Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  8  9  10  11  12    >  >>  >|
19 listopada 2009, 22:50 [cytuj]
Czas odkurzyć temat... ;-) Małe podsumowanie minionego sezonu i składy na sezon 2010, które powoli krystalizują się...

KLASYFIKACJA KIEROWCÓW 2009

1) Jenson Button - 95pkt
2) Sebastian Vettel - 84pkt
3) Rubens Barrichello - 77pkt

KLASYFIKACJA KONSTRUKTORÓW 2009

1) Brawn GP - 172pkt
2) Red Bull - 153,5 pkt
3) McLaren - 71pkt

No cóż. Button szczęśliwym zwycięzcą i według mnie nie zasłużył na tytuł. Liczyłem, że Vettelowi lub Barrichowi to się uda. Ten drugi miał ciężko, bo zespół "dymał" go jak chce i robił wszystko, żeby "Guzik" był wyżej od niego... :-?

A Ferrari chyba pierwszy raz od 15 lat znalazło się poza podium w klasyfikacji konstruktorów. Jeden głupi punkt... :cry:

Szkoda, że to już koniec przygody Kimiego z Ferrari... :roll: Zawsze łudziłem się, że Alonso zmieni Massę, a nie jego...

Teraz Raikkonena czeka roczny rozbrat z F1 (i tym samym 17mln ojro od Ferrari z tytułu zerwania kontraktu) lub ewentualnie miejsce w Mercedes GP (i tym samym "tylko" 10mln od Ferrari). Mówiło się w jego kontekście głównie o McLarenie, ale ci sięgnęli w ostatnich dniach po Buttona, zostawiając w ten sposób Kovalainena na lodzie...

Nieciekawie wygląda sprawa z Renault. Mogą podzielić los Toyoty. Do końca roku mają podjąć decyzję czy zostają w F1. W Polsce oczywiście panika...

Mam nadzieję, że Kamui Kobayashi znajdzie gdzieś miejsce. Gość zrobił na mnie duże wrażenie. Po wycofaniu się Toyoty został z niczym. Wolę oglądać Japończyka w akcji, niż takiego miernotę Glocka czy polegającego na farcie Quick Nicka...

SKŁADY NA SEZON 2010

FERRARI

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

McLAREN

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

RED BULL

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

MERCEDES GP

1) ?
2) Nico Rosberg ?

RENAULT

1) Robert Kubica
2) ?

WILLIAMS

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

TORO ROSSO

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

FORCE INDIA

1) Adrian Sutil
2) ?

MANOR GP

1) Timo Glock
2) ?

CAMPOS

1) Bruno Senna
2) ?

LOTUS

1) ?
2) ?

US F1

1) ?
2) ?

SAUBER QUADBAK FERRARI (nie wiadomo czy w ogóle wystartują)

1) ?
2) ?

Pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń...
Czas odkurzyć temat... ;-) Małe podsumowanie minionego sezonu i składy na sezon 2010, które powoli krystalizują się...

[b]KLASYFIKACJA KIEROWCÓW 2009[/b]

1) Jenson Button - 95pkt
2) Sebastian Vettel - 84pkt
3) Rubens Barrichello - 77pkt

[b]KLASYFIKACJA KONSTRUKTORÓW 2009[/b]

1) Brawn GP - 172pkt
2) Red Bull - 153,5 pkt
3) McLaren - 71pkt

No cóż. Button szczęśliwym zwycięzcą i według mnie nie zasłużył na tytuł. Liczyłem, że Vettelowi lub Barrichowi to się uda. Ten drugi miał ciężko, bo zespół "dymał" go jak chce i robił wszystko, żeby "Guzik" był wyżej od niego... :-?

A Ferrari chyba pierwszy raz od 15 lat znalazło się poza podium w klasyfikacji konstruktorów. Jeden głupi punkt... :cry:

Szkoda, że to już koniec przygody Kimiego z Ferrari... :roll: Zawsze łudziłem się, że Alonso zmieni Massę, a nie jego...

Teraz Raikkonena czeka roczny rozbrat z F1 (i tym samym 17mln ojro od Ferrari z tytułu zerwania kontraktu) lub ewentualnie miejsce w Mercedes GP (i tym samym "tylko" 10mln od Ferrari). Mówiło się w jego kontekście głównie o McLarenie, ale ci sięgnęli w ostatnich dniach po Buttona, zostawiając w ten sposób Kovalainena na lodzie...

Nieciekawie wygląda sprawa z Renault. Mogą podzielić los Toyoty. Do końca roku mają podjąć decyzję czy zostają w F1. W Polsce oczywiście panika...

Mam nadzieję, że Kamui Kobayashi znajdzie gdzieś miejsce. Gość zrobił na mnie duże wrażenie. Po wycofaniu się Toyoty został z niczym. Wolę oglądać Japończyka w akcji, niż takiego miernotę Glocka czy polegającego na farcie Quick Nicka...

[b]SKŁADY NA SEZON 2010[/b]

[b]FERRARI[/b]

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

[b]McLAREN[/b]

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

[b]RED BULL[/b]

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

[b]MERCEDES GP[/b]

1) ?
2) Nico Rosberg ?

[b]RENAULT[/b]

1) Robert Kubica
2) ?

[b]WILLIAMS[/b]

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

[b]TORO ROSSO[/b]

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

[b]FORCE INDIA[/b]

1) Adrian Sutil
2) ?

[b]MANOR GP[/b]

1) Timo Glock
2) ?

[b]CAMPOS[/b]

1) Bruno Senna
2) ?

[b]LOTUS[/b]

1) ?
2) ?

[b]US F1[/b]

1) ?
2) ?

[b]SAUBER QUADBAK FERRARI[/b] (nie wiadomo czy w ogóle wystartują)

1) ?
2) ?

Pozostaje czekać na dalszy rozwój wydarzeń...
20 listopada 2009, 09:07 [cytuj]
JA tam z kolei Kibicowalem Sennie,potem Schumiemu a teraz Massie,ale Alonso nie lubie,i wolalem Kimiego.Ciesze sie ze massa zostal w ferrari.Button najbardziej szczesliwyym MS jest.Gdyby bylo jeszcze ze 4 wyscigi Rubens by go przegonil.Nalezy mu sie tytul za wiele lat wspanialej kariery w F1.Heidfeldt wyladuje w Mercedes GP,wiem ze w polsce jest nie lubiany ale ja do niego nic nie mam.Znow Kubica bedzie jego plecy wachal bo nie mam watpliwosci ze Mercedes GP zbuduje lepsze auto jak Renault.Kobayaschi jestem za tym chlopakiem w ostatnich 3 wyscigach sezonu zrobil na mnie OGROMNE wrazenie,chcialbym tylko by byl w miare dobry zespol w stawce ktory pozwoli na walke o punkty a nie w ktorym Alonso,czy Button startowali by z ostatniej lini gdyby jezdzili. INFO z godz 19:30. Michael Schumacher prawdopodobnie w przyszlym sezonie w zespole MERCEDES GP.Roczny kontrakt.Szefem teamu Ros Brawn,czyli ten z ktorym zdobywal wszystkie tytuly MS.Glownie dlatego ta plotka nabiera coraz realniejszego ksztalyu.
JA tam z kolei Kibicowalem Sennie,potem Schumiemu a teraz Massie,ale Alonso nie lubie,i wolalem Kimiego.Ciesze sie ze massa zostal w ferrari.Button najbardziej szczesliwyym MS jest.Gdyby bylo jeszcze ze 4 wyscigi Rubens by go przegonil.Nalezy mu sie tytul za wiele lat wspanialej kariery w F1.Heidfeldt wyladuje w Mercedes GP,wiem ze w polsce jest nie lubiany ale ja do niego nic nie mam.Znow Kubica bedzie jego plecy wachal bo nie mam watpliwosci ze Mercedes GP zbuduje lepsze auto jak Renault.Kobayaschi jestem za tym chlopakiem w ostatnich 3 wyscigach sezonu zrobil na mnie OGROMNE wrazenie,chcialbym tylko by byl w miare dobry zespol w stawce ktory pozwoli na walke o punkty a nie w ktorym Alonso,czy Button startowali by z ostatniej lini gdyby jezdzili. INFO z godz 19:30. Michael Schumacher prawdopodobnie w przyszlym sezonie w zespole MERCEDES GP.Roczny kontrakt.Szefem teamu Ros Brawn,czyli ten z ktorym zdobywal wszystkie tytuly MS.Glownie dlatego ta plotka nabiera coraz realniejszego ksztalyu.
4 grudnia 2009, 20:42 [cytuj]
Raikkonen w WRC :!: Będzie jeździł w juniorskim teamie Citroena... :-) A w 2011 prawdopodobnie wróci do F1 w barwach Red Bulla. Byłoby ciekawie...
Raikkonen w WRC :!: Będzie jeździł w juniorskim teamie Citroena... :-) A w 2011 prawdopodobnie wróci do F1 w barwach Red Bulla. Byłoby ciekawie...
20 stycznia 2010, 13:46 [cytuj]
Pora zaktualizować składy na nadchodzący sezon... ;-) Prawie wszystko już jasne (ostatnie cztery niewiadome)...

FERRARI

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

McLAREN

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

RED BULL

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

MERCEDES GP

1) Michael Schumacher
2) Nico Rosberg

RENAULT

1) Robert Kubica
2) Vitaly Petrov ?

WILLIAMS

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

TORO ROSSO

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

FORCE INDIA

1) Adrian Sutil
2) Vitantonio Liuzzi

VIRGIN RACING

1) Timo Glock
2) Lucas di Grassi

CAMPOS

1) Bruno Senna
2) ?

LOTUS

1) Jarno Trulli
2) Heikki Kovalainen

US F1

1) Jose Maria Lopez ?
2) James Rossiter ?

SAUBER

1) Pedro de la Rosa
2) Kamui Kobayashi
Pora zaktualizować składy na nadchodzący sezon... ;-) Prawie wszystko już jasne (ostatnie cztery niewiadome)...

[b]FERRARI[/b]

1) Fernando Alonso
2) Felipe Massa

[b]McLAREN[/b]

1) Lewis Hamilton
2) Jenson Button

[b]RED BULL[/b]

1) Sebastian Vettel
2) Mark Webber

[b]MERCEDES GP[/b]

1) Michael Schumacher
2) Nico Rosberg

[b]RENAULT[/b]

1) Robert Kubica
2) Vitaly Petrov ?

[b]WILLIAMS[/b]

1) Rubens Barrichello
2) Nico Hulkenberg

[b]TORO ROSSO[/b]

1) Sebastien Buemi
2) Jaime Alguersuari

[b]FORCE INDIA[/b]

1) Adrian Sutil
2) Vitantonio Liuzzi

[b]VIRGIN RACING[/b]

1) Timo Glock
2) Lucas di Grassi

[b]CAMPOS[/b]

1) Bruno Senna
2) ?

[b]LOTUS[/b]

1) Jarno Trulli
2) Heikki Kovalainen

[b]US F1[/b]

1) Jose Maria Lopez ?
2) James Rossiter ?

[b]SAUBER[/b]

1) Pedro de la Rosa
2) Kamui Kobayashi
20 stycznia 2010, 14:15 [cytuj]
ciekawi mnie co to będzie z mercedesa, lotusa i tych amerykańców. Jak myślisz T-Mac?Schumacher się zbłaźni czy jeszcze może coś pokazać?
ciekawi mnie co to będzie z mercedesa, lotusa i tych amerykańców. Jak myślisz T-Mac?Schumacher się zbłaźni czy jeszcze może coś pokazać?
20 stycznia 2010, 16:44 [cytuj]
Po tych nowych teamach raczej "ogonów" można się spodziewać... ;-)

Jeśli chodzi o Mercedesa, to są oni zbyt pewni siebie. Chciałbym, żeby rzeczywistość sprowadziła ich na ziemię... 8-) Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-) Myślę, że Michael może powalczyć o tytuł, ale raczej nie wygra pierwszych wyścigów...

Cieszę się, że Kamui znalazł swoje miejsce w stawce...

I wygląda na to, że Quick Nicka zabraknie w sezonie 2010... :mrgreen: Byłoby fajnie, bo gość jest nudny do bólu. Największy "ślizgacz" w F1!

Dla mnie dziwnie będzie kibicować Alonso i oglądać "Schumiego" w innym teamie niż Ferrari... :roll:

Jeśli chodzi o Mercedesa, to są oni zbyt pewni siebie. Chciałbym, żeby rzeczywistość sprowadziła ich na ziemię... 8-) Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-) Myślę, że Michael może powalczyć o tytuł, ale raczej nie wygra pierwszych wyścigów...

Cieszę się, że Kamui znalazł swoje miejsce w stawce...

I wygląda na to, że Quick Nicka zabraknie w sezonie 2010... :mrgreen: Byłoby fajnie, bo gość jest nudny do bólu. Największy "ślizgacz" w F1!

Dla mnie dziwnie będzie kibicować Alonso i oglądać "Schumiego" w innym teamie niż Ferrari... :roll:
20 stycznia 2010, 16:59 [cytuj]
Słyszałem jakieś spekulacje że Heidfeld może znów jeździć z Kubicą. Ja będę kibicował Robercikowi ale oprócz tego nie będę miał nic przeciwko jak wygra Schumacher lub Massa
Słyszałem jakieś spekulacje że Heidfeld może znów jeździć z Kubicą. Ja będę kibicował Robercikowi ale oprócz tego nie będę miał nic przeciwko jak wygra Schumacher lub Massa
20 stycznia 2010, 19:07 [cytuj]
[quote]Dla mnie dziwnie będzie kibicować Alonso i oglądać "Schumiego" w innym teamie niż Ferrari... :roll:[/quote] Racja, dla mnie Schumi to Ferrari.. :-/
"T-Mac" powiedział/a:
Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-)
Zgadzam sie z Toba T-Mac. Zycze Schumiemu zeby siegnal po raz 8 po tytul, bo to jedyny kierowca w swoim rodzaju :-)
Racja, dla mnie Schumi to Ferrari.. :-/
[quote="T-Mac"]Z drugiej jednak strony życzę Schumacherowi (i tylko jemu z Mercedesa!) jak najlepiej i nie obraziłbym się, gdyby sięgnął po ósmy mistrzowski tytuł (pod warunkiem, że Ferrari zawiedzie i nie będzie się liczyć w tej walce)... :-)
20 stycznia 2010, 20:34 [cytuj]
Ja rowniez,jestem jego wielkim fanem,zakochalem sie w Ferrari dzieki niemu,pamietam go z Bennettona.Uwazam ze stac go na 8 tytul,jesli tylko sprzet bedzie konkurencyjny jest w stanie siegnac po tytul,,ale rowniez kibicuje Massie bo go bardzo lubie,i wolel bym by to on byl wyzej z teamu Ferrari niz Alonso......I niestety serduszko rozdarte miedzy Schumim i Ferrari,ale jakos to pogodze....
Ja rowniez,jestem jego wielkim fanem,zakochalem sie w Ferrari dzieki niemu,pamietam go z Bennettona.Uwazam ze stac go na 8 tytul,jesli tylko sprzet bedzie konkurencyjny jest w stanie siegnac po tytul,,ale rowniez kibicuje Massie bo go bardzo lubie,i wolel bym by to on byl wyzej z teamu Ferrari niz Alonso......I niestety serduszko rozdarte miedzy Schumim i Ferrari,ale jakos to pogodze....
20 stycznia 2010, 22:22 [cytuj]
"T-Mac" powiedział/a:
...i oczywiście beznadziejnych kraks które będą wpływać znacząco na wyniki innych...
...i oczywiście beznadziejnych kraks które będą wpływać znacząco na wyniki innych...
22 stycznia 2010, 23:46 [cytuj]
Heidfeld kierowcą testowym Mercedesa! :lol: :mrgreen:

Mamy "ślizgacza" z głowy... 8-)
Heidfeld kierowcą testowym Mercedesa! :lol: :mrgreen:

Mamy "ślizgacza" z głowy... 8-)
23 stycznia 2010, 19:29 [cytuj]
Uuu...widzę, że jego kariera nabiera rozpędu. Ciekawe co na to fani Quick Nica :-)
Uuu...widzę, że jego kariera nabiera rozpędu. Ciekawe co na to fani Quick Nica :-)
29 stycznia 2010, 23:10 [cytuj]
A jak wam się podoba nowy bolid Roberta??
Kolorystyka świetna, tylko mały znaczek mu tam dokleić :)
A jak wam się podoba nowy bolid Roberta??
Kolorystyka świetna, tylko mały znaczek mu tam dokleić :)
30 stycznia 2010, 00:33 [cytuj]
A Renault miało już oficjalną prezentację ? :-) Wiem tylko, że przymierzali się do żółto-czarnych barw... :-D 8-)

Ja na razie przyzwyczajam się do nowego "wózka" Ferrari... :-)
A Renault miało już oficjalną prezentację ? :-) Wiem tylko, że przymierzali się do żółto-czarnych barw... :-D 8-)

Ja na razie przyzwyczajam się do nowego "wózka" Ferrari... :-)
30 stycznia 2010, 00:44 [cytuj]
Właśnie chciałem napisac o tym bolidzie..
Barwy ma świetne właśnie oglądałem zdjęcia na wp :))
Właśnie chciałem napisac o tym bolidzie..
Barwy ma świetne właśnie oglądałem zdjęcia na wp :))
1 lutego 2010, 17:08 [cytuj]
Będzie widoczny z daleka.
Będzie widoczny z daleka.
1 lutego 2010, 19:36 [cytuj]
Bo i daleko będzie się plasował w stawce.
Bo i daleko będzie się plasował w stawce.
1 lutego 2010, 22:53 [cytuj]
Jeszcze nic nie wiadomo. To tylko pierwsze testy.
Jeszcze nic nie wiadomo. To tylko pierwsze testy.
1 lutego 2010, 23:00 [cytuj]
Ale Renault nie bedzie w czolowce,i tego jestem pewien akurat.
Ale Renault nie bedzie w czolowce,i tego jestem pewien akurat.
2 lutego 2010, 12:31 [cytuj]
Nie chodzi mi o jego jazdy testowe, bo to jak sparingi meczowe. Po prostu w Renault nie było dobrze już w zeszłym sezonie, nie mówiąc o tych końcowych zawirowaniach, wycofaniem się głównego sponsora, itd. Chciałbym nie mieć racji, ale myślę, że Kubika będzie miał kolejny zmarnowany sezon plasując się za McLarenami, Ferrari, Mercedesem i Red Bullem. Przy lepszym dniu gdzieś pośrodku nich.

Robert jednak stwierdził, że wybierze opcję najlepszą dla niego. On w tym siedzi, on jest zawodowcem i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaufać jego poczynaniom i czekać do marca.
Nie chodzi mi o jego jazdy testowe, bo to jak sparingi meczowe. Po prostu w Renault nie było dobrze już w zeszłym sezonie, nie mówiąc o tych końcowych zawirowaniach, wycofaniem się głównego sponsora, itd. Chciałbym nie mieć racji, ale myślę, że Kubika będzie miał kolejny zmarnowany sezon plasując się za McLarenami, Ferrari, Mercedesem i Red Bullem. Przy lepszym dniu gdzieś pośrodku nich.

Robert jednak stwierdził, że wybierze opcję najlepszą dla niego. On w tym siedzi, on jest zawodowcem i nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaufać jego poczynaniom i czekać do marca.
|<  <<  <  8  9  10  11  12    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 23 19 4 0 61
2. Bayern Monachium 23 17 2 4 53
3. VfB Stuttgart 23 15 2 6 47
4. Borussia Dortmund 23 11 8 4 41
5. RB Lipsk 23 12 4 7 40
6. Eintracht Frankfurt 23 8 10 5 34
7. TSG 1899 Hoffenheim 23 8 6 9 30
8. Werder Brema 23 8 6 9 30
9. SC Freiburg 23 8 5 10 29
10. 1. FC Heidenheim 23 7 7 9 28
11. FC Augsburg 23 6 8 9 26
12. Union Berlin 23 8 4 12 26
13. Borussia Mönchengladbach 23 6 7 10 25
14. VfL Wolfsburg 23 6 7 10 25
15. VfL Bochum 23 5 10 8 25
16. 1. FC Köln 23 3 8 12 17
17. FSV Mainz 23 2 9 12 15
18. SV Darmstadt 23 2 7 14 13
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. ponczos 200
2. RickenZMazowsza 190
3. JungKamil3 189
4. jasiu85 185
5. johnBVB 182
6. donpedro 176
7. MAKAVELI 173
8. mlabedz17 170
9. Kasper09 170
10. Johnny91BvB 165
cała tabela
shoutbox
Rebe Jankiel
Rebe Jankiel 2 godzin temu

Zmiana trenera nic nie da.

Kapolini76
Kapolini76 2 godzin temu

Wszyscy tutaj mamy prawo ponieść się fantazji że chcemy tego czy tamtego że grać powinien ten lub tamten czasem się tutaj nawet poprzepychamy ale BVB to wielki klub który powinien być fachowo prowadzony. Piłka nożna to tylko sport niepowodzenia i porażki są nieuniknione ale skoro my zwykłe laiki kibice BVB widzimy że coś jest nie tak oraz spora część ekspertów to widzi a nas zarząd nic nie robi to tutaj coś jest nie halo

Kapolini76
Kapolini76 2 godzin temu

Tutaj powinien zadziałać zarząd natychmiast to jest ich robota powinni już po 1 rundzie mieć kandydata na radarze nie musieli od razu zwalniać trenera ale u nas to działa na zasadzie może się uda niestety nie udaje się niestety bo na ławce mamy chłopa który może kocha BVB ale nie wie co robić. Też kocham BVB i czasem coś tam napiszę że chciałbym tego czy tamtego ale na pewno nie nadaję się na trenera mojego ukochanego klubu

Kapolini76
Kapolini76 2 godzin temu

Pozwolę się nie zgodzić że zmiana trenera nic nie da to właśnie on powinien złapać za ryj Sule żeby coś ze sobą zrobił jak nie to wypad to trener powinien nakreślić jakiś plan na granie to trener odpowiada za przygotowanie fizyczne oraz mentalne zawodników tak że Rebe pozwole się nie zgodzić że zmiana trenera nic nie da

Le0n
Le0n 3 godzin temu

No taka jest prawda WzD. Watzke stary łapczywy c^^j chciał się nachapać żeby mu trumnę ze złota zrobili.

Le0n
Le0n 3 godzin temu

Awans dalej to kolejne 10,6 mln plus stadion.

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 3 godzin temu

To ilu świetnych grajków przewinęło się przez BVB w ostatnim czasie to myślę każdy wie

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 3 godzin temu

Gdybyśmy nie sprzedawali notorycznie swoich gwiazd to ćwierćfinał LM byłby w Dortmundzie celem minimum na każdy sezon ale jest jak jest

Le0n
Le0n 3 godzin temu

Póki co Watzke z tytułu wpływów z LM tylko od uefy dostanie ok. 35,5 mln oiro. Do tego dojdzie konkretny zysk stadionowy.

FilipSantana
FilipSantana 3 godzin temu

Z tej okazji z chęcią przypomnę słynnego Twitta Aubameyanga z 3.10.2019 r. adresowanego do Sknerusa Mckwacza (pseudonim HJW). Lepiej dla ciebie, że nigdy nie będę mówił o tym, dlaczego naprawdę opuściłem Dortmund, panie Watzke, ale z ciebie klaun Pamiętam, jak powiedziałeś, że nigdy nie sprzedamy Ousmane, a potem zobaczyłeś ponad 100 milionów i byłeś pierwszym, który przyjął te pieniądze , don nie mów o pieniądzach, proszę!!! Zostaw mnie w spokoju, proszę Pierre Emerick Aubameyang

Alex3110
Alex3110 4 godzin temu

Wiem, u nas z drużyny mającej szanse na tytul w poprzednim sezonie robi się drużynę drżącą o top4 :)

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 4 godzin temu

A jest to jednak trochę przykre bo dla mnie to jest nie do pojęcia że nasz rekord transferowy wynosi 35 mln

Wojtyła z Dortmundu

U nas to nie działa tak jak w innych klubach że po słabym sezonie nagle pójdziemy z workiem pieniędzy na rynek tylko pójdziemy bez niego licząc że wzmocnimy drużynę

Wojtyła z Dortmundu

*na

Wojtyła z Dortmundu

Z jednej strony szansa na lepsze jutro a przy braku grubych mln z LM szansa ta totalny marazm i 6-7 miejsce w BL

Alex3110
Alex3110 5 godzin temu

Wypad po za LM to jest szansa na lepsze jutro, zobaczycie. Top4 jedyne co nam da, to tkwienie w tym głównie, bo przecież będzie LM i będzie pięknie.

Osa As
Osa As 5 godzin temu

Piłkarze nie mają odpowiedniego mentalu, bo ich główny szef namaszcza mistrza jeszcze przed sezonem.

wola
wola 5 godzin temu

Jasna taktyka na każdy mecz i nastawienie mentalne do meczu!!! Taka jest rola trenera, to on musi zadbać, aby piłkarze wychodzili na boisko z odpowiednim nastawieniem mentalnym, a nie patrzeć po 2 minutach na piłkę leżącą w naszej bramce. We wczorajszym spotkaniu widać było jak na dłoni, jak Hoffenheim rozpoczął mecz i jak oni rzucili się na nas w drugiej połowie. Oni chcieli wygrać. To była praca jaką wykonał ich trener przed meczem i w przerwie. Pomimo tego, że mamy lepiej wyszkolonych piłkarzy, przegraliśmy ten mecz.... w głowach. Po meczu ET powiedział, że ''nie wie co się stało'' i ''to nasza wina, że pozwoliliśmy przeciwnikom wrócić do gry''. To jest żenujące.

nick
nick 5 godzin temu

Niezrozumiały jest obrany kierunek na sprowadzanie reprezentantów Niemiec, co zostało wprost powiedziane. Tym bardziej w momencie kiedy ta reprezentacja gra fatalnie. Wielkim problemem jest też kupowanie graczy nie łapiących się w momencie zakupu do pierwszego składu drużyn, w których grają. Obecnie takimi zawodnikami są Sule, Hummels, Maatsen, Can, Sabitzer, Sancho. Wątpliwe darmowe transfery lub zakupy za kilka mln euro w postaci Wolfa, Ozcana, Moreya, Ryersona, Bensabainiego, Meuniera. Lepiej już nie wspominać o kompletnych niewypałach jak Hazard czy Schulz. Zdaje się, że chcieli postawić na graczy, którzy nie będą uciekać po dwóch dobrych sezonach, a skończyło się na zapchanej kadrze, w której nie ma za bardzo miejsca dla młodych.

FilipSantana
FilipSantana 6 godzin temu

Wygląda raczej na to, że klub podąża schematem ?wszystko będzie dobrze? i polega na indywidualnej jakości Donyella Malena. @BILD

FilipSantana

Głównym problemem Edina Terzicia jest to, że nie ma prawie żadnego rozpoznawalnego planu, dzięki któremu jego zespół chce wygrywać w drugiej połowie sezonu w sposób zrównoważony, stabilny i atrakcyjny. @BILD

FilipSantana

Borussia Dortmund nie rozważa obecnie zwolnienia Edina Terzicia pomimo słabych wyników. Jednak latem klub ma konkretną możliwość zbadania różnych opcji i rozważenia nowego trenera, na wypadek gdyby obecna sytuacja z Terzicem nadal się utrzymywała. @FabrizioRomano

ArekBVB09
ArekBVB09 6 godzin temu

Mądrego to miło przeczytać :)

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel Wczoraj, 19:08

Mnie się wydaje, że zatrudnienie "dobrego" trenera to będzie za mało. My od czasów Tuchela mieliśmy już kilku szkoleniowców i jakoś średnio to wychodziło. Problemem u nas jest sprowadzanie piłkarzy bez odpowiedniej mentalności. Hummels wypalony po przygodzie w Monachium, chociaż aktualnie jest naszym najlepszym stoperem, Sule po przygodzie w Monachium też już poszedł za łatwą kasą do dobrego klubu i odcina kupony, Sabitzer po przygodzie w Monachium i ManU - wypalony jak petarda pod śniegiem. Reus, mimo że legenda klubu, to największy pechowiec ostatniej dekady zarówno w BVB i reprezentacji. Bez mistrzostwa, bez trofeum z kadrą. Sancho sprowadzony UJ wie po co, wypalony leń, trenować się nie chce, grać się nie chce. Brandt, ktory zagra 2 świetne spotkania a potem znika, Haller wiadomo, Can który jest elektryczny, średnio nadający się na kapitana. Obecnie największy pożytek mamy z Kobela, Fullkruga, Malena i Maatsena, który jest na wypożyczeniu. Jak z taką kadrą można walczyć o cokolwiek? To jest cud że w zeszłym sezonie zrobiliśmy tak niesamowitą rundę wiosenną. Graliśmy ponad stan. Teraz jest weryfikacja, nasze miejsce w szeregu. Bez młodych, zdolnych, sprawnych, głodnych gry ludzi nie będzie dobrze. I tu żaden trener nie pomoże.

ryś
ryś Wczoraj, 18:11

artur1973 Ja doskonale zdaje sobie podobnie jak Ty z tego sprawę. Liczę tylko na to, że w klubie nie zostali sami kamikadze i się w koncu zreflektują, bo inaczej utopimy się we własnym g... . Na zmiany jest jeszcze czas ale jest go już bardzo mało.

artur1973
artur1973 Wczoraj, 18:06

Rys Żeby wziąć nowego trenera spoza układu towarzyskiego potrzeba dwóch rzeczy: 1) głębokiego sięgnięcia do kieszeni 2) przyznania przez Watzke że zrobił błąd utrzymując Terzica na stołku po 1 rundzie. Nie będzie ani jednego ani drugiego. Ewentualnie wyrzucą Terzica obejmie Sahin i będzie to samo wielkie G

ryś
ryś Wczoraj, 17:54

Co zaś do osoby trenera, to moim zdaniem wystarczy taki, który zna dobrze BL i nie będzie z tzw. układu. Zawodnicy mają mieć trenera ,którego będą szanować i trochę go bać, a nie jakieś przyjacielsko-koleżeńskie układy. Moim zdaniem to taki Terzic nigdy sobie czegoś takiego nie wypracował, a taki Hummels czy Reus to zjadają go taktycznie na śniadanie. Uważam, że pomimo ciągłej degrengolady i osłabiania składu nietrafionymi transferami jest jeszcze ostatni czas aby coś z tej drużyny wykrzesać i zawalczyć o to czwarte miejsce. Ale to na pewno nie stanie sie udziałem Terzicia ani Sahina.

ryś
ryś Wczoraj, 17:47

Obecnie jakby nie patrzeć to mamy tylko punkt /zamiast 4/ przewagi na Lipskiem ,a miejsce do LM jest praktycznie jedno dla tych dwóch zespołów. Lipsk ma teoretycznie lepszy kalendarz i gra /oglądałem ich mecz z Bayernem/ lepiej od nas. Wniosek nasuwa się sam . Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich kroków już teraz to w nowym sezonie możemy pożegnać się z grą i pieniędzmi z LM , a co za tym idzie każdy zdaje sobie sprawę. Ja czekam na konkretne ruchy ze strony zarządu . Jeżeli ich nie będzie to znaczy, że mamy do czynienia z gorsza sytuacją w klubie niż sie nam wydaje.

Mag_Magik1
Mag_Magik1 Wczoraj, 16:37

nick 100% racji co do braku wcześniejszego planowania transferów. Ktoś w ogóle orientuje się jak u nas wygląda struktura scoutingu oraz decyzyjności ? (Zorc), Kehl wspólpracują ze scoutingiem oraz akademia ? Dla mnie większość naszych transferów z ostatnich kilku okienek cechuje się własnie brakiem planowania. Bo oczywiscie ze mielismy dobre transfery tyle one wynikaly raczej z przypadku/pojawienia sie "Okazji" na rynku itp. Najlepszy przykład Maatsena: trafił sie swietny/dobry zawodnik tyle ze jego przyjscie nie jest konsekwencja Planowania , obserwacji np 10 zawodnikow na lewa obrone ktorzy pasuja nam do profilu druzyny (np szukamy obroncy o profilu piszcza, dede). I jakbysmy tak planowali, obserwowali Maatsena np rok dwa wczesniej, mozna by myslec przyszlosciowo, do kiedy ma kontrakt w jakim momencie warto pomyslec o jego transferze itd. Lewa obrona to jest idealny przykład :D Ile czasu jak juz tak totalnie odstawiono Schulza byl jeszcze w klubie ? 1,5 roku , 2 , wiecej ? I ok w tym momencie nie mozemy nikogo sprowadzic bo darmozjad kosztuje nas 8. Ale wiemy ze za 1,5 czy 2 lata ten koszmar sie skonczy i go nie bedzie. To malo czasu zeby byc przygotowanym i miec upatrzonych 4-5 kandydatow, Byc z kilkoma w kontakcie, rozmwawiac: teraz nie mozemy Cie wziasc ale za 2 lata konczy sie konratk schulza bedziemy mieli fundusze, nie przedluzaj kontraktu ze swoim klubem to przyjdziesz do nas. I tym podobne działania. Naprawde jest to porazajace w tej kwesti bo znam kilka Polskich klubow ktore oczywiscie zachowujac proporcje wprowadzaja takie dzialania i przynosza one efekt. A u nas ? Sorki ze sie rozpisalem ale noz sie w kieszeni otwiera na to co nasz zarzad i pion sportowy wyczyniaja

wola
wola Wczoraj, 16:33

zatrudnie nowego trenera nie bierzcie nawet pod uwagę

statystyki
Użytkownicy online:
Gości online: 19
Zarejestrowanych użytkowników: 9954
Ostatnio zarejestrowany: kaska8612@wp.pl
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem