Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  8  9  10  11  12    >  >>  >|
19 listopada 2009, 22:50 [cytuj]
Czas odkurzyć temat... ;-) Małe podsumowanie minionego sezonu i składy na sezon 2010, które powoli krystalizują się...

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW 2009

1) Jenson Button - 95pkt
2) Sebastian Vettel - 84pkt
3) Rubens Barrichello - 77pkt

KLASYFIKACJA KONSTRUKTORÓW 2009

1) Brawn GP - 172pkt
2) Red Bull - 153,5 pkt
3) McLaren - 71pkt

No cóż. Button szczęśliwym zwycięzcą i według mnie nie zasłużył na tytuł. Liczyłem, że Vettelowi lub Barrichowi to się uda. Ten drugi miał ciężko, bo zespół "dymał" go jak chce i robił wszystko, żeby "Guzik" był wyżej od niego... :-?

A Ferrari chyba pierwszy raz od 15 lat znalazło się poza podium w klasyfikacji konstruktorów. Jeden głupi punkt... :cry:

Szkoda, że to już koniec przygody Kimiego z Ferrari... :roll: Zawsze łudziłem się, że Alonso zmieni Massę, a nie jego...

Teraz Raikkonena czeka roczny rozbrat z F1 (i tym samym 17mln ojro od Ferrari z tytułu zerwania kontraktu) lub ewentualnie miejsce w Mercedes GP (i tym samym "tylko" 10mln od Ferrari). Mówiło się w jego kontekście głównie o McLarenie, ale ci sięgnęli w ostatnich dniach po Buttona, zostawiając w ten sposób Kovalainena na lodzie...

Nieciekawie wygląda sprawa z Renault. Mogą podzielić los Toyoty. Do końca roku mają podjąć decyzję czy zostają w F1. W Polsce oczywiście panika...

Mam nadzieję, że Kamui Kobayashi znajdzie gdzieś miejsce. Gość zrobił na mnie duże wrażenie. Po wycofaniu się Toyoty został z niczym. Wolę oglądać Japończyka w akcji, niż takiego miernotę Glocka czy polegającego na farcie Quick Nicka...

SKŁADY NA SEZON 2010

FERRARI

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

McLAREN

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

RED BULL

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

MERCEDES GP

1) ?
2) Nico Rosberg ?

RENAULT

1) Robert Kubica
2) ?

WILLIAMS

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

TORO ROSSO

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

FORCE INDIA

1) Adrian Sutil
2) ?

MANOR GP

1) Timo Glock
2) ?

CAMPOS

1) Bruno Senna
2) ?

LOTUS

1) ?
2) ?

US F1

1) ?
2) ?

SAUBER QUADBAK FERRARI (nie wiadomo czy w ogóle wystartują)

1) ?
2) ?

Pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń...
Czas odkurzyć temat... ;-) Małe podsumowanie minionego sezonu i składy na sezon 2010, które powoli krystalizują się...

[b]KLASYFIKACJA KIEROWCÓW 2009[/b]

1) Jenson Button - 95pkt
2) Sebastian Vettel - 84pkt
3) Rubens Barrichello - 77pkt

[b]KLASYFIKACJA KONSTRUKTORÓW 2009[/b]

1) Brawn GP - 172pkt
2) Red Bull - 153,5 pkt
3) McLaren - 71pkt

No cóż. Button szczęśliwym zwycięzcą i według mnie nie zasłużył na tytuł. Liczyłem, że Vettelowi lub Barrichowi to się uda. Ten drugi miał ciężko, bo zespół "dymał" go jak chce i robił wszystko, żeby "Guzik" był wyżej od niego... :-?

A Ferrari chyba pierwszy raz od 15 lat znalazło się poza podium w klasyfikacji konstruktorów. Jeden głupi punkt... :cry:

Szkoda, że to już koniec przygody Kimiego z Ferrari... :roll: Zawsze łudziłem się, że Alonso zmieni Massę, a nie jego...

Teraz Raikkonena czeka roczny rozbrat z F1 (i tym samym 17mln ojro od Ferrari z tytułu zerwania kontraktu) lub ewentualnie miejsce w Mercedes GP (i tym samym "tylko" 10mln od Ferrari). Mówiło się w jego kontekście głównie o McLarenie, ale ci sięgnęli w ostatnich dniach po Buttona, zostawiając w ten sposób Kovalainena na lodzie...

Nieciekawie wygląda sprawa z Renault. Mogą podzielić los Toyoty. Do końca roku mają podjąć decyzję czy zostają w F1. W Polsce oczywiście panika...

Mam nadzieję, że Kamui Kobayashi znajdzie gdzieś miejsce. Gość zrobił na mnie duże wrażenie. Po wycofaniu się Toyoty został z niczym. Wolę oglądać Japończyka w akcji, niż takiego miernotę Glocka czy polegającego na farcie Quick Nicka...

[b]SKŁADY NA SEZON 2010[/b]

[b]FERRARI[/b]

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

[b]McLAREN[/b]

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

[b]RED BULL[/b]

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

[b]MERCEDES GP[/b]

1) ?
2) Nico Rosberg ?

[b]RENAULT[/b]

1) Robert Kubica
2) ?

[b]WILLIAMS[/b]

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

[b]TORO ROSSO[/b]

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

[b]FORCE INDIA[/b]

1) Adrian Sutil
2) ?

[b]MANOR GP[/b]

1) Timo Glock
2) ?

[b]CAMPOS[/b]

1) Bruno Senna
2) ?

[b]LOTUS[/b]

1) ?
2) ?

[b]US F1[/b]

1) ?
2) ?

[b]SAUBER QUADBAK FERRARI[/b] (nie wiadomo czy w ogóle wystartują)

1) ?
2) ?

Pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń...
20 listopada 2009, 09:07 [cytuj]
JA tam z kolei Kibicowalem Sennie,potem Schumiemu a teraz Massie,ale Alonso nie lubie,i wolalem Kimiego.Ciesze sie ze massa zostal w ferrari.Button najbardziej szczesliwyym MS jest.Gdyby bylo jeszcze ze 4 wyscigi Rubens by go przegonil.Nalezy mu sie tytul za wiele lat wspanialej kariery w F1.Heidfeldt wyladuje w Mercedes GP,wiem ze w polsce jest nie lubiany ale ja do niego nic nie mam.Znow Kubica bedzie jego plecy wachal bo nie mam watpliwosci ze Mercedes GP zbuduje lepsze auto jak Renault.Kobayaschi jestem za tym chlopakiem w ostatnich 3 wyscigach sezonu zrobil na mnie OGROMNE wrazenie,chcialbym tylko by byl w miare dobry zespol w stawce ktory pozwoli na walke o punkty a nie w ktorym Alonso,czy Button startowali by z ostatniej lini gdyby jezdzili. INFO z godz 19:30. Michael Schumacher prawdopodobnie w przyszlym sezonie w zespole MERCEDES GP.Roczny kontrakt.Szefem teamu Ros Brawn,czyli ten z ktorym zdobywal wszystkie tytuly MS.Glownie dlatego ta plotka nabiera coraz realniejszego ksztalyu.
JA tam z kolei Kibicowalem Sennie,potem Schumiemu a teraz Massie,ale Alonso nie lubie,i wolalem Kimiego.Ciesze sie ze massa zostal w ferrari.Button najbardziej szczesliwyym MS jest.Gdyby bylo jeszcze ze 4 wyscigi Rubens by go przegonil.Nalezy mu sie tytul za wiele lat wspanialej kariery w F1.Heidfeldt wyladuje w Mercedes GP,wiem ze w polsce jest nie lubiany ale ja do niego nic nie mam.Znow Kubica bedzie jego plecy wachal bo nie mam watpliwosci ze Mercedes GP zbuduje lepsze auto jak Renault.Kobayaschi jestem za tym chlopakiem w ostatnich 3 wyscigach sezonu zrobil na mnie OGROMNE wrazenie,chcialbym tylko by byl w miare dobry zespol w stawce ktory pozwoli na walke o punkty a nie w ktorym Alonso,czy Button startowali by z ostatniej lini gdyby jezdzili. INFO z godz 19:30. Michael Schumacher prawdopodobnie w przyszlym sezonie w zespole MERCEDES GP.Roczny kontrakt.Szefem teamu Ros Brawn,czyli ten z ktorym zdobywal wszystkie tytuly MS.Glownie dlatego ta plotka nabiera coraz realniejszego ksztalyu.
4 grudnia 2009, 20:42 [cytuj]
Raikkonen w WRC :!: Będzie jeździł w juniorskim teamie Citroena... :-) A w 2011 prawdopodobnie wróci do F1 w barwach Red Bulla. Byłoby ciekawie...
Raikkonen w WRC :!: Będzie jeździł w juniorskim teamie Citroena... :-) A w 2011 prawdopodobnie wróci do F1 w barwach Red Bulla. Byłoby ciekawie...
20 stycznia 2010, 13:46 [cytuj]
Pora zaktualizować składy na nadchodzący sezon... ;-) Prawie wszystko już jasne (ostatnie cztery niewiadome)...

FERRARI

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

McLAREN

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

RED BULL

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

MERCEDES GP

1) Michael Schumacher
2) Nico Rosberg

RENAULT

1) Robert Kubica
2) Vitaly Petrov ?

WILLIAMS

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

TORO ROSSO

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

FORCE INDIA

1) Adrian Sutil
2) Vitantonio Liuzzi

VIRGIN RACING

1) Timo Glock
2) Lucas di Grassi

CAMPOS

1) Bruno Senna
2) ?

LOTUS

1) Jarno Trulli
2) Heikki Kovalainen

US F1

1) Jose Maria Lopez ?
2) James Rossiter ?

SAUBER

1) Pedro de la Rosa
2) Kamui Kobayashi
Pora zaktualizować składy na nadchodzący sezon... ;-) Prawie wszystko już jasne (ostatnie cztery niewiadome)...

[b]FERRARI[/b]

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

[b]McLAREN[/b]

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

[b]RED BULL[/b]

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

[b]MERCEDES GP[/b]

1) Michael Schumacher
2) Nico Rosberg

[b]RENAULT[/b]

1) Robert Kubica
2) Vitaly Petrov ?

[b]WILLIAMS[/b]

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

[b]TORO ROSSO[/b]

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

[b]FORCE INDIA[/b]

1) Adrian Sutil
2) Vitantonio Liuzzi

[b]VIRGIN RACING[/b]

1) Timo Glock
2) Lucas di Grassi

[b]CAMPOS[/b]

1) Bruno Senna
2) ?

[b]LOTUS[/b]

1) Jarno Trulli
2) Heikki Kovalainen

[b]US F1[/b]

1) Jose Maria Lopez ?
2) James Rossiter ?

[b]SAUBER[/b]

1) Pedro de la Rosa
2) Kamui Kobayashi
20 stycznia 2010, 14:15 [cytuj]
ciekawi mnie co to będzie z mercedesa, lotusa i tych amerykańców. Jak myślisz T-Mac?Schumacher się zbłaźni czy jeszcze może coś pokazać?
ciekawi mnie co to będzie z mercedesa, lotusa i tych amerykańców. Jak myślisz T-Mac?Schumacher się zbłaźni czy jeszcze może coś pokazać?
20 stycznia 2010, 16:44 [cytuj]
Po tych nowych teamach raczej "ogonów" można się spodziewać... ;-)

Jeśli chodzi o Mercedesa, to są oni zbyt pewni siebie. Chciałbym, żeby rzeczywistość sprowadziła ich na ziemię... 8-) Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-) Myślę, że Michael może powalczyć o tytuł, ale raczej nie wygra pierwszych wyścigów...

Cieszę się, że Kamui znalazł swoje miejsce w stawce...

I wygląda na to, że Quick Nicka zabraknie w sezonie 2010... :mrgreen: Byłoby fajnie, bo gość jest nudny do bólu. Największy "ślizgacz" w F1!

Dla mnie dziwnie będzie kibicować Alonso i oglądać "Schumiego" w innym teamie niż Ferrari... :roll:

Jeśli chodzi o Mercedesa, to są oni zbyt pewni siebie. Chciałbym, żeby rzeczywistość sprowadziła ich na ziemię... 8-) Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-) Myślę, że Michael może powalczyć o tytuł, ale raczej nie wygra pierwszych wyścigów...

Cieszę się, że Kamui znalazł swoje miejsce w stawce...

I wygląda na to, że Quick Nicka zabraknie w sezonie 2010... :mrgreen: Byłoby fajnie, bo gość jest nudny do bólu. Największy "ślizgacz" w F1!

Dla mnie dziwnie będzie kibicować Alonso i oglądać "Schumiego" w innym teamie niż Ferrari... :roll:
20 stycznia 2010, 16:59 [cytuj]
Słyszałem jakieś spekulacje że Heidfeld może znów jeździć z Kubicą. Ja będę kibicował Robercikowi ale oprócz tego nie będę miał nic przeciwko jak wygra Schumacher lub Massa
Słyszałem jakieś spekulacje że Heidfeld może znów jeździć z Kubicą. Ja będę kibicował Robercikowi ale oprócz tego nie będę miał nic przeciwko jak wygra Schumacher lub Massa
20 stycznia 2010, 19:07 [cytuj]
[quote]Dla mnie dziwnie będzie kibicować Alonso i oglądać "Schumiego" w innym teamie niż Ferrari... :roll:[/quote] Racja, dla mnie Schumi to Ferrari.. :-/
"T-Mac" powiedział/a:
Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-)
Zgadzam sie z Toba T-Mac. Zycze Schumiemu zeby siegnal po raz 8 po tytul, bo to jedyny kierowca w swoim rodzaju :-)
Racja, dla mnie Schumi to Ferrari.. :-/
[quote="T-Mac"]Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-)
20 stycznia 2010, 20:34 [cytuj]
Ja rowniez,jestem jego wielkim fanem,zakochalem sie w Ferrari dzieki niemu,pamietam go z Bennettona.Uwazam ze stac go na 8 tytul,jesli tylko sprzet bedzie konkurencyjny jest w stanie siegnac po tytul,,ale rowniez kibicuje Massie bo go bardzo lubie,i wolel bym by to on byl wyzej z teamu Ferrari niz Alonso......I niestety serduszko rozdarte miedzy Schumim i Ferrari,ale jakos to pogodze....
Ja rowniez,jestem jego wielkim fanem,zakochalem sie w Ferrari dzieki niemu,pamietam go z Bennettona.Uwazam ze stac go na 8 tytul,jesli tylko sprzet bedzie konkurencyjny jest w stanie siegnac po tytul,,ale rowniez kibicuje Massie bo go bardzo lubie,i wolel bym by to on byl wyzej z teamu Ferrari niz Alonso......I niestety serduszko rozdarte miedzy Schumim i Ferrari,ale jakos to pogodze....
20 stycznia 2010, 22:22 [cytuj]
"T-Mac" powiedział/a:
...i oczywiście beznadziejnych kraks które będą wpływać znacząco na wyniki innych...
...i oczywiście beznadziejnych kraks które będą wpływać znacząco na wyniki innych...
22 stycznia 2010, 23:46 [cytuj]
Heidfeld kierowcą testowym Mercedesa! :lol: :mrgreen:

Mamy "ślizgacza" z głowy... 8-)
Heidfeld kierowcą testowym Mercedesa! :lol: :mrgreen:

Mamy "ślizgacza" z głowy... 8-)
23 stycznia 2010, 19:29 [cytuj]
Uuu...widzę, że jego kariera nabiera rozpędu. Ciekawe co na to fani Quick Nica :-)
Uuu...widzę, że jego kariera nabiera rozpędu. Ciekawe co na to fani Quick Nica :-)
29 stycznia 2010, 23:10 [cytuj]
A jak wam się podoba nowy bolid Roberta??
Kolorystyka świetna, tylko mały znaczek mu tam dokleić :)
A jak wam się podoba nowy bolid Roberta??
Kolorystyka świetna, tylko mały znaczek mu tam dokleić :)
30 stycznia 2010, 00:33 [cytuj]
A Renault miało już oficjalną prezentację ? :-) Wiem tylko, że przymierzali się do żółto-czarnych barw... :-D 8-)

Ja na razie przyzwyczajam się do nowego "wózka" Ferrari... :-)
A Renault miało już oficjalną prezentację ? :-) Wiem tylko, że przymierzali się do żółto-czarnych barw... :-D 8-)

Ja na razie przyzwyczajam się do nowego "wózka" Ferrari... :-)
30 stycznia 2010, 00:44 [cytuj]
Właśnie chciałem napisac o tym bolidzie..
Barwy ma świetne właśnie oglądałem zdjęcia na wp :))
Właśnie chciałem napisac o tym bolidzie..
Barwy ma świetne właśnie oglądałem zdjęcia na wp :))
1 lutego 2010, 17:08 [cytuj]
Będzie widoczny z daleka.
Będzie widoczny z daleka.
1 lutego 2010, 19:36 [cytuj]
Bo i daleko będzie się plasował w stawce.
Bo i daleko będzie się plasował w stawce.
1 lutego 2010, 22:53 [cytuj]
Jeszcze nic nie wiadomo. To tylko pierwsze testy.
Jeszcze nic nie wiadomo. To tylko pierwsze testy.
1 lutego 2010, 23:00 [cytuj]
Ale Renault nie bedzie w czolowce,i tego jestem pewien akurat.
Ale Renault nie bedzie w czolowce,i tego jestem pewien akurat.
2 lutego 2010, 12:31 [cytuj]
Nie chodzi mi o jego jazdy testowe, bo to jak sparingi meczowe. Po prostu w Renault nie było dobrze już w zeszłym sezonie, nie mówiąc o tych końcowych zawirowaniach, wycofaniem się głównego sponsora, itd. Chciałbym nie mieć racji, ale myślę, że Kubika będzie miał kolejny zmarnowany sezon plasując się za McLarenami, Ferrari, Mercedesem i Red Bullem. Przy lepszym dniu gdzieś pośrodku nich.

Robert jednak stwierdził, że wybierze opcję najlepszą dla niego. On w tym siedzi, on jest zawodowcem i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaufać jego poczynaniom i czekać do marca.
Nie chodzi mi o jego jazdy testowe, bo to jak sparingi meczowe. Po prostu w Renault nie było dobrze już w zeszłym sezonie, nie mówiąc o tych końcowych zawirowaniach, wycofaniem się głównego sponsora, itd. Chciałbym nie mieć racji, ale myślę, że Kubika będzie miał kolejny zmarnowany sezon plasując się za McLarenami, Ferrari, Mercedesem i Red Bullem. Przy lepszym dniu gdzieś pośrodku nich.

Robert jednak stwierdził, że wybierze opcję najlepszą dla niego. On w tym siedzi, on jest zawodowcem i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaufać jego poczynaniom i czekać do marca.
|<  <<  <  8  9  10  11  12    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 24 5 5 77
2. Borussia Dortmund 34 22 3 9 69
3. Bayer Leverkusen 34 19 7 8 64
4. RB Lipsk 34 17 7 10 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 57
6. SC Freiburg 34 15 10 9 55
7. 1. FC Köln 34 14 10 10 52
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 504
2. Krzpiczek16 504
3. Armandzio 462
4. buniu34 456
5. geniu 453
6. KOMIX 450
7. F1066 447
cała tabela
shoutbox
Le0n
Le0n Wczoraj, 16:21

Nie ma co psioczyć (co to za wyrażenie?) na zachowanie Roberta. On już kilkakrotnie parafował kontrakt z FCB i na pewno jakiś kruczek tam jest. Będąc na jego miejscu (o Matko!!) olał bym ten cały chlew, bo skoro chcą 40 baniek, to niech przedłużą z nim kontrakt na kolejne 2 sezony po 20 za sezon i będzie ok. Co nie stać ich? To niech nie marudzą, że chce odejść.

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 14:57

Mam dziwne wrazenie ze zaczniemy sezon z akanjim...

wola
wola Wczoraj, 14:52

Inter jest zainteresowany Akanjim ruhr24.de/bvb/dortmund-bvb-star-verteidiger-wechsel-transfer-abgang-manuel-akanji-inter-mailand-borussia-91642758.html

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 14:00

MU z ofertą 37 milionów funtów za środkowego obrońcę. Nie chodzi niestety o Akanjiego, ale może ten ruch sprawi, że Arsenal zerknie teraz na naszego Szwajcara...

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 08:51

No i runie wizerunek profesjonalnego Robercika. Czy ktoś go zmuszał do podpisywania umowy na dłuższy okres? Może Kucharski? ;) Byłoby miło, gdyby Bayern utemperował gwiazdora ze szkodą dla swoich wyników sportowych.

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot Wczoraj, 08:47

"Jak twierdzi Maik Barthel, a w ślad za nim niemiecki "Bild", w przypadku zablokowania transferu do Barcelony Robert Lewandowski może... rozpocząć strajk. Były doradca piłkarza jest zdania, że w takiej Polak rozważy bojkot treningów Bayernu.Sytuacja się zagęszcza i, jak wynika z słów Barthela zachowanie "Lewego", może skończyć się małym skandalem." Coraz ciekawiej się robi.

jasiu85
jasiu85 Wczoraj, 07:37

Chyba z zakazem stadionowym.

T-Mac
T-Mac 1 dni temu, 2022-07-01

Chyba byłym ultrasem...

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 2 dni temu, 2022-07-01

A kim był Kay? Bo zaciekawiłeś

F1066
F1066 2 dni temu, 2022-06-30

Kay Bernstein, nowy prezes Herthy BSC, po swoim wyborze optymistycznie i sugeruje zmiany. Pytanko :) kim jest/był (podkreślę*był) Kay Bernstein?

F1066

Gerard 4 godzin temu Pan Giełda niegłupi ale wciąż łoi Jimbeama przed lustrem i śle złe moce na userów. Polecam ignorować.?Nur der BVB! Pewnie wam wytlumaczy xP

F1066

Ale..pamiętacie Tulpenmanie? Ja tez nie :) to były czasy! Za cebulkę tulipana można było chałupę kupić!!

F1066

-ze strony sterników:) Ja może przypomnę cytat Buffetta, już był tu na SB. "Nie wysilam się, by przeskoczyć dwumetrową przeszkodę. Staram się pokonywać takie małe, 30-centymetrowe progi, nad którymi po prostu mogę przejść". A jeśli chodzi o Hallera, to co robią teraz tulipany, to zwykła złośliwości.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 2 dni temu, 2022-06-30

Pełen profesjonalizm ze strony zarządu

zesik
zesik 2 dni temu, 2022-06-30

Fajnie,żę tak szybko klepnęli te transferu, zawsze to większy procent szans,że się szybciej zgrają.. oby, oby :)

F1066

Nowy dyrektor sportowy Borussii Dortmund Sebastian Kehl widzi szanse i zagrożenia w ponownym przetasowaniu składu BVB. "W zespole będzie nowa hierarchia, ponieważ tego lata mieliśmy wiele zmian w składzie. Ze względu na stosunkowo krótkie przygotowania i niezwykle kompaktową pierwszą połowę sezonu, wyzwaniem jest teraz dla zespołu szybkie zrastanie się" powiedział Kehl kickerowi. Następca BVB Michaela Zorca wiąże w tym względzie duże nadzieje z Niklasem Süle, który przeniósł się do Dortmundu z FC Bayernu na zasadzie wolnego transferu. "Na pewno będzie miał szczególną rolę wśród nowych zawodników, ponieważ jest w pewnym wieku i wiele już doświadczył w swojej karierze. Zrozumiał, czego od niego oczekujemy i na swój sposób będzie kimś, kto pomoże poprowadzić zespół. On również chce zrobić dokładnie ten kolejny krok w swoim rozwoju - opisywał Kehl. Oprócz 26-letniego środkowego obrońcy, BVB podpisało kontrakt z kilkoma profesjonalistami:Karimem Adeyemi (20), Nico Schlotterbeckiem (22) i Salihem Özcanem (24), którzy nie mają jeszcze tak dużego doświadczenia. W Dortmundzie spotkają się z takimi młodzikami jak Youssoufa Moukoko, Jamie Bynoe-Gittens czy Tom Rothe (wszyscy 17 lat). "Wszyscy nasi młodzi zawodnicy są bardzo ambitni i mają pewność siebie, ale niektórzy z nich są jeszcze na początku swojej kariery. To jest często ignorowane publicznie. W tym procesie będą potrzebowali odpowiedniego wsparcia ze strony doświadczonych, bardzo doświadczonych zawodników, jak nasz kapitan Marco Reus czy Mats Hummels - powiedział Kehl.

F1066
F1066 3 dni temu, 2022-06-29

Wychodzi na to, ze transfer Witsela nie wypali.

F1066

Konstytucja :)

F1066

Bolek :)

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 3 dni temu, 2022-06-29

Nie pomyśl, kiedykolwiek, że Uli mógł być po tamtej stronie. Pomyślenie jest zbrodnią. youtu.be/9Z55mYgZOJs

F1066

Ten skład musi lecieć jak dobrze smarowane trybiki.

F1066

Jak wszyscy wiemy, Uli H. robił na swoje kopyto, bo za co wyrok. 30% jako tako dobry wynik, niech wspomni o swoim wyniku :)) można się tylko domyślać. Tylko nikt nic nie wie ;)) Czeski film!

Q4RTRIDG3

Faktycznie powiedzenie, że BVB jest faworytem to lekka przesada. Celem nr 1 powinno być stworzenie sprawnie funkcjonującej maszyny, a wydaje mi się że w końcu jest odpowiedni skład.

F1066

;)) Pan Watzke jest znany z mądrego podejścia do sprawy" - powiedział Hoeneß na marginesie kongresu przyszłości "Neuland" i dodał, odnosząc się do notowanej na giełdzie BVB: "Borussia Dortmund nie ma już wiele do sprzedania, ponieważ już dawno sprzedała znacznie więcej niż 50 procent swoich udziałów". Hoeneß opowiedział się za zniesieniem regulacji, która uniemożliwia sponsorom przejmowanie większościowych udziałów w klubie. Watzke zapewnił następnie, że ?w ciągu najbliższych kilku lat nie nastąpią w Niemczech żadne zmiany pod moją odpowiedzialnością jako przewodniczący rady nadzorczej DFL. To stuprocentowo pewne?. Powiedział także ?Bild am Sonntag?: ?Fascynujące w argumentacji Uli Hoeneßa jest to, że proponuje coś innym klubom, ale potem wyraźnie wyklucza FC Bayern?. Dokładnie to samo podkreślił teraz ponownie Hoeneß. "Pan Watzke nieco skrytykował mnie za to, że jako przedstawiciel Bayernu Monachium nic na tym nie zyskam. Nie chodzi o FC Bayern czy Borussię Dortmund, ale o wiele mniejszych klubów, które miałyby większe możliwości refinansowania transferów czy infrastruktury, gdyby ta klauzula przestała obowiązywać". Ma na myśli na przykład Eintracht Frankfurt, Werder Brema czy Borussię Mönchengladbach, które "z rozsądnymi inwestorami miałyby znacznie większe możliwości w porównaniu z innymi krajami". My w FC Bayern w ogóle byśmy z tego nie skorzystali, ponieważ mamy regulamin z naszymi członkami, że nie możemy sprzedać więcej niż 30 procent bez ich zgody".

F1066

Niestety, pelikanów nie trzeba szukać daleko. Kohler chyba trochę się tez pospieszył. Jego prawo. Nasze nowe transfery musza się zgrać. Jeśli batalion nie odpali, winnym będzie za chwile Edin.

aguero82
aguero82 3 dni temu, 2022-06-29

msn.com/de-de/sport/fussball/borussia-dortmund-neuzugang-haller-muss-kritik-einstecken/ar-AAYXC5w?ocid=msedgntp&cvid=933dfcd2cc794c8f8a349e90cd6c788a Nie wszyscy są tak zachwyceni Hallerem tak jak tutejsi forumowicze. Osobiście po dwumeczu Ajax-BVB w LM również byłem za sprowadzeniem tego piłkarza do Dortmundu

zesik
zesik 3 dni temu, 2022-06-29

a propos jeszcze Chelsea, tam też sporo się dzieje po zmianie właściciela. Niby odchodzą Lukaku, Rudiger, Azpilicueta i Christensen ale pozyskać podobno chcą De Ligta, Sterlinga, Raphinhe i.. Neymara :P w świetle tych zainteresowań nic dziwnego ,że pojawiają się plotki na temat odejścia Pulisicia :P

Q4RTRIDG3

Marzę o tym żeby Jude pograł tu jeszcze chociaż 2 lata

zesik

A co do zainteresowania Pulisiciem. Kurcze zawsze go lubiłem i akurat jego powrót do Dortmundu byłby dla mnie miłym zaskoczeniem aczkolwiek raczej plotka. Wiadomo w końcu Chelsea teraz kilka transferów dopina. No ale Pulisic na pewno podniósłby poziom gdyby grał..pod warunkiem ,że omijałyby go kontuzje a z tym też ciężko u niego.. Podobnie jak u nas u Reyny :(

zesik

Bellingham super się rozwija i naprawdę szkoda będzie jak odejdzie - ale jest to raczej pewne, tylko pytanie kiedy. No i oby dalej się w takim tempie rozwijał. Ale szczególnie szkoda będzie jego odejścia ze względu na jego podejście do życia jako piłkarz. Tam jeszcze widać,że sodówka nie uderzyła i twardo stąpa po ziemi, do tego mega pracowity i z ambicjami.. W sumie każdy wywiad z nim czyta się naprawdę fajnie i oby więcej było takich charakterów wśród piłkarzy. Mam nadzieję,że nie chwalę dnia przed zachodem i mimo wszystko do samego końca jego kariery w barwach BVB będziemy mieli z niego pożytek.. Idealny scenariusz to by był gdyby poszedł przykładem DEDE który też miał być u nas na chwilę a wszyscy wiemy jak to się skończyło :D

statystyki
Użytkownicy online: PEPE, naruto05
Gości online: 41
Zarejestrowanych użytkowników: 9435
Ostatnio zarejestrowany: AdamderBorusse
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem