Borussia Dortmund – BVB – aktualności (transfery, mecze, skład)
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <  2  3  4  5  6    >  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Rorgrywki amatorskie - nasze zmagania w ligach amatorskich:)
7 czerwca 2010, 23:08 [cytuj]
Jak tam gracie coś? Franek jak tam grasz już w 4 lidze?

Moje ogórki niestety dostają wszystko w łeb, ja zagrałem 2 mecze i zerwałem mięsień czworogłowy uda, naruszyłem więzadło poboczne strzałkowe i ścięgno mięśnia czworogłowego uda. Teraz leci 6 tydzień i wreszcie mogę prawie normalnie chodzić. Po sezonie usiądę z prezesem i pogadam jak nie obieca wzmocnień to wracam na moją wiochę. Wczoraj wywalczyli awans do okręgówki a napastników im brakuje. Może na ławkę się załapie:P

W weekend był u mnie kolega z Niemiec, grał w Preussen Munster a teraz w FC Mecklenbeck to coś odpowiednik naszej A klasy (Kreisliga A) tam to mają organizację, 3 trenerów, świetne boiska, cały sprzęt firmowy nawet kurtki zimowe. A u nas czasem jedzie się na taką łąkę że masakra. Był ze mną na meczu naszych juniorów to nie mógł uwierzyć, że takie tumany grają. W Niemczech od małego technikę i filozofię gry nawet amatorzy mają na wysokim poziomie. Ten mój kolega technikę użytkową ma taką, że u nas ekstraklasie są zawodnicy którzy chcieli by mieć taką samą.
Jak tam gracie coś? Franek jak tam grasz już w 4 lidze?

Moje ogórki niestety dostają wszystko w łeb, ja zagrałem 2 mecze i zerwałem mięsień czworogłowy uda, naruszyłem więzadło poboczne strzałkowe i ścięgno mięśnia czworogłowego uda. Teraz leci 6 tydzień i wreszcie mogę prawie normalnie chodzić. Po sezonie usiądę z prezesem i pogadam jak nie obieca wzmocnień to wracam na moją wiochę. Wczoraj wywalczyli awans do okręgówki a napastników im brakuje. Może na ławkę się załapie:P

W weekend był u mnie kolega z Niemiec, grał w Preussen Munster a teraz w FC Mecklenbeck to coś odpowiednik naszej A klasy (Kreisliga A) tam to mają organizację, 3 trenerów, świetne boiska, cały sprzęt firmowy nawet kurtki zimowe. A u nas czasem jedzie się na taką łąkę że masakra. Był ze mną na meczu naszych juniorów to nie mógł uwierzyć, że takie tumany grają. W Niemczech od małego technikę i filozofię gry nawet amatorzy mają na wysokim poziomie. Ten mój kolega technikę użytkową ma taką, że u nas ekstraklasie są zawodnicy którzy chcieli by mieć taką samą.
5 lipca 2010, 18:39 [cytuj]
Witam jestem nowy, więc w temacie tylko tyle, że pogrywam sobie w A-Klasie. Szansa na wans była niesamowita, a dzieliło nas konkretnie od okręgówki 8 minut. Więc przyszły sezon znowu w A-klasie pozdro!
Witam jestem nowy, więc w temacie tylko tyle, że pogrywam sobie w A-Klasie. Szansa na wans była niesamowita, a dzieliło nas konkretnie od okręgówki 8 minut. Więc przyszły sezon znowu w A-klasie pozdro!
16 grudnia 2010, 21:13 [cytuj]
W tym roku kończę szkołę średnią, później studia. Chciałbym się dostać do Wrocławia. Jednak nie chcę przerywać mojej przygody z piłką. Wiem że to są jeszcze odległe plany ale mam pytanie. Na pewno w okolicy są jakieś kluby, gdzieś pod miastem itp. Polecilibyście jakiś?
W tym roku kończę szkołę średnią, później studia. Chciałbym się dostać do Wrocławia. Jednak nie chcę przerywać mojej przygody z piłką. Wiem że to są jeszcze odległe plany ale mam pytanie. Na pewno w okolicy są jakieś kluby, gdzieś pod miastem itp. Polecilibyście jakiś?
16 grudnia 2010, 21:26 [cytuj]
Jaka liga cię interesuje?
Jaka liga cię interesuje?
16 grudnia 2010, 21:37 [cytuj]
Teraz gram w C klasie (w rezerwach) ale to ze względu na to że mam pierwszy skład. Mam też jakieś doświadczenia z okręgówką i planuję wrócić do treningów z nimi.

Tak więc chciałbym spróbować w B lub A klasie.
Teraz gram w C klasie (w rezerwach) ale to ze względu na to że mam pierwszy skład. Mam też jakieś doświadczenia z okręgówką i planuję wrócić do treningów z nimi.

Tak więc chciałbym spróbować w B lub A klasie.
21 grudnia 2010, 13:28 [cytuj]
Maciek we Wrocławiu jest tego dużo, ja gram 20 km od Wrocka w sumie jak jesteś dobry albo jesteś bramkarzem to mógłbyś wpaść do mojej złotej drużyny:P Ja mieszkam miedzy Wrockiem a Oławą do boiska mam 2 km.

Mój Starcik to zaje.... drużynka mimo że gramy w b-klasie to nie zamieniłbym klubu na żaden inny, a mogę w każdej chwili grać w mojej miejscowości w okręgówce. Tylko jeśli mam do wyboru b- klasę, świetna atmosferę w drużynie, ciekawe treningi i prezesa który na punkcie piłki zwariował to pierniczę okręgówkę w której wszyscy są skłóceni i na trening przychodzi 6 osób:P

To stronka mojej drużynki która mi pomógł zrobić Neo:) startstanowice.futbolowo.pl/startstanowice/

No ale jak będziesz mieszkał we Wrocku to dla Ciebie będzie za daleko... szkoda byłoby z kim o Borussii rozmawiać.
Maciek we Wrocławiu jest tego dużo, ja gram 20 km od Wrocka w sumie jak jesteś dobry albo jesteś bramkarzem to mógłbyś wpaść do mojej złotej drużyny:P Ja mieszkam miedzy Wrockiem a Oławą do boiska mam 2 km.

Mój Starcik to zaje.... drużynka mimo że gramy w b-klasie to nie zamieniłbym klubu na żaden inny, a mogę w każdej chwili grać w mojej miejscowości w okręgówce. Tylko jeśli mam do wyboru b- klasę, świetna atmosferę w drużynie, ciekawe treningi i prezesa który na punkcie piłki zwariował to pierniczę okręgówkę w której wszyscy są skłóceni i na trening przychodzi 6 osób:P

To stronka mojej drużynki która mi pomógł zrobić Neo:) http://startstanowice.futbolowo.pl/startstanowice/

No ale jak będziesz mieszkał we Wrocku to dla Ciebie będzie za daleko... szkoda byłoby z kim o Borussii rozmawiać.
21 grudnia 2010, 17:22 [cytuj]
Jestem w 80% pewny że będę mieszkał we Wrocławiu gdzieś w dzielnicy Krzyki w pobliżu ulicy Grabiszyńskiej (praktycznie z okna bloku mam widok na stadion Śląska). Moja dziewczyna ma tam mieszkanie. Więc nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o dojazd.

Stronkę przeglądałem i jestem pełen podziwu że cały czas dodawane są informacje.

Widzę że macie stosunkowo młody skład. Na obronie ten chłopak z rocznika 93 (mój potencjalny rywal :P).

Według google maps jest to tylko 30 km. Może będziemy mogli o Borussii pogadać.
Jestem w 80% pewny że będę mieszkał we Wrocławiu gdzieś w dzielnicy Krzyki w pobliżu ulicy Grabiszyńskiej (praktycznie z okna bloku mam widok na stadion Śląska). Moja dziewczyna ma tam mieszkanie. Więc nie wiem jak to wygląda jeśli chodzi o dojazd.

Stronkę przeglądałem i jestem pełen podziwu że cały czas dodawane są informacje.

Widzę że macie stosunkowo młody skład. Na obronie ten chłopak z rocznika 93 (mój potencjalny rywal :P).

Według google maps jest to tylko 30 km. Może będziemy mogli o Borussii pogadać.
21 grudnia 2010, 17:48 [cytuj]
Maczuga co się tak opierdzielasz :-P czas poprawić statystyki :-P
Maczuga co się tak opierdzielasz :-P czas poprawić statystyki :-P
9 stycznia 2011, 22:22 [cytuj]
Gra ktoś z Was moze w jakiejs lidze halowej ? Chodzi mi o futsal :). Czy sa w waszych mistach takie ligi ?
Gra ktoś z Was moze w jakiejs lidze halowej ? Chodzi mi o futsal :). Czy sa w waszych mistach takie ligi ?
10 stycznia 2011, 01:12 [cytuj]
Ja coś tam gram ;-) tj. w 2 i 4 lidze gliwickiej ;-) no i w różnych organizowanych turniejach jak są u nas ;-)
Ja coś tam gram ;-) tj. w 2 i 4 lidze gliwickiej ;-) no i w różnych organizowanych turniejach jak są u nas ;-)
10 stycznia 2011, 14:44 [cytuj]
No ja chłopaki "gram" w okręgówce, w sumie siedzę tam na ławie... i to mnie wkurza bo zapieprzam na treningach i widać że jestem wystarczająco dobry żeby grać... ale muszę terminować w C- klasie w rezerwach... Mój klub to Start Płoty
No ja chłopaki "gram" w okręgówce, w sumie siedzę tam na ławie... i to mnie wkurza bo zapieprzam na treningach i widać że jestem wystarczająco dobry żeby grać... ale muszę terminować w C- klasie w rezerwach... Mój klub to Start Płoty
10 stycznia 2011, 20:56 [cytuj]
My awansowalismy w futsalu do 1/32 pucharu polski i bedziemy grac z energetykiem jaworzno :) lumaro.pl/
My awansowalismy w futsalu do 1/32 pucharu polski i bedziemy grac z energetykiem jaworzno :) http://www.lumaro.pl/
14 stycznia 2011, 00:21 [cytuj]
Tak Maczuga;) Gram w 4 lidze...tyle ze mialem isc do Slaska Lubniany to jest tez 4 liga,ale cos nie umia sie kluby dogadac.Trenowalem w ODerce 3 liga nie wiem czy ktos kojarzy byla ODRE co kiedys byla hehe:) No ale...byla wymiana trenerow i Pana Polaka juz nie ma...wiec nie zostalem tam....Ruch Zdzieszowice to jest idealny klub noo zobaczymy co to bedzie....do rundy daleko przygotowania juz mamy od 3 stycznia....treningi dosyc interesujace jesli chodzi o mnie bo na materacach itd:D fajnie:) Chcialbym cos pograc w 3 lidze ale w innym woj...lecz nie mam takie szansy gdyz nie znam nikogo kto by mogl mnie polecic a,tam inny poziom pewnie wiec chcialbym probowac sil... bo jesli chodzi opolska 3 lige to tutaj znam kluby wiekszosci..lecz to sa kluby ktore ledwo co dychaja w tej 3 lidze heh...

A futsala nie gram poniewaz jesli o mnie chozi to jest to szansa na niepotrzebne urazy:P wiec daruje sobie taka lige:) ale mialem grac...wole niekiedy isc pokopac.)
Maczuga gdybym studiowal we wrocku to bym poszedl do was:D
Tak Maczuga;) Gram w 4 lidze...tyle ze mialem isc do Slaska Lubniany to jest tez 4 liga,ale cos nie umia sie kluby dogadac.Trenowalem w ODerce 3 liga nie wiem czy ktos kojarzy byla ODRE co kiedys byla hehe:) No ale...byla wymiana trenerow i Pana Polaka juz nie ma...wiec nie zostalem tam....Ruch Zdzieszowice to jest idealny klub noo zobaczymy co to bedzie....do rundy daleko przygotowania juz mamy od 3 stycznia....treningi dosyc interesujace jesli chodzi o mnie bo na materacach itd:D fajnie:) Chcialbym cos pograc w 3 lidze ale w innym woj...lecz nie mam takie szansy gdyz nie znam nikogo kto by mogl mnie polecic a,tam inny poziom pewnie wiec chcialbym probowac sil... bo jesli chodzi opolska 3 lige to tutaj znam kluby wiekszosci..lecz to sa kluby ktore ledwo co dychaja w tej 3 lidze heh...

A futsala nie gram poniewaz jesli o mnie chozi to jest to szansa na niepotrzebne urazy:P wiec daruje sobie taka lige:) ale mialem grac...wole niekiedy isc pokopac.)
Maczuga gdybym studiowal we wrocku to bym poszedl do was:D
27 marca 2011, 22:42 [cytuj]
Dziś na moim meczu bramkarz mojej drużyny połamał nogę napastnikowi przeciwnika. Gość się złamał jak Wasyl, noga dyndała na samej skórze :/ jak to zobaczyłem to mi się grać odechciało... Chłopak 23 lata i już może długopisy skręcać albo na ryby chodzić bo raczej nie stać go na drogie operacje żeby mu to dobrze nastawili. No ale sport to zdrowie
Dziś na moim meczu bramkarz mojej drużyny połamał nogę napastnikowi przeciwnika. Gość się złamał jak Wasyl, noga dyndała na samej skórze :/ jak to zobaczyłem to mi się grać odechciało... Chłopak 23 lata i już może długopisy skręcać albo na ryby chodzić bo raczej nie stać go na drogie operacje żeby mu to dobrze nastawili. No ale sport to zdrowie
28 marca 2011, 00:05 [cytuj]
Co tu można powiedzieć w takim momencie... To jest ten taki negatywny urok tych rozgrywek. Wszyscy są świadomi tego zagrożenia, ale nikt nie wierzy, że jemu mogłoby się to zdarzyć. A co innego taki uraz w świecie profesjonalnego futbolu, gdzie nie dość, że wszystko finansowane, to jeszcze spora szansa gry dalej a co innego granie gdzieś po wioskach :-/ Szkoda chłopaka, bo to na pewno wpłynie na jego życie. No i bramkarza w pewnym sensie też szkoda. Zakładam, że nie zrobił tego jak Witsel :->
Co tu można powiedzieć w takim momencie... To jest ten taki negatywny urok tych rozgrywek. Wszyscy są świadomi tego zagrożenia, ale nikt nie wierzy, że jemu mogłoby się to zdarzyć. A co innego taki uraz w świecie profesjonalnego futbolu, gdzie nie dość, że wszystko finansowane, to jeszcze spora szansa gry dalej a co innego granie gdzieś po wioskach :-/ Szkoda chłopaka, bo to na pewno wpłynie na jego życie. No i bramkarza w pewnym sensie też szkoda. Zakładam, że nie zrobił tego jak Witsel :->
28 marca 2011, 00:31 [cytuj]
Bramkarz to świr ale w tej sytuacji to była czysta interwencja, nie było nawet faulu. Ja bym to odpuścił a gość poszedł do końca i wbił się w nogi bramkarza. Szokujący widok... taka kontuzja to w amatorskiej piłce masakra, nie chodzi nawet o granie bo o tym to juz może zapomnieć ale facet pewnie ma z 3-4 miesiące z głowy pracę jak nie dłużej a z czegoś trzeba żyć
Bramkarz to świr ale w tej sytuacji to była czysta interwencja, nie było nawet faulu. Ja bym to odpuścił a gość poszedł do końca i wbił się w nogi bramkarza. Szokujący widok... taka kontuzja to w amatorskiej piłce masakra, nie chodzi nawet o granie bo o tym to juz może zapomnieć ale facet pewnie ma z 3-4 miesiące z głowy pracę jak nie dłużej a z czegoś trzeba żyć
28 marca 2011, 09:33 [cytuj]
"Maczuga" powiedział/a:
taka kontuzja to w amatorskiej piłce masakra, nie chodzi nawet o granie bo o tym to juz może zapomnieć ale facet pewnie ma z 3-4 miesiące z głowy pracę jak nie dłużej a z czegoś trzeba żyć
No raczej go nie stać na profesjonalne leczenie więc może zapomnieć o grze w piłkę przez jakieś 2-3 lata a i tak będzie cud jeśli jeszcze wróci do gry. Teraz to mi się wydaje,że może być na zwolnieniu nawet 6-8 miesięcy więc lipa straszna. Dobrze,że ja zdecydowałem się omijać niższe ligi na dużym boisku bo tam świrów bez ograniczeń biega masa :-/ na hali jednak mimo wszystko bezpieczniej.

A mi się niestety właśnie skończyła liga na hali i teraz pozostaje granie ze znajomymi jakieś 2 razy w tygodniu mam nadzieję. Oczywiście moja drużyna dała dupy w najważniejszym momencie tj. w ostatnich paru meczach (chociaż mała w tym moja zasługa bo przez imprezy i kontuzje odpuściłem kilka meczów ostatnich) i przegraliśmy nawet z drużynami z dołu tabeli :-| i zamiast walki o 2 miejsce skończyliśmy na 6 miejscu :-/ porażka.. tym bardziej,że przez cały sezon walczyliśmy jak równy z równym z liderem i z czołówką i nawet wygrywaliśmy a wystarczyła końcówka gdzie nie było np mojego kumpla, bramkarza, mnie i brata i już reszta dała ciała.. to się nazywa słaba rezerwa :lol: :-D coś jednak nas łączy z BVB hehehe :-P
No raczej go nie stać na profesjonalne leczenie więc może zapomnieć o grze w piłkę przez jakieś 2-3 lata a i tak będzie cud jeśli jeszcze wróci do gry. Teraz to mi się wydaje,że może być na zwolnieniu nawet 6-8 miesięcy więc lipa straszna. Dobrze,że ja zdecydowałem się omijać niższe ligi na dużym boisku bo tam świrów bez ograniczeń biega masa :-/ na hali jednak mimo wszystko bezpieczniej.

A mi się niestety właśnie skończyła liga na hali i teraz pozostaje granie ze znajomymi jakieś 2 razy w tygodniu mam nadzieję. Oczywiście moja drużyna dała dupy w najważniejszym momencie tj. w ostatnich paru meczach (chociaż mała w tym moja zasługa bo przez imprezy i kontuzje odpuściłem kilka meczów ostatnich) i przegraliśmy nawet z drużynami z dołu tabeli :-| i zamiast walki o 2 miejsce skończyliśmy na 6 miejscu :-/ porażka.. tym bardziej,że przez cały sezon walczyliśmy jak równy z równym z liderem i z czołówką i nawet wygrywaliśmy a wystarczyła końcówka gdzie nie było np mojego kumpla, bramkarza, mnie i brata i już reszta dała ciała.. to się nazywa słaba rezerwa :lol: :-D coś jednak nas łączy z BVB hehehe :-P
1 kwietnia 2011, 21:06 [cytuj]
gra ktoś z wam może w Dolnośląskiej Międzyuczelnianej Lidze w Piłke ? ;>
gra ktoś z wam może w Dolnośląskiej Międzyuczelnianej Lidze w Piłke ? ;>
3 kwietnia 2011, 17:51 [cytuj]
Na inaugurację sezonu gminne derby. Jak to w derbach bywa dużo walki w środku pola i do przerwy wynik 0:0. W drugiej połowie to my mieliśmy o wiele więcej sił i rywal nie wychodził za swoją połowę. W rezultacie wygraliśmy 2:0. Nie przyznam się że miałem podobną sytuację co wczorajsza druga bramka dla BVB gdzie Barrios idealnie strzelił z główki. Dostałem taką samą mocną wrzutkę tylko że z rzutu rożnego, ale minimalnie przestrzeliłem głową. Przy kolejnym rożnym się zreflektowałem i wpakowałem piłkę do bramki, tylko że technicznym uderzeniem :)

Widziałem, że na meczu był redaktor powiatowej gazety z kamerą więc jak tylko znajdę ten filmik to się tutaj pochwalę :)
Na inaugurację sezonu gminne derby. Jak to w derbach bywa dużo walki w środku pola i do przerwy wynik 0:0. W drugiej połowie to my mieliśmy o wiele więcej sił i rywal nie wychodził za swoją połowę. W rezultacie wygraliśmy 2:0. Nie przyznam się że miałem podobną sytuację co wczorajsza druga bramka dla BVB gdzie Barrios idealnie strzelił z główki. Dostałem taką samą mocną wrzutkę tylko że z rzutu rożnego, ale minimalnie przestrzeliłem głową. Przy kolejnym rożnym się zreflektowałem i wpakowałem piłkę do bramki, tylko że technicznym uderzeniem :)

Widziałem, że na meczu był redaktor powiatowej gazety z kamerą więc jak tylko znajdę ten filmik to się tutaj pochwalę :)
3 kwietnia 2011, 17:57 [cytuj]
Czekamy Maciek :-D .
"19maciek09" powiedział/a:
W rezultacie wygraliśmy 2:0. Nie przyznam się że miałem podobną sytuację co wczorajsza...
Już myślałem, że taka jak Mario, a tu o 2 bramkę chodzi, a nie pierwszą hehe :-) .
Już myślałem, że taka jak Mario, a tu o 2 bramkę chodzi, a nie pierwszą hehe :-) .
|<  <  2  3  4  5  6    >  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 24 5 5 77
2. Borussia Dortmund 34 22 3 9 69
3. Bayer Leverkusen 34 19 7 8 64
4. RB Lipsk 34 17 7 10 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 57
6. SC Freiburg 34 15 10 9 55
7. 1. FC Köln 34 14 10 10 52
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 504
2. Krzpiczek16 504
3. Armandzio 462
4. buniu34 456
5. geniu 453
6. KOMIX 450
7. F1066 447
cała tabela
shoutbox
Le0n
Le0n Wczoraj, 16:21

Nie ma co psioczyć (co to za wyrażenie?) na zachowanie Roberta. On już kilkakrotnie parafował kontrakt z FCB i na pewno jakiś kruczek tam jest. Będąc na jego miejscu (o Matko!!) olał bym ten cały chlew, bo skoro chcą 40 baniek, to niech przedłużą z nim kontrakt na kolejne 2 sezony po 20 za sezon i będzie ok. Co nie stać ich? To niech nie marudzą, że chce odejść.

johnBVB
johnBVB Wczoraj, 14:57

Mam dziwne wrazenie ze zaczniemy sezon z akanjim...

wola
wola Wczoraj, 14:52

Inter jest zainteresowany Akanjim ruhr24.de/bvb/dortmund-bvb-star-verteidiger-wechsel-transfer-abgang-manuel-akanji-inter-mailand-borussia-91642758.html

T-Mac
T-Mac Wczoraj, 14:00

MU z ofertą 37 milionów funtów za środkowego obrońcę. Nie chodzi niestety o Akanjiego, ale może ten ruch sprawi, że Arsenal zerknie teraz na naszego Szwajcara...

obywatelap
obywatelap Wczoraj, 08:51

No i runie wizerunek profesjonalnego Robercika. Czy ktoś go zmuszał do podpisywania umowy na dłuższy okres? Może Kucharski? ;) Byłoby miło, gdyby Bayern utemperował gwiazdora ze szkodą dla swoich wyników sportowych.

CzarnoŻółtyKot
CzarnoŻółtyKot Wczoraj, 08:47

"Jak twierdzi Maik Barthel, a w ślad za nim niemiecki "Bild", w przypadku zablokowania transferu do Barcelony Robert Lewandowski może... rozpocząć strajk. Były doradca piłkarza jest zdania, że w takiej Polak rozważy bojkot treningów Bayernu.Sytuacja się zagęszcza i, jak wynika z słów Barthela zachowanie "Lewego", może skończyć się małym skandalem." Coraz ciekawiej się robi.

jasiu85
jasiu85 Wczoraj, 07:37

Chyba z zakazem stadionowym.

T-Mac
T-Mac 1 dni temu, 2022-07-01

Chyba byłym ultrasem...

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 1 dni temu, 2022-07-01

A kim był Kay? Bo zaciekawiłeś

F1066
F1066 2 dni temu, 2022-06-30

Kay Bernstein, nowy prezes Herthy BSC, po swoim wyborze optymistycznie i sugeruje zmiany. Pytanko :) kim jest/był (podkreślę*był) Kay Bernstein?

F1066

Gerard 4 godzin temu Pan Giełda niegłupi ale wciąż łoi Jimbeama przed lustrem i śle złe moce na userów. Polecam ignorować.?Nur der BVB! Pewnie wam wytlumaczy xP

F1066

Ale..pamiętacie Tulpenmanie? Ja tez nie :) to były czasy! Za cebulkę tulipana można było chałupę kupić!!

F1066

-ze strony sterników:) Ja może przypomnę cytat Buffetta, już był tu na SB. "Nie wysilam się, by przeskoczyć dwumetrową przeszkodę. Staram się pokonywać takie małe, 30-centymetrowe progi, nad którymi po prostu mogę przejść". A jeśli chodzi o Hallera, to co robią teraz tulipany, to zwykła złośliwości.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 2 dni temu, 2022-06-30

Pełen profesjonalizm ze strony zarządu

zesik
zesik 2 dni temu, 2022-06-30

Fajnie,żę tak szybko klepnęli te transferu, zawsze to większy procent szans,że się szybciej zgrają.. oby, oby :)

F1066

Nowy dyrektor sportowy Borussii Dortmund Sebastian Kehl widzi szanse i zagrożenia w ponownym przetasowaniu składu BVB. "W zespole będzie nowa hierarchia, ponieważ tego lata mieliśmy wiele zmian w składzie. Ze względu na stosunkowo krótkie przygotowania i niezwykle kompaktową pierwszą połowę sezonu, wyzwaniem jest teraz dla zespołu szybkie zrastanie się" powiedział Kehl kickerowi. Następca BVB Michaela Zorca wiąże w tym względzie duże nadzieje z Niklasem Süle, który przeniósł się do Dortmundu z FC Bayernu na zasadzie wolnego transferu. "Na pewno będzie miał szczególną rolę wśród nowych zawodników, ponieważ jest w pewnym wieku i wiele już doświadczył w swojej karierze. Zrozumiał, czego od niego oczekujemy i na swój sposób będzie kimś, kto pomoże poprowadzić zespół. On również chce zrobić dokładnie ten kolejny krok w swoim rozwoju - opisywał Kehl. Oprócz 26-letniego środkowego obrońcy, BVB podpisało kontrakt z kilkoma profesjonalistami:Karimem Adeyemi (20), Nico Schlotterbeckiem (22) i Salihem Özcanem (24), którzy nie mają jeszcze tak dużego doświadczenia. W Dortmundzie spotkają się z takimi młodzikami jak Youssoufa Moukoko, Jamie Bynoe-Gittens czy Tom Rothe (wszyscy 17 lat). "Wszyscy nasi młodzi zawodnicy są bardzo ambitni i mają pewność siebie, ale niektórzy z nich są jeszcze na początku swojej kariery. To jest często ignorowane publicznie. W tym procesie będą potrzebowali odpowiedniego wsparcia ze strony doświadczonych, bardzo doświadczonych zawodników, jak nasz kapitan Marco Reus czy Mats Hummels - powiedział Kehl.

F1066
F1066 3 dni temu, 2022-06-29

Wychodzi na to, ze transfer Witsela nie wypali.

F1066

Konstytucja :)

F1066

Bolek :)

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 3 dni temu, 2022-06-29

Nie pomyśl, kiedykolwiek, że Uli mógł być po tamtej stronie. Pomyślenie jest zbrodnią. youtu.be/9Z55mYgZOJs

F1066

Ten skład musi lecieć jak dobrze smarowane trybiki.

F1066

Jak wszyscy wiemy, Uli H. robił na swoje kopyto, bo za co wyrok. 30% jako tako dobry wynik, niech wspomni o swoim wyniku :)) można się tylko domyślać. Tylko nikt nic nie wie ;)) Czeski film!

Q4RTRIDG3

Faktycznie powiedzenie, że BVB jest faworytem to lekka przesada. Celem nr 1 powinno być stworzenie sprawnie funkcjonującej maszyny, a wydaje mi się że w końcu jest odpowiedni skład.

F1066

;)) Pan Watzke jest znany z mądrego podejścia do sprawy" - powiedział Hoeneß na marginesie kongresu przyszłości "Neuland" i dodał, odnosząc się do notowanej na giełdzie BVB: "Borussia Dortmund nie ma już wiele do sprzedania, ponieważ już dawno sprzedała znacznie więcej niż 50 procent swoich udziałów". Hoeneß opowiedział się za zniesieniem regulacji, która uniemożliwia sponsorom przejmowanie większościowych udziałów w klubie. Watzke zapewnił następnie, że ?w ciągu najbliższych kilku lat nie nastąpią w Niemczech żadne zmiany pod moją odpowiedzialnością jako przewodniczący rady nadzorczej DFL. To stuprocentowo pewne?. Powiedział także ?Bild am Sonntag?: ?Fascynujące w argumentacji Uli Hoeneßa jest to, że proponuje coś innym klubom, ale potem wyraźnie wyklucza FC Bayern?. Dokładnie to samo podkreślił teraz ponownie Hoeneß. "Pan Watzke nieco skrytykował mnie za to, że jako przedstawiciel Bayernu Monachium nic na tym nie zyskam. Nie chodzi o FC Bayern czy Borussię Dortmund, ale o wiele mniejszych klubów, które miałyby większe możliwości refinansowania transferów czy infrastruktury, gdyby ta klauzula przestała obowiązywać". Ma na myśli na przykład Eintracht Frankfurt, Werder Brema czy Borussię Mönchengladbach, które "z rozsądnymi inwestorami miałyby znacznie większe możliwości w porównaniu z innymi krajami". My w FC Bayern w ogóle byśmy z tego nie skorzystali, ponieważ mamy regulamin z naszymi członkami, że nie możemy sprzedać więcej niż 30 procent bez ich zgody".

F1066

Niestety, pelikanów nie trzeba szukać daleko. Kohler chyba trochę się tez pospieszył. Jego prawo. Nasze nowe transfery musza się zgrać. Jeśli batalion nie odpali, winnym będzie za chwile Edin.

aguero82
aguero82 3 dni temu, 2022-06-29

msn.com/de-de/sport/fussball/borussia-dortmund-neuzugang-haller-muss-kritik-einstecken/ar-AAYXC5w?ocid=msedgntp&cvid=933dfcd2cc794c8f8a349e90cd6c788a Nie wszyscy są tak zachwyceni Hallerem tak jak tutejsi forumowicze. Osobiście po dwumeczu Ajax-BVB w LM również byłem za sprowadzeniem tego piłkarza do Dortmundu

zesik
zesik 3 dni temu, 2022-06-29

a propos jeszcze Chelsea, tam też sporo się dzieje po zmianie właściciela. Niby odchodzą Lukaku, Rudiger, Azpilicueta i Christensen ale pozyskać podobno chcą De Ligta, Sterlinga, Raphinhe i.. Neymara :P w świetle tych zainteresowań nic dziwnego ,że pojawiają się plotki na temat odejścia Pulisicia :P

Q4RTRIDG3

Marzę o tym żeby Jude pograł tu jeszcze chociaż 2 lata

zesik

A co do zainteresowania Pulisiciem. Kurcze zawsze go lubiłem i akurat jego powrót do Dortmundu byłby dla mnie miłym zaskoczeniem aczkolwiek raczej plotka. Wiadomo w końcu Chelsea teraz kilka transferów dopina. No ale Pulisic na pewno podniósłby poziom gdyby grał..pod warunkiem ,że omijałyby go kontuzje a z tym też ciężko u niego.. Podobnie jak u nas u Reyny :(

zesik

Bellingham super się rozwija i naprawdę szkoda będzie jak odejdzie - ale jest to raczej pewne, tylko pytanie kiedy. No i oby dalej się w takim tempie rozwijał. Ale szczególnie szkoda będzie jego odejścia ze względu na jego podejście do życia jako piłkarz. Tam jeszcze widać,że sodówka nie uderzyła i twardo stąpa po ziemi, do tego mega pracowity i z ambicjami.. W sumie każdy wywiad z nim czyta się naprawdę fajnie i oby więcej było takich charakterów wśród piłkarzy. Mam nadzieję,że nie chwalę dnia przed zachodem i mimo wszystko do samego końca jego kariery w barwach BVB będziemy mieli z niego pożytek.. Idealny scenariusz to by był gdyby poszedł przykładem DEDE który też miał być u nas na chwilę a wszyscy wiemy jak to się skończyło :D

statystyki
Użytkownicy online: Mila , grzegorzBVB
Gości online: 30
Zarejestrowanych użytkowników: 9435
Ostatnio zarejestrowany: AdamderBorusse
Zaloguj się
Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?
Zarejestruj się
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem