Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  18  19  20  21  22    >
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Szkoła & Studia & Praca
20 stycznia 2014, 13:49 [cytuj]
Nie wiedziałem w którym temacie się o to zapytać ale myślę że to będzie dobry.

Orientuje się ktoś może czy w necie można za darmo dorwać jakiś w miarę dobry kurs języka obcego? konkretnie chodzi mi o niemiecki, jakieś tam podstawy znam ale jednak chciałbym się nauczyć tego języka tak aby bez problemu później móc się nim posługiwać a właśnie taki kurs on-line byłby dobrym wprowadzeniem do dalszej edukacji (tj. profesjonalny kurs języka).
Nie wiedziałem w którym temacie się o to zapytać ale myślę że to będzie dobry.

Orientuje się ktoś może czy w necie można za darmo dorwać jakiś w miarę dobry kurs języka obcego? konkretnie chodzi mi o niemiecki, jakieś tam podstawy znam ale jednak chciałbym się nauczyć tego języka tak aby bez problemu później móc się nim posługiwać a właśnie taki kurs on-line byłby dobrym wprowadzeniem do dalszej edukacji (tj. profesjonalny kurs języka).
20 stycznia 2014, 16:46 [cytuj]
Jak znasz "jakieśtam podstawy" to polecam słownik, jakiś kurs podstaw, a takich jest masa i przede wszystkim znaleźć na necie osobę, z którą możesz pisać (np. maile, choć pewnie są i fora różne) po niemiecku na odpowiednim poziomie, dostosowanym do Ciebie, bo tylko regularne używanie/rozmowa pozwoli Ci na opanowanie języka ;-)
Jak znasz "jakieśtam podstawy" to polecam słownik, jakiś kurs podstaw, a takich jest masa i przede wszystkim znaleźć na necie osobę, z którą możesz pisać (np. maile, choć pewnie są i fora różne) po niemiecku na odpowiednim poziomie, dostosowanym do Ciebie, bo tylko regularne używanie/rozmowa pozwoli Ci na opanowanie języka ;-)
21 stycznia 2014, 19:47 [cytuj]
Właśnie chciałem się dowiedzieć czy jest może gdzieś do ściągnięcia jakieś video (bo czytanie za wiele mi nie da) z kursem, ćwiczyć wymowę, całe zdania, słówka, gramatykę - wszystko oczywiście na razie na podstawowym poziomie, no nic, spróbuję czegoś poszukać.
Właśnie chciałem się dowiedzieć czy jest może gdzieś do ściągnięcia jakieś video (bo czytanie za wiele mi nie da) z kursem, ćwiczyć wymowę, całe zdania, słówka, gramatykę - wszystko oczywiście na razie na podstawowym poziomie, no nic, spróbuję czegoś poszukać.
21 stycznia 2014, 19:57 [cytuj]
Ale czytanie i pisanie Ci da dużo, bo nauczysz się przekazywać informacje, które chcesz przekazać, oraz ogarniesz trochę słówka o ile będziesz często pisał. A jak nie masz pomysłu na rozmowę to wbij na jakąkolwiek grę online (np. CS) na niemieckie serwery. Niemieccy gracze nie znają angielskiego, na pytania po angielsku najczęściej odpowiadają po niemiecku, więc możesz tam próbować toczyć dyskusje :mrgreen:
Ale czytanie i pisanie Ci da dużo, bo nauczysz się przekazywać informacje, które chcesz przekazać, oraz ogarniesz trochę słówka o ile będziesz często pisał. A jak nie masz pomysłu na rozmowę to wbij na jakąkolwiek grę online (np. CS) na niemieckie serwery. Niemieccy gracze nie znają angielskiego, na pytania po angielsku najczęściej odpowiadają po niemiecku, więc możesz tam próbować toczyć dyskusje :mrgreen:
21 stycznia 2014, 19:58 [cytuj]
znają angielski, skoro grasz na niemieckim serwerze to gadają po niemiecku, normalne :D
znają angielski, skoro grasz na niemieckim serwerze to gadają po niemiecku, normalne :D
21 stycznia 2014, 19:59 [cytuj]
Ale nie jest normalne, że jak mówię/piszę do niech po angielsku to odpowiadają po niemiecku, mimo że im piszę, że nie znam niemieckiego :lol:
Ale nie jest normalne, że jak mówię/piszę do niech po angielsku to odpowiadają po niemiecku, mimo że im piszę, że nie znam niemieckiego :lol:
21 stycznia 2014, 20:55 [cytuj]
przyjemne z pożytecznym! jak dla mnie bomba :D ja grając w Diablo 3 np ustawione mam na niemiecki i się uczę co chwila nowych słówek :D jak masz niemiecką TV to oglądaj dużo jej (napewno masz rtl) ważne jest żeby się osłuchać, nie zrażaj się, i męcz to rtl z 2 h codziennie. Da efekty!
przyjemne z pożytecznym! jak dla mnie bomba :D ja grając w Diablo 3 np ustawione mam na niemiecki i się uczę co chwila nowych słówek :D jak masz niemiecką TV to oglądaj dużo jej (napewno masz rtl) ważne jest żeby się osłuchać, nie zrażaj się, i męcz to rtl z 2 h codziennie. Da efekty!
21 stycznia 2014, 21:08 [cytuj]
"kowdi" powiedział/a:
wbij na jak±kolwiek grê online (np. CS)
Pamietam ze kolezanka z liceum uczyla sie na czacie, jak miala wolny czas to gadala z przypadkowymi anglikami i angielski umie bardzo dobrze, moze sprobuj :-P
Pamietam ze kolezanka z liceum uczyla sie na czacie, jak miala wolny czas to gadala z przypadkowymi anglikami i angielski umie bardzo dobrze, moze sprobuj :-P
21 stycznia 2014, 21:49 [cytuj]
Siwy, nie musi to być CS< ale jak grasz w jakieś gry online to wykorzystaj to ;-)
Podstawą jest rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa, bo jak inaczej nauczysz się rozmawiać? :-)
Siwy, nie musi to być CS< ale jak grasz w jakieś gry online to wykorzystaj to ;-)
Podstawą jest rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa, bo jak inaczej nauczysz się rozmawiać? :-)
21 stycznia 2014, 21:55 [cytuj]
Potwierdzam to co pisze kowdi. Masakrycznie można polepszyć swoja zdolności lingwistyczne dzięki takim spontanicznym kontaktom z zagraniczniakami, właśnie na przykład w grach sieciówkach. No i to co podkreślają chyba wszyscy: praktyka. Możesz wykuć się języka "w teorii", a kiedy przyjdzie ci go użyć w jakimś praktycznym celu okazuje się, że nie wiesz co powiedzieć. Grunt to rozmawiać, jak tylko masz ku temu okazję - nawet jeśli mówisz z błędami. To kwestia nabrania pewności siebie, co jest bardzo ważne.
Potwierdzam to co pisze kowdi. Masakrycznie można polepszyć swoja zdolności lingwistyczne dzięki takim spontanicznym kontaktom z zagraniczniakami, właśnie na przykład w grach sieciówkach. No i to co podkreślają chyba wszyscy: praktyka. Możesz wykuć się języka "w teorii", a kiedy przyjdzie ci go użyć w jakimś praktycznym celu okazuje się, że nie wiesz co powiedzieć. Grunt to rozmawiać, jak tylko masz ku temu okazję - nawet jeśli mówisz z błędami. To kwestia nabrania pewności siebie, co jest bardzo ważne.
21 stycznia 2014, 22:01 [cytuj]
"kowdi" powiedział/a:
Podstawą jest rozmowa, rozmowa i jeszcze raz rozmowa, bo jak inaczej nauczysz się rozmawiać?
+1

Ja angielskiego nauczyłem się dzięki dwóm rzeczom:

- zajęciom grupowym i indywidualnym z tego języka, rozmów było co nie miara.
- oglądaniu filmów i seriali z polskimi napisami, potem z angielskimi, a potem już bez.

Ale też co ważne, w ogóle nie miałem uczucia, że język obcy mnie męczy. Szczerze mówiąc uwielbiam angielski i zawsze z chęcią poszerzam wiedzę o tym języku. Natomiast niemiecki przychodzi mi z trudem, bo po prostu niezbyt mi się podoba. To też ważny czynnik.
+1

Ja angielskiego nauczyłem się dzięki dwóm rzeczom:

- zajęciom grupowym i indywidualnym z tego języka, rozmów było co nie miara.
- oglądaniu filmów i seriali z polskimi napisami, potem z angielskimi, a potem już bez.

Ale też co ważne, w ogóle nie miałem uczucia, że język obcy mnie męczy. Szczerze mówiąc uwielbiam angielski i zawsze z chęcią poszerzam wiedzę o tym języku. Natomiast niemiecki przychodzi mi z trudem, bo po prostu niezbyt mi się podoba. To też ważny czynnik.
21 stycznia 2014, 22:10 [cytuj]
Z tymi filmami i serialami to nie do konca tak :P Najwazniejsza rozmowa i rozmowa. Sam to wiem najlepiej. Ogolnie w szkole czy nawet jak juz bylem na germie przez rok to malo operowalismy w mowie, raczej w pismie i wiekszosc wypracowan z roznych tematow mialem na 5... a jak przychodzi co do czego (rozmowa z obcokrajowcami) to ciezko jest sie pierw przelamac a potem jeszcze bezblednie operowac jezykiem obcym ;)
Z tymi filmami i serialami to nie do konca tak :P Najwazniejsza rozmowa i rozmowa. Sam to wiem najlepiej. Ogolnie w szkole czy nawet jak juz bylem na germie przez rok to malo operowalismy w mowie, raczej w pismie i wiekszosc wypracowan z roznych tematow mialem na 5... a jak przychodzi co do czego (rozmowa z obcokrajowcami) to ciezko jest sie pierw przelamac a potem jeszcze bezblednie operowac jezykiem obcym ;)
21 stycznia 2014, 22:42 [cytuj]
Ale nie chodzi o to, żeby się posługiwać językiem bezbłędnie, tylko o to, żeby zrozumiale przekazać to, co się chce przekazać. W tym problem, że jak ktoś wykuje teorię, gramatykę, wszystkie czasy i odmiany to co z tego, jak będzie się godzinę zastanawiać jak ułożyć poprawnie jakieś wymyślne zdanie, zamiast powiedzieć co ma do powiedzenia :)

A seriale i filmy po "obcemu" to jest dobry pomysł, żeby posłuchać trochę i może podłapać języka potocznego :)
Ale nie chodzi o to, żeby się posługiwać językiem bezbłędnie, tylko o to, żeby zrozumiale przekazać to, co się chce przekazać. W tym problem, że jak ktoś wykuje teorię, gramatykę, wszystkie czasy i odmiany to co z tego, jak będzie się godzinę zastanawiać jak ułożyć poprawnie jakieś wymyślne zdanie, zamiast powiedzieć co ma do powiedzenia :)

A seriale i filmy po "obcemu" to jest dobry pomysł, żeby posłuchać trochę i może podłapać języka potocznego :)
21 stycznia 2014, 22:46 [cytuj]
Dobrze prawisz kowdi. Jak jestem zmuszony rozmawiać po angielsku to bynajmniej nie mówię bezbłędnie, ale płynnie i zrozumiale. Teoria bez praktyki nie przydaje się na wiele.
Dobrze prawisz kowdi. Jak jestem zmuszony rozmawiać po angielsku to bynajmniej nie mówię bezbłędnie, ale płynnie i zrozumiale. Teoria bez praktyki nie przydaje się na wiele.
21 stycznia 2014, 22:47 [cytuj]
Polecam taki głupi serial, stworzony właśnie dla osób chcących poćwiczyć język :-)
youtube.com/watch?v=urQYFFMIVJs&list=PL5C7D58D38FADABDE
Polecam taki głupi serial, stworzony właśnie dla osób chcących poćwiczyć język :-)
http://www.youtube.com/watch?v=urQYFFMIVJs&list=PL5C7D58D38FADABDE
21 stycznia 2014, 22:56 [cytuj]
Oglądanie seriali/filmów/słuchanie audycji radiowych pozwala też na zaznajomienie się z utartymi zwrotami czy kolokacjami. Można się wykuć słówek ze słownika i brzmieć strasznie nienaturalnie, bo po prostu niektóre słowa/zwroty są w praktyce niespotykane. Dlatego też bardzo sobie chwalę wszelkie filmy i seriale oraz rozmówki z Anglikami/Amerykanami.
Oglądanie seriali/filmów/słuchanie audycji radiowych pozwala też na zaznajomienie się z utartymi zwrotami czy kolokacjami. Można się wykuć słówek ze słownika i brzmieć strasznie nienaturalnie, bo po prostu niektóre słowa/zwroty są w praktyce niespotykane. Dlatego też bardzo sobie chwalę wszelkie filmy i seriale oraz rozmówki z Anglikami/Amerykanami.
22 stycznia 2014, 22:42 [cytuj]
"Bo Warszawa...!" powiedział/a:
No i to co podkreślają chyba wszyscy: praktyka.
No właśnie, tylko że u mnie z podstawami jest na bakier, coś tam potrafię ale nie na tyle aby zacząć rozmawiać z kimś w tym języku, po prostu nie skleiłbym zdania nawet amatorsko tak aby ktoś inny zrozumiał o co mi chodzi (tzn. na pewno nie w grach). Choć będąc ostatnio w Niemczech u rodziny rozmawiałem z narzeczonym mojej kuzynki (fan Bayernu) i nawet szło mi całkiem nieźle ale używałem głównie słów zaczerpniętych z niemieckich kanałów jak kiedyś oglądałem mecze na niemieckiej satelicie :mrgreen: Właśnie chciałbym najpierw zacząć od podstaw a potem bawić się w praktykę.
"adi290794" powiedział/a:
youtube.com/watch?v=urQYFFMIVJs&list=PL5C7D58D38FADABDE
O, o :-) jeszcze jakby były polskie napisy do tego to już w ogóle wunderbar :P myślę że będzie dobre, sprawdzę na dniach. Właśnie chodzi mi takie lekcje-wideo po niemiecku (jakkolwiek to brzmi :lol: ).
No właśnie, tylko że u mnie z podstawami jest na bakier, coś tam potrafię ale nie na tyle aby zacząć rozmawiać z kimś w tym języku, po prostu nie skleiłbym zdania nawet amatorsko tak aby ktoś inny zrozumiał o co mi chodzi (tzn. na pewno nie w grach). Choć będąc ostatnio w Niemczech u rodziny rozmawiałem z narzeczonym mojej kuzynki (fan Bayernu) i nawet szło mi całkiem nieźle ale używałem głównie słów zaczerpniętych z niemieckich kanałów jak kiedyś oglądałem mecze na niemieckiej satelicie :mrgreen: Właśnie chciałbym najpierw zacząć od podstaw a potem bawić się w praktykę.
[quote="adi290794"]Polecam taki głupi serial, stworzony właśnie dla osób chcących poćwiczyć język :-)
http://www.youtube.com/watch?v=urQYFFMIVJs&list=PL5C7D58D38FADABDE
2 lutego 2014, 23:09 [cytuj]
Nie ma to jak uczyć się do egzaminu z zastosowania matematyki w technice (podstawy automatyki) i musieć się uczyć zagadnień biologicznych. Politechnika tego nie zrozumiesz. Kiedyś do mnie przyjdzie dziecko i poprosi o pomoc z genetyką na biologi to przez "skrzywienie politechniczne" powiem mu, że to można opisać funkcją. Jak się zapyta jak zapisać to funkcję to pewnie mu odpowiem żeby aproksymował.
Nie ma to jak uczyć się do egzaminu z zastosowania matematyki w technice (podstawy automatyki) i musieć się uczyć zagadnień biologicznych. Politechnika tego nie zrozumiesz. Kiedyś do mnie przyjdzie dziecko i poprosi o pomoc z genetyką na biologi to przez "skrzywienie politechniczne" powiem mu, że to można opisać funkcją. Jak się zapyta jak zapisać to funkcję to pewnie mu odpowiem żeby aproksymował.
2 lutego 2014, 23:11 [cytuj]
"Basketgkw" powiedział/a:
z zastosowania matematyki w technice (podstawy automatyki)
Mowisz o rownaniach rozniczkowych? :-P
Mowisz o rownaniach rozniczkowych? :-P
2 lutego 2014, 23:12 [cytuj]
Chodzi mi o iteracje algorytmu genetycznego. Równania różniczkowe są akurat fajne.
Chodzi mi o iteracje algorytmu genetycznego. Równania różniczkowe są akurat fajne.
|<  <<  <  18  19  20  21  22    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 24 5 5 77
2. Borussia Dortmund 34 22 3 9 69
3. Bayer Leverkusen 34 19 7 8 64
4. RB Lipsk 34 17 7 10 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 57
6. SC Freiburg 34 15 10 9 55
7. 1. FC Köln 34 14 10 10 52
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 504
2. Krzpiczek16 504
3. Armandzio 462
4. buniu34 456
5. geniu 453
6. KOMIX 450
7. F1066 447
cała tabela
shoutbox
Le0n
Le0n Wczoraj, 16:21

Nie ma co psioczyć (co to za wyrażenie?) na zachowanie Roberta. On już kilkakrotnie parafował kontrakt z FCB i na pewno jakiś kruczek tam jest. Będąc na jego miejscu (o Matko!!) olał bym ten cały chlew, bo skoro chcą 40 baniek, to niech przedłużą z nim kontrakt na kolejne 2 sezony po 20 za sezon i będzie ok. Co nie stać ich? To niech nie marudzą, że chce odejść.

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 14:57

Mam dziwne wrazenie ze zaczniemy sezon z akanjim...

wola
wola Wczoraj, 14:52

Inter jest zainteresowany Akanjim ruhr24.de/bvb/dortmund-bvb-star-verteidiger-wechsel-transfer-abgang-manuel-akanji-inter-mailand-borussia-91642758.html

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 14:00

MU z ofertą 37 milionów funtów za środkowego obrońcę. Nie chodzi niestety o Akanjiego, ale może ten ruch sprawi, że Arsenal zerknie teraz na naszego Szwajcara...

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 08:51

No i runie wizerunek profesjonalnego Robercika. Czy ktoś go zmuszał do podpisywania umowy na dłuższy okres? Może Kucharski? ;) Byłoby miło, gdyby Bayern utemperował gwiazdora ze szkodą dla swoich wyników sportowych.

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot Wczoraj, 08:47

"Jak twierdzi Maik Barthel, a w ślad za nim niemiecki "Bild", w przypadku zablokowania transferu do Barcelony Robert Lewandowski może... rozpocząć strajk. Były doradca piłkarza jest zdania, że w takiej Polak rozważy bojkot treningów Bayernu.Sytuacja się zagęszcza i, jak wynika z słów Barthela zachowanie "Lewego", może skończyć się małym skandalem." Coraz ciekawiej się robi.

jasiu85
jasiu85 Wczoraj, 07:37

Chyba z zakazem stadionowym.

T-Mac
T-Mac 1 dni temu, 2022-07-01

Chyba byłym ultrasem...

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 1 dni temu, 2022-07-01

A kim był Kay? Bo zaciekawiłeś

F1066
F1066 2 dni temu, 2022-06-30

Kay Bernstein, nowy prezes Herthy BSC, po swoim wyborze optymistycznie i sugeruje zmiany. Pytanko :) kim jest/był (podkreślę*był) Kay Bernstein?

F1066

Gerard 4 godzin temu Pan Giełda niegłupi ale wciąż łoi Jimbeama przed lustrem i śle złe moce na userów. Polecam ignorować.?Nur der BVB! Pewnie wam wytlumaczy xP

F1066

Ale..pamiętacie Tulpenmanie? Ja tez nie :) to były czasy! Za cebulkę tulipana można było chałupę kupić!!

F1066

-ze strony sterników:) Ja może przypomnę cytat Buffetta, już był tu na SB. "Nie wysilam się, by przeskoczyć dwumetrową przeszkodę. Staram się pokonywać takie małe, 30-centymetrowe progi, nad którymi po prostu mogę przejść". A jeśli chodzi o Hallera, to co robią teraz tulipany, to zwykła złośliwości.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 2 dni temu, 2022-06-30

Pełen profesjonalizm ze strony zarządu

zesik
zesik 2 dni temu, 2022-06-30

Fajnie,żę tak szybko klepnęli te transferu, zawsze to większy procent szans,że się szybciej zgrają.. oby, oby :)

F1066

Nowy dyrektor sportowy Borussii Dortmund Sebastian Kehl widzi szanse i zagrożenia w ponownym przetasowaniu składu BVB. "W zespole będzie nowa hierarchia, ponieważ tego lata mieliśmy wiele zmian w składzie. Ze względu na stosunkowo krótkie przygotowania i niezwykle kompaktową pierwszą połowę sezonu, wyzwaniem jest teraz dla zespołu szybkie zrastanie się" powiedział Kehl kickerowi. Następca BVB Michaela Zorca wiąże w tym względzie duże nadzieje z Niklasem Süle, który przeniósł się do Dortmundu z FC Bayernu na zasadzie wolnego transferu. "Na pewno będzie miał szczególną rolę wśród nowych zawodników, ponieważ jest w pewnym wieku i wiele już doświadczył w swojej karierze. Zrozumiał, czego od niego oczekujemy i na swój sposób będzie kimś, kto pomoże poprowadzić zespół. On również chce zrobić dokładnie ten kolejny krok w swoim rozwoju - opisywał Kehl. Oprócz 26-letniego środkowego obrońcy, BVB podpisało kontrakt z kilkoma profesjonalistami:Karimem Adeyemi (20), Nico Schlotterbeckiem (22) i Salihem Özcanem (24), którzy nie mają jeszcze tak dużego doświadczenia. W Dortmundzie spotkają się z takimi młodzikami jak Youssoufa Moukoko, Jamie Bynoe-Gittens czy Tom Rothe (wszyscy 17 lat). "Wszyscy nasi młodzi zawodnicy są bardzo ambitni i mają pewność siebie, ale niektórzy z nich są jeszcze na początku swojej kariery. To jest często ignorowane publicznie. W tym procesie będą potrzebowali odpowiedniego wsparcia ze strony doświadczonych, bardzo doświadczonych zawodników, jak nasz kapitan Marco Reus czy Mats Hummels - powiedział Kehl.

F1066
F1066 3 dni temu, 2022-06-29

Wychodzi na to, ze transfer Witsela nie wypali.

F1066

Konstytucja :)

F1066

Bolek :)

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 3 dni temu, 2022-06-29

Nie pomyśl, kiedykolwiek, że Uli mógł być po tamtej stronie. Pomyślenie jest zbrodnią. youtu.be/9Z55mYgZOJs

F1066

Ten skład musi lecieć jak dobrze smarowane trybiki.

F1066

Jak wszyscy wiemy, Uli H. robił na swoje kopyto, bo za co wyrok. 30% jako tako dobry wynik, niech wspomni o swoim wyniku :)) można się tylko domyślać. Tylko nikt nic nie wie ;)) Czeski film!

Q4RTRIDG3

Faktycznie powiedzenie, że BVB jest faworytem to lekka przesada. Celem nr 1 powinno być stworzenie sprawnie funkcjonującej maszyny, a wydaje mi się że w końcu jest odpowiedni skład.

F1066

;)) Pan Watzke jest znany z mądrego podejścia do sprawy" - powiedział Hoeneß na marginesie kongresu przyszłości "Neuland" i dodał, odnosząc się do notowanej na giełdzie BVB: "Borussia Dortmund nie ma już wiele do sprzedania, ponieważ już dawno sprzedała znacznie więcej niż 50 procent swoich udziałów". Hoeneß opowiedział się za zniesieniem regulacji, która uniemożliwia sponsorom przejmowanie większościowych udziałów w klubie. Watzke zapewnił następnie, że ?w ciągu najbliższych kilku lat nie nastąpią w Niemczech żadne zmiany pod moją odpowiedzialnością jako przewodniczący rady nadzorczej DFL. To stuprocentowo pewne?. Powiedział także ?Bild am Sonntag?: ?Fascynujące w argumentacji Uli Hoeneßa jest to, że proponuje coś innym klubom, ale potem wyraźnie wyklucza FC Bayern?. Dokładnie to samo podkreślił teraz ponownie Hoeneß. "Pan Watzke nieco skrytykował mnie za to, że jako przedstawiciel Bayernu Monachium nic na tym nie zyskam. Nie chodzi o FC Bayern czy Borussię Dortmund, ale o wiele mniejszych klubów, które miałyby większe możliwości refinansowania transferów czy infrastruktury, gdyby ta klauzula przestała obowiązywać". Ma na myśli na przykład Eintracht Frankfurt, Werder Brema czy Borussię Mönchengladbach, które "z rozsądnymi inwestorami miałyby znacznie większe możliwości w porównaniu z innymi krajami". My w FC Bayern w ogóle byśmy z tego nie skorzystali, ponieważ mamy regulamin z naszymi członkami, że nie możemy sprzedać więcej niż 30 procent bez ich zgody".

F1066

Niestety, pelikanów nie trzeba szukać daleko. Kohler chyba trochę się tez pospieszył. Jego prawo. Nasze nowe transfery musza się zgrać. Jeśli batalion nie odpali, winnym będzie za chwile Edin.

aguero82
aguero82 3 dni temu, 2022-06-29

msn.com/de-de/sport/fussball/borussia-dortmund-neuzugang-haller-muss-kritik-einstecken/ar-AAYXC5w?ocid=msedgntp&cvid=933dfcd2cc794c8f8a349e90cd6c788a Nie wszyscy są tak zachwyceni Hallerem tak jak tutejsi forumowicze. Osobiście po dwumeczu Ajax-BVB w LM również byłem za sprowadzeniem tego piłkarza do Dortmundu

zesik
zesik 3 dni temu, 2022-06-29

a propos jeszcze Chelsea, tam też sporo się dzieje po zmianie właściciela. Niby odchodzą Lukaku, Rudiger, Azpilicueta i Christensen ale pozyskać podobno chcą De Ligta, Sterlinga, Raphinhe i.. Neymara :P w świetle tych zainteresowań nic dziwnego ,że pojawiają się plotki na temat odejścia Pulisicia :P

Q4RTRIDG3

Marzę o tym żeby Jude pograł tu jeszcze chociaż 2 lata

zesik

A co do zainteresowania Pulisiciem. Kurcze zawsze go lubiłem i akurat jego powrót do Dortmundu byłby dla mnie miłym zaskoczeniem aczkolwiek raczej plotka. Wiadomo w końcu Chelsea teraz kilka transferów dopina. No ale Pulisic na pewno podniósłby poziom gdyby grał..pod warunkiem ,że omijałyby go kontuzje a z tym też ciężko u niego.. Podobnie jak u nas u Reyny :(

zesik

Bellingham super się rozwija i naprawdę szkoda będzie jak odejdzie - ale jest to raczej pewne, tylko pytanie kiedy. No i oby dalej się w takim tempie rozwijał. Ale szczególnie szkoda będzie jego odejścia ze względu na jego podejście do życia jako piłkarz. Tam jeszcze widać,że sodówka nie uderzyła i twardo stąpa po ziemi, do tego mega pracowity i z ambicjami.. W sumie każdy wywiad z nim czyta się naprawdę fajnie i oby więcej było takich charakterów wśród piłkarzy. Mam nadzieję,że nie chwalę dnia przed zachodem i mimo wszystko do samego końca jego kariery w barwach BVB będziemy mieli z niego pożytek.. Idealny scenariusz to by był gdyby poszedł przykładem DEDE który też miał być u nas na chwilę a wszyscy wiemy jak to się skończyło :D

statystyki
Użytkownicy online: grzegorzBVB
Gości online: 39
Zarejestrowanych użytkowników: 9435
Ostatnio zarejestrowany: AdamderBorusse
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem