Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  11  12  13  14  15    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Kultura » Książki
31 stycznia 2014, 18:59 [cytuj]
Malazańska Księga Poległych - tak zakręcona seria fantasy, tyle postaci, że na końcu każdej potrzebny jest spis treści. Zakręcone na maxa i tyle wątków, ze nie idzie ogarnąć - dla Hardcorów
Malazańska Księga Poległych - tak zakręcona seria fantasy, tyle postaci, że na końcu każdej potrzebny jest spis treści. Zakręcone na maxa i tyle wątków, ze nie idzie ogarnąć - dla Hardcorów
31 stycznia 2014, 19:04 [cytuj]
"Volverin" powiedział/a:
Strasznie wolno zabieram się do czytania Wiedźmina. Słyszałem wiele dobrego o książkach Sapkowskiego i na pewno prędzej czy później się za nie zabiorę.
Mam tak samo :mrgreen:

BTW Czytał może ktoś Ulisses - J.Joyce'a. Kiedyś miałem styczność z krótkim fragmentem (ciężko było wszystko zrozumieć, zwłaszcza, że słuchałem fragmentu, nie mając go przed oczyma), ale sam pomysł mnie zaciekawił. Widziałem nawet kilka miesięcy temu w Empiku, ale niestety anglojęzyczną wersję, a w przypadku tej pozycji, wersja rodzima jest niełatwa do ogarnięcia, o obcej nie wspominając.
Mam tak samo :mrgreen:

BTW Czytał może ktoś Ulisses - J.Joyce'a. Kiedyś miałem styczność z krótkim fragmentem (ciężko było wszystko zrozumieć, zwłaszcza, że słuchałem fragmentu, nie mając go przed oczyma), ale sam pomysł mnie zaciekawił. Widziałem nawet kilka miesięcy temu w Empiku, ale niestety anglojęzyczną wersję, a w przypadku tej pozycji, wersja rodzima jest niełatwa do ogarnięcia, o obcej nie wspominając.
1 lutego 2014, 16:56 [cytuj]
"mac92bvb" powiedział/a:
Czytał może ktoś Ulisses - J.Joyce'a.
Próbowałem się za nią zabrać jakieś dwa lata temu. Przeczytałem kilkanaście pierwszych stron, dość ciekawa pozycja, ale wymagająca sporej uwagi. Póki co stwierdzam, że to jeszcze nie ten czas, aby się jej podjąć.

Podobnie zresztą ma się sytuacja z Proustem i jego cyklem "W poszukiwaniu straconego czasu". Jak będzie mi dane, to postaram się wrócić do tych pozycji.
Próbowałem się za nią zabrać jakieś dwa lata temu. Przeczytałem kilkanaście pierwszych stron, dość ciekawa pozycja, ale wymagająca sporej uwagi. Póki co stwierdzam, że to jeszcze nie ten czas, aby się jej podjąć.

Podobnie zresztą ma się sytuacja z Proustem i jego cyklem "W poszukiwaniu straconego czasu". Jak będzie mi dane, to postaram się wrócić do tych pozycji.
1 lutego 2014, 22:54 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
Jeśli chodzi o Prousta, to nawet moja nauczycielka od polskiego nie polecała. Twierdziła, że można umrzeć z nudów gdzieś tak przy 3 części z 7. :mrgreen:

Czytam głównie sensacje, thrillery i kryminały, ale co roku staram się ze 2 ambitniejsze książki przeczytać. w tym roku celuję w "Zabić drozda" Harper Lee oraz... w sumie jeszcze nie wiem. :mrgreen:
Jeśli chodzi o Prousta, to nawet moja nauczycielka od polskiego nie polecała. Twierdziła, że można umrzeć z nudów gdzieś tak przy 3 części z 7. :mrgreen:

Czytam głównie sensacje, thrillery i kryminały, ale co roku staram się ze 2 ambitniejsze książki przeczytać. w tym roku celuję w "Zabić drozda" Harper Lee oraz... w sumie jeszcze nie wiem. :mrgreen:
27 lutego 2014, 22:46 [cytuj]
Znacie takich autorow jak Clive Cussler, Robert Shea+Wilson, albo polskiego Marka Krajewskiego?
Znacie takich autorow jak Clive Cussler, Robert Shea+Wilson, albo polskiego Marka Krajewskiego?
27 lutego 2014, 22:59 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
Znam Cusslera i Krajewskiego. Cusslera próbowałem czytać 15 lat temu i wtedy mi nie podpasował, więc muszę wrócić do tego teraz, żeby sprawdzić, czy mi się nie odmieniło. Co do Krajewskiego, to nie czytałem nic jego autorstwa, ale wiem, że JakVolvW1Edycji lubi jego książki, może się wypowie.
Znam Cusslera i Krajewskiego. Cusslera próbowałem czytać 15 lat temu i wtedy mi nie podpasował, więc muszę wrócić do tego teraz, żeby sprawdzić, czy mi się nie odmieniło. Co do Krajewskiego, to nie czytałem nic jego autorstwa, ale wiem, że JakVolvW1Edycji lubi jego książki, może się wypowie.
27 lutego 2014, 23:39 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
Ja próbowałem Krajewskiego i jeśli ktoś lubi kryminał w starym wydaniu to polecam. Zwłaszcza że Wrocław w tle. ;-)
Ja próbowałem Krajewskiego i jeśli ktoś lubi kryminał w starym wydaniu to polecam. Zwłaszcza że Wrocław w tle. ;-)
1 marca 2014, 01:10 [cytuj]
O tak, Krajewski potrafi świetnie pisać! Doskonale tworzy klimat, wszystko jest bardzo plastyczne i dopracowane, łatwo wczuć się w te książki. Ale nie polecam ich czytać, jak ktoś ma kaca, bo jak się jeszcze czyta, że ktoś najpierw się schlał, potem rzygał i łeb go nawala, to się człowiek czuje jeszcze gorzej :lol:
O tak, Krajewski potrafi świetnie pisać! Doskonale tworzy klimat, wszystko jest bardzo plastyczne i dopracowane, łatwo wczuć się w te książki. Ale nie polecam ich czytać, jak ktoś ma kaca, bo jak się jeszcze czyta, że ktoś najpierw się schlał, potem rzygał i łeb go nawala, to się człowiek czuje jeszcze gorzej :lol:
4 marca 2014, 22:08 [cytuj]
ecsmedia.pl/c/wilk-z-wall-street-b-iext24420725.jpg" alt="ecsmedia.pl/c/wilk-z-wall-street-b-iext24420725.jpg" width="98%">

Czytał ktoś może?
[img]http://ecsmedia.pl/c/wilk-z-wall-street-b-iext24420725.jpg[/img]

Czytał ktoś może?
7 marca 2014, 21:28 [cytuj]
ecsmedia.pl/c/szamo-b-iext23233791.jpg" alt="ecsmedia.pl/c/szamo-b-iext23233791.jpg" width="98%">

Podchodziłem do tej książki trochę z dystansem. Myślałem ,że jest zbyt rozdmuchana przez Stanowskiego( w końcu to jego produkt i nie mógłby sobie robić antyreklamy), ale koniec końców polecam. Książka warta przeczytania. Nie ukrywam jest to moja pierwsza książka "typu" i chciałbym się zagłębić bardziej w te klimaty. Macie coś wartego polecenia z biblioteczki piłkarskiego światka ?
[img]http://ecsmedia.pl/c/szamo-b-iext23233791.jpg[/img]

Podchodziłem do tej książki trochę z dystansem. Myślałem ,że jest zbyt rozdmuchana przez Stanowskiego( w końcu to jego produkt i nie mógłby sobie robić antyreklamy), ale koniec końców polecam. Książka warta przeczytania. Nie ukrywam jest to moja pierwsza książka "typu" i chciałbym się zagłębić bardziej w te klimaty. Macie coś wartego polecenia z biblioteczki piłkarskiego światka ?
7 marca 2014, 21:41 [cytuj]
"Betas" powiedział/a:
Nie ukrywam jest to moja pierwsza książka "typu" i chciałbym się zagłębić bardziej w te klimaty. Macie coś wartego polecenia z biblioteczki piłkarskiego światka ?
Tej jeszcze nie czytałem, za to mam już od dawna za sobą lekturę książki Kowalczyka (też we współpracy ze Stanowskim) i śmiało mogę polecić.
Tej jeszcze nie czytałem, za to mam już od dawna za sobą lekturę książki Kowalczyka (też we współpracy ze Stanowskim) i śmiało mogę polecić.
7 marca 2014, 22:38 [cytuj]
Ja się szykuje na biografie Shaq'a i Zlatana.
Ja się szykuje na biografie Shaq'a i Zlatana.
8 marca 2014, 01:15 [cytuj]
gandalf.com.pl/o/jak-nie-byc-profesjonalnym-pilkarzem,big,340415.jpg" alt="gandalf.com.pl/o/jak-nie-byc-profesjonalnym-pilkarzem,big,340415.jpg" width="98%">

A czytał ktoś tą książkę ? Warto przeczytać czy też nie ? Jakieś opinie na ten temat od użytkowników forum ? :)
[img]http://www.gandalf.com.pl/o/jak-nie-byc-profesjonalnym-pilkarzem,big,340415.jpg[/img]

A czytał ktoś tą książkę ? Warto przeczytać czy też nie ? Jakieś opinie na ten temat od użytkowników forum ? :)
8 marca 2014, 10:58 [cytuj]
"Betas" powiedział/a:
Macie coś wartego polecenia z biblioteczki piłkarskiego światka ?
Oczywiście "Spalony" o Iwanie. Również kolaboracja ze Stanowskim.
Oczywiście "Spalony" o Iwanie. Również kolaboracja ze Stanowskim.
8 marca 2014, 12:02 [cytuj]
[quote]A czytał ktoś tą książkę ? Warto przeczytać czy też nie ? Jakieś opinie na ten temat od użytkowników forum ? :)[/quote] Mam w swojej biblioteczce, ale jeszcze nie czytałem, natomiast słyszałem bardzo dobre opinie.
Mam w swojej biblioteczce, ale jeszcze nie czytałem, natomiast słyszałem bardzo dobre opinie.
9 marca 2014, 14:09 [cytuj]
Ile stron ma książka Jurgen Klopp - czarodziej z Dortmundu?
Bo chce kupić na allegro:

allegro.pl/jurgen-klopp-czarodziej-z-dortmundu-nowa-i4025753555.html

allegro.pl/czarodziej-z-dortmundu-jurgen-klopp-i4018224515.html

Niby obie nowe, jednak cena trohe się różni. Bez wahania wziąłbym tą tańszą, jdnak jest pewna dziwna rozbieżność
Tańsza: Ilość stron: 288
Droższa: Ilość stron: 320

Co to jakaś wersja demo?? Czy ktoś się machnął?
Ile stron ma książka Jurgen Klopp - czarodziej z Dortmundu?
Bo chce kupić na allegro:

http://allegro.pl/jurgen-klopp-czarodziej-z-dortmundu-nowa-i4025753555.html

http://allegro.pl/czarodziej-z-dortmundu-jurgen-klopp-i4018224515.html

Niby obie nowe, jednak cena trohe się różni. Bez wahania wziąłbym tą tańszą, jdnak jest pewna dziwna rozbieżność
Tańsza: Ilość stron: 288
Droższa: Ilość stron: 320

Co to jakaś wersja demo?? Czy ktoś się machnął?
9 marca 2014, 17:40 [cytuj]
Moja ma stron 288, te 320 to może ze zdjęciami :P
Moja ma stron 288, te 320 to może ze zdjęciami :P
9 marca 2014, 19:33 [cytuj]
Wlasnie tak myslalem, ze to moze jakas bogato ilustrowana wersja, ale pewnosci nie mam, bo nie widzialem.
Wlasnie tak myslalem, ze to moze jakas bogato ilustrowana wersja, ale pewnosci nie mam, bo nie widzialem.
9 marca 2014, 20:00 [cytuj]
Tooommeeek, Tylko widzisz z drugiej strony ilustracje nie są liczone jako strony w książce.
[b]Tooommeeek[/b], Tylko widzisz z drugiej strony ilustracje nie są liczone jako strony w książce.
9 marca 2014, 22:40 [cytuj]
Pewnie fotki są w środku i mają osobną numerację.
Pewnie fotki są w środku i mają osobną numerację.
|<  <<  <  11  12  13  14  15    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

Sis
Sis 3 godzin temu

No spoko, tylko po co wydawali takie siano w sytuacji, gdy mają gościa wychowanka za darmo który stylem praktycznie jest 1:1? Greenwood może mniej asystuje, ale ma lepsze wykończenie.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 3 godzin temu

Sancho w formie jest bardzo kreatywny i tworzy wiele sytuacji bramkowych

Sis
Sis 3 godzin temu

Swoją drogą... nie rozumiem dlaczego MU podebrało nam Sancho mając młodszego Greenwooda, swojego wychowanka ogranego na poziomie PL. Nonsens.

Sis
Sis 3 godzin temu

Nie przesadzałbym, ale nie dołuj mnie nawet :D Liczę że jak nasi inwalidzi wrócą po kontuzjach to jakoś się ogarniemy.

BVBdude
BVBdude 3 godzin temu

Sis , Legia na tle Napoli i tak wygląda o stokroć lepiej niż my na tle Ajaxu...

Sis
Sis 4 godzin temu

legia na tle Napoli wygląda jak dzieci z orlika na tle dorosłych. Aż żal patrzeć.

F1066
F1066 6 godzin temu

Daxo wzmocni U23 ?

wola
wola Wczoraj, 17:22

Tak, sprawdziłem jeszcze, gdzieś - EUROSPORT1

wola
wola Wczoraj, 17:17

Super, dzięki. No to będzie w HD

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:34

Eurosport 1

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:30

Napisane jest na flashscore że pokazuje Eurosport 1 mecz z Ingolstadt.

F1066
F1066 Wczoraj, 15:07

Nobby o Erlingu w 2011: youtu.be/uFuaQZGsddc

wola
wola Wczoraj, 13:34

Ale jaja, Nagelsmann ma CORONĘ

wola
wola Wczoraj, 13:27

Mecz z Ingolstadt chyba na Playerze będzie?

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 08:18

Ktoś oglądał młoda Borussię z ajaxem ? Mimo 5-1 Ajax nas zmiażdżył jeśli chodzi o posiadanie. W składzie niby nasze gwiazdy Rijkoff , Kamara i Gurpuz i Collins wszedł

F1066
F1066 1 dni temu, 2021-10-20

Taka tylko ciekawostka, fcb prowadzil dzis Dino Toppmöller. Nagelsmann tylko dzis kibicowal, z hotelu:))) Ni ma bata na bayerkow, i to jeszcze przez lata !!!

F1066

Ok

F1066

Ladna buda, Respekt

F1066

W Köln siedza przed "19" monitorami i jeszcze zalezy kto kopie :))

wola
wola 1 dni temu, 2021-10-20

W BL nikt by tego nawet nie sprawdzał

F1066

Gdzie Uli ???

F1066

Hahaaaa

F1066

Scheiss fcb !!

F1066

Jak to zalicza to nie wiem !!!

wola

Borek wyleciał z Polsatu, konflikt interesów

F1066

Borek na chorobowym?.

wola

Popatrzcie na zachowanie trenera Benfiki, porównajcie z Rose, który nawet przy 0:4 się uśmiechał. A po meczu powiedział, że nie mamy Kimichia. Dla mnie Rose jest mentalnym zerem.

bvbbb
bvbbb 1 dni temu, 2021-10-20

graliśmy wczoraj jak trzecio ligowcy dno ajax był 10 razy lepszy u nas niema kreatywnych i bramko strzelnych skrzydeł to jest problem bo o obronie szkoda gadać

libero180
libero180 1 dni temu, 2021-10-20

Adeyemi musi do nas dołączyć albo chociaż niech zarząd o niego powalczy,bo kolejna perła RB.

obywatelap
obywatelap 1 dni temu, 2021-10-20

Kiepska forma drużyny plus chyba lekceważenie przeciwnika. I dodatkowo mistyczna wiara zarządu w to, że np. Schulz będzie grał tak jak wtedy, gdy miał rok konia i się łapał do kadry.

statystyki

Użytkownicy online: kamilt081
Gości online: 38
Zarejestrowanych użytkowników: 9251
Ostatnio zarejestrowany: azyk

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem