (pogawędka z samym sobą) Fabula rasa.
Jego depresyjne wiersze natomiast przypominają mi innego poetę-samobójcę Rafała Wojaczka.
Do Nienackiego na pewno jeszcze wrócę, zacząłem od tych najgłośniejszych, choć po przeczytaniu według mnie świetnych "Dagome..." i "Skiroławek" jego "Wielki las" był już poziom niżej, choć to dalej dobra książka. Myślę, że pozostałe dzieła Nienackiego tych trzech już nie przeskoczą.

A co do Stachury, to pozycja obowiązkowa na pewno przypada [b]Siekierezadzie[/b]. Dobra była również [b]Cała jaskrawość[/b], ale i tak największe wrażenie zrobiła na mnie złożona z pytań i odpowiedzi (pogawędka z samym sobą) [b]Fabula rasa[/b].
Jego depresyjne wiersze natomiast przypominają mi innego poetę-samobójcę Rafała Wojaczka.
7 marca 2015, 14:24 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:

Wystarczy podstawowy model Kindle. A jeśli masz trochę więcej kasy, możesz kupić wersję Paperwhite. Nawet nie patrz na inne czytniki, bo straszna lipa, a koszt nawet większy niż klasyczny Kindle.

Z ebookami jest problem, bo są traktowane jako usługa, więc jest na nie nałożony 23% VAT. Książka to tylko 5%, stąd też niewielka różnica cenowa pomiędzy książką elektroniczną a tradycyjną. Szkoda. Wydawcy próbują przeforsować propozycję ustawy, ale muszą uderzać do Brukseli.
Wystarczy podstawowy model Kindle. A jeśli masz trochę więcej kasy, możesz kupić wersję Paperwhite. Nawet nie patrz na inne czytniki, bo straszna lipa, a koszt nawet większy niż klasyczny Kindle.

Z ebookami jest problem, bo są traktowane jako usługa, więc jest na nie nałożony 23% VAT. Książka to tylko 5%, stąd też niewielka różnica cenowa pomiędzy książką elektroniczną a tradycyjną. Szkoda. Wydawcy próbują przeforsować propozycję ustawy, ale muszą uderzać do Brukseli.
7 marca 2015, 15:17 [cytuj]
O problemach z VAT-em jakiś czas temu czytałem; system nie popuści i ogoli człowieka, gdzie tylko się da :-)
Niemniej jednak przeglądałem wczoraj ceny w sieci i różnego rodzaju promocji jest tyle, że spokojnie coś się w rozsądnych cenach znajdzie.

Planuję kupować e-booka, wrzucać go na czytnik i zabierać się do lektury. Dlatego chyba się zdecydują na tzw. Kindle Touch 7.

Czym tak naprawdę odróżnia się od niego Paperwhite - wbudowanym światłem i 3G?
O problemach z VAT-em jakiś czas temu czytałem; system nie popuści i ogoli człowieka, gdzie tylko się da :-)
Niemniej jednak przeglądałem wczoraj ceny w sieci i różnego rodzaju promocji jest tyle, że spokojnie coś się w rozsądnych cenach znajdzie.

Planuję kupować e-booka, wrzucać go na czytnik i zabierać się do lektury. Dlatego chyba się zdecydują na tzw. Kindle Touch 7.

12 marca 2015, 17:06 [cytuj]
Pratchett nie żyje. Straszna szkoda, to ten moment, w którym autentycznie uroniłem łezkę nad człowiekiem, którego w życiu nie poznałem i który teoretycznie w żaden sposób nie wpłynął na moje życie...
Pratchett nie żyje. Straszna szkoda, to ten moment, w którym autentycznie uroniłem łezkę nad człowiekiem, którego w życiu nie poznałem i który teoretycznie w żaden sposób nie wpłynął na moje życie...
12 marca 2015, 17:29 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:

O wbudowanym świetle mogę mówić same pozytywne rzeczy. Czytanie w łóżku, w autobusie w nocy itp bez zewnętrznego światła to świetna sprawa. Zachęcany przez znajomego dołożyłem trochę kasy, żeby kupić paperwhite i muszę przyznać, że nie żałuję. Świetna funkcja. W żadnym wypadku nie wpływa na komfort czytania.
O wbudowanym świetle mogę mówić same pozytywne rzeczy. Czytanie w łóżku, w autobusie w nocy itp bez zewnętrznego światła to świetna sprawa. Zachęcany przez znajomego dołożyłem trochę kasy, żeby kupić paperwhite i muszę przyznać, że nie żałuję. Świetna funkcja. W żadnym wypadku nie wpływa na komfort czytania.
12 marca 2015, 18:40 [cytuj]
"figovsky" powiedział/a:
Świetna funkcja. W żadnym wypadku nie wpływa na komfort czytania.
Jak to nie wpływa, jak wpływa - można czytać przy nikłym świetle. :-D
"Liczi" powiedział/a:
Szkoda, to prawda. Grunt, że pozostawił po sobie mnóstwo świetnych pozycji ze Świata Dysku jak i spoza (na przykład "Nację" sprzed kilku lat).
Jak to nie wpływa, jak wpływa - można czytać przy nikłym świetle. :-D
[quote="Liczi"]Pratchett nie żyje. Straszna szkoda, to ten moment, w którym autentycznie uroniłem łezkę nad człowiekiem, którego w życiu nie poznałem i który teoretycznie w żaden sposób nie wpłynął na moje życie...
13 marca 2015, 22:11 [cytuj]
Dzięki za porady!

Ostatecznie też sobie sprawiłem Paperwhite'a; podstawowy Kindle znowu aż tak tańszy nie jest, więc chyba warto się było szarpnąć.

W bonusie dostałem 700 darmowych klasycznych pozycji, więc trochę zabawy będzie. Na przykład "Wampir" Reymonta od dawna przede mną uciekał i wreszcie pora na niego; parę innych staroci też biorę wkrótce na rozkład.

Co do nowości to księgarnie co chwilę robią jakieś promocje i e-booki w niezłych cenach dorwać można dosyć często. Mam trochę zaległości w literaturze najnowszej (jednak wolę klasykę) i jak pisałem wcześniej - chętnie poczytam, ale niekoniecznie chcę półki przeładowywać.

Na razie czytnik oceniam bardzo pozytywnie. Mieliście rację, że to zupełnie inna bajka niż ekran np. w tablecie. Po kilkunastu stronach zapominasz, że trzymasz sprzęt elektroniczny, a nie normalną książkę.
Dzięki za porady!

Ostatecznie też sobie sprawiłem Paperwhite'a; podstawowy Kindle znowu aż tak tańszy nie jest, więc chyba warto się było szarpnąć.

W bonusie dostałem 700 darmowych klasycznych pozycji, więc trochę zabawy będzie. Na przykład "Wampir" Reymonta od dawna przede mną uciekał i wreszcie pora na niego; parę innych staroci też biorę wkrótce na rozkład.

Co do nowości to księgarnie co chwilę robią jakieś promocje i e-booki w niezłych cenach dorwać można dosyć często. Mam trochę zaległości w literaturze najnowszej (jednak wolę klasykę) i jak pisałem wcześniej - chętnie poczytam, ale niekoniecznie chcę półki przeładowywać.

Na razie czytnik oceniam bardzo pozytywnie. Mieliście rację, że to zupełnie inna bajka niż ekran np. w tablecie. Po kilkunastu stronach zapominasz, że trzymasz sprzęt elektroniczny, a nie normalną książkę.
13 marca 2015, 22:18 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:
podstawowy Kindle znowu aż tak tańszy nie jest
Czyli ile dokładnie zapłaciłeś? Pytam z ciekawości :)
Czyli ile dokładnie zapłaciłeś? Pytam z ciekawości :)
13 marca 2015, 23:51 [cytuj]
Na czytio.pl kupiłem Paperwhite'a za 499 zł; aktualnie jak widzę stoi po 509.
Komputronik też ma na stanie za 499; ogólnie jak sprawdzałem to w rejonach 500-550 ofert trochę było.

Zamawianie bezpośrednio z Amazona przy obecnym kursie dolara to z wszystkimi kosztami ok. 780 zł, więc jestem zadowolony z transakcji. Wszystko działa, rachunek mam, gwarancję oryginalną mam, na razie nic nie zapowiada kłopotów :-D

Niby zamawianie bezpośrednio z Amazona to 100% pewności, ale różnice cenowe są tak duże, że moim zdaniem nie ma co szaleć :-D

Można dostać w Polsce tzw. Kindle 7 Touch za ok. 300 zł, ale wszędzie jest wersja z reklamami. Nie znalazłem takiego bez reklam, ale nawet jeżeli jest gdzieś dostępny to jak przypuszczam cenowo dobije do 4 stów.

Normalnie nie wydaję dużo na elektronikę, bo wystarczają mi podstawowe modele komórki czy laptopa i nie muszę się szarpać na bajery.
Ale co do czytnika miałem duże oczekiwania i jak na razie potwierdzam opinie kolegów wyżej co do poziomu Paperwhite'a.

Poza tym zauważyłem sporo plus! Jestem krótkowidzem, ale i tak używam okularów siedząc przed komputerem, bo znacznie mniej męczą się oczy. Przy czytniku póki co okularów nie używam, a oczęta nie bolą :-D
Komputronik też ma na stanie za 499; ogólnie jak sprawdzałem to w rejonach 500-550 ofert trochę było.

Zamawianie bezpośrednio z Amazona przy obecnym kursie dolara to z wszystkimi kosztami ok. 780 zł, więc jestem zadowolony z transakcji. Wszystko działa, rachunek mam, gwarancję oryginalną mam, na razie nic nie zapowiada kłopotów :-D

Niby zamawianie bezpośrednio z Amazona to 100% pewności, ale różnice cenowe są tak duże, że moim zdaniem nie ma co szaleć :-D

Można dostać w Polsce tzw. Kindle 7 Touch za ok. 300 zł, ale wszędzie jest wersja z reklamami. Nie znalazłem takiego bez reklam, ale nawet jeżeli jest gdzieś dostępny to jak przypuszczam cenowo dobije do 4 stów.

Normalnie nie wydaję dużo na elektronikę, bo wystarczają mi podstawowe modele komórki czy laptopa i nie muszę się szarpać na bajery.
Ale co do czytnika miałem duże oczekiwania i jak na razie potwierdzam opinie kolegów wyżej co do poziomu Paperwhite'a.

Poza tym zauważyłem sporo plus! Jestem krótkowidzem, ale i tak używam okularów siedząc przed komputerem, bo znacznie mniej męczą się oczy. Przy czytniku póki co okularów nie używam, a oczęta nie bolą :-D
13 marca 2015, 23:59 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:
No to jednak podstawowy Kindle wcale nie jest taki "niewiele tańszy". Ja swojego kupiłem za około 250 zł - używka w świetnym stanie. Oczywiście, fajnie że kupiłeś nówkę, ale różnica cenowa jest jednak znaczna.

A oczy oczywiście nie będą cię boleć, bo czytnik działa w technice e-ink, czyli jest dokładnie tak, jakbyś czytał zwykłą kartkę papieru.

Zazdroszczę tego paperwhite, bo jednak robi różnicę - ale niech stanieje 100-150 zł. :-D
No to jednak podstawowy Kindle wcale nie jest taki "niewiele tańszy". Ja swojego kupiłem za około 250 zł - używka w świetnym stanie. Oczywiście, fajnie że kupiłeś nówkę, ale różnica cenowa jest jednak znaczna.

A oczy oczywiście nie będą cię boleć, bo czytnik działa w technice e-ink, czyli jest dokładnie tak, jakbyś czytał zwykłą kartkę papieru.

Zazdroszczę tego paperwhite, bo jednak robi różnicę - ale niech stanieje 100-150 zł. :-D
14 marca 2015, 00:26 [cytuj]
Przeglądałem ofertę używanych, ale jakaś świetna okazja się nie trafiła.

Ja już mówiłem nie jestem gadżeciarzem i nie lubię zmieniać elektroniki, więc chciałem sobie sprawić sprzęt, który posłuży długo.

Dolar wariuje z kursem, więc sprowadzenie ze Stanów straciło opłacalność. Pytanie jakie to będzie miało przełożenie na ceny w Polsce?

Jest jeszcze opcja Amazona, ale w Niemczech; tam stoi po 99 euro. Trzeba tylko zorganizować transport, bo Amazon.de z tego co czytałem to nie wysyła do Polski. Ale jak się ma kogoś za Odrą, żeby odebrał przesyłkę to cena ok. 410 zł już wygląda lepiej.
Przeglądałem ofertę używanych, ale jakaś świetna okazja się nie trafiła.

Ja już mówiłem nie jestem gadżeciarzem i nie lubię zmieniać elektroniki, więc chciałem sobie sprawić sprzęt, który posłuży długo.

Dolar wariuje z kursem, więc sprowadzenie ze Stanów straciło opłacalność. Pytanie jakie to będzie miało przełożenie na ceny w Polsce?

Jest jeszcze opcja Amazona, ale w Niemczech; tam stoi po 99 euro. Trzeba tylko zorganizować transport, bo Amazon.de z tego co czytałem to nie wysyła do Polski. Ale jak się ma kogoś za Odrą, żeby odebrał przesyłkę to cena ok. 410 zł już wygląda lepiej.
14 marca 2015, 13:32 [cytuj]
"Emrod" powiedział/a:
Mo¿na dostaæ w Polsce tzw. Kindle 7 Touch za ok. 300 z³, ale wszêdzie jest wersja z reklamami.
A czy wiesz co oznaczaja reklamy w Kindle'u? :-P
"Emrod" powiedział/a:
Przy czytniku póki co okularów nie u¿ywam, a oczêta nie bol± :-D
Jasne ze nie bola, bo patrzac w komputer patrzysz tak jakby w lampe, tzn w cos, co swieci wlasnym swiatlem, a na czytniku, tak jak na ksiazce, jest swiatlo odbite :-P
[quote="Emrod"]Przy czytniku póki co okularów nie u¿ywam, a oczêta nie bol± :-D
14 marca 2015, 14:03 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
Co oznaczają? Bo też rozważałem kupno Kindle'a, ale stwierdziłem, że większość w sensownej cenie właśnie jest w tej wersji z reklamami.
Co oznaczają? Bo też rozważałem kupno Kindle'a, ale stwierdziłem, że większość w sensownej cenie właśnie jest w tej wersji z reklamami.
14 marca 2015, 17:43 [cytuj]
Z tego co wyczytałem to opcja z reklamami jak sama nazwa wskazuje wyświetla marketingowe propozycje Amazona.
Ale podobno są one bardzo mało inwazyjne i w żaden sposób nie przeszkadzają w samej lekturze. Nie widziałem działania w praktyce, ale spotkałem się głównie z opiniami, że to w ogóle nie wadzi.

Niemniej jednak reklamy wyskakują na nas z każdej strony, więc jeżeli się da ten proces zmniejszyć to wolę te parę groszy dopłacić :-D
Z tego co wyczytałem to opcja z reklamami jak sama nazwa wskazuje wyświetla marketingowe propozycje Amazona.
Ale podobno są one bardzo mało inwazyjne i w żaden sposób nie przeszkadzają w samej lekturze. Nie widziałem działania w praktyce, ale spotkałem się głównie z opiniami, że to w ogóle nie wadzi.

Niemniej jednak reklamy wyskakują na nas z każdej strony, więc jeżeli się da ten proces zmniejszyć to wolę te parę groszy dopłacić :-D
|<  <<  <  16  17  18  19  20    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 5 4 1 0 13
2. VfL Wolfsburg 5 4 1 0 13
3. Borussia Dortmund 5 4 0 1 12
4. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 10
5. FSV Mainz 5 3 1 1 10
6. SC Freiburg 5 2 3 0 9
7. 1. FC Köln 5 2 2 1 8
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. badus22 81
2. Kamilos09 78
3. Krzpiczek16 78
4. Kuba726 75
5. kasztan 75
6. Mitre 75
7. donpedro 75
cała tabela

shoutbox

Bielak
Bielak 6 godzin temu

Ale byłby płacz w kraju jakby Lewy przegrał :D Borek by chyba do Wisły z kamieniem skoczył z rozpaczy :D

Kuba726
Kuba726 Dzisiaj, 11:02

O ile w walkę o mistrza się nie łudzę ponieważ Bayern to mimo wszystko nadal półka wyżej i ciężko wierzyć w to że na ten moment może ktoś im zagrozić.Natomiast walka o koronę króla strzelców zapowiada się genialnie jeżeli obojgu dopisze zdrowie to mam wrażenie że do końca będą się ważyć losy i Erling może jak najbardziej zdetronizować Roberta

Pingas
Pingas Wczoraj, 20:18

Można gdzieś obejrzeć skrót z Viaplay poza ich serwisem? Z czystej ciekawości chciałbym zobaczyć reakcję Borasa na bramki Haalanda

Marcio22
Marcio22 Wczoraj, 19:42

Ajax to sobie moze z besiktasem i Sportingiem strzelac , nawet z nami ale najpierw beda przegrywać 2-3 zero

F1066
F1066 Wczoraj, 19:41

sportbild.bild.de/bundesliga/vereine/borussia-dortmund/bvb-watzke-macht-hoffnung-auf-haaland-verbleib-77718116.sport.html

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:36

Za tydzień Gladbach to na pewno czysto nie będzie :P

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:35

Do meczu z Ajaksem jeszcze wiele może się zmienić. I u nas, i u nich.

Armandzio
Armandzio Wczoraj, 19:33

czyli taki wesoly sezon jak hoffenheim za Nagelsmanna...jakies 6:3 z Koln czy 4:2 z Wolfsburgiem

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

bo są mega ofensywni

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:32

z lepszym rywalem nie mamy co szukać , aż boję się ajaksu

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:31

Borix Nie zrobi nic, bo to jest już który trener, który ma ten sam problem. Zwyczajnie mamy cienkich zawodników w tej formacji i takie są fakty.

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:31

Q4RTRIDG3 Na plus ilość strzelonyc ale u świń

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

na uczyć ustawiania w obronie i tyle to 50% jego winy

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:29

Na plus ilość strzelonych

Borix
Borix Wczoraj, 19:29

Ale co ma Rose zrobić? Nauczyć ich biegać i skakać?

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:29

ale wygrywamy tylko szkoda bo jak my mamy dobry sezon w lidze to świnie kosmiczny poziom

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:28

"A no tak sory

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:28

Jeszcze VfB ma więcej.

Sis
Sis Wczoraj, 19:28

Przed Rose mnóstwo roboty. Ogarnąć defensywę i może jakoś to będzie.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:27

Tylko Bochum, Furth i Hertha straciła więcej goli, więc grono mamy na prawde zacne

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 19:25

idziemy po rekord straconych bramek

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:25

Mynie zrobił asyste zawalił bramkę tzn nic specjalnego nie pograł

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 19:25

Witsel niestety znowu słabo

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:24

Marek róża wnerwiony, bo w obronie dalej dno

Tm.vsz
Tm.vsz Wczoraj, 19:24

Wnioski po meczu są takie że watzke powinien zatrudnić osobno trenera od obrony bo Rose sam tego burdelu nie ogarnie

Borix
Borix Wczoraj, 19:24

Chciałbym dożyć meczu BVB bez straty bramki.

Dargos
Dargos Wczoraj, 19:24

Bramka i ofensywa BVB : poziom technologiczny Europy Zachodniej, defensywa BVB: poziom technologiczny głębokiej Syberii

Filipinnczyk
Filipinnczyk Wczoraj, 19:23

MGimol chodzi mi bardziej o mentalność że już jak stracą to nie bronią się jak za Favrem tylko idą dalej.

stopter.
stopter. Wczoraj, 19:23

Marek Roza wnerwiony cos

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 19:23

Ja nie wiem u nas to by chyba musiał sprzedać całą obronę 1 w 1 i zbudować od nowa,żeby nie tracić tych bramek

statystyki

Użytkownicy online: Laurent, Paulina, FilipBVB, Mitre, Mila , obywatelap
Gości online: 74
Zarejestrowanych użytkowników: 9223
Ostatnio zarejestrowany: Szagi

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem