Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  18  19  20  21  22    >
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Szkoła & Studia & Praca
20 stycznia 2014, 13:49 [cytuj]
Nie wiedziałem w którym temacie się o to zapytać ale myślę że to będzie dobry.

Orientuje się ktoś może czy w necie można za darmo dorwać jakiś w miarę dobry kurs języka obcego? konkretnie chodzi mi o niemiecki, jakieś tam podstawy znam ale jednak chciałbym się nauczyć tego języka tak aby bez problemu później móc się nim posługiwać a właśnie taki kurs on-line byłby dobrym wprowadzeniem do dalszej edukacji (tj. profesjonalny kurs języka).
Nie wiedziałem w którym temacie się o to zapytać ale myślę że to będzie dobry.

Orientuje się ktoś może czy w necie można za darmo dorwać jakiś w miarę dobry kurs języka obcego? konkretnie chodzi mi o niemiecki, jakieś tam podstawy znam ale jednak chciałbym się nauczyć tego języka tak aby bez problemu później móc się nim posługiwać a właśnie taki kurs on-line byłby dobrym wprowadzeniem do dalszej edukacji (tj. profesjonalny kurs języka).
20 stycznia 2014, 16:46 [cytuj]
Jak znasz "jakieśtam podstawy" to polecam słownik, jakiś kurs podstaw, a takich jest masa i przede wszystkim znaleźć na necie osobę, z którą możesz pisać (np. maile, choć pewnie są i fora różne) po niemiecku na odpowiednim poziomie, dostosowanym do Ciebie, bo tylko regularne używanie/rozmowa pozwoli Ci na opanowanie języka ;-)
Jak znasz "jakieśtam podstawy" to polecam słownik, jakiś kurs podstaw, a takich jest masa i przede wszystkim znaleźć na necie osobę, z którą możesz pisać (np. maile, choć pewnie są i fora różne) po niemiecku na odpowiednim poziomie, dostosowanym do Ciebie, bo tylko regularne używanie/rozmowa pozwoli Ci na opanowanie języka ;-)
21 stycznia 2014, 19:47 [cytuj]
Właśnie chciałem się dowiedzieć czy jest może gdzieś do ściągnięcia jakieś video (bo czytanie za wiele mi nie da) z kursem, ćwiczyć wymowę, całe zdania, słówka, gramatykę - wszystko oczywiście na razie na podstawowym poziomie, no nic, spróbuję czegoś poszukać.
Właśnie chciałem się dowiedzieć czy jest może gdzieś do ściągnięcia jakieś video (bo czytanie za wiele mi nie da) z kursem, ćwiczyć wymowę, całe zdania, słówka, gramatykę - wszystko oczywiście na razie na podstawowym poziomie, no nic, spróbuję czegoś poszukać.
21 stycznia 2014, 19:57 [cytuj]
Ale czytanie i pisanie Ci da dużo, bo nauczysz się przekazywać informacje, które chcesz przekazać, oraz ogarniesz trochę słówka o ile będziesz często pisał. A jak nie masz pomysłu na rozmowę to wbij na jakąkolwiek grę online (np. CS) na niemieckie serwery. Niemieccy gracze nie znają angielskiego, na pytania po angielsku najczęściej odpowiadają po niemiecku, więc możesz tam próbować toczyć dyskusje :mrgreen:
Ale czytanie i pisanie Ci da dużo, bo nauczysz się przekazywać informacje, które chcesz przekazać, oraz ogarniesz trochę słówka o ile będziesz często pisał. A jak nie masz pomysłu na rozmowę to wbij na jakąkolwiek grę online (np. CS) na niemieckie serwery. Niemieccy gracze nie znają angielskiego, na pytania po angielsku najczęściej odpowiadają po niemiecku, więc możesz tam próbować toczyć dyskusje :mrgreen:
21 stycznia 2014, 19:58 [cytuj]
znają angielski, skoro grasz na niemieckim serwerze to gadają po niemiecku, normalne :D
znają angielski, skoro grasz na niemieckim serwerze to gadają po niemiecku, normalne :D
21 stycznia 2014, 19:59 [cytuj]
Ale nie jest normalne, że jak mówię/piszę do niech po angielsku to odpowiadają po niemiecku, mimo że im piszę, że nie znam niemieckiego :lol:
Ale nie jest normalne, że jak mówię/piszę do niech po angielsku to odpowiadają po niemiecku, mimo że im piszę, że nie znam niemieckiego :lol:
21 stycznia 2014, 20:55 [cytuj]
przyjemne z pożytecznym! jak dla mnie bomba :D ja grając w Diablo 3 np ustawione mam na niemiecki i się uczę co chwila nowych słówek :D jak masz niemiecką TV to oglądaj dużo jej (napewno masz rtl) ważne jest żeby się osłuchać, nie zrażaj się, i męcz to rtl z 2 h codziennie. Da efekty!
przyjemne z pożytecznym! jak dla mnie bomba :D ja grając w Diablo 3 np ustawione mam na niemiecki i się uczę co chwila nowych słówek :D jak masz niemiecką TV to oglądaj dużo jej (napewno masz rtl) ważne jest żeby się osłuchać, nie zrażaj się, i męcz to rtl z 2 h codziennie. Da efekty!
21 stycznia 2014, 21:08 [cytuj]
"kowdi" powiedział/a:
wbij na jak±kolwiek grê online (np. CS)
Pamietam ze kolezanka z liceum uczyla sie na czacie, jak miala wolny czas to gadala z przypadkowymi anglikami i angielski umie bardzo dobrze, moze sprobuj :-P
Pamietam ze kolezanka z liceum uczyla sie na czacie, jak miala wolny czas to gadala z przypadkowymi anglikami i angielski umie bardzo dobrze, moze sprobuj :-P
21 stycznia 2014, 21:49 [cytuj]
Siwy, nie musi to być CS< ale jak grasz w jakieś gry online to wykorzystaj to ;-)
Podstawą jest rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa, bo jak inaczej nauczysz się rozmawiać? :-)
Siwy, nie musi to być CS< ale jak grasz w jakieś gry online to wykorzystaj to ;-)
Podstawą jest rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa, bo jak inaczej nauczysz się rozmawiać? :-)
21 stycznia 2014, 21:55 [cytuj]
Potwierdzam to co pisze kowdi. Masakrycznie można polepszyć swoja zdolności lingwistyczne dzięki takim spontanicznym kontaktom z zagraniczniakami, właśnie na przykład w grach sieciówkach. No i to co podkreślają chyba wszyscy: praktyka. Możesz wykuć się języka "w teorii", a kiedy przyjdzie ci go użyć w jakimś praktycznym celu okazuje się, że nie wiesz co powiedzieć. Grunt to rozmawiać, jak tylko masz ku temu okazję - nawet jeśli mówisz z błędami. To kwestia nabrania pewności siebie, co jest bardzo ważne.
Potwierdzam to co pisze kowdi. Masakrycznie można polepszyć swoja zdolności lingwistyczne dzięki takim spontanicznym kontaktom z zagraniczniakami, właśnie na przykład w grach sieciówkach. No i to co podkreślają chyba wszyscy: praktyka. Możesz wykuć się języka "w teorii", a kiedy przyjdzie ci go użyć w jakimś praktycznym celu okazuje się, że nie wiesz co powiedzieć. Grunt to rozmawiać, jak tylko masz ku temu okazję - nawet jeśli mówisz z błędami. To kwestia nabrania pewności siebie, co jest bardzo ważne.
21 stycznia 2014, 22:01 [cytuj]
"kowdi" powiedział/a:
Podstawą jest rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa, bo jak inaczej nauczysz się rozmawiać?
+1

Ja angielskiego nauczyłem się dzięki dwóm rzeczom:

- zajęciom grupowym i indywidualnym z tego języka, rozmów było co nie miara.
- oglądaniu filmów i seriali z polskimi napisami, potem z angielskimi, a potem już bez.

Ale też co ważne, w ogóle nie miałem uczucia, że język obcy mnie męczy. Szczerze mówiąc uwielbiam angielski i zawsze z chęcią poszerzam wiedzę o tym języku. Natomiast niemiecki przychodzi mi z trudem, bo po prostu niezbyt mi się podoba. To też ważny czynnik.
+1

Ja angielskiego nauczyłem się dzięki dwóm rzeczom:

- zajęciom grupowym i indywidualnym z tego języka, rozmów było co nie miara.
- oglądaniu filmów i seriali z polskimi napisami, potem z angielskimi, a potem już bez.

Ale też co ważne, w ogóle nie miałem uczucia, że język obcy mnie męczy. Szczerze mówiąc uwielbiam angielski i zawsze z chęcią poszerzam wiedzę o tym języku. Natomiast niemiecki przychodzi mi z trudem, bo po prostu niezbyt mi się podoba. To też ważny czynnik.
21 stycznia 2014, 22:10 [cytuj]
Z tymi filmami i serialami to nie do konca tak :P Najwazniejsza rozmowa i rozmowa. Sam to wiem najlepiej. Ogolnie w szkole czy nawet jak juz bylem na germie przez rok to malo operowalismy w mowie, raczej w pismie i wiekszosc wypracowan z roznych tematow mialem na 5... a jak przychodzi co do czego (rozmowa z obcokrajowcami) to ciezko jest sie pierw przelamac a potem jeszcze bezblednie operowac jezykiem obcym ;)
Z tymi filmami i serialami to nie do konca tak :P Najwazniejsza rozmowa i rozmowa. Sam to wiem najlepiej. Ogolnie w szkole czy nawet jak juz bylem na germie przez rok to malo operowalismy w mowie, raczej w pismie i wiekszosc wypracowan z roznych tematow mialem na 5... a jak przychodzi co do czego (rozmowa z obcokrajowcami) to ciezko jest sie pierw przelamac a potem jeszcze bezblednie operowac jezykiem obcym ;)
21 stycznia 2014, 22:42 [cytuj]
Ale nie chodzi o to, żeby się posługiwać językiem bezbłędnie, tylko o to, żeby zrozumiale przekazać to, co się chce przekazać. W tym problem, że jak ktoś wykuje teorię, gramatykę, wszystkie czasy i odmiany to co z tego, jak będzie się godzinę zastanawiać jak ułożyć poprawnie jakieś wymyślne zdanie, zamiast powiedzieć co ma do powiedzenia :)

A seriale i filmy po "obcemu" to jest dobry pomysł, żeby posłuchać trochę i może podłapać języka potocznego :)
Ale nie chodzi o to, żeby się posługiwać językiem bezbłędnie, tylko o to, żeby zrozumiale przekazać to, co się chce przekazać. W tym problem, że jak ktoś wykuje teorię, gramatykę, wszystkie czasy i odmiany to co z tego, jak będzie się godzinę zastanawiać jak ułożyć poprawnie jakieś wymyślne zdanie, zamiast powiedzieć co ma do powiedzenia :)

A seriale i filmy po "obcemu" to jest dobry pomysł, żeby posłuchać trochę i może podłapać języka potocznego :)
21 stycznia 2014, 22:46 [cytuj]
Dobrze prawisz kowdi. Jak jestem zmuszony rozmawiać po angielsku to bynajmniej nie mówię bezbłędnie, ale płynnie i zrozumiale. Teoria bez praktyki nie przydaje się na wiele.
Dobrze prawisz kowdi. Jak jestem zmuszony rozmawiać po angielsku to bynajmniej nie mówię bezbłędnie, ale płynnie i zrozumiale. Teoria bez praktyki nie przydaje się na wiele.
21 stycznia 2014, 22:47 [cytuj]
Polecam taki głupi serial, stworzony właśnie dla osób chcących poćwiczyć język :-)
http://www.youtube.com/watch?v=urQYFFMIVJs&list=PL5C7D58D38FADABDE
Polecam taki głupi serial, stworzony właśnie dla osób chcących poćwiczyć język :-)
21 stycznia 2014, 22:56 [cytuj]
Oglądanie seriali/filmów/słuchanie audycji radiowych pozwala też na zaznajomienie się z utartymi zwrotami czy kolokacjami. Można się wykuć słówek ze słownika i brzmieć strasznie nienaturalnie, bo po prostu niektóre słowa/zwroty są w praktyce niespotykane. Dlatego też bardzo sobie chwalę wszelkie filmy i seriale oraz rozmówki z Anglikami/Amerykanami.
Oglądanie seriali/filmów/słuchanie audycji radiowych pozwala też na zaznajomienie się z utartymi zwrotami czy kolokacjami. Można się wykuć słówek ze słownika i brzmieć strasznie nienaturalnie, bo po prostu niektóre słowa/zwroty są w praktyce niespotykane. Dlatego też bardzo sobie chwalę wszelkie filmy i seriale oraz rozmówki z Anglikami/Amerykanami.
22 stycznia 2014, 22:42 [cytuj]
"Bo Warszawa...!" powiedział/a:
No i to co podkreślają chyba wszyscy: praktyka.
No właśnie, tylko że u mnie z podstawami jest na bakier, coś tam potrafię ale nie na tyle aby zacząć rozmawiać z kimś w tym języku, po prostu nie skleiłbym zdania nawet amatorsko tak aby ktoś inny zrozumiał o co mi chodzi (tzn. na pewno nie w grach). Choć będąc ostatnio w Niemczech u rodziny rozmawiałem z narzeczonym mojej kuzynki (fan Bayernu) i nawet szło mi całkiem nieźle ale używałem głównie słów zaczerpniętych z niemieckich kanałów jak kiedyś oglądałem mecze na niemieckiej satelicie :mrgreen: Właśnie chciałbym najpierw zacząć od podstaw a potem bawić się w praktykę.
"adi290794" powiedział/a:
O, o :-) jeszcze jakby były polskie napisy do tego to już w ogóle wunderbar :P myślę że będzie dobre, sprawdzę na dniach. Właśnie chodzi mi takie lekcje-wideo po niemiecku (jakkolwiek to brzmi :lol: ).
No właśnie, tylko że u mnie z podstawami jest na bakier, coś tam potrafię ale nie na tyle aby zacząć rozmawiać z kimś w tym języku, po prostu nie skleiłbym zdania nawet amatorsko tak aby ktoś inny zrozumiał o co mi chodzi (tzn. na pewno nie w grach). Choć będąc ostatnio w Niemczech u rodziny rozmawiałem z narzeczonym mojej kuzynki (fan Bayernu) i nawet szło mi całkiem nieźle ale używałem głównie słów zaczerpniętych z niemieckich kanałów jak kiedyś oglądałem mecze na niemieckiej satelicie :mrgreen: Właśnie chciałbym najpierw zacząć od podstaw a potem bawić się w praktykę.
[quote="adi290794"]Polecam taki głupi serial, stworzony właśnie dla osób chcących poćwiczyć język :-)
2 lutego 2014, 23:09 [cytuj]
Nie ma to jak uczyć się do egzaminu z zastosowania matematyki w technice (podstawy automatyki) i musieć się uczyć zagadnień biologicznych. Politechnika tego nie zrozumiesz. Kiedyś do mnie przyjdzie dziecko i poprosi o pomoc z genetyką na biologi to przez "skrzywienie politechniczne" powiem mu, że to można opisać funkcją. Jak się zapyta jak zapisać to funkcję to pewnie mu odpowiem żeby aproksymował.
Nie ma to jak uczyć się do egzaminu z zastosowania matematyki w technice (podstawy automatyki) i musieć się uczyć zagadnień biologicznych. Politechnika tego nie zrozumiesz. Kiedyś do mnie przyjdzie dziecko i poprosi o pomoc z genetyką na biologi to przez "skrzywienie politechniczne" powiem mu, że to można opisać funkcją. Jak się zapyta jak zapisać to funkcję to pewnie mu odpowiem żeby aproksymował.
2 lutego 2014, 23:11 [cytuj]
"Basketgkw" powiedział/a:
z zastosowania matematyki w technice (podstawy automatyki)
Mowisz o rownaniach rozniczkowych? :-P
Mowisz o rownaniach rozniczkowych? :-P
2 lutego 2014, 23:12 [cytuj]
Chodzi mi o iteracje algorytmu genetycznego. Równania różniczkowe są akurat fajne.
Chodzi mi o iteracje algorytmu genetycznego. Równania różniczkowe są akurat fajne.
|<  <<  <  18  19  20  21  22    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 15 10 3 2 33
2. RB Lipsk 16 9 5 2 32
3. Bayer 04 Leverkusen 16 8 5 3 29
4. Borussia Dortmund 16 9 2 5 29
5. Union Berlin 16 7 7 2 28
6. VfL Wolfsburg 16 6 8 2 26
7. Borussia Mönchengladbach 16 6 7 3 25
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 228
2. arturborussen 216
3. ewerthon 213
4. Kamil0079 213
5. RickenZMazowsza 207
6. Boro 207
7. geniu 204
cała tabela

shoutbox

Helmut Geier
Helmut Geier godzinę temu

Prawda

staraerakloppa
staraerakloppa godzinę temu

i WY sie dziwicie ,ze on nic nie broni , skoro Freiburg spuscił do 2 ligi :D

staraerakloppa
staraerakloppa godzinę temu

pokażcie mi drugi zespół ze swiatowego topu który sciąga bramkarza ze spadkowego klubu jakim był Freiburg :D takie cuda tylko w Dortmundzie.

Helmut Geier

Właśnie czytam że Walukiewicz na celowniku BVB. Jestem za

Helmut Geier

Dokładnie. Burki to kot na linii ale.wystarczy oddać mu mocniejszy strzał patrz mecz z Fortuna w tamtym sezonie, z Augsburgiem czy nawet teraz. Trochę dużo tych błędów.

obywatelap
obywatelap 2 godzin temu

Hmm, jest jeszcze Drągowski. Ale nawet jeśliby kupili kogoś ewentualnie za Hitza, to nie wiem, czy Burki nie byłby jednak preferowany jako jedynka. Wiecie, to jest fajny chłopak, rodzinna atmosfera i tak dalej.

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot 2 godzin temu

Skorupski z Bolonii ? O nim mówisz ? Bo jak tak to myślę,że lepszym rozwiązaniem było by zakupić Pavlenke z Werderu gdyż jest na ciut wyższym poziomie i zna BL.

libero180
libero180 2 godzin temu

Fakt burki powinien to obronić

libero180
libero180 2 godzin temu

Jest bardzo ciekawy polski bramkarz z włoskiej ligi i nawet nie drog i i do tego młody,i w naszym zasięgu

Helmut Geier
Helmut Geier 2 godzin temu

Gramy z najgorsza drużyna ligi już po raz drugi w tym sezonie i jak zwykle oni robią na nas punkty. To już nawet nie jest zabawne a frustrujące. O mistrzu po tym.meczu już nawet nie będę rozmyślał. Po prostu na niego nie zasługują.

Helmut Geier
Helmut Geier 2 godzin temu

Oczywiście że to wina piłkarzy żaden Terzic na nich nie wpłynie. Który to już mecz gdzie bramkarz rywali gra mecz życia a rywal posyła jeden strzał życia który oczywiście Burki musi wpuścić. My potrzebujemy zbudować team od tyłu nie bazując na Burkim kryształowym Zagadou i wiekowym Hummelsie czy drewnianym Mounierze choć ten wczoraj zagrał najlepszy mecz od czasów przybycia do BVB

ZwykłyCzłowiek85
ZwykłyCzłowiek85 3 godzin temu

Od zawsze mówiłem że młodzież jest błyskotliwa i potrafi pięknie zagrać ale doświadczenie jest ważniejsze. Nie śpięli się wystarczająco. Mecz sam się nie wygra. Trener tu nic nie da.

staraerakloppa
staraerakloppa 3 godzin temu

Tak wpadłem z rana zapytać czy dalej uważacie ,ze to wszystko była wina Favre'a ?Czy zaczynacie mądrzęć i dostrzegacie słabość naszych kopaczy?

libero180
libero180 Wczoraj, 22:18

Każdy zagrał pod buyern żeby ligę wygrali Lipsk,BMG i my

bvbbb
bvbbb Wczoraj, 20:57

wszystkie kluby dzisiaj zagrały dla świń , same remisy ciekawe czy oni to wykorzystają bo ostatnio u nich słabo

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 20:42

Jednym okiem dziś patrzyłem na mecz i gdy widziałem te wszystkie zmarnowane okazje w pierwszej połowie, to już wiedziałem co się święci. Inna sprawa, że bramkarz Mainz radził sobie bardzo dobrze.

F1066
F1066 Wczoraj, 20:08

Oki, gratulacje :)

Murzyn
Murzyn Wczoraj, 20:02

Wiem, ale musiałem się pochwalić. A oprócz tego morsuję.

F1066
F1066 Wczoraj, 19:54

staraerakloppa pytalem

staraerakloppa
staraerakloppa Wczoraj, 19:53

ja prawie trafiłem szóstkę w lotto ale pomyliłem sie tylko przy trzech liczbach.

Murzyn
Murzyn Wczoraj, 19:52

2 razy czwórkę w totka, kilka razy bilet do kina, a ostatnio robota kuchennego w radiowym konkursie

F1066
F1066 Wczoraj, 19:49

Ty juz cos w swoim zyciu wygrales?

Murzyn
Murzyn Wczoraj, 19:48

Takie mecze się zdarzają, racja, ale nam nader często. O wiele za często.

staraerakloppa
staraerakloppa Wczoraj, 19:44

ja to sie obawiam ,ze nawet na vice sie nie załapią , ale z drugiej strony , co to za róznica , nie wygrać tej ligi to wstyd :D

adriano123
adriano123 Wczoraj, 19:40

Takie mecze się zdarzają. Kontrola nad meczem, mnóstwo akcji i nic z tego. Jeszcze ten karny. Monachium miało takie mecz z Kiel a teraz nam się trafił. Nic nie poradzimy. I tych punktów będzie nam na koniec brakowało. Niestety

staraerakloppa
staraerakloppa Wczoraj, 19:40

ja powiem więcej , my mamy na oronie Mueniera jeszcze i szanse topnieją do zera:D

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:39

Więcej Wam powiem. W latach 1990-2020 takich przypadków było ledwie 6.

staraerakloppa
staraerakloppa Wczoraj, 19:36

niestety , liga niemiecka,hiszpańska,czy tam angielska to nie liga polska gdzie mozna mieć nieskon czoną ilosć porazek i wygrać lige :D

RickenZMazowsza
RickenZMazowsza Wczoraj, 19:32

Ja też już nie wierzę w mistrzostwo. Nie z jakiegoś tam ogólnego powodu niskiego zaufania do zespołu i zarządu, ale ze względów czysto statystycznych. Otóż w XXI wieku tylko 4 razy mistrzem zostawał zespół, który w całym sezonie zanotował więcej niż 5 porażek. Ostatni taki przypadek to Wolfsburg, który w 2009 roku przegrał 7 razy. Wcześniej były to Stuttgart (2007 - 6 przegranych), BVB (2002 - 6) i Bayern (2001 - rekordowe w tym stuleciu 9 porażek). My dziś już mamy na koncie 5 przegranych, a nawet nie skończyła się pierwsza runda. Trwający sezon musiałby być ewenementem na skalę dekady, żebyśmy to my mogli cieszyć się z tytułu.

staraerakloppa
staraerakloppa Wczoraj, 19:13

czyli za jakieś 5 lat?

statystyki

Użytkownicy online: adh, pawelkoziaty, staraerakloppa
Gości online: 64
Zarejestrowanych użytkowników: 8985
Ostatnio zarejestrowany: sa7-FPV-LwE-Rsm

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem