Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  14  15  16  17  18    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Szkoła & Studia & Praca
10 lipca 2012, 22:03 [cytuj]
Zdobywać praktyę zawodową :-P
Zdobywać praktyę zawodową :-P
10 lipca 2012, 23:17 [cytuj]
"Bastu?" powiedział/a:
Zdobywa? prakty? zawodow? :-P
Ale tacy specjaliscie od AiR tez sa chyba potrzebni, a gdzie sie tego nauczysz bez studiow? :-P
Poza tym nie ukrywam ze od zawsze podobala mi sie automatyka, robotyka i te sprawy :D tylko narazie nic na ten temat nie wiem ale podchodze do tego lepiej niz do wczesniejszej nauki (kiedys to bylo na zasadzie ucze sie bo musze, teraz zaczynam nawet w wakacje pewne sprawy :P).
Rozumiem takie podejscie ale to tez zalezy co kto lubi ;)
Ale tacy specjaliscie od AiR tez sa chyba potrzebni, a gdzie sie tego nauczysz bez studiow? :-P
Poza tym nie ukrywam ze od zawsze podobala mi sie automatyka, robotyka i te sprawy :D tylko narazie nic na ten temat nie wiem ale podchodze do tego lepiej niz do wczesniejszej nauki (kiedys to bylo na zasadzie ucze sie bo musze, teraz zaczynam nawet w wakacje pewne sprawy :P).
Rozumiem takie podejscie ale to tez zalezy co kto lubi ;)
11 lipca 2012, 09:28 [cytuj]
Chodząc tylko na ćwiczenia, laboratoria i wykłady nie posiądziesz tej wiedzy jaką daje praktyka, a że teoria często nie ma nic wspólnego z praktyką ...
Chodząc tylko na ćwiczenia, laboratoria i wykłady nie posiądziesz tej wiedzy jaką daje praktyka, a że teoria często nie ma nic wspólnego z praktyką ...
11 lipca 2012, 11:06 [cytuj]
Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mieć musisz.

A propos PG, to aktualnie jestem na tejże uczelni na studiach podyplomowych. Politechnika Gdańska ma spory prestiż nie tylko na Pomorzu, ale i ogólnie w Polsce, także, Basket, dobry wybór.
Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mieć musisz.

A propos PG, to aktualnie jestem na tejże uczelni na studiach podyplomowych. Politechnika Gdańska ma spory prestiż nie tylko na Pomorzu, ale i ogólnie w Polsce, także, Basket, dobry wybór.
11 lipca 2012, 13:22 [cytuj]
Dzięki, w sumie to wybrałem PG bo najbliżej.Tylko 100 KM a jak skończą most to mniej niż godzinka samochodem. Jutro jadę złożyć dokumenty i zaczynam sobie załatwiać mieszkanie.
Dzięki, w sumie to wybrałem PG bo najbliżej.Tylko 100 KM a jak skończą most to mniej niż godzinka samochodem. Jutro jadę złożyć dokumenty i zaczynam sobie załatwiać mieszkanie.
11 lipca 2012, 13:46 [cytuj]
Jest ktoś, kto dostał się na AGH do Krakowa ? :)
11 lipca 2012, 14:36 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u ;-)
Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u ;-)
11 lipca 2012, 15:07 [cytuj]
"neo.vin" powiedział/a:
Chodz?c tylko na ?wiczenia, laboratoria i wyk?ady nie posi?dziesz tej wiedzy jak? daje praktyka, a ?e teoria cz?sto nie ma nic wspólnego z praktyk? ...
"Murzyn" powiedział/a:
Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mie? musisz.
No wlasnie troche ciezko zdobyc zawod jak po tych konkretnych studiach (AiR) bez takiego dyplomu, nie wiem moze komus sie udalo :-P Tylko zaleznie tez od sredniej, czy technikum czy lo.
[quote="Murzyn"]Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mie? musisz.
11 lipca 2012, 15:37 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
Ja na Informatykę na IEiT
Ja na Informatykę na IEiT
11 lipca 2012, 15:41 [cytuj]
Pożyjecie to zobaczycie. Też tak kiedyś myślałem ...
Pożyjecie to zobaczycie. Też tak kiedyś myślałem ...
11 lipca 2012, 15:44 [cytuj]
"neo.vin" powiedział/a:
Po?yjecie to zobaczycie. Te? tak kiedy? my?la?em ...
No dobra ale w takim razie jak sie zalapac po lo do firmy ktora zajmuje sie powiedzmy np systemami automatyki w budownictwie?
No dobra ale w takim razie jak sie zalapac po lo do firmy ktora zajmuje sie powiedzmy np systemami automatyki w budownictwie?
11 lipca 2012, 15:54 [cytuj]
"BarDOsz" powiedział/a:
Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u
Na czym byłeś i jak oceniasz studia na tej uczelni ? Czego się spodziewasz po ukończeniu ? ;-)

@Sokal Na zarządzanie ale jeszcze się zastanawiam czy czasem nie zmienić na Górnictwo i Geologie czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie nazwy a nie chce mi się szukać :))
Na czym byłeś i jak oceniasz studia na tej uczelni ? Czego się spodziewasz po ukończeniu ? ;-)

@Sokal Na zarządzanie ale jeszcze się zastanawiam czy czasem nie zmienić na Górnictwo i Geologie czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie nazwy a nie chce mi się szukać :))
11 lipca 2012, 15:56 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
[quote="BarDOsz"]Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u
Na czym byłeś i jak oceniasz studia na tej uczelni ? Czego się spodziewasz po ukończeniu ? ;-)[/quote] A Ty Pazo, na co się dostałeś?
11 lipca 2012, 16:08 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
jestem na studiach magisterskich. Klimatyzacja i wentylacja przemysłowa na wydziale Górnictwa i Geoinżynierii . Studia na AGH to fajna sprawa, jedna z wiodących uczelni w Polsce, renomowana w Europie i USA.
Czego się spodziewam? wielka niewiadoma. Każde studia to tylko przygotowanie teoretyczne, praca niestety wszystko weryfikuje i dopiero wtedy zaczyna się proces nauki hah ;-) . Najważniejsze żeby dostać jakąś przyzwoitą i w miarę płatną robotę gdzie są szanse na rozwój i jakieś awanse ;-)
jestem na studiach magisterskich. Klimatyzacja i wentylacja przemysłowa na wydziale Górnictwa i Geoinżynierii . Studia na AGH to fajna sprawa, jedna z wiodących uczelni w Polsce, renomowana w Europie i USA.
Czego się spodziewam? wielka niewiadoma. Każde studia to tylko przygotowanie teoretyczne, praca niestety wszystko weryfikuje i dopiero wtedy zaczyna się proces nauki hah ;-) . Najważniejsze żeby dostać jakąś przyzwoitą i w miarę płatną robotę gdzie są szanse na rozwój i jakieś awanse ;-)
11 lipca 2012, 16:20 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
[quote="neo.vin"]Pożyjecie to zobaczycie. Też tak kiedyś myślałem ...
No dobra ale w takim razie jak sie zalapac po lo do firmy ktora zajmuje sie powiedzmy np systemami automatyki w budownictwie?[/quote] Ja nie mówię, żebyś nie szedł na studia. Mówię tylko, że jeśli będziesz realizować program studiów a sam nie będziesz działał w tym temacie to będzie ciężko. Wiem to po sobie, toteż uprzedzam także Ciebie. Nie wiem jakie masz plany na przyszłość etc. Ja chciałem zostać w Polsce i w miejscu w którym mieszkam, dlatego liczyłem się z takimi możliwościami jakie mam.

Zresztą wszystko zależy od Twojej drabinki priorytetów i tego czego potrzeba Ci do szczęścia a także tego czego od życia wymagasz. Jedni wolą gonić za karierą i mieć kupę szmalu inni wolą spokojne życie.

Ogólnie jest źle a na lepiej się niestety nie zanosi...

Jeden z przykładowych absurdów w urzędzie pracy: świadectwo stwierdzające ukończenie kursu CCNA Cisco - pani urzędniczka nie załączy mi do protokołu bo jest po angielsku :shock:
11 lipca 2012, 17:16 [cytuj]
To, że absolwent z doświadczenie >> absolwent bez doświadczenia to chyba oczywiste.

CV 25 latka, który ma tylko wpisane praktyki i 0 doświadczenia wygląda po prostu niepoważnie.

Sam właśnie kończę podobny kierunek do AiR - Mechatronikę (Została mi tylko praca magisterska do napisania). Z pracą nie jest tak różowo jak wszyscy obiecywali na początku (nawet w Warszawie), ale i tak jest nieźle. Spokojnie mogłem pracować od 4-tego roku studiów (zyskałem 2 lata doświadczenia, a ogólnie jestem tylko jeden semestr w plecy). Oczywiście, że podczas pracy nauczyłem się 100 razy więcej niż na uczelni, ale w tym zawodzie studia trzeba skończyć.

Największym rozczarowaniem okazały się pieniądze. Nie jeden pewnie idąc na Polibudę słyszał, że inż to zarabia krocie i w ogóle żyć nie umierać. Niestety pensja takiego zwykłego szaraczka bez większego doświadczenia po studiach to 2-3 tys nawet w stolicy. Jeśli ktoś chce iść na studia techniczne z myślą o kasie, niech wybiera śmiało informatykę. Mam kilku znajomych, którzy pokończyli AiR i Mechatronikę, a nawet Mechanikę i Budowę Maszyn, i zamiast pracować w przemyśle, pracują obecnie właśnie jako zwykli programiści.
To, że absolwent z doświadczenie >> absolwent bez doświadczenia to chyba oczywiste.

CV 25 latka, który ma tylko wpisane praktyki i 0 doświadczenia wygląda po prostu niepoważnie.

Sam właśnie kończę podobny kierunek do AiR - Mechatronikę (Została mi tylko praca magisterska do napisania). Z pracą nie jest tak różowo jak wszyscy obiecywali na początku (nawet w Warszawie), ale i tak jest nieźle. Spokojnie mogłem pracować od 4-tego roku studiów (zyskałem 2 lata doświadczenia, a ogólnie jestem tylko jeden semestr w plecy). Oczywiście, że podczas pracy nauczyłem się 100 razy więcej niż na uczelni, ale w tym zawodzie studia trzeba skończyć.

Największym rozczarowaniem okazały się pieniądze. Nie jeden pewnie idąc na Polibudę słyszał, że inż to zarabia krocie i w ogóle żyć nie umierać. Niestety pensja takiego zwykłego szaraczka bez większego doświadczenia po studiach to 2-3 tys nawet w stolicy. Jeśli ktoś chce iść na studia techniczne z myślą o kasie, niech wybiera śmiało informatykę. Mam kilku znajomych, którzy pokończyli AiR i Mechatronikę, a nawet Mechanikę i Budowę Maszyn, i zamiast pracować w przemyśle, pracują obecnie właśnie jako zwykli programiści.
11 lipca 2012, 23:16 [cytuj]
"neo.vin" powiedział/a:
Ja nie mówi?, ?eby? nie szed? na studia. Mówi? tylko, ?e je?li b?dziesz realizowa? program studiów a sam nie b?dziesz dzia?a? w tym temacie to b?dzie ci??ko.
No teraz dopiero zrozumialem do czego dazysz ;-) oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe ze same studia do roboty nie przygotuja a sam papierek niczego nie da.
Ja swoj kierunek wybralem pod wzgledem tego, co od dziecka mi sie podobalo, takze na nic innego bym nie zamienil, i nie zamierzam tylko "zdobyc" dyplomu ;-)
Ale rozumiem tez ze mozna miec inne poglady.
"clay" powiedział/a:
Sam w?a?nie ko?cz? podobny kierunek do AiR - Mechatronik? (Zosta?a mi tylko praca magisterska do napisania).
A na jakims wydziale?
"clay" powiedział/a:
Mam kilku znajomych, którzy poko?czyli AiR i Mechatronik?, a nawet Mechanik? i Budow? Maszyn, i zamiast pracowa? w przemy?le, pracuj? obecnie w?a?nie jako zwykli programi?ci.
Z tego domyslam sie ze mowisz o wydziale mechanicznym, roznie zwanym na roznych uczelniach. Wlasnie tutaj jest pewna roznica, bo po elektronicznym badz elektrycznym (takie sa na PWR) robi sie co innego niz mechanicznym. Ten ostatni odrzucilem glownie ze wzgledu na to jakie problemy porusza, a raczej jak wyglada praca (czytalem ze to raczej utrzymanie ruchu, praca z urzadzeniami itp, typu pompy, hydraulika, cos w tym stylu). Elektryczny znowu wg opisu to bardziej automatyzacja przeplywu pradu, tutaj nie widac jakiejs wielkiej perspektywy, przynajmniej tak mi sie wydaje.
Ten pierwszy - elektroniczny, to jest wlasie to o czym mowisz pod koniec posta. Moze inaczej, nie do konca, czytalem ze jest to zwiazane z informatyka, ale informatyka to to nie jest. Na informatyce mozna sie nauczyc programowac, tutaj poznac jezyki programowanie (podstawy). Nie wiem co bede o tym myslal za 5 lat, ale teraz staram sie ogarniac wlasnie podstawy programowania, zeby pozniej studia pokierowac na tego typu sprawy o ktorych piszesz, szczegolnie IT, inteligentne domy etc. Mam nadzieje ze nie bede tego zalowal ;-)
"clay" powiedział/a:
Nie jeden pewnie id?c na Polibud? s?ysza?, ?e in? to zarabia krocie i w ogóle ?y? nie umiera?. Niestety pensja takiego zwyk?ego szaraczka bez wi?kszego do?wiadczenia po studiach to 2-3 tys nawet w stolicy.
Masz na mysli "na reke" na samym poczatku pracy? Czy jako szaraczek rozumiesz juz takiego rocznego, dwuletniego pracownika? Bo jesli kogos kto juz sie zdazyl "zadomowic" to mnie zaskoczysz, z kolei jesli pierwsza stawka na powaznych juz zasadach - to mozna w opiniach czesto spotkac, tzn zdanie, ze od razu nie mozna sie spodziewac niczego wielkiego, dopiero wraz z doswiadczeniem ;-)

EDIT
youtube.com/watch?v=Q8C3c3b8KGk&feature=player_embedded :-) :-D
No teraz dopiero zrozumialem do czego dazysz ;-) oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe ze same studia do roboty nie przygotuja a sam papierek niczego nie da.
Ja swoj kierunek wybralem pod wzgledem tego, co od dziecka mi sie podobalo, takze na nic innego bym nie zamienil, i nie zamierzam tylko "zdobyc" dyplomu ;-)
Ale rozumiem tez ze mozna miec inne poglady.[quote="clay"]Sam w?a?nie ko?cz? podobny kierunek do AiR - Mechatronik? (Zosta?a mi tylko praca magisterska do napisania).
12 lipca 2012, 11:44 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
A na jakims wydziale?
Wydział Mechatronikii, Politechnika Warszawska.

Jako szaraczka rozumiem świeżego absolwenta, który nawet może mieć jakieś doświadczenie, lecz tak naprawdę jest wciąż pozbawiony wielu przydatnych umiejętności.

W sumie nie wiem, jak jest we Wrocławiu, jak wygląda tam rynek pracy i perspektywy od razu po studiach. Wcale nie zdziwiłbym się, jakby było lepiej niż w Warszawie.

Co do programowania to na AiR będziesz miał tego pełno niezależnie od wydziału - tak mi się wydaje. Automatyk//robotyk musi umieć programować, a raczej potrafić "myśleć jak komputer". Nauka programowania, a zwłaszcza algorytmiki już teraz to rozsądne wyjście. Nie ważne, w jakim języku nauczysz się podstaw i ogólnego myślenia. Zmienić język jest łatwiej niż się wielu wydaje. Nie wyobrażam sobie, by mogło się to komuś nie przydać.

Sam wybrałem dosyć naiwnie specjalność fotonikę. Programowania, czystego pisania algorytmów, miałem mnóstwo. Właściwie każdy projekt polegał na napisaniu programu w C++, który obrabiał chmury punktów lub mielił wyniki pomiarów.
Wydział Mechatronikii, Politechnika Warszawska.

Jako szaraczka rozumiem świeżego absolwenta, który nawet może mieć jakieś doświadczenie, lecz tak naprawdę jest wciąż pozbawiony wielu przydatnych umiejętności.

W sumie nie wiem, jak jest we Wrocławiu, jak wygląda tam rynek pracy i perspektywy od razu po studiach. Wcale nie zdziwiłbym się, jakby było lepiej niż w Warszawie.

Co do programowania to na AiR będziesz miał tego pełno niezależnie od wydziału - tak mi się wydaje. Automatyk//robotyk musi umieć programować, a raczej potrafić "myśleć jak komputer". Nauka programowania, a zwłaszcza algorytmiki już teraz to rozsądne wyjście. Nie ważne, w jakim języku nauczysz się podstaw i ogólnego myślenia. Zmienić język jest łatwiej niż się wielu wydaje. Nie wyobrażam sobie, by mogło się to komuś nie przydać.

Sam wybrałem dosyć naiwnie specjalność fotonikę. Programowania, czystego pisania algorytmów, miałem mnóstwo. Właściwie każdy projekt polegał na napisaniu programu w C++, który obrabiał chmury punktów lub mielił wyniki pomiarów.
12 lipca 2012, 11:49 [cytuj]
"Basketgkw" powiedział/a:
Jutro jadę złożyć dokumenty i zaczynam sobie załatwiać mieszkanie.
Mieszkanie, mieszkaniem - akademik, to jest to! PG ma dwa miejsca na swoje domy studenckie: przy Wyspiańskiego i w okolicach Studzienki. Obie miejscówki są dobre, bo wszędzie blisko: na Polibudę, do centrum Wrzeszcza, na tramwaj, do Gdańska Głównego, a w dodatku pełno klubów studenckich pod samym nosem (szczególnie jeśli chodzi o Studzienkę) i ładnych, spokojnych leśnych okolic.
Mieszkanie, mieszkaniem - akademik, to jest to! PG ma dwa miejsca na swoje domy studenckie: przy Wyspiańskiego i w okolicach Studzienki. Obie miejscówki są dobre, bo wszędzie blisko: na Polibudę, do centrum Wrzeszcza, na tramwaj, do Gdańska Głównego, a w dodatku pełno klubów studenckich pod samym nosem (szczególnie jeśli chodzi o Studzienkę) i ładnych, spokojnych leśnych okolic.
12 lipca 2012, 15:13 [cytuj]
"clay" powiedział/a:
Wydzia? Mechatronikii, Politechnika Warszawska.
No to bardziej odpowiednik wroclawskiej Mechaniki. Tam jest mimo wszystko (ofc z tego co czytalem) mniej nauki programowania itp.
"clay" powiedział/a:
Co do programowania to na AiR b?dziesz mia? tego pe?no niezale?nie od wydzia?u - tak mi si? wydaje. Automatyk//robotyk musi umie? programowa?, a raczej potrafi? "my?le? jak komputer". Nauka programowania, a zw?aszcza algorytmiki ju? teraz to rozs?dne wyj?cie. Nie wa?ne, w jakim j?zyku nauczysz si? podstaw i ogólnego my?lenia.
Wlasnie sie dowiedzialem, ze warto uczyc sie C++ bo w liceach z programowania nie ma praktycznie nic. Otworzylem ksiazke i, nie ma co ukrywac, dosyc ciezko przychodzi zrozumienie. Chyba konieczna jest nauka na wlasna reke, zeby nie wypasc juz na I roku...
No to bardziej odpowiednik wroclawskiej Mechaniki. Tam jest mimo wszystko (ofc z tego co czytalem) mniej nauki programowania itp. [quote="clay"]Co do programowania to na AiR b?dziesz mia? tego pe?no niezale?nie od wydzia?u - tak mi si? wydaje. Automatyk//robotyk musi umie? programowa?, a raczej potrafi? "my?le? jak komputer". Nauka programowania, a zw?aszcza algorytmiki ju? teraz to rozs?dne wyj?cie. Nie wa?ne, w jakim j?zyku nauczysz si? podstaw i ogólnego my?lenia.
|<  <<  <  14  15  16  17  18    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 34 28 6 0 90
2. VfB Stuttgart 34 23 4 7 73
3. Bayern Monachium 34 23 3 8 72
4. RB Lipsk 34 19 8 7 65
5. Borussia Dortmund 34 18 9 7 63
6. Eintracht Frankfurt 34 11 14 9 47
7. TSG 1899 Hoffenheim 34 13 7 14 46
8. 1. FC Heidenheim 34 10 12 12 42
9. Werder Brema 34 11 9 14 42
10. SC Freiburg 34 11 9 14 42
11. FC Augsburg 34 10 9 15 39
12. VfL Wolfsburg 34 10 7 17 37
13. FSV Mainz 34 7 14 13 35
14. Borussia Mönchengladbach 34 7 13 14 34
15. Union Berlin 34 10 6 19 34
16. VfL Bochum 34 7 12 15 33
17. 1. FC Köln 34 5 12 17 27
18. SV Darmstadt 34 3 8 23 17
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 285
2. donpedro 278
3. jasiu85 278
4. RickenZMazowsza 275
5. johnBVB 270
6. ponczos 269
7. MAKAVELI 262
8. Grzes2603 255
9. Kasper09 254
10. mlabedz17 253
cała tabela
shoutbox
Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 16 minut temu

Oby nie skończyło się jak z Sule

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 17 minut temu

Łasi się na kaskę

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 17 minut temu

Gdzieś czytałem że Guirassy oprócz podwojenia pensji chce również solidny bonus za podpisanie kontraktu

Kot13
Kot13 godzinę temu

Guirassim też zainteresowana jest Chelsea więc jeżeli dojdzie do licytacji między BVB a The Blues to raczej zwycięsko wyjdzie z niej klub z Premier League

T-Mac
T-Mac godzinę temu

Demontaż Stuttgartu już ruszył. Ito w buyernie za 23 miliony. Oby kolejnym był Guirassy u nas, ale to tylko ze względu na cenę, bo za taką nic lepszego nie dostaniemy. Może akurat będziemy mieli farta, że Serhou nie był jednosezonowym wyskokiem i 20+ bramek będzie potrafił i nam zapewnić...

T-Mac
T-Mac godzinę temu

Wyczuwasz wielki powrót do BVB ? ;)

grzegorzBVB
grzegorzBVB 2 godzin temu

Ciekawe zestawienie środka obrony Chorwatów;)

nick
nick 4 godzin temu

Do końca czerwca Chelsea musi kogoś sprzedać, żeby uniknąć kary, więc pewnie liczą, że uda się obniżyć cenę. Alternatywą ma być Kadioglu.

Kapolini76
Kapolini76 Dzisiaj, 10:54

Nie wiem na co czekają po euro jego wartość może szybko wzrosnąć wtedy Chelsea nie będzie chętna do rozmowy z nami bo kolejka chętnych może gwałtownie wzrosnąć

Kapolini76
Kapolini76 Dzisiaj, 10:52

niech tylko załatwią najszybciej Maatsena chłopak sprawdzony i prawdziwe wzmocnienie

Kapolini76
Kapolini76 Dzisiaj, 10:50

popieram waszą myśl że ta nasza kadra nie wygląda tak źle wystarczy parę mądrych transferów i można się bić o majstra wale nie musi być drogo wystarczy mądrze poszukać

artur1973
artur1973 Dzisiaj, 08:49

Alex3110 Jeśli zatrzymany Kobela, Ryersona, Schlotterbecka, Matsena, Sabitzera, Brandta, Malena, Adeyemiego, Duranvilea, Gittensa, Fullkruga , do tego wróci Rothe to potrzebujemy na gwałt: jednego stopera, jednego bocznego obrońcę (wahadłowego) do wymiany z Maatsenem i Ryersonem, przede wszystkim 6 i kreatywną 8. Jeśli odejdą Mou lub Haller potrzebujemy jeszcze napastnika do rotacji z Fullkrugiem

johnBVB
johnBVB Dzisiaj, 08:49

A na moje oko to sam so ie dal spokoj, bo atmoafera geata, ale racka, zawodnikow jak sie ogarnie, to tez zlych nie mamy.

dawid2468
dawid2468 Dzisiaj, 08:45

Skoro odszedł Terzic sam to znaczy że i tak by go zwolnili tylko Wacek dal mu cynk że go dłużej nie może trzymać i żeby sam odszedł bo to lepiej wygląda niż zwolnienie

Alex3110
Alex3110 Dzisiaj, 07:47

A ja wierzę w Rickena i w to, że ma pomysł na odświeżenie kadry, bo to też nie jest tak, że potrzebujemy polowe zawodników wymienić, 5 mądrych transferów i walczymy o majstra!

johnBVB
johnBVB Dzisiaj, 07:27

Ja sobie tak na spokoj ie po emocjach mysle o tym wszyatkim i chyba dobrze, ze tak sie stalo. Terzic chyba odszedl dla do ra klubu, a klub podziekowal hummelsowi, zeby nie bylo na przyszlosc sytuacji, gdzie zawodnicy sobie moga wybierac kto ma ich trenowac. Osobiscie Sahina nie skreslam, a wiem tez, ze nasi sternicy miewaja glupie pomysly i jak mialby znowu przyjsc jakis stöger to chyba lepiej, ze Sahin sproboje, chociaz bedzie miec trudne zadanie, bo czuje, ze przyszly rok moze byc na prawde ciezki kadrowo...

Alvaro z gitaro
Alvaro z gitaro Wczoraj, 22:57

Jak to mowi staropolskie przysłowie ,raz w roku to i ślepej kurze ....., nasi rządzą. Czekamy na lukratywne oferty :D

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel Wczoraj, 22:57

Luks chłopaki dali zmiany. Cieszą bramki naszych, Fullkrug jest kocur.

Alex3110
Alex3110 Wczoraj, 22:55

I drugi :)

j4nek
j4nek Wczoraj, 22:32

noooo

Alvaro z gitaro
Alvaro z gitaro Wczoraj, 22:32

Ale nasz Borusse przyj..ł :) aż się miło patrzy.

Kot13
Kot13 Wczoraj, 21:27

Może dostał warunkową albo dali mu czas na jej wyrobienie do sierpnia

dawid2468
dawid2468 Wczoraj, 21:26

Część z Was pisała ze Sahin nie może być trenerem BVB bo nie ma jakieś tam licencji pro i to trwa ileś miesięcy na jej wyrobienie

Alex3110
Alex3110 Wczoraj, 21:23

Co grają Niemcy, poezja

wola
wola Wczoraj, 20:26

z TVPsport, Piszczu jest tam ekspertem

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel Wczoraj, 20:25

Skąd ten cytat?

wola
wola Wczoraj, 19:35

Piszczu właśnie wypowiedział się o Matsie: w skrócie Hummels ma tyle minusów poza boiskowych, że lepiej że nie pojechał na ME. Cytat: ''Ja to tolerowałem ale... wiem jak on potrafi to swoje niezadowolenie okazać, ja to akceptowałem przez całą swoją karierę w BVB, bo też bardzo dobrze się z nim znam i wszystkie jego minusy poza boiskowe przykrywało boisko''

navil
navil Wczoraj, 18:28

Ja tam w niego wierzę. Mam wrażenie, że to on poustawiał naszych na Real i PSG i taką BVB oglądało się naprawdę dobrze.

Alex3110
Alex3110 Wczoraj, 17:17

Jeśli szanse dostał Terzic, to dajcie też Sahinowi.

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu Wczoraj, 17:12

Miejmy nadzieję że nie będzie źle bo cóż innego nam pozostaje

statystyki
Użytkownicy online:
Gości online: 23
Zarejestrowanych użytkowników: 10036
Ostatnio zarejestrowany: Aga430108
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem