Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  14  15  16  17  18    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Szkoła & Studia & Praca
10 lipca 2012, 22:03 [cytuj]
Zdobywać praktyę zawodową :-P
Zdobywać praktyę zawodową :-P
10 lipca 2012, 23:17 [cytuj]
"Bastu¶" powiedział/a:
Zdobywaæ praktyê zawodow± :-P
Ale tacy specjaliscie od AiR tez sa chyba potrzebni, a gdzie sie tego nauczysz bez studiow? :-P
Poza tym nie ukrywam ze od zawsze podobala mi sie automatyka, robotyka i te sprawy :D tylko narazie nic na ten temat nie wiem ale podchodze do tego lepiej niz do wczesniejszej nauki (kiedys to bylo na zasadzie ucze sie bo musze, teraz zaczynam nawet w wakacje pewne sprawy :P).
Rozumiem takie podejscie ale to tez zalezy co kto lubi ;)
Ale tacy specjaliscie od AiR tez sa chyba potrzebni, a gdzie sie tego nauczysz bez studiow? :-P
Poza tym nie ukrywam ze od zawsze podobala mi sie automatyka, robotyka i te sprawy :D tylko narazie nic na ten temat nie wiem ale podchodze do tego lepiej niz do wczesniejszej nauki (kiedys to bylo na zasadzie ucze sie bo musze, teraz zaczynam nawet w wakacje pewne sprawy :P).
Rozumiem takie podejscie ale to tez zalezy co kto lubi ;)
11 lipca 2012, 09:28 [cytuj]
Chodząc tylko na ćwiczenia, laboratoria i wykłady nie posiądziesz tej wiedzy jaką daje praktyka, a że teoria często nie ma nic wspólnego z praktyką ...
Chodząc tylko na ćwiczenia, laboratoria i wykłady nie posiądziesz tej wiedzy jaką daje praktyka, a że teoria często nie ma nic wspólnego z praktyką ...
11 lipca 2012, 11:06 [cytuj]
Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mieć musisz.

A propos PG, to aktualnie jestem na tejże uczelni na studiach podyplomowych. Politechnika Gdańska ma spory prestiż nie tylko na Pomorzu, ale i ogólnie w Polsce, także, Basket, dobry wybór.
Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mieć musisz.

A propos PG, to aktualnie jestem na tejże uczelni na studiach podyplomowych. Politechnika Gdańska ma spory prestiż nie tylko na Pomorzu, ale i ogólnie w Polsce, także, Basket, dobry wybór.
11 lipca 2012, 13:22 [cytuj]
Dzięki, w sumie to wybrałem PG bo najbliżej.Tylko 100 KM a jak skończą most to mniej niż godzinka samochodem. Jutro jadę złożyć dokumenty i zaczynam sobie załatwiać mieszkanie.
Dzięki, w sumie to wybrałem PG bo najbliżej.Tylko 100 KM a jak skończą most to mniej niż godzinka samochodem. Jutro jadę złożyć dokumenty i zaczynam sobie załatwiać mieszkanie.
11 lipca 2012, 13:46 [cytuj]
Jest ktoś, kto dostał się na AGH do Krakowa ? :)
11 lipca 2012, 14:36 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u ;-)
Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u ;-)
11 lipca 2012, 15:07 [cytuj]
"neo.vin" powiedział/a:
Chodz±c tylko na æwiczenia, laboratoria i wyk³ady nie posi±dziesz tej wiedzy jak± daje praktyka, a ¿e teoria czêsto nie ma nic wspólnego z praktyk± ...
"Murzyn" powiedział/a:
Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mieæ musisz.
No wlasnie troche ciezko zdobyc zawod jak po tych konkretnych studiach (AiR) bez takiego dyplomu, nie wiem moze komus sie udalo :-P Tylko zaleznie tez od sredniej, czy technikum czy lo.
[quote="Murzyn"]Niby prawda, neo, szczególnie w informatyce z tego co wiem, ale jednak dyplom mieæ musisz.
11 lipca 2012, 15:37 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
Ja na Informatykę na IEiT
Ja na Informatykę na IEiT
11 lipca 2012, 15:41 [cytuj]
Pożyjecie to zobaczycie. Też tak kiedyś myślałem ...
Pożyjecie to zobaczycie. Też tak kiedyś myślałem ...
11 lipca 2012, 15:44 [cytuj]
"neo.vin" powiedział/a:
Po¿yjecie to zobaczycie. Te¿ tak kiedy¶ my¶la³em ...
No dobra ale w takim razie jak sie zalapac po lo do firmy ktora zajmuje sie powiedzmy np systemami automatyki w budownictwie?
No dobra ale w takim razie jak sie zalapac po lo do firmy ktora zajmuje sie powiedzmy np systemami automatyki w budownictwie?
11 lipca 2012, 15:54 [cytuj]
"BarDOsz" powiedział/a:
Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u
Na czym byłeś i jak oceniasz studia na tej uczelni ? Czego się spodziewasz po ukończeniu ? ;-)

@Sokal Na zarządzanie ale jeszcze się zastanawiam czy czasem nie zmienić na Górnictwo i Geologie czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie nazwy a nie chce mi się szukać :))
Na czym byłeś i jak oceniasz studia na tej uczelni ? Czego się spodziewasz po ukończeniu ? ;-)

@Sokal Na zarządzanie ale jeszcze się zastanawiam czy czasem nie zmienić na Górnictwo i Geologie czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie nazwy a nie chce mi się szukać :))
11 lipca 2012, 15:56 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
[quote="BarDOsz"]Jeśli Cię to pocieszy to w przyszłym roku będę kończył studia na AGH-u
Na czym byłeś i jak oceniasz studia na tej uczelni ? Czego się spodziewasz po ukończeniu ? ;-)[/quote] A Ty Pazo, na co się dostałeś?
11 lipca 2012, 16:08 [cytuj]
"Pazo" powiedział/a:
jestem na studiach magisterskich. Klimatyzacja i wentylacja przemysłowa na wydziale Górnictwa i Geoinżynierii . Studia na AGH to fajna sprawa, jedna z wiodących uczelni w Polsce, renomowana w Europie i USA.
Czego się spodziewam? wielka niewiadoma. Każde studia to tylko przygotowanie teoretyczne, praca niestety wszystko weryfikuje i dopiero wtedy zaczyna się proces nauki hah ;-) . Najważniejsze żeby dostać jakąś przyzwoitą i w miarę płatną robotę gdzie są szanse na rozwój i jakieś awanse ;-)
jestem na studiach magisterskich. Klimatyzacja i wentylacja przemysłowa na wydziale Górnictwa i Geoinżynierii . Studia na AGH to fajna sprawa, jedna z wiodących uczelni w Polsce, renomowana w Europie i USA.
Czego się spodziewam? wielka niewiadoma. Każde studia to tylko przygotowanie teoretyczne, praca niestety wszystko weryfikuje i dopiero wtedy zaczyna się proces nauki hah ;-) . Najważniejsze żeby dostać jakąś przyzwoitą i w miarę płatną robotę gdzie są szanse na rozwój i jakieś awanse ;-)
11 lipca 2012, 16:20 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
[quote="neo.vin"]Pożyjecie to zobaczycie. Też tak kiedyś myślałem ...
No dobra ale w takim razie jak sie zalapac po lo do firmy ktora zajmuje sie powiedzmy np systemami automatyki w budownictwie?[/quote] Ja nie mówię, żebyś nie szedł na studia. Mówię tylko, że jeśli będziesz realizować program studiów a sam nie będziesz działał w tym temacie to będzie ciężko. Wiem to po sobie, toteż uprzedzam także Ciebie. Nie wiem jakie masz plany na przyszłość etc. Ja chciałem zostać w Polsce i w miejscu w którym mieszkam, dlatego liczyłem się z takimi możliwościami jakie mam.

Zresztą wszystko zależy od Twojej drabinki priorytetów i tego czego potrzeba Ci do szczęścia a także tego czego od życia wymagasz. Jedni wolą gonić za karierą i mieć kupę szmalu inni wolą spokojne życie.

Ogólnie jest źle a na lepiej się niestety nie zanosi...

Jeden z przykładowych absurdów w urzędzie pracy: świadectwo stwierdzające ukończenie kursu CCNA Cisco - pani urzędniczka nie załączy mi do protokołu bo jest po angielsku :shock:
11 lipca 2012, 17:16 [cytuj]
To, że absolwent z doświadczenie >> absolwent bez doświadczenia to chyba oczywiste.

CV 25 latka, który ma tylko wpisane praktyki i 0 doświadczenia wygląda po prostu niepoważnie.

Sam właśnie kończę podobny kierunek do AiR - Mechatronikę (Została mi tylko praca magisterska do napisania). Z pracą nie jest tak różowo jak wszyscy obiecywali na początku (nawet w Warszawie), ale i tak jest nieźle. Spokojnie mogłem pracować od 4-tego roku studiów (zyskałem 2 lata doświadczenia, a ogólnie jestem tylko jeden semestr w plecy). Oczywiście, że podczas pracy nauczyłem się 100 razy więcej niż na uczelni, ale w tym zawodzie studia trzeba skończyć.

Największym rozczarowaniem okazały się pieniądze. Nie jeden pewnie idąc na Polibudę słyszał, że inż to zarabia krocie i w ogóle żyć nie umierać. Niestety pensja takiego zwykłego szaraczka bez większego doświadczenia po studiach to 2-3 tys nawet w stolicy. Jeśli ktoś chce iść na studia techniczne z myślą o kasie, niech wybiera śmiało informatykę. Mam kilku znajomych, którzy pokończyli AiR i Mechatronikę, a nawet Mechanikę i Budowę Maszyn, i zamiast pracować w przemyśle, pracują obecnie właśnie jako zwykli programiści.
To, że absolwent z doświadczenie >> absolwent bez doświadczenia to chyba oczywiste.

CV 25 latka, który ma tylko wpisane praktyki i 0 doświadczenia wygląda po prostu niepoważnie.

Sam właśnie kończę podobny kierunek do AiR - Mechatronikę (Została mi tylko praca magisterska do napisania). Z pracą nie jest tak różowo jak wszyscy obiecywali na początku (nawet w Warszawie), ale i tak jest nieźle. Spokojnie mogłem pracować od 4-tego roku studiów (zyskałem 2 lata doświadczenia, a ogólnie jestem tylko jeden semestr w plecy). Oczywiście, że podczas pracy nauczyłem się 100 razy więcej niż na uczelni, ale w tym zawodzie studia trzeba skończyć.

Największym rozczarowaniem okazały się pieniądze. Nie jeden pewnie idąc na Polibudę słyszał, że inż to zarabia krocie i w ogóle żyć nie umierać. Niestety pensja takiego zwykłego szaraczka bez większego doświadczenia po studiach to 2-3 tys nawet w stolicy. Jeśli ktoś chce iść na studia techniczne z myślą o kasie, niech wybiera śmiało informatykę. Mam kilku znajomych, którzy pokończyli AiR i Mechatronikę, a nawet Mechanikę i Budowę Maszyn, i zamiast pracować w przemyśle, pracują obecnie właśnie jako zwykli programiści.
11 lipca 2012, 23:16 [cytuj]
"neo.vin" powiedział/a:
Ja nie mówiê, ¿eby¶ nie szed³ na studia. Mówiê tylko, ¿e je¶li bêdziesz realizowaæ program studiów a sam nie bêdziesz dzia³a³ w tym temacie to bêdzie ciê¿ko.
No teraz dopiero zrozumialem do czego dazysz ;-) oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe ze same studia do roboty nie przygotuja a sam papierek niczego nie da.
Ja swoj kierunek wybralem pod wzgledem tego, co od dziecka mi sie podobalo, takze na nic innego bym nie zamienil, i nie zamierzam tylko "zdobyc" dyplomu ;-)
Ale rozumiem tez ze mozna miec inne poglady.
"clay" powiedział/a:
Sam w³a¶nie koñczê podobny kierunek do AiR - Mechatronikê (Zosta³a mi tylko praca magisterska do napisania).
A na jakims wydziale?
"clay" powiedział/a:
Mam kilku znajomych, którzy pokoñczyli AiR i Mechatronikê, a nawet Mechanikê i Budowê Maszyn, i zamiast pracowaæ w przemy¶le, pracuj± obecnie w³a¶nie jako zwykli programi¶ci.
Z tego domyslam sie ze mowisz o wydziale mechanicznym, roznie zwanym na roznych uczelniach. Wlasnie tutaj jest pewna roznica, bo po elektronicznym badz elektrycznym (takie sa na PWR) robi sie co innego niz mechanicznym. Ten ostatni odrzucilem glownie ze wzgledu na to jakie problemy porusza, a raczej jak wyglada praca (czytalem ze to raczej utrzymanie ruchu, praca z urzadzeniami itp, typu pompy, hydraulika, cos w tym stylu). Elektryczny znowu wg opisu to bardziej automatyzacja przeplywu pradu, tutaj nie widac jakiejs wielkiej perspektywy, przynajmniej tak mi sie wydaje.
Ten pierwszy - elektroniczny, to jest wlasie to o czym mowisz pod koniec posta. Moze inaczej, nie do konca, czytalem ze jest to zwiazane z informatyka, ale informatyka to to nie jest. Na informatyce mozna sie nauczyc programowac, tutaj poznac jezyki programowanie (podstawy). Nie wiem co bede o tym myslal za 5 lat, ale teraz staram sie ogarniac wlasnie podstawy programowania, zeby pozniej studia pokierowac na tego typu sprawy o ktorych piszesz, szczegolnie IT, inteligentne domy etc. Mam nadzieje ze nie bede tego zalowal ;-)
"clay" powiedział/a:
Nie jeden pewnie id±c na Polibudê s³ysza³, ¿e in¿ to zarabia krocie i w ogóle ¿yæ nie umieraæ. Niestety pensja takiego zwyk³ego szaraczka bez wiêkszego do¶wiadczenia po studiach to 2-3 tys nawet w stolicy.
Masz na mysli "na reke" na samym poczatku pracy? Czy jako szaraczek rozumiesz juz takiego rocznego, dwuletniego pracownika? Bo jesli kogos kto juz sie zdazyl "zadomowic" to mnie zaskoczysz, z kolei jesli pierwsza stawka na powaznych juz zasadach - to mozna w opiniach czesto spotkac, tzn zdanie, ze od razu nie mozna sie spodziewac niczego wielkiego, dopiero wraz z doswiadczeniem ;-)

EDIT
youtube.com/watch?v=Q8C3c3b8KGk&feature=player_embedded :-) :-D
No teraz dopiero zrozumialem do czego dazysz ;-) oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe ze same studia do roboty nie przygotuja a sam papierek niczego nie da.
Ja swoj kierunek wybralem pod wzgledem tego, co od dziecka mi sie podobalo, takze na nic innego bym nie zamienil, i nie zamierzam tylko "zdobyc" dyplomu ;-)
Ale rozumiem tez ze mozna miec inne poglady.[quote="clay"]Sam w³a¶nie koñczê podobny kierunek do AiR - Mechatronikê (Zosta³a mi tylko praca magisterska do napisania).
12 lipca 2012, 11:44 [cytuj]
"Tooommeeek" powiedział/a:
A na jakims wydziale?
Wydział Mechatronikii, Politechnika Warszawska.

Jako szaraczka rozumiem świeżego absolwenta, który nawet może mieć jakieś doświadczenie, lecz tak naprawdę jest wciąż pozbawiony wielu przydatnych umiejętności.

W sumie nie wiem, jak jest we Wrocławiu, jak wygląda tam rynek pracy i perspektywy od razu po studiach. Wcale nie zdziwiłbym się, jakby było lepiej niż w Warszawie.

Co do programowania to na AiR będziesz miał tego pełno niezależnie od wydziału - tak mi się wydaje. Automatyk//robotyk musi umieć programować, a raczej potrafić "myśleć jak komputer". Nauka programowania, a zwłaszcza algorytmiki już teraz to rozsądne wyjście. Nie ważne, w jakim języku nauczysz się podstaw i ogólnego myślenia. Zmienić język jest łatwiej niż się wielu wydaje. Nie wyobrażam sobie, by mogło się to komuś nie przydać.

Sam wybrałem dosyć naiwnie specjalność fotonikę. Programowania, czystego pisania algorytmów, miałem mnóstwo. Właściwie każdy projekt polegał na napisaniu programu w C++, który obrabiał chmury punktów lub mielił wyniki pomiarów.
Wydział Mechatronikii, Politechnika Warszawska.

Jako szaraczka rozumiem świeżego absolwenta, który nawet może mieć jakieś doświadczenie, lecz tak naprawdę jest wciąż pozbawiony wielu przydatnych umiejętności.

W sumie nie wiem, jak jest we Wrocławiu, jak wygląda tam rynek pracy i perspektywy od razu po studiach. Wcale nie zdziwiłbym się, jakby było lepiej niż w Warszawie.

Co do programowania to na AiR będziesz miał tego pełno niezależnie od wydziału - tak mi się wydaje. Automatyk//robotyk musi umieć programować, a raczej potrafić "myśleć jak komputer". Nauka programowania, a zwłaszcza algorytmiki już teraz to rozsądne wyjście. Nie ważne, w jakim języku nauczysz się podstaw i ogólnego myślenia. Zmienić język jest łatwiej niż się wielu wydaje. Nie wyobrażam sobie, by mogło się to komuś nie przydać.

Sam wybrałem dosyć naiwnie specjalność fotonikę. Programowania, czystego pisania algorytmów, miałem mnóstwo. Właściwie każdy projekt polegał na napisaniu programu w C++, który obrabiał chmury punktów lub mielił wyniki pomiarów.
12 lipca 2012, 11:49 [cytuj]
"Basketgkw" powiedział/a:
Jutro jadę złożyć dokumenty i zaczynam sobie załatwiać mieszkanie.
Mieszkanie, mieszkaniem - akademik, to jest to! PG ma dwa miejsca na swoje domy studenckie: przy Wyspiańskiego i w okolicach Studzienki. Obie miejscówki są dobre, bo wszędzie blisko: na Polibudę, do centrum Wrzeszcza, na tramwaj, do Gdańska Głównego, a w dodatku pełno klubów studenckich pod samym nosem (szczególnie jeśli chodzi o Studzienkę) i ładnych, spokojnych leśnych okolic.
Mieszkanie, mieszkaniem - akademik, to jest to! PG ma dwa miejsca na swoje domy studenckie: przy Wyspiańskiego i w okolicach Studzienki. Obie miejscówki są dobre, bo wszędzie blisko: na Polibudę, do centrum Wrzeszcza, na tramwaj, do Gdańska Głównego, a w dodatku pełno klubów studenckich pod samym nosem (szczególnie jeśli chodzi o Studzienkę) i ładnych, spokojnych leśnych okolic.
12 lipca 2012, 15:13 [cytuj]
"clay" powiedział/a:
Wydzia³ Mechatronikii, Politechnika Warszawska.
No to bardziej odpowiednik wroclawskiej Mechaniki. Tam jest mimo wszystko (ofc z tego co czytalem) mniej nauki programowania itp.
"clay" powiedział/a:
Co do programowania to na AiR bêdziesz mia³ tego pe³no niezale¿nie od wydzia³u - tak mi siê wydaje. Automatyk//robotyk musi umieæ programowaæ, a raczej potrafiæ "my¶leæ jak komputer". Nauka programowania, a zw³aszcza algorytmiki ju¿ teraz to rozs±dne wyj¶cie. Nie wa¿ne, w jakim jêzyku nauczysz siê podstaw i ogólnego my¶lenia.
Wlasnie sie dowiedzialem, ze warto uczyc sie C++ bo w liceach z programowania nie ma praktycznie nic. Otworzylem ksiazke i, nie ma co ukrywac, dosyc ciezko przychodzi zrozumienie. Chyba konieczna jest nauka na wlasna reke, zeby nie wypasc juz na I roku...
No to bardziej odpowiednik wroclawskiej Mechaniki. Tam jest mimo wszystko (ofc z tego co czytalem) mniej nauki programowania itp. [quote="clay"]Co do programowania to na AiR bêdziesz mia³ tego pe³no niezale¿nie od wydzia³u - tak mi siê wydaje. Automatyk//robotyk musi umieæ programowaæ, a raczej potrafiæ "my¶leæ jak komputer". Nauka programowania, a zw³aszcza algorytmiki ju¿ teraz to rozs±dne wyj¶cie. Nie wa¿ne, w jakim jêzyku nauczysz siê podstaw i ogólnego my¶lenia.
|<  <<  <  14  15  16  17  18    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 13 10 1 2 31
2. Borussia Dortmund 13 10 0 3 30
3. Bayer Leverkusen 13 7 3 3 24
4. SC Freiburg 13 6 4 3 22
5. TSG 1899 Hoffenheim 13 6 2 5 20
6. Union Berlin 13 5 5 3 20
7. VfL Wolfsburg 13 6 2 5 20
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 216
2. JungKamil3 204
3. kewin2103 195
4. badus22 195
5. Mitre 192
6. kostek12409 192
7. tsaw 189
cała tabela
shoutbox
F1066
F1066 Wczoraj, 22:57

Aki,Aki! Chyba facet sie zapomnial.Mowa ciala, cos go meczy, gdzies boli? 3x ogladalem ten wywiad.

F1066
F1066 Wczoraj, 22:36

Aki Watzke o szansach na majstra:) Erlingu, Marco jednym i drugim:) sport.sky.de/fussball/artikel/watzke-exklusiv-vor-klassiker-die-sollen-ruhig-mal-kommen/12483361/34130 Niestety Deutsch!!!

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot Wczoraj, 21:36

zesik Rangnick ma pracować tymczasowo do końca sezonu, później będą chcieli zaangażować Ten Haga z Ajaxu, a on z kolei miałby dalej pozostać na Old Trafford w charakterze konsultanta.

F1066
F1066 Wczoraj, 21:10

No to w sobote na murawie Felix Zwayer.

F1066
F1066 Wczoraj, 20:04

Maukoko znowu na chorobowym. Podobno w sobotnim meczu U23 zerwal sciegna.

F1066
F1066 Wczoraj, 19:52

Moze cos dla fanow Romana? blick.ch/sport/fussball/international/bundesliga/wegen-einer-strategischen-fehlleistung-so-verbrennt-dortmund-147000-euro-pro-spiel-mit-buerki-id17029019.html?utm_source=twitter&utm_medium=social&utm_campaign=blick-page-post&utm_content=bot-sport Wychodzi na to,ze Roman za kazdy spiel BVB nawet przed TV kasuje 147tysia yuro :) Wiec po co szukac nowej roboty xP

F1066
F1066 Wczoraj, 19:28

Rangnick nie ma zezwolenia na prace, wiec MU musi troche zaczekac. Niestety Brexit.

grzegorzBVB
grzegorzBVB Wczoraj, 17:48

Akinkunmi Amoo, dobry kozak, młode talenty zawsze mile widziane

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 17:30

Grunt, że Roberto zgarnął chociaż Złotego Andruta...

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 16:12

Czyli Morey wraca na drugą część sezonu. Dobra wiadomość.

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 15:22

A on już klepniety ?

zesik
zesik Wczoraj, 11:58

Jak oceniacie zatrudnienie Ralfa Rangnicka w Man Utd? :) Jestem serio ciekaw jak sobie poradzi. Dzięki swojej twardej ręce może dojść do małych zgrzytów w najbliższym czasie aczkolwiek wg mnie dobry ruch. Nie ukrywam,że nie raz chętnie widziałem go w roli trenera BVB.

F1066
F1066 Wczoraj, 11:12

twitter.com/SkySportDE/status/1465605903823081472

F1066
F1066 Wczoraj, 10:05

30.11.2021 07:29 Uhr Hat der BVB einen Sancho-Nachfolger gefunden. Podobno w szwedzkim Hammarby IF odkryto nastepce Sancho.

F1066
F1066 Wczoraj, 09:52

W Top 10 talentow byl tez Gio Reyna kicker.de/kopa-trophaee-pedri-sticht-bellingham-und-musiala-aus-880751/artikel

Murzyn
Murzyn Wczoraj, 07:34

youtube.com/watch?v=_dTbyatmezc

Murzyn
Murzyn Wczoraj, 07:08

Polskie portale informacyjne powinny zmienić kolor na czarny, flagi państwowe do połowy masztu, a dzwon Zygmunta winien bić przez całą noc.

Sis
Sis 1 dni temu, 2021-11-29

messi z zp, teraz ranga tego konkursiku spadła praktycznie poniżej poziomu morza xD

Le0n
Le0n 1 dni temu, 2021-11-29

Jude 2 miejsce U21.

Sis

Myślę, że za parę lat to nasz zawodnik regularnie będzie w TOP 3 w tym plebiscycie. Mowa oczywiście o sympatycznym Norwegu. Szkoda tylko, że nie będzie już grał w koszulce BVB.

Le0n
Le0n 1 dni temu, 2021-11-29

Co do ZP to tylko jednemu zawodnikowi w barwach BVB udało się ją zdobyć. To Matthias Sammer. Co ciekawsze tylko ten jeden raz przez wszystkie edycje przedstawiciel Borussii był w TOP 5.

Kagawa2333
Kagawa2333 1 dni temu, 2021-11-29

Lewandowski nie wygra. A powinien. Wygra Messi. W sprawiedliwym świecie Lewy odbierałby drugą złotą piłkę. Bo rok 2020 zjadł po prostu. Nie jest to przyjemne patrzac na to w jakim klubie gra, ale i tak cieszy, że rodak szturmem stał się jednym z najlepszych srodkowych napastników w historii. A przeciez do konca kariery troche zostalo

artur1973
artur1973 1 dni temu, 2021-11-29

Lewy już dostał Złota Piłkę

auman
auman 1 dni temu, 2021-11-29

Danie komuś innemu niż lewy ZP to będzie cyrk.

Borussen1909PL
Borussen1909PL 1 dni temu, 2021-11-29

Jak Lewandowski wygra to przed tydzień nie wchodzę na media społecznościowe bo jedyne co będę widział to artykuły o nim. I tak już jest ich za dużo

Sis

Nie przepadam za Lewym ale jak ktokolwiek inny dostanie ZP to będzie po prostu kabaret. Nie wierzę że Messi który gaśnie od paru lat może wygrać. To się po prostu w pale nie mieści.

auman
auman 1 dni temu, 2021-11-29

65 tys będzie kibiców

F1066
F1066 2 dni temu, 2021-11-29

Po meczu w Köln zieloni placza, AfD sie dobrze bawi :)

Andre_1909
Andre_1909 2 dni temu, 2021-11-29

Wstałem dziś rano i pczułem okropny ból. Ból związany z tym, że nie wygraliśmy z tymi miernotami z Lipska bo teraz moglibyśmy mieć lidera... No ale sami wtedy graliśmy jak dziady :(

Andre_1909
Andre_1909 2 dni temu, 2021-11-29

ma być 65 tys. @BVBdude

statystyki
Użytkownicy online: kamilos, Borussen1909PL, Seiano, Robciu21
Gości online: 43
Zarejestrowanych użytkowników: 9283
Ostatnio zarejestrowany: marcin.meblik@wp.pl
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem