Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <  2  3  4  5  6    >  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Rorgrywki amatorskie - nasze zmagania w ligach amatorskich:)
7 czerwca 2010, 23:08 [cytuj]
Jak tam gracie coś? Franek jak tam grasz już w 4 lidze?

Moje ogórki niestety dostają wszystko w łeb, ja zagrałem 2 mecze i zerwałem mięsień czworogłowy uda, naruszyłem więzadło poboczne strzałkowe i ścięgno mięśnia czworogłowego uda. Teraz leci 6 tydzień i wreszcie mogę prawie normalnie chodzić. Po sezonie usiądę z prezesem i pogadam jak nie obieca wzmocnień to wracam na moją wiochę. Wczoraj wywalczyli awans do okręgówki a napastników im brakuje. Może na ławkę się załapie:P

W weekend był u mnie kolega z Niemiec, grał w Preussen Munster a teraz w FC Mecklenbeck to coś odpowiednik naszej A klasy (Kreisliga A) tam to mają organizację, 3 trenerów, świetne boiska, cały sprzęt firmowy nawet kurtki zimowe. A u nas czasem jedzie się na taką łąkę że masakra. Był ze mną na meczu naszych juniorów to nie mógł uwierzyć, że takie tumany grają. W Niemczech od małego technikę i filozofię gry nawet amatorzy mają na wysokim poziomie. Ten mój kolega technikę użytkową ma taką, że u nas ekstraklasie są zawodnicy którzy chcieli by mieć taką samą.
Jak tam gracie coś? Franek jak tam grasz już w 4 lidze?

Moje ogórki niestety dostają wszystko w łeb, ja zagrałem 2 mecze i zerwałem mięsień czworogłowy uda, naruszyłem więzadło poboczne strzałkowe i ścięgno mięśnia czworogłowego uda. Teraz leci 6 tydzień i wreszcie mogę prawie normalnie chodzić. Po sezonie usiądę z prezesem i pogadam jak nie obieca wzmocnień to wracam na moją wiochę. Wczoraj wywalczyli awans do okręgówki a napastników im brakuje. Może na ławkę się załapie:P

W weekend był u mnie kolega z Niemiec, grał w Preussen Munster a teraz w FC Mecklenbeck to coś odpowiednik naszej A klasy (Kreisliga A) tam to mają organizację, 3 trenerów, świetne boiska, cały sprzęt firmowy nawet kurtki zimowe. A u nas czasem jedzie się na taką łąkę że masakra. Był ze mną na meczu naszych juniorów to nie mógł uwierzyć, że takie tumany grają. W Niemczech od małego technikę i filozofię gry nawet amatorzy mają na wysokim poziomie. Ten mój kolega technikę użytkową ma taką, że u nas ekstraklasie są zawodnicy którzy chcieli by mieć taką samą.
5 lipca 2010, 18:39 [cytuj]
Witam jestem nowy, więc w temacie tylko tyle, że pogrywam sobie w A-Klasie. Szansa na wans była niesamowita, a dzieliło nas konkretnie od okręgówki 8 minut. Więc przyszły sezon znowu w A-klasie pozdro!
Witam jestem nowy, więc w temacie tylko tyle, że pogrywam sobie w A-Klasie. Szansa na wans była niesamowita, a dzieliło nas konkretnie od okręgówki 8 minut. Więc przyszły sezon znowu w A-klasie pozdro!
16 grudnia 2010, 21:13 [cytuj]
W tym roku kończę szkołę średnią, później studia. Chciałbym się dostać do Wrocławia. Jednak nie chcę przerywać mojej przygody z piłką. Wiem że to są jeszcze odległe plany ale mam pytanie. Na pewno w okolicy są jakieś kluby, gdzieś pod miastem itp. Polecilibyście jakiś?
W tym roku kończę szkołę średnią, później studia. Chciałbym się dostać do Wrocławia. Jednak nie chcę przerywać mojej przygody z piłką. Wiem że to są jeszcze odległe plany ale mam pytanie. Na pewno w okolicy są jakieś kluby, gdzieś pod miastem itp. Polecilibyście jakiś?
16 grudnia 2010, 21:26 [cytuj]
Jaka liga cię interesuje?
Jaka liga cię interesuje?
16 grudnia 2010, 21:37 [cytuj]
Teraz gram w C klasie (w rezerwach) ale to ze względu na to że mam pierwszy skład. Mam też jakieś doświadczenia z okręgówką i planuję wrócić do treningów z nimi.

Tak więc chciałbym spróbować w B lub A klasie.
Teraz gram w C klasie (w rezerwach) ale to ze względu na to że mam pierwszy skład. Mam też jakieś doświadczenia z okręgówką i planuję wrócić do treningów z nimi.

Tak więc chciałbym spróbować w B lub A klasie.
21 grudnia 2010, 13:28 [cytuj]
Maciek we Wrocławiu jest tego dużo, ja gram 20 km od Wrocka w sumie jak jesteś dobry albo jesteś bramkarzem to mógłbyś wpaść do mojej złotej drużyny:P Ja mieszkam miedzy Wrockiem a Oławą do boiska mam 2 km.

Mój Starcik to zaje.... drużynka mimo że gramy w b-klasie to nie zamieniłbym klubu na żaden inny, a mogę w każdej chwili grać w mojej miejscowości w okręgówce. Tylko jeśli mam do wyboru b- klasę, świetna atmosferę w drużynie, ciekawe treningi i prezesa który na punkcie piłki zwariował to pierniczę okręgówkę w której wszyscy są skłóceni i na trening przychodzi 6 osób:P

To stronka mojej drużynki która mi pomógł zrobić Neo:) startstanowice.futbolowo.pl/startstanowice/

No ale jak będziesz mieszkał we Wrocku to dla Ciebie będzie za daleko... szkoda byłoby z kim o Borussii rozmawiać.
Maciek we Wrocławiu jest tego dużo, ja gram 20 km od Wrocka w sumie jak jesteś dobry albo jesteś bramkarzem to mógłbyś wpaść do mojej złotej drużyny:P Ja mieszkam miedzy Wrockiem a Oławą do boiska mam 2 km.

Mój Starcik to zaje.... drużynka mimo że gramy w b-klasie to nie zamieniłbym klubu na żaden inny, a mogę w każdej chwili grać w mojej miejscowości w okręgówce. Tylko jeśli mam do wyboru b- klasę, świetna atmosferę w drużynie, ciekawe treningi i prezesa który na punkcie piłki zwariował to pierniczę okręgówkę w której wszyscy są skłóceni i na trening przychodzi 6 osób:P

To stronka mojej drużynki która mi pomógł zrobić Neo:) http://startstanowice.futbolowo.pl/startstanowice/

No ale jak będziesz mieszkał we Wrocku to dla Ciebie będzie za daleko... szkoda byłoby z kim o Borussii rozmawiać.
21 grudnia 2010, 17:22 [cytuj]
Jestem w 80% pewny że będę mieszkał we Wrocławiu gdzieś w dzielnicy Krzyki w pobliżu ulicy Grabiszyńskiej (praktycznie z okna bloku mam widok na stadion Śląska). Moja dziewczyna ma tam mieszkanie. Więc nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o dojazd.

Stronkę przeglądałem i jestem pełen podziwu że cały czas dodawane są informacje.

Widzę że macie stosunkowo młody skład. Na obronie ten chłopak z rocznika 93 (mój potencjalny rywal :P).

Według google maps jest to tylko 30 km. Może będziemy mogli o Borussii pogadać.
Jestem w 80% pewny że będę mieszkał we Wrocławiu gdzieś w dzielnicy Krzyki w pobliżu ulicy Grabiszyńskiej (praktycznie z okna bloku mam widok na stadion Śląska). Moja dziewczyna ma tam mieszkanie. Więc nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o dojazd.

Stronkę przeglądałem i jestem pełen podziwu że cały czas dodawane są informacje.

Widzę że macie stosunkowo młody skład. Na obronie ten chłopak z rocznika 93 (mój potencjalny rywal :P).

Według google maps jest to tylko 30 km. Może będziemy mogli o Borussii pogadać.
21 grudnia 2010, 17:48 [cytuj]
Maczuga co się tak opierdzielasz :-P czas poprawić statystyki :-P
Maczuga co się tak opierdzielasz :-P czas poprawić statystyki :-P
9 stycznia 2011, 22:22 [cytuj]
Gra ktoś z Was moze w jakiejs lidze halowej ? Chodzi mi o futsal :). Czy sa w waszych mistach takie ligi ?
Gra ktoś z Was moze w jakiejs lidze halowej ? Chodzi mi o futsal :). Czy sa w waszych mistach takie ligi ?
10 stycznia 2011, 01:12 [cytuj]
Ja coś tam gram ;-) tj. w 2 i 4 lidze gliwickiej ;-) no i w różnych organizowanych turniejach jak są u nas ;-)
Ja coś tam gram ;-) tj. w 2 i 4 lidze gliwickiej ;-) no i w różnych organizowanych turniejach jak są u nas ;-)
10 stycznia 2011, 14:44 [cytuj]
No ja chłopaki "gram" w okręgówce, w sumie siedzę tam na ławie... i to mnie wkurza bo zapieprzam na treningach i widać że jestem wystarczająco dobry żeby grać... ale muszę terminować w C- klasie w rezerwach... Mój klub to Start Płoty
No ja chłopaki "gram" w okręgówce, w sumie siedzę tam na ławie... i to mnie wkurza bo zapieprzam na treningach i widać że jestem wystarczająco dobry żeby grać... ale muszę terminować w C- klasie w rezerwach... Mój klub to Start Płoty
10 stycznia 2011, 20:56 [cytuj]
My awansowalismy w futsalu do 1/32 pucharu polski i bedziemy grac z energetykiem jaworzno :) lumaro.pl/
My awansowalismy w futsalu do 1/32 pucharu polski i bedziemy grac z energetykiem jaworzno :) http://www.lumaro.pl/
14 stycznia 2011, 00:21 [cytuj]
Tak Maczuga;) Gram w 4 lidze...tyle ze mialem isc do Slaska Lubniany to jest tez 4 liga,ale cos nie umia sie kluby dogadac.Trenowalem w ODerce 3 liga nie wiem czy ktos kojarzy byla ODRE co kiedys byla hehe:) No ale...byla wymiana trenerow i Pana Polaka juz nie ma...wiec nie zostalem tam....Ruch Zdzieszowice to jest idealny klub noo zobaczymy co to bedzie....do rundy daleko przygotowania juz mamy od 3 stycznia....treningi dosyc interesujace jesli chodzi o mnie bo na materacach itd:D fajnie:) Chcialbym cos pograc w 3 lidze ale w innym woj...lecz nie mam takie szansy gdyz nie znam nikogo kto by mogl mnie polecic a,tam inny poziom pewnie wiec chcialbym probowac sil... bo jesli chodzi opolska 3 lige to tutaj znam kluby wiekszosci..lecz to sa kluby ktore ledwo co dychaja w tej 3 lidze heh...

A futsala nie gram poniewaz jesli o mnie chozi to jest to szansa na niepotrzebne urazy:P wiec daruje sobie taka lige:) ale mialem grac...wole niekiedy isc pokopac.)
Maczuga gdybym studiowal we wrocku to bym poszedl do was:D
Tak Maczuga;) Gram w 4 lidze...tyle ze mialem isc do Slaska Lubniany to jest tez 4 liga,ale cos nie umia sie kluby dogadac.Trenowalem w ODerce 3 liga nie wiem czy ktos kojarzy byla ODRE co kiedys byla hehe:) No ale...byla wymiana trenerow i Pana Polaka juz nie ma...wiec nie zostalem tam....Ruch Zdzieszowice to jest idealny klub noo zobaczymy co to bedzie....do rundy daleko przygotowania juz mamy od 3 stycznia....treningi dosyc interesujace jesli chodzi o mnie bo na materacach itd:D fajnie:) Chcialbym cos pograc w 3 lidze ale w innym woj...lecz nie mam takie szansy gdyz nie znam nikogo kto by mogl mnie polecic a,tam inny poziom pewnie wiec chcialbym probowac sil... bo jesli chodzi opolska 3 lige to tutaj znam kluby wiekszosci..lecz to sa kluby ktore ledwo co dychaja w tej 3 lidze heh...

A futsala nie gram poniewaz jesli o mnie chozi to jest to szansa na niepotrzebne urazy:P wiec daruje sobie taka lige:) ale mialem grac...wole niekiedy isc pokopac.)
Maczuga gdybym studiowal we wrocku to bym poszedl do was:D
27 marca 2011, 22:42 [cytuj]
Dziś na moim meczu bramkarz mojej drużyny połamał nogę napastnikowi przeciwnika. Gość się złamał jak Wasyl, noga dyndała na samej skórze :/ jak to zobaczyłem to mi się grać odechciało... Chłopak 23 lata i już może długopisy skręcać albo na ryby chodzić bo raczej nie stać go na drogie operacje żeby mu to dobrze nastawili. No ale sport to zdrowie
Dziś na moim meczu bramkarz mojej drużyny połamał nogę napastnikowi przeciwnika. Gość się złamał jak Wasyl, noga dyndała na samej skórze :/ jak to zobaczyłem to mi się grać odechciało... Chłopak 23 lata i już może długopisy skręcać albo na ryby chodzić bo raczej nie stać go na drogie operacje żeby mu to dobrze nastawili. No ale sport to zdrowie
28 marca 2011, 00:05 [cytuj]
Co tu można powiedzieć w takim momencie... To jest ten taki negatywny urok tych rozgrywek. Wszyscy są świadomi tego zagrożenia, ale nikt nie wierzy, że jemu mogłoby się to zdarzyć. A co innego taki uraz w świecie profesjonalnego futbolu, gdzie nie dość, że wszystko finansowane, to jeszcze spora szansa gry dalej a co innego granie gdzieś po wioskach :-/ Szkoda chłopaka, bo to na pewno wpłynie na jego życie. No i bramkarza w pewnym sensie też szkoda. Zakładam, że nie zrobił tego jak Witsel :->
Co tu można powiedzieć w takim momencie... To jest ten taki negatywny urok tych rozgrywek. Wszyscy są świadomi tego zagrożenia, ale nikt nie wierzy, że jemu mogłoby się to zdarzyć. A co innego taki uraz w świecie profesjonalnego futbolu, gdzie nie dość, że wszystko finansowane, to jeszcze spora szansa gry dalej a co innego granie gdzieś po wioskach :-/ Szkoda chłopaka, bo to na pewno wpłynie na jego życie. No i bramkarza w pewnym sensie też szkoda. Zakładam, że nie zrobił tego jak Witsel :->
28 marca 2011, 00:31 [cytuj]
Bramkarz to świr ale w tej sytuacji to była czysta interwencja, nie było nawet faulu. Ja bym to odpuścił a gość poszedł do końca i wbił się w nogi bramkarza. Szokujący widok... taka kontuzja to w amatorskiej piłce masakra, nie chodzi nawet o granie bo o tym to juz może zapomnieć ale facet pewnie ma z 3-4 miesiące z głowy pracę jak nie dłużej a z czegoś trzeba żyć
Bramkarz to świr ale w tej sytuacji to była czysta interwencja, nie było nawet faulu. Ja bym to odpuścił a gość poszedł do końca i wbił się w nogi bramkarza. Szokujący widok... taka kontuzja to w amatorskiej piłce masakra, nie chodzi nawet o granie bo o tym to juz może zapomnieć ale facet pewnie ma z 3-4 miesiące z głowy pracę jak nie dłużej a z czegoś trzeba żyć
28 marca 2011, 09:33 [cytuj]
"Maczuga" powiedział/a:
taka kontuzja to w amatorskiej piłce masakra, nie chodzi nawet o granie bo o tym to juz może zapomnieć ale facet pewnie ma z 3-4 miesiące z głowy pracę jak nie dłużej a z czegoś trzeba żyć
No raczej go nie stać na profesjonalne leczenie więc może zapomnieć o grze w piłkę przez jakieś 2-3 lata a i tak będzie cud jeśli jeszcze wróci do gry. Teraz to mi się wydaje,że może być na zwolnieniu nawet 6-8 miesięcy więc lipa straszna. Dobrze,że ja zdecydowałem się omijać niższe ligi na dużym boisku bo tam świrów bez ograniczeń biega masa :-/ na hali jednak mimo wszystko bezpieczniej.

A mi się niestety właśnie skończyła liga na hali i teraz pozostaje granie ze znajomymi jakieś 2 razy w tygodniu mam nadzieję. Oczywiście moja drużyna dała dupy w najważniejszym momencie tj. w ostatnich paru meczach (chociaż mała w tym moja zasługa bo przez imprezy i kontuzje odpuściłem kilka meczów ostatnich) i przegraliśmy nawet z drużynami z dołu tabeli :-| i zamiast walki o 2 miejsce skończyliśmy na 6 miejscu :-/ porażka.. tym bardziej,że przez cały sezon walczyliśmy jak równy z równym z liderem i z czołówką i nawet wygrywaliśmy a wystarczyła końcówka gdzie nie było np mojego kumpla, bramkarza, mnie i brata i już reszta dała ciała.. to się nazywa słaba rezerwa :lol: :-D coś jednak nas łączy z BVB hehehe :-P
No raczej go nie stać na profesjonalne leczenie więc może zapomnieć o grze w piłkę przez jakieś 2-3 lata a i tak będzie cud jeśli jeszcze wróci do gry. Teraz to mi się wydaje,że może być na zwolnieniu nawet 6-8 miesięcy więc lipa straszna. Dobrze,że ja zdecydowałem się omijać niższe ligi na dużym boisku bo tam świrów bez ograniczeń biega masa :-/ na hali jednak mimo wszystko bezpieczniej.

A mi się niestety właśnie skończyła liga na hali i teraz pozostaje granie ze znajomymi jakieś 2 razy w tygodniu mam nadzieję. Oczywiście moja drużyna dała dupy w najważniejszym momencie tj. w ostatnich paru meczach (chociaż mała w tym moja zasługa bo przez imprezy i kontuzje odpuściłem kilka meczów ostatnich) i przegraliśmy nawet z drużynami z dołu tabeli :-| i zamiast walki o 2 miejsce skończyliśmy na 6 miejscu :-/ porażka.. tym bardziej,że przez cały sezon walczyliśmy jak równy z równym z liderem i z czołówką i nawet wygrywaliśmy a wystarczyła końcówka gdzie nie było np mojego kumpla, bramkarza, mnie i brata i już reszta dała ciała.. to się nazywa słaba rezerwa :lol: :-D coś jednak nas łączy z BVB hehehe :-P
1 kwietnia 2011, 21:06 [cytuj]
gra ktoś z wam może w Dolnośląskiej Międzyuczelnianej Lidze w Piłke ? ;>
gra ktoś z wam może w Dolnośląskiej Międzyuczelnianej Lidze w Piłke ? ;>
3 kwietnia 2011, 17:51 [cytuj]
Na inaugurację sezonu gminne derby. Jak to w derbach bywa dużo walki w środku pola i do przerwy wynik 0:0. W drugiej połowie to my mieliśmy o wiele więcej sił i rywal nie wychodził za swoją połowę. W rezultacie wygraliśmy 2:0. Nie przyznam się że miałem podobną sytuację co wczorajsza druga bramka dla BVB gdzie Barrios idealnie strzelił z główki. Dostałem taką samą mocną wrzutkę tylko że z rzutu rożnego, ale minimalnie przestrzeliłem głową. Przy kolejnym rożnym się zreflektowałem i wpakowałem piłkę do bramki, tylko że technicznym uderzeniem :)

Widziałem, że na meczu był redaktor powiatowej gazety z kamerą więc jak tylko znajdę ten filmik to się tutaj pochwalę :)
Na inaugurację sezonu gminne derby. Jak to w derbach bywa dużo walki w środku pola i do przerwy wynik 0:0. W drugiej połowie to my mieliśmy o wiele więcej sił i rywal nie wychodził za swoją połowę. W rezultacie wygraliśmy 2:0. Nie przyznam się że miałem podobną sytuację co wczorajsza druga bramka dla BVB gdzie Barrios idealnie strzelił z główki. Dostałem taką samą mocną wrzutkę tylko że z rzutu rożnego, ale minimalnie przestrzeliłem głową. Przy kolejnym rożnym się zreflektowałem i wpakowałem piłkę do bramki, tylko że technicznym uderzeniem :)

Widziałem, że na meczu był redaktor powiatowej gazety z kamerą więc jak tylko znajdę ten filmik to się tutaj pochwalę :)
3 kwietnia 2011, 17:57 [cytuj]
Czekamy Maciek :-D .
"19maciek09" powiedział/a:
W rezultacie wygraliśmy 2:0. Nie przyznam się że miałem podobną sytuację co wczorajsza...
Już myślałem, że taka jak Mario, a tu o 2 bramkę chodzi, a nie pierwszą hehe :-) .
Już myślałem, że taka jak Mario, a tu o 2 bramkę chodzi, a nie pierwszą hehe :-) .
|<  <  2  3  4  5  6    >  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayer Leverkusen 23 19 4 0 61
2. Bayern Monachium 23 17 2 4 53
3. VfB Stuttgart 23 15 2 6 47
4. Borussia Dortmund 23 11 8 4 41
5. RB Lipsk 23 12 4 7 40
6. Eintracht Frankfurt 23 8 10 5 34
7. TSG 1899 Hoffenheim 23 8 6 9 30
8. Werder Brema 23 8 6 9 30
9. SC Freiburg 23 8 5 10 29
10. 1. FC Heidenheim 23 7 7 9 28
11. FC Augsburg 23 6 8 9 26
12. Union Berlin 23 8 4 12 26
13. Borussia Mönchengladbach 23 6 7 10 25
14. VfL Wolfsburg 23 6 7 10 25
15. VfL Bochum 23 5 10 8 25
16. 1. FC Köln 23 3 8 12 17
17. FSV Mainz 23 2 9 12 15
18. SV Darmstadt 23 2 7 14 13
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. ponczos 200
2. RickenZMazowsza 190
3. JungKamil3 189
4. jasiu85 185
5. johnBVB 182
6. donpedro 176
7. MAKAVELI 173
8. mlabedz17 170
9. Kasper09 170
10. Johnny91BvB 165
cała tabela
shoutbox
Rebe Jankiel
Rebe Jankiel godzinę temu

Zmiana trenera nic nie da.

Kapolini76
Kapolini76 godzinę temu

Wszyscy tutaj mamy prawo ponieść się fantazji że chcemy tego czy tamtego że grać powinien ten lub tamten czasem się tutaj nawet poprzepychamy ale BVB to wielki klub który powinien być fachowo prowadzony. Piłka nożna to tylko sport niepowodzenia i porażki są nieuniknione ale skoro my zwykłe laiki kibice BVB widzimy że coś jest nie tak oraz spora część ekspertów to widzi a nas zarząd nic nie robi to tutaj coś jest nie halo

Kapolini76
Kapolini76 godzinę temu

Tutaj powinien zadziałać zarząd natychmiast to jest ich robota powinni już po 1 rundzie mieć kandydata na radarze nie musieli od razu zwalniać trenera ale u nas to działa na zasadzie może się uda niestety nie udaje się niestety bo na ławce mamy chłopa który może kocha BVB ale nie wie co robić. Też kocham BVB i czasem coś tam napiszę że chciałbym tego czy tamtego ale na pewno nie nadaję się na trenera mojego ukochanego klubu

Kapolini76
Kapolini76 2 godzin temu

Pozwolę się nie zgodzić że zmiana trenera nic nie da to właśnie on powinien złapać za ryj Sule żeby coś ze sobą zrobił jak nie to wypad to trener powinien nakreślić jakiś plan na granie to trener odpowiada za przygotowanie fizyczne oraz mentalne zawodników tak że Rebe pozwole się nie zgodzić że zmiana trenera nic nie da

Le0n
Le0n 2 godzin temu

No taka jest prawda WzD. Watzke stary łapczywy c^^j chciał się nachapać żeby mu trumnę ze złota zrobili.

Le0n
Le0n 2 godzin temu

Awans dalej to kolejne 10,6 mln plus stadion.

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 2 godzin temu

To ilu świetnych grajków przewinęło się przez BVB w ostatnim czasie to myślę każdy wie

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 2 godzin temu

Gdybyśmy nie sprzedawali notorycznie swoich gwiazd to ćwierćfinał LM byłby w Dortmundzie celem minimum na każdy sezon ale jest jak jest

Le0n
Le0n 2 godzin temu

Póki co Watzke z tytułu wpływów z LM tylko od uefy dostanie ok. 35,5 mln oiro. Do tego dojdzie konkretny zysk stadionowy.

FilipSantana
FilipSantana 2 godzin temu

Z tej okazji z chęcią przypomnę słynnego Twitta Aubameyanga z 3.10.2019 r. adresowanego do Sknerusa Mckwacza (pseudonim HJW). Lepiej dla ciebie, że nigdy nie będę mówił o tym, dlaczego naprawdę opuściłem Dortmund, panie Watzke, ale z ciebie klaun Pamiętam, jak powiedziałeś, że nigdy nie sprzedamy Ousmane, a potem zobaczyłeś ponad 100 milionów i byłeś pierwszym, który przyjął te pieniądze , don nie mów o pieniądzach, proszę!!! Zostaw mnie w spokoju, proszę Pierre Emerick Aubameyang

Alex3110
Alex3110 3 godzin temu

Wiem, u nas z drużyny mającej szanse na tytul w poprzednim sezonie robi się drużynę drżącą o top4 :)

Wojtyła z Dortmundu
Wojtyła z Dortmundu 3 godzin temu

A jest to jednak trochę przykre bo dla mnie to jest nie do pojęcia że nasz rekord transferowy wynosi 35 mln

Wojtyła z Dortmundu

U nas to nie działa tak jak w innych klubach że po słabym sezonie nagle pójdziemy z workiem pieniędzy na rynek tylko pójdziemy bez niego licząc że wzmocnimy drużynę

Wojtyła z Dortmundu

*na

Wojtyła z Dortmundu

Z jednej strony szansa na lepsze jutro a przy braku grubych mln z LM szansa ta totalny marazm i 6-7 miejsce w BL

Alex3110
Alex3110 4 godzin temu

Wypad po za LM to jest szansa na lepsze jutro, zobaczycie. Top4 jedyne co nam da, to tkwienie w tym głównie, bo przecież będzie LM i będzie pięknie.

Osa As
Osa As 4 godzin temu

Piłkarze nie mają odpowiedniego mentalu, bo ich główny szef namaszcza mistrza jeszcze przed sezonem.

wola
wola 4 godzin temu

Jasna taktyka na każdy mecz i nastawienie mentalne do meczu!!! Taka jest rola trenera, to on musi zadbać, aby piłkarze wychodzili na boisko z odpowiednim nastawieniem mentalnym, a nie patrzeć po 2 minutach na piłkę leżącą w naszej bramce. We wczorajszym spotkaniu widać było jak na dłoni, jak Hoffenheim rozpoczął mecz i jak oni rzucili się na nas w drugiej połowie. Oni chcieli wygrać. To była praca jaką wykonał ich trener przed meczem i w przerwie. Pomimo tego, że mamy lepiej wyszkolonych piłkarzy, przegraliśmy ten mecz.... w głowach. Po meczu ET powiedział, że ''nie wie co się stało'' i ''to nasza wina, że pozwoliliśmy przeciwnikom wrócić do gry''. To jest żenujące.

nick
nick 5 godzin temu

Niezrozumiały jest obrany kierunek na sprowadzanie reprezentantów Niemiec, co zostało wprost powiedziane. Tym bardziej w momencie kiedy ta reprezentacja gra fatalnie. Wielkim problemem jest też kupowanie graczy nie łapiących się w momencie zakupu do pierwszego składu drużyn, w których grają. Obecnie takimi zawodnikami są Sule, Hummels, Maatsen, Can, Sabitzer, Sancho. Wątpliwe darmowe transfery lub zakupy za kilka mln euro w postaci Wolfa, Ozcana, Moreya, Ryersona, Bensabainiego, Meuniera. Lepiej już nie wspominać o kompletnych niewypałach jak Hazard czy Schulz. Zdaje się, że chcieli postawić na graczy, którzy nie będą uciekać po dwóch dobrych sezonach, a skończyło się na zapchanej kadrze, w której nie ma za bardzo miejsca dla młodych.

FilipSantana
FilipSantana 5 godzin temu

Wygląda raczej na to, że klub podąża schematem ?wszystko będzie dobrze? i polega na indywidualnej jakości Donyella Malena. @BILD

FilipSantana

Głównym problemem Edina Terzicia jest to, że nie ma prawie żadnego rozpoznawalnego planu, dzięki któremu jego zespół chce wygrywać w drugiej połowie sezonu w sposób zrównoważony, stabilny i atrakcyjny. @BILD

FilipSantana

Borussia Dortmund nie rozważa obecnie zwolnienia Edina Terzicia pomimo słabych wyników. Jednak latem klub ma konkretną możliwość zbadania różnych opcji i rozważenia nowego trenera, na wypadek gdyby obecna sytuacja z Terzicem nadal się utrzymywała. @FabrizioRomano

ArekBVB09
ArekBVB09 5 godzin temu

Mądrego to miło przeczytać :)

Rebe Jankiel
Rebe Jankiel 6 godzin temu

Mnie się wydaje, że zatrudnienie "dobrego" trenera to będzie za mało. My od czasów Tuchela mieliśmy już kilku szkoleniowców i jakoś średnio to wychodziło. Problemem u nas jest sprowadzanie piłkarzy bez odpowiedniej mentalności. Hummels wypalony po przygodzie w Monachium, chociaż aktualnie jest naszym najlepszym stoperem, Sule po przygodzie w Monachium też już poszedł za łatwą kasą do dobrego klubu i odcina kupony, Sabitzer po przygodzie w Monachium i ManU - wypalony jak petarda pod śniegiem. Reus, mimo że legenda klubu, to największy pechowiec ostatniej dekady zarówno w BVB i reprezentacji. Bez mistrzostwa, bez trofeum z kadrą. Sancho sprowadzony UJ wie po co, wypalony leń, trenować się nie chce, grać się nie chce. Brandt, ktory zagra 2 świetne spotkania a potem znika, Haller wiadomo, Can który jest elektryczny, średnio nadający się na kapitana. Obecnie największy pożytek mamy z Kobela, Fullkruga, Malena i Maatsena, który jest na wypożyczeniu. Jak z taką kadrą można walczyć o cokolwiek? To jest cud że w zeszłym sezonie zrobiliśmy tak niesamowitą rundę wiosenną. Graliśmy ponad stan. Teraz jest weryfikacja, nasze miejsce w szeregu. Bez młodych, zdolnych, sprawnych, głodnych gry ludzi nie będzie dobrze. I tu żaden trener nie pomoże.

ryś
ryś Wczoraj, 18:11

artur1973 Ja doskonale zdaje sobie podobnie jak Ty z tego sprawę. Liczę tylko na to, że w klubie nie zostali sami kamikadze i się w koncu zreflektują, bo inaczej utopimy się we własnym g... . Na zmiany jest jeszcze czas ale jest go już bardzo mało.

artur1973
artur1973 Wczoraj, 18:06

Rys Żeby wziąć nowego trenera spoza układu towarzyskiego potrzeba dwóch rzeczy: 1) głębokiego sięgnięcia do kieszeni 2) przyznania przez Watzke że zrobił błąd utrzymując Terzica na stołku po 1 rundzie. Nie będzie ani jednego ani drugiego. Ewentualnie wyrzucą Terzica obejmie Sahin i będzie to samo wielkie G

ryś
ryś Wczoraj, 17:54

Co zaś do osoby trenera, to moim zdaniem wystarczy taki, który zna dobrze BL i nie będzie z tzw. układu. Zawodnicy mają mieć trenera ,którego będą szanować i trochę go bać, a nie jakieś przyjacielsko-koleżeńskie układy. Moim zdaniem to taki Terzic nigdy sobie czegoś takiego nie wypracował, a taki Hummels czy Reus to zjadają go taktycznie na śniadanie. Uważam, że pomimo ciągłej degrengolady i osłabiania składu nietrafionymi transferami jest jeszcze ostatni czas aby coś z tej drużyny wykrzesać i zawalczyć o to czwarte miejsce. Ale to na pewno nie stanie sie udziałem Terzicia ani Sahina.

ryś
ryś Wczoraj, 17:47

Obecnie jakby nie patrzeć to mamy tylko punkt /zamiast 4/ przewagi na Lipskiem ,a miejsce do LM jest praktycznie jedno dla tych dwóch zespołów. Lipsk ma teoretycznie lepszy kalendarz i gra /oglądałem ich mecz z Bayernem/ lepiej od nas. Wniosek nasuwa się sam . Jeżeli nie podejmiemy odpowiednich kroków już teraz to w nowym sezonie możemy pożegnać się z grą i pieniędzmi z LM , a co za tym idzie każdy zdaje sobie sprawę. Ja czekam na konkretne ruchy ze strony zarządu . Jeżeli ich nie będzie to znaczy, że mamy do czynienia z gorsza sytuacją w klubie niż sie nam wydaje.

Mag_Magik1
Mag_Magik1 Wczoraj, 16:37

nick 100% racji co do braku wcześniejszego planowania transferów. Ktoś w ogóle orientuje się jak u nas wygląda struktura scoutingu oraz decyzyjności ? (Zorc), Kehl wspólpracują ze scoutingiem oraz akademia ? Dla mnie większość naszych transferów z ostatnich kilku okienek cechuje się własnie brakiem planowania. Bo oczywiscie ze mielismy dobre transfery tyle one wynikaly raczej z przypadku/pojawienia sie "Okazji" na rynku itp. Najlepszy przykład Maatsena: trafił sie swietny/dobry zawodnik tyle ze jego przyjscie nie jest konsekwencja Planowania , obserwacji np 10 zawodnikow na lewa obrone ktorzy pasuja nam do profilu druzyny (np szukamy obroncy o profilu piszcza, dede). I jakbysmy tak planowali, obserwowali Maatsena np rok dwa wczesniej, mozna by myslec przyszlosciowo, do kiedy ma kontrakt w jakim momencie warto pomyslec o jego transferze itd. Lewa obrona to jest idealny przykład :D Ile czasu jak juz tak totalnie odstawiono Schulza byl jeszcze w klubie ? 1,5 roku , 2 , wiecej ? I ok w tym momencie nie mozemy nikogo sprowadzic bo darmozjad kosztuje nas 8. Ale wiemy ze za 1,5 czy 2 lata ten koszmar sie skonczy i go nie bedzie. To malo czasu zeby byc przygotowanym i miec upatrzonych 4-5 kandydatow, Byc z kilkoma w kontakcie, rozmwawiac: teraz nie mozemy Cie wziasc ale za 2 lata konczy sie konratk schulza bedziemy mieli fundusze, nie przedluzaj kontraktu ze swoim klubem to przyjdziesz do nas. I tym podobne działania. Naprawde jest to porazajace w tej kwesti bo znam kilka Polskich klubow ktore oczywiscie zachowujac proporcje wprowadzaja takie dzialania i przynosza one efekt. A u nas ? Sorki ze sie rozpisalem ale noz sie w kieszeni otwiera na to co nasz zarzad i pion sportowy wyczyniaja

wola
wola Wczoraj, 16:33

zatrudnie nowego trenera nie bierzcie nawet pod uwagę

statystyki
Użytkownicy online:
Gości online: 19
Zarejestrowanych użytkowników: 9954
Ostatnio zarejestrowany: kaska8612@wp.pl
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem