Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  13  14  15  16  17    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Kultura » Książki
31 sierpnia 2014, 11:24 [cytuj]
"Wixu" powiedział/a:
Przeczytałem tego Ibrę. Zlatan to naprawdę niegłupi facet, a do tego złożona postać. Obok sportowych sukcesów, w tej autobiografii ciekawe są wątki z jego młodości, zawiłości rodzinne, kłopoty z prawem. To, co ukształtowało Ibrę takim, jakim jest obecnie.
Pozycja obowiązkowa dla każdego, bo idzie wsiąknąć na długie godziny. ;-)
Rzeczywiscie swietna ksiażka. Te "smaczki" z dziecinstwa czytało mi się najlepiej, bo troche sam podobny byłem :mrgreen: Kiedyś miałem go za zwykłego buca i cwaniaczka, pewnie dlatego, że poza kilkoma wybrykami nic praktycznie o nim nie wiedziałem. Od kiedy gra w PSG i obserwuje go "na codzien" plus jeszcze ta książka to od razu zmieniłem o nim opinie. Jest kawał skurczybyka ale pewność siebie i poczucie własnej wartości aż bije od niego po oczach :) O piłkarskim skillu już wspominać nie musze, bo każdy kto go chociaz kilka razy widział wie jaki jest wysoki.
Rzeczywiscie swietna ksiażka. Te "smaczki" z dziecinstwa czytało mi się najlepiej, bo troche sam podobny byłem :mrgreen: Kiedyś miałem go za zwykłego buca i cwaniaczka, pewnie dlatego, że poza kilkoma wybrykami nic praktycznie o nim nie wiedziałem. Od kiedy gra w PSG i obserwuje go "na codzien" plus jeszcze ta książka to od razu zmieniłem o nim opinie. Jest kawał skurczybyka ale pewność siebie i poczucie własnej wartości aż bije od niego po oczach :) O piłkarskim skillu już wspominać nie musze, bo każdy kto go chociaz kilka razy widział wie jaki jest wysoki.
12 października 2014, 18:22 [cytuj]
"Bo Warszawa...!" powiedział/a:
Za późno, wypożyczyłem "Sumę wszystkich strachów", ale niebawem sprawdzę i inne, te, które polecacie. :-P
Bo..., jak wrażenia z lektury Clancy'ego?
12 października 2014, 19:55 [cytuj]
A lubi ktos z was Ketchuma? Albo Koontza? :>
12 października 2014, 22:44 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
Uwielbiam horrory i thilery, czytałem i tego i tego, ale mam innych faworytów. Koontz to miał tych powieści setki chyba :o
Uwielbiam horrory i thilery, czytałem i tego i tego, ale mam innych faworytów. Koontz to miał tych powieści setki chyba :o
13 października 2014, 10:35 [cytuj]
To moze rzuc nazwiskami?
To moze rzuc nazwiskami?
14 października 2014, 11:46 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
Z powieści drugiego pana czytałem "Zwiadowcę piekieł", "Sługów ciemności" i "Opiekunów". Zwiadowca był IMO strasznie słaby, ale pozostałe dwie pozycje już całkiem znośne. Jednak do innych dzieł Koontza już raczej sięgać nie będę. U pisarzy, którzy masowo wydają nowe tytuły, bardzo łatwo trafić na gniot, a życie jest za krótkie, żeby czytać książki przeciętne lub słabe :)

Co do Ketchuma, to miałem przyjemność zapoznać się z jego "Dziewczyną z sąsiedztwa". Lektura zgodnie z recenzjami faktycznie bardzo mocna i bardzo dobra.
Poleciłbyś coś jeszcze tego autora? Dziewczyna to był u niego jednorazowy "wybryk", czy inne jego powieści są na porównywalnym poziomie?
Z powieści drugiego pana czytałem "Zwiadowcę piekieł", "Sługów ciemności" i "Opiekunów". Zwiadowca był IMO strasznie słaby, ale pozostałe dwie pozycje już całkiem znośne. Jednak do innych dzieł Koontza już raczej sięgać nie będę. U pisarzy, którzy masowo wydają nowe tytuły, bardzo łatwo trafić na gniot, a życie jest za krótkie, żeby czytać książki przeciętne lub słabe :)

Co do Ketchuma, to miałem przyjemność zapoznać się z jego "Dziewczyną z sąsiedztwa". Lektura zgodnie z recenzjami faktycznie bardzo mocna i bardzo dobra.
Poleciłbyś coś jeszcze tego autora? Dziewczyna to był u niego jednorazowy "wybryk", czy inne jego powieści są na porównywalnym poziomie?
14 października 2014, 11:58 [cytuj]
"JaNóż" powiedział/a:
[quote="Bo Warszawa...!"]Za późno, wypożyczyłem "Sumę wszystkich strachów", ale niebawem sprawdzę i inne, te, które polecacie. :-P
Bo..., jak wrażenia z lektury Clancy'ego?[/quote] Ale żeś mnie wywołał do tablicy, po takim czasie. :-) Nie skończyłem, zacząłem czytać i podobało mi się, ale było sporo odniesień do poprzednich części, więc zrezygnowałem i stwierdziłem, że zabiorę się za lekturę całego cyklu jak będę miał więcej czasu, bo teraz z tym gorzej. Ale generalnie coś tam Clancy'ego już czytałem i podoba mi się styl w jakim pisze.
14 października 2014, 16:38 [cytuj]
"Julián Carax" powiedział/a:
Poleci³by¶ co¶ jeszcze tego autora? Dziewczyna to by³ u niego jednorazowy "wybryk", czy inne jego powie¶ci s± na porównywalnym poziomie?
Narazie tylko "Jedyne dziecko" przeczytalem, niedlugo zabieram sie za "Potomstwo". Ta pierwsza byla dobra, chociaz jak dla mnie troche odrealniona, aczkolwiek Ketchum utrzymuje ze oparta na faktach, wiec nie dyskutuje :-P
Narazie tylko "Jedyne dziecko" przeczytalem, niedlugo zabieram sie za "Potomstwo". Ta pierwsza byla dobra, chociaz jak dla mnie troche odrealniona, aczkolwiek Ketchum utrzymuje ze oparta na faktach, wiec nie dyskutuje :-P
14 października 2014, 17:42 [cytuj]
Czytał ktoś Petera Jamesa?

Ja czytałem tylko jego jedno dzieło ''zabójczy żart'', o panie młodym który zaginął na wieczorze kawalerskim. Nawet mi sie podobało, ale jakos szału nie ma.
Czytał ktoś Petera Jamesa?

Ja czytałem tylko jego jedno dzieło ''zabójczy żart'', o panie młodym który zaginął na wieczorze kawalerskim. Nawet mi sie podobało, ale jakos szału nie ma.
14 października 2014, 17:53 [cytuj]
Posiada ktoś książkę Pirlo pt. "Myślę więc gram" w formacie pdf?
Posiada ktoś książkę Pirlo pt. "Myślę więc gram" w formacie pdf?
14 października 2014, 19:46 [cytuj]
"Bo Warszawa...!" powiedział/a:
[quote="JaNóż"][quote="Bo Warszawa...!"]Za późno, wypożyczyłem "Sumę wszystkich strachów", ale niebawem sprawdzę i inne, te, które polecacie. :-P
Bo..., jak wrażenia z lektury Clancy'ego?[/quote] Ale żeś mnie wywołał do tablicy, po takim czasie. :-) Nie skończyłem, zacząłem czytać i podobało mi się, ale było sporo odniesień do poprzednich części, więc zrezygnowałem i stwierdziłem, że zabiorę się za lekturę całego cyklu jak będę miał więcej czasu, bo teraz z tym gorzej. Ale generalnie coś tam Clancy'ego już czytałem i podoba mi się styl w jakim pisze.[/quote] Wywołałem Cię, bo sam zabieram się do odświeżenia twórczości Clancy'ego, ale tym razem w kolejności chronologicznej (wydarzeń, nie pisania), a nie na zasadzie "biorę to, co będzie w bibliotece" i przy okazji przypomniałem sobie o Tobie i o tym, że miałeś czytać, więc chciałem poznać Twoją opinię. Ja "Sumę..." oceniam raczej słabo, ale głównie z tego powodu, że nie mogłem jej dorwać i przeczytałem ją na końcu, po późniejszych tomach, stąd miałem wcześniej dużo spoilerów.
24 listopada 2014, 09:43 [cytuj]
Czytał ktoś książkę pod tytułem ''Gnój'' autorstwa Wojciecha Kuczoka? Polecam szczególnie Ślązakom ;)
Czytał ktoś książkę pod tytułem ''Gnój'' autorstwa Wojciecha Kuczoka? Polecam szczególnie Ślązakom ;)
24 listopada 2014, 10:39 [cytuj]
Napalilem sie na ksiazke Pullmana Basnie braci Grimm w ich pierwotnej wersji, trzeba przeczytac w najblizszym czasie :-)
Napalilem sie na ksiazke Pullmana Basnie braci Grimm w ich pierwotnej wersji, trzeba przeczytac w najblizszym czasie :-)
8 stycznia 2015, 12:37 [cytuj]
No i mamy kolejną wielką stratę dla polskiej kultury - wczoraj zmarł pisarz, scenarzysta i reżyser Tadeusz Konwicki. Wyreżyserował takie obrazy jak (wymieniam te, które widziałem): "Salto", "Jak daleko stąd, jak blisko", "Dolina Issy", "Ostatni dzień lata". Na kompie czeka jeszcze "Lawa".

Co do książek, to oczywiście "Mała Apokalipsa", "Kompleks polski", "Bohiń", "Zwierzoczłekoupiór". Na półce oczekują na przeczytanie "Wniebowstąpienie" i "Nic albo nic", obie kupione z antykwariatu za grosze.

Jeszcze niedawno natomiast oglądałem wywiad pt. "Co ja tu robię", jest bodajże na Youtubie, tak samo jak "Słońce i cień", gdzie Konwicki występuje wraz ze swoim przyjacielem Gustawem Holoubkiem.

Ogólnie nie chcę za bardzo się wgłębiać w temat, ale w przeciągu ostatnich trzech lat straciliśmy takie osobowości jak Szymborska, Morgenstern, Mrożek, Różewicz, Kilar, Krauze czy teraz Konwicki. To jest ogromna strata dla polskiej kultury, a najgorsze jest to, że nie za bardzo mamy czym tę lukę zapełnić. To jest tym smutniejsze, jeśli przyjrzymy się, co ogląda lub (to rzadziej) czyta współczesny przeciętny Polak.
No i mamy kolejną wielką stratę dla polskiej kultury - wczoraj zmarł pisarz, scenarzysta i reżyser Tadeusz Konwicki. Wyreżyserował takie obrazy jak (wymieniam te, które widziałem): "Salto", "Jak daleko stąd, jak blisko", "Dolina Issy", "Ostatni dzień lata". Na kompie czeka jeszcze "Lawa".

Co do książek, to oczywiście "Mała Apokalipsa", "Kompleks polski", "Bohiń", "Zwierzoczłekoupiór". Na półce oczekują na przeczytanie "Wniebowstąpienie" i "Nic albo nic", obie kupione z antykwariatu za grosze.

Jeszcze niedawno natomiast oglądałem wywiad pt. "Co ja tu robię", jest bodajże na Youtubie, tak samo jak "Słońce i cień", gdzie Konwicki występuje wraz ze swoim przyjacielem Gustawem Holoubkiem.

Ogólnie nie chcę za bardzo się wgłębiać w temat, ale w przeciągu ostatnich trzech lat straciliśmy takie osobowości jak Szymborska, Morgenstern, Mrożek, Różewicz, Kilar, Krauze czy teraz Konwicki. To jest ogromna strata dla polskiej kultury, a najgorsze jest to, że nie za bardzo mamy czym tę lukę zapełnić. To jest tym smutniejsze, jeśli przyjrzymy się, co ogląda lub (to rzadziej) czyta współczesny przeciętny Polak.
10 stycznia 2015, 20:52 [cytuj]
Wpadła mi książka Mariany i Sergieja Diaczenko pt. "Miedziany Król". Kategoria książki: fantastyka. I tutaj pytanie do was. Czy ktoś już miał styczność z tym duetem pisarskim ? Czy warto zagłębiać się w ich twórczość ? Może coś wartego polecenia ?
Wpadła mi książka Mariany i Sergieja Diaczenko pt. "Miedziany Król". Kategoria książki: fantastyka. I tutaj pytanie do was. Czy ktoś już miał styczność z tym duetem pisarskim ? Czy warto zagłębiać się w ich twórczość ? Może coś wartego polecenia ?
12 stycznia 2015, 15:49 [cytuj]
Tooommeeek, Mam jedną empik.com/marzenia-i-koszmary-king-stephen,prod58362939,ksiazka-p
[b]Tooommeeek[/b], Mam jedną http://www.empik.com/marzenia-i-koszmary-king-stephen,prod58362939,ksiazka-p
12 stycznia 2015, 16:01 [cytuj]
Ale pocket nie.. ;-)
Ale pocket nie.. ;-)
12 stycznia 2015, 22:52 [cytuj]
Meksyk [quote] Poni¿ej mo¿ecie zapoznaæ siê z pierwsz± dziesi±tk± plebiscytu Sportowa Ksi±¿ka 2014 Roku:

1. Grzegorz Szamotulski, Krzysztof Stanowski &#8222;Szamo&#8221;, wyd. Buchmann (1093 g³osy)
2. Andrea Pirlo, Alessandro Alciato &#8222;My¶lê, wiêc gram&#8221;, wyd. SQN (1083 g³osy)
3. Jimmy Burns &#8222;Barça. ¯ycie, pasja, ludzie&#8221;, wyd. SQN (939 g³osów)
4. Igor Sypniewski, ¯elis³aw ¯y¿yñski, Pawe³ Hochstim &#8222;Zasypany. ¯ycie na zakrêcie&#8221;, wyd. Buchmann (757 g³osów)
5. Maja W³oszczowska, Julian Obrocki &#8222;Szko³a ¿ycia&#8221;, wyd. Burda (592 g³osy)
6. Alex Ferguson &#8222;Autobiografia&#8221;, Wydawnictwo Literackie (481 g³osów)
7. Anonimowy pi³karz &#8222;Futbol obna¿ony. Szpieg w szatni Premier League&#8221;, wyd. SQN (271 g³osów)
8. Przemys³aw Rudzki &#8222;Gracz&#8221;, wyd. Buchmann (241 g³osów)
9. Alex Bellos &#8222;Futeboll. Brazylijski styl ¿ycia&#8221;, wyd. Kopalnia (197 g³osów)
10. Jack McCallum &#8222;Dream Team&#8221;, wyd. SQN (144 g³osy)[/quote]
Bylo blisko ale sie nie udalo... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bylo blisko ale sie nie udalo... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
14 stycznia 2015, 19:41 [cytuj]
Widzę, m. in. po ostatnich edycjach mafii, że niezłą opinią cieszy się seria o Szackim. :mrgreen: Planuje więc wypożyczyć "Uwikłanie". Oprócz tego zaciekawiła mnie książka Żulczyka "Ślepnąc od świateł", czytał ktoś może? Warto? Na szczęście i to i to jest dostępne w mojej bibliotece, niestety nie w tym momencie, bo ktoś te książki wypożyczył i na zwrot muszę poczekać prawie do połowy lutego. Tak wiec mam pytanie, co byście mi polecili na wypełnienie tej luki? :-D Wyszło ostatnio coś fajnego jeśli chodzi o polskich autorów? Jakiś kryminał? Może pojawiła się ostatnio waszym zdaniem jakaś pozycja obowiązkowa? Cokolwiek, rzućcie jakąkolwiek propozycją, bo ostatnio mocno zaniedbałem czytanie i jest mi z tego powodu bardzo źle. :-/
Widzę, m. in. po ostatnich edycjach mafii, że niezłą opinią cieszy się seria o Szackim. :mrgreen: Planuje więc wypożyczyć "Uwikłanie". Oprócz tego zaciekawiła mnie książka Żulczyka "Ślepnąc od świateł", czytał ktoś może? Warto? Na szczęście i to i to jest dostępne w mojej bibliotece, niestety nie w tym momencie, bo ktoś te książki wypożyczył i na zwrot muszę poczekać prawie do połowy lutego. Tak wiec mam pytanie, co byście mi polecili na wypełnienie tej luki? :-D Wyszło ostatnio coś fajnego jeśli chodzi o polskich autorów? Jakiś kryminał? Może pojawiła się ostatnio waszym zdaniem jakaś pozycja obowiązkowa? Cokolwiek, rzućcie jakąkolwiek propozycją, bo ostatnio mocno zaniedbałem czytanie i jest mi z tego powodu bardzo źle. :-/
14 stycznia 2015, 20:35 [cytuj]
Nie musisz czytać serii o Szackim <3 od początku. Jak masz dostępne w bibliotece inne książki Miłoszewskiego to też warto. Ja zaczynałam od "Ziarna prawdy", które podobało mi się najbardziej z trylogii, ale pozostałe części też są warte przeczytania:)
Nie musisz czytać serii o Szackim <3 od początku. Jak masz dostępne w bibliotece inne książki Miłoszewskiego to też warto. Ja zaczynałam od "Ziarna prawdy", które podobało mi się najbardziej z trylogii, ale pozostałe części też są warte przeczytania:)
|<  <<  <  13  14  15  16  17    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

F1066
F1066 43 minut temu

Daxo wzmocni U23 ?

wola
wola 2 godzin temu

Tak, sprawdziłem jeszcze, gdzieś - EUROSPORT1

wola
wola 2 godzin temu

Super, dzięki. No to będzie w HD

Robciu21
Robciu21 4 godzin temu

Eurosport 1

Robciu21
Robciu21 4 godzin temu

Napisane jest na flashscore że pokazuje Eurosport 1 mecz z Ingolstadt.

F1066
F1066 4 godzin temu

Nobby o Erlingu w 2011: youtu.be/uFuaQZGsddc

wola
wola 6 godzin temu

Ale jaja, Nagelsmann ma CORONĘ

wola
wola 6 godzin temu

Mecz z Ingolstadt chyba na Playerze będzie?

Helmut Geier
Helmut Geier Dzisiaj, 08:18

Ktoś oglądał młoda Borussię z ajaxem ? Mimo 5-1 Ajax nas zmiażdżył jeśli chodzi o posiadanie. W składzie niby nasze gwiazdy Rijkoff , Kamara i Gurpuz i Collins wszedł

F1066
F1066 Wczoraj, 23:07

Taka tylko ciekawostka, fcb prowadzil dzis Dino Toppmöller. Nagelsmann tylko dzis kibicowal, z hotelu:))) Ni ma bata na bayerkow, i to jeszcze przez lata !!!

F1066
F1066 Wczoraj, 22:41

Ok

F1066
F1066 Wczoraj, 22:31

Ladna buda, Respekt

F1066
F1066 Wczoraj, 22:23

W Köln siedza przed "19" monitorami i jeszcze zalezy kto kopie :))

wola
wola Wczoraj, 22:18

W BL nikt by tego nawet nie sprawdzał

F1066
F1066 Wczoraj, 22:14

Gdzie Uli ???

F1066
F1066 Wczoraj, 22:14

Hahaaaa

F1066
F1066 Wczoraj, 22:13

Scheiss fcb !!

F1066
F1066 Wczoraj, 21:43

Jak to zalicza to nie wiem !!!

wola
wola Wczoraj, 21:38

Borek wyleciał z Polsatu, konflikt interesów

F1066
F1066 Wczoraj, 21:35

Borek na chorobowym?.

wola
wola Wczoraj, 21:16

Popatrzcie na zachowanie trenera Benfiki, porównajcie z Rose, który nawet przy 0:4 się uśmiechał. A po meczu powiedział, że nie mamy Kimichia. Dla mnie Rose jest mentalnym zerem.

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 18:57

graliśmy wczoraj jak trzecio ligowcy dno ajax był 10 razy lepszy u nas niema kreatywnych i bramko strzelnych skrzydeł to jest problem bo o obronie szkoda gadać

libero180
libero180 Wczoraj, 18:54

Adeyemi musi do nas dołączyć albo chociaż niech zarząd o niego powalczy,bo kolejna perła RB.

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 18:19

Kiepska forma drużyny plus chyba lekceważenie przeciwnika. I dodatkowo mistyczna wiara zarządu w to, że np. Schulz będzie grał tak jak wtedy, gdy miał rok konia i się łapał do kadry.

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 14:48

Piłkarze napluli nam wczoraj w twarz tak uważam.

wola
wola Wczoraj, 12:33

No to teraz Bielefeld, Ingolstadt i Koln Drużyny raczej w naszym zasięgu, chyba że popełnimy dużo prostych błędów....

qzase95
qzase95 Wczoraj, 11:52

wczoraj mnie zabralo po wiadrze i nie moglem obejrzec meczu, ale widze, ze sie ladnie bawili XD

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 Wczoraj, 10:59

Watzke, zagadaj do Sancho czy nie chce wrócić na wypożyczenie

libero180
libero180 Wczoraj, 07:37

Ale ten Antony z Ajaxu to świetny piłkarz, zrobił na mnie świetne wrażenie a nawet go nie znałem.

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 00:59

Tomasz Urban @tom_ur 47 min Marco Rose po meczu: - "Przy stanie 0:2 nasza mowa ciała była taka, jakbyśmy już przegrywali 0:4... Joshua Kimmich w takiej sytuacji nie tylko machałby rękoma, ale byłby też autentycznie wściekły. Może to jest ta delikatna różnica między nami."

statystyki

Użytkownicy online: Michalek23, kostek12409, Seiano
Gości online: 59
Zarejestrowanych użytkowników: 9250
Ostatnio zarejestrowany: czerwo

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem