Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  22  23  24  25  26    >
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Top monopolowy - czynny całą dobę
29 kwietnia 2015, 21:23 [cytuj]
W wysyłki się nie bawię, bo każdemu musiałbym wysłać i by mi piw brakło :mrgreen:
Poza tym oba piwa póki co muszą się nagazować i dojrzeć, ale w majówkę powinienem jeszcze ze dwa uwarzyć. Jak kiedyś będzie okazja to postaram się poczęstować :-P

Myślałem też nad nastawieniem miodu pitnego, ale to już większy koszt i dłuższe leżakowanie. Jakbym miał dostęp do jakiegoś miodu od pszczelarza to może nastawiłbym kilka litrów, ale kupowanie 10kg+ miodu to za duży koszt jak dla mnie na raz.
W wysyłki się nie bawię, bo każdemu musiałbym wysłać i by mi piw brakło :mrgreen:
Poza tym oba piwa póki co muszą się nagazować i dojrzeć, ale w majówkę powinienem jeszcze ze dwa uwarzyć. Jak kiedyś będzie okazja to postaram się poczęstować :-P

Myślałem też nad nastawieniem miodu pitnego, ale to już większy koszt i dłuższe leżakowanie. Jakbym miał dostęp do jakiegoś miodu od pszczelarza to może nastawiłbym kilka litrów, ale kupowanie 10kg+ miodu to za duży koszt jak dla mnie na raz.
2 grudnia 2015, 15:30 [cytuj]
Ostatnio po ok. 10 latach wróciłem do Warki Strong. Wciąż tak samo dobra. Na studiach piłem Harnasie, bo były po 2 zł i jak na tę cenę smakowały całkiem przyzwoicie. Próbowałem jeszcze z Żubrem, ale w ogóle mi to piwo nie podchodzi. Jednak mocna Warka ma swój urok :-)

Kowdi, jak tam warzenie i degustacje?
Ostatnio po ok. 10 latach wróciłem do Warki Strong. Wciąż tak samo dobra. Na studiach piłem Harnasie, bo były po 2 zł i jak na tę cenę smakowały całkiem przyzwoicie. Próbowałem jeszcze z Żubrem, ale w ogóle mi to piwo nie podchodzi. Jednak mocna Warka ma swój urok :-)

Kowdi, jak tam warzenie i degustacje?
2 grudnia 2015, 22:19 [cytuj]
A spokojnie dość. Niestety wciąż warzę na starej płycie elektrycznej, która jest trochę popękana nawet i boję się o jej maksymalny udźwig i staram się ~26 kg nie przekraczać, co dość mocno mnie ogranicza. Jednak odkąd mam gar z nierdzewki to grzanie idzie wyśmienicie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile sprzątania jest jak z takiego gara (napełnionego tak z 18/33 l/l) wykipi, bo się nie chciało mi pilnować. :mrgreen:
Tak swoją drogą, mój gar świeżo po zakupie i po czyszczeniu żrącą chemią:
i.imgur.com/LehN5yUt.jpg" alt="i.imgur.com/LehN5yUt.jpg" width="98%">
i.imgur.com/H1AWdrct.jpg" alt="i.imgur.com/H1AWdrct.jpg" width="98%">

:mrgreen:

Koniec roku mam dość leniwy, ostatnio jakieś 55 l (4 różne piwa) czekało na zabutelkowanie tak z półtora miesiąca za długo, bo nie chciało mi się zabrać za to. Udało mi się połowę już załatwić, druga połowa czeka. Nie wiem czy w tym roku jeszcze znajdę czas na uwarzenie czegoś.

Ostatnio wziąłem się za mocniejsze piwa. Imperial Stout z około 10% alkoholu (już zabutelkowany), RIS potencjalnie mocniejszy i zdecydowanie mniej delikatny itp. Pijąc nie czujesz mocy ani nie wyczuwasz alkoholu (magia fermentowania w 13°C gdy na dworze ponad 20° ;-) ), smakuje delikatnie, przyjemnie i przez to łatwo przesadzić z ilością a w końcu 4 takie piwa dostarczają tyle samo alkoholu co 0,5 l wódki 40% na głowę! :mrgreen:

Jedyne co boli to ilość, bo póki warzę na płycie elektrycznej to będzie tego docelowo wychodziło te 13-16 l, takie ilości to znikają zanim w ogóle zdąże kolejne piwo zrobić :mrgreen:

Ostatnio dla odmiany piłem dość sporo kupnych piw, głównie jakieś Żywce Portery, APA itp. Szczerze mówiąc jak zobaczyłem ile to kasy pochłania to się przeraziłem, przyzwyczajony do piw kosztujących mnie znacznie poniżej 2zł/but, a czasem poniżej 1 zł/l. Dla przykładu [url=alepiwo.pl/?produkty/zestawy-surowcow/piwa-swiata/irlandzki-stout.html]taki zestaw
[/url] na 20 l kosztujący około 40 zł (mam tam zniżkę :) ) to 2zł/l, a że drożdże można sobie "hodować" przez kilka pokoleń to taki zestaw kosztuje coś między 30-35 zł, a nigdy powyżej 40 zł licząc włącznie z wodą, prądem, butelkami, kapslami i całą resztą. Czyli piwo za złotówkę, a więc nawet jakbym połowę rozdał to wychodzi mnie wciąż śmiesznie tanio. :mrgreen:
A spokojnie dość. Niestety wciąż warzę na starej płycie elektrycznej, która jest trochę popękana nawet i boję się o jej maksymalny udźwig i staram się ~26 kg nie przekraczać, co dość mocno mnie ogranicza. Jednak odkąd mam gar z nierdzewki to grzanie idzie wyśmienicie. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile sprzątania jest jak z takiego gara (napełnionego tak z 18/33 l/l) wykipi, bo się nie chciało mi pilnować. :mrgreen:
Tak swoją drogą, mój gar świeżo po zakupie i po czyszczeniu żrącą chemią:
[img]http://i.imgur.com/LehN5yUt.jpg[/img]
[img]http://i.imgur.com/H1AWdrct.jpg[/img]

:mrgreen:

Koniec roku mam dość leniwy, ostatnio jakieś 55 l (4 różne piwa) czekało na zabutelkowanie tak z półtora miesiąca za długo, bo nie chciało mi się zabrać za to. Udało mi się połowę już załatwić, druga połowa czeka. Nie wiem czy w tym roku jeszcze znajdę czas na uwarzenie czegoś.

Ostatnio wziąłem się za mocniejsze piwa. Imperial Stout z około 10% alkoholu (już zabutelkowany), RIS potencjalnie mocniejszy i zdecydowanie mniej delikatny itp. Pijąc nie czujesz mocy ani nie wyczuwasz alkoholu (magia fermentowania w 13°C gdy na dworze ponad 20° ;-) ), smakuje delikatnie, przyjemnie i przez to łatwo przesadzić z ilością a w końcu 4 takie piwa dostarczają tyle samo alkoholu co 0,5 l wódki 40% na głowę! :mrgreen:

Jedyne co boli to ilość, bo póki warzę na płycie elektrycznej to będzie tego docelowo wychodziło te 13-16 l, takie ilości to znikają zanim w ogóle zdąże kolejne piwo zrobić :mrgreen:

Ostatnio dla odmiany piłem dość sporo kupnych piw, głównie jakieś Żywce Portery, APA itp. Szczerze mówiąc jak zobaczyłem ile to kasy pochłania to się przeraziłem, przyzwyczajony do piw kosztujących mnie znacznie poniżej 2zł/but, a czasem poniżej 1 zł/l. Dla przykładu [url=http://www.alepiwo.pl/?produkty/zestawy-surowcow/piwa-swiata/irlandzki-stout.html][u]taki zestaw[/u][/url] na 20 l kosztujący około 40 zł (mam tam zniżkę :) ) to 2zł/l, a że drożdże można sobie "hodować" przez kilka pokoleń to taki zestaw kosztuje coś między 30-35 zł, a nigdy powyżej 40 zł licząc włącznie z wodą, prądem, butelkami, kapslami i całą resztą. Czyli piwo za złotówkę, a więc nawet jakbym połowę rozdał to wychodzi mnie wciąż śmiesznie tanio. :mrgreen:
2 grudnia 2015, 22:38 [cytuj]
kowdi chetnie bym zakupil twoje piwo nawet, ale za daleko na degustacje. Od dluzszego czasu "siedze w piwach craftowych" i chetnie bym posmakował szzczegolnie RIS-a :)
kowdi chetnie bym zakupil twoje piwo nawet, ale za daleko na degustacje. Od dluzszego czasu "siedze w piwach craftowych" i chetnie bym posmakował szzczegolnie RIS-a :)
12 stycznia 2016, 18:07 [cytuj]
Ostatnio w moim mieście Białymstoku powstał pub craftowy 33 krany. Niesamowita sprawa. Craftowe piwo prosto z nalewaka w pojemności 0,4, albo 0,1 dla degustacji. Jeśli ktoś ma coś podobnego w swojej okolicy to polecam naprawdę. Piłem tam Rauchweizena od Doctor Brew. Jak ktoś lubi dunkel weizeny w jeszcze większą bombą smakową to polecam, chociaż specjaliści twierdzą, że jest trochę przesadzone w smaku. hesus, Jakie polecisz dobre piwko? :D
Ostatnio w moim mieście Białymstoku powstał pub craftowy 33 krany. Niesamowita sprawa. Craftowe piwo prosto z nalewaka w pojemności 0,4, albo 0,1 dla degustacji. Jeśli ktoś ma coś podobnego w swojej okolicy to polecam naprawdę. Piłem tam Rauchweizena od Doctor Brew. Jak ktoś lubi dunkel weizeny w jeszcze większą bombą smakową to polecam, chociaż specjaliści twierdzą, że jest trochę przesadzone w smaku. [b]hesus[/b], Jakie polecisz dobre piwko? :D
12 stycznia 2016, 22:29 [cytuj]
Jezeli chodzi o crafty to musisz sobie wybrac styl ktory ci najbardziej podchodzi, IPA, Weizeny, Stouty itp. Od siebie moge smialo polecic Browar Raduga, super piwa maja. No i wiadomo Pinta tez trzyma poziom. Ja osobiscie lubie wiekszosc styli, ale juz roznych odmian IPA jest zbyt wiele na rynku, jest przesyt. Cieszy mnie ze na polskim rynku jak taka roznorodnosc browarów, piwnych styli i ich odmian. Kazdy dla siebie znajdzie cos dobrego, co bylo nie do pomyslenia kilka lat wstecz. Fajnie się to wszystko rozwija.
Jezeli chodzi o crafty to musisz sobie wybrac styl ktory ci najbardziej podchodzi, IPA, Weizeny, Stouty itp. Od siebie moge smialo polecic Browar Raduga, super piwa maja. No i wiadomo Pinta tez trzyma poziom. Ja osobiscie lubie wiekszosc styli, ale juz roznych odmian IPA jest zbyt wiele na rynku, jest przesyt. Cieszy mnie ze na polskim rynku jak taka roznorodnosc browarów, piwnych styli i ich odmian. Kazdy dla siebie znajdzie cos dobrego, co bylo nie do pomyslenia kilka lat wstecz. Fajnie się to wszystko rozwija.
21 stycznia 2016, 11:25 [cytuj]
:arrow:
:arrow:
21 stycznia 2016, 11:53 [cytuj]
Gdyby te drinki były mocniejsze, to nawet by się opłacało je od czasu do czasu konsumować, a tak to (jak ten pan mówił) dobre są na kaca albo dla dzieci... :lol:
Gdyby te drinki były mocniejsze, to nawet by się opłacało je od czasu do czasu konsumować, a tak to (jak ten pan mówił) dobre są na kaca albo dla dzieci... :lol:
22 stycznia 2016, 18:38 [cytuj]
Do wódki na popitke jak to Wiesio mówił XD
Do wódki na popitke jak to Wiesio mówił XD
11 marca 2016, 02:11 [cytuj]
Czy ktoś z Was tutaj spożywał kiedykolwiek piwo o nazwie Mikkeller Black? A jeśli tak, to czy ta osoba zgodzi się ze mną, że to najlepsze piwo jakie można stworzyć? :-D
Czy ktoś z Was tutaj spożywał kiedykolwiek piwo o nazwie Mikkeller Black? A jeśli tak, to czy ta osoba zgodzi się ze mną, że to najlepsze piwo jakie można stworzyć? :-D
11 marca 2016, 18:50 [cytuj]
gdzie to się kupuje ?
gdzie to się kupuje ?
11 marca 2016, 19:07 [cytuj]
Mikellera ciezko dostac, czaje sie na piwa od nich od jakiegos czasu.

A ostatnio zakupilem zestaw z Browaru Setka plus kilka innych, bede testowac :)farm2.staticflickr.com/1540/25704655815_be016d76c0_b.jpg" alt="farm2.staticflickr.com/1540/25704655815_be016d76c0_b.jpg" width="98%">
Mikellera ciezko dostac, czaje sie na piwa od nich od jakiegos czasu.

A ostatnio zakupilem zestaw z Browaru Setka plus kilka innych, bede testowac :)[img]https://farm2.staticflickr.com/1540/25704655815_be016d76c0_b.jpg[/img]
11 marca 2016, 19:13 [cytuj]
"Maczuga" powiedział/a:
gdzie to się kupuje ?
Ja to dostałem na urodziny od koleżanki. Mówiła, że zamawiała przez jakiś sklep w Warszawie, ale kumpel powiedział, że podobno widział go też u mnie w Szczecinie w sklepie Elysium. Szczerze mówiąc niespecjalnie znam się na piwach więc też zbytnio nie eksperymentowałem z takimi cudami, ale teraz wiem, że jak nie wypije go jeszcze raz to umrę :-D

@hesus

No no, ładna kolekcja.
Ja to dostałem na urodziny od koleżanki. Mówiła, że zamawiała przez jakiś sklep w Warszawie, ale kumpel powiedział, że podobno widział go też u mnie w Szczecinie w sklepie Elysium. Szczerze mówiąc niespecjalnie znam się na piwach więc też zbytnio nie eksperymentowałem z takimi cudami, ale teraz wiem, że jak nie wypije go jeszcze raz to umrę :-D

@hesus

No no, ładna kolekcja.
11 marca 2016, 20:51 [cytuj]
Raz na jakis czas zapasy robie bo u mnie niestety brak craftów. Najbliższe mam 40 km ode mnie :)
Raz na jakis czas zapasy robie bo u mnie niestety brak craftów. Najbliższe mam 40 km ode mnie :)
12 marca 2016, 16:22 [cytuj]
W Intermarche dorwałem zestaw z Browaru Jan Oblracht z pokalem, kolejne szkło do kolekcji leci :)

farm2.staticflickr.com/1589/25632597391_d58847a424.jpg" alt="farm2.staticflickr.com/1589/25632597391_d58847a424.jpg" width="98%">

Caly czas maja zestawy ze szkłem od Fortuny, ale ani piwo ani szkło to nic ciekawego.

Ostatnio nabyłem drogą kupna, własnie w Intermarche, zestaw od Komesa z fajnym kielichem.

piwolucja.pl/wp-content/uploads/2015/12/zestaw-piwa-komes-z-kielichem.jpg" alt="piwolucja.pl/wp-content/uploads/2015/12/zestaw-piwa-komes-z-kielichem.jpg" width="98%">
W Intermarche dorwałem zestaw z Browaru Jan Oblracht z pokalem, kolejne szkło do kolekcji leci :)

[img]https://farm2.staticflickr.com/1589/25632597391_d58847a424.jpg[/img]

Caly czas maja zestawy ze szkłem od Fortuny, ale ani piwo ani szkło to nic ciekawego.

Ostatnio nabyłem drogą kupna, własnie w Intermarche, zestaw od Komesa z fajnym kielichem.

[img]http://piwolucja.pl/wp-content/uploads/2015/12/zestaw-piwa-komes-z-kielichem.jpg[/img]
13 marca 2016, 08:56 [cytuj]
hesus, Ile ten zestaw od Olbrachta Cię kosztował?
[b]hesus[/b], Ile ten zestaw od Olbrachta Cię kosztował?
13 marca 2016, 12:11 [cytuj]
3 dychy. Ten z Komesa, o ile dobrze pamietam, kosztował podobnie.
3 dychy. Ten z Komesa, o ile dobrze pamietam, kosztował podobnie.
21 sierpnia 2016, 13:57 [cytuj]
Ostatnio w modzie cydr, wszędzie go pełno. Lubi ktoś?
Ostatnio w modzie cydr, wszędzie go pełno. Lubi ktoś?
21 sierpnia 2016, 15:53 [cytuj]
Cydr stał się modny jak dostaliśmy bana od ruskich na jabłka :P ja tam nie przepadam, smakuje dla mnie jak ruski szampan, także to nie mój smak.
Cydr stał się modny jak dostaliśmy bana od ruskich na jabłka :P ja tam nie przepadam, smakuje dla mnie jak ruski szampan, także to nie mój smak.
21 sierpnia 2016, 21:09 [cytuj]
Z tym smakiem ruskiego szampana się zgadzam, sam to tak określam ;-)
Z tym smakiem ruskiego szampana się zgadzam, sam to tak określam ;-)
|<  <<  <  22  23  24  25  26    >
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 34 24 6 4 78
2. RB Lipsk 34 19 8 7 65
3. Borussia Dortmund 34 20 4 10 64
4. VfL Wolfsburg 34 17 10 7 61
5. Eintracht Frankfurt 34 16 12 6 60
6. Bayer 04 Leverkusen 34 14 10 10 52
7. Union Berlin 34 12 14 8 50
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. JungKamil3 474
2. jasiu85 453
3. arturborussen 453
4. panoli 441
5. Asiasith 438
6. victor 438
7. ewerthon 435
cała tabela

shoutbox

F1066
F1066 godzinę temu

Aber wir beobachten den Markt und sind auf alle Szenarien vorbereitet?, bestätigt Kehl.

Bielak
Bielak 2 godzin temu

@bizon5314 Ty mówisz chyba o słowach Watzke. Ja mówię o słowach Kehla

Bielak
Bielak 2 godzin temu

W tym co mi mignęło nie było nic o jakiejkolwiek sprzedaży. Jedynie o obserwowaniu rynku i niewykluczeniu jeszcze jednego dość drogiego transferu obrońcy. Nie mogę teraz znaleźć tego wpisu...

bizon5314
bizon5314 2 godzin temu

Bielak To bardziej chodziło o to, ze nie musimy nikogo sprzedać, żeby przeprowadzić jeszcze jakiś transfer

Bielak
Bielak 2 godzin temu

Na TT gdzieś mi na szybko mignęły jakieś słowa Kehla cytowane przez Bilda. Twierdził, że oglądają rynek pod kątem obrońcy, nie chce rzucać nazwiskami, ale nie wykluczamy jeszcze jednego większego transferu w tym okienku. Komuś też coś może mignęło? Nie miałem jak doczytać całości

T-Mac
T-Mac 2 godzin temu

Czy w nadchodzącym sezonie Puchar Niemiec będzie jeszcze transmitowany na Eurosporcie ?

bizon5314
bizon5314 2 godzin temu

Skoro tak twierdzi to może z PSV jeszcze Dumfriesa by spróbowali wyciągnąć

wola
wola 4 godzin temu

ten piąty to Emre Can

wola
wola 4 godzin temu

Watzke już kupił ŚO: Mats wróci wcześniej niż się spekuluje, w połowie września dojdą dwaj ŚO(Zagadou, Coulibaly), więc po przerwie na reprezentację będziemy znowu mieć 4-5 ŚO do dyspozycji. Wg aktualnego stanu nie ma potrzeby aby się wzmacniać. Ale nie wykluczamy niczego. Będziemy obserwować sytuację.

zesik
zesik 6 godzin temu

Może i dobrze, jak ma odchodzić na siłę to bez sensu. Może przy Rose uda jemu się wrócić do najlepszej swojej formy jaką pokazywał 2-3 lata temu w Leverkusen.. Przede wszystkim dobrze by było gdyby od samego początku wiedział czego się od niego oczekuje i na jakiej nominalnie pozycji jego widzą.. Bo takie rzucanie piłkarzem po różnych pozycjach to nikomu dobrze nie wychodzi.. Tak to można robić piłkarzami pokroju Kevina któremu ewidentnie brakowało umiejętności ale starał się nadrabiać walecznością i był zadowolony po prostu z tego,że w ogóle grał.. No ciekawe jak to z nim będzie. Jeśli ma odejść to ja nie widzę innej opcji niż gotówka - Leao niech sobie wsadzą :) ale jak ma odchodzić za grosze to też bez sensu, to niech dostanie jeszcze szanse.

Borix
Borix 6 godzin temu

Kto zaczyna ustalanie składu od Dahouda?

Helmut Geier
Helmut Geier 6 godzin temu

Dajcie szansę Julanowi! Ile było narzekań na Mo a teraz każdy zaczyna ustalanie składu od Niego

wola
wola Dzisiaj, 13:55

ja rozumiem to tak. No ja wiem, że gram słabo, ale mam kontrakt do 2024 roku i co mi zrobicie?

wola
wola Dzisiaj, 13:49

Brandt już się wypowiedział nt. odejścia z Dortmundu. Nie wyobrażam sobie grać gdzie indziej w tym roku. To włoskie gazety rozsiewają plotki. "ECHTE LIEBE"

bizon5314
bizon5314 Dzisiaj, 13:14

Jak poleciał do Mediolanu jak o 11 był live i trenował :P

KasproAJP
KasproAJP Dzisiaj, 11:36

No lacroix byłby idealnym wyborem zwłaszcza ze Lipsk sobie odpuścił próby zakontraktowania tego właśnie francuza

obywatelap
obywatelap Dzisiaj, 11:30

No cóż, oferują jednego piłkarza na zakręcie (Leao) za drugiego piłkarza na zakręcie (Brandt) ;)

Bielak
Bielak Dzisiaj, 11:07

Jakby dawali Romagnoliego, czy Calabrie to rozumiem, ale Leao trochę się spalił po wcześniejszym bumie na niego. Druga rzecz, że pozycje ofensywne można powiedzieć, że mamy obstawione i teraz trzeba doformować obronę

zesik
zesik Dzisiaj, 11:01

Do najskuteczniejszych napastników to on nie należy.. to chyba lepiej już gotówka i przeznaczyć ją na ŚO.

DonPutaPablo
DonPutaPablo Dzisiaj, 10:31

Najnowsze wieści są takie, że Milan proponuje nam Leao za Brandta.

wola
wola Dzisiaj, 08:47

Brandt poleciał podobno na Mediolanu, może kasa wpadnie na ŚO. Pomocników mamy i tak dużo za dużo.

wola
wola Dzisiaj, 08:29

Kandydaci na ŚO. Teraz to jest MUSS. -Jeremiah St. Juste (najszybszy zawodnik BL 36,1 km/h) -Marcel Halstenberg -Merih Demiral -Lacroix widziałem ich rzadko, więc nie mam zdania, kto z nich najlepiej by pasował.

qzase95
qzase95 Wczoraj, 20:45

donpedro, słusznie ;)

donpedro
donpedro Wczoraj, 20:19

Bez obrazy ale jakieś uzupełnienia to mogą robić w Augsburgu, w Bielefeld albo w Hoffenheim. My potrzebujemy piłkarzy, którzy prezentują odpowiedni poziom i umiejętności adekwatne do takiego klubu jak nasz.

bizon5314
bizon5314 Wczoraj, 20:06

Teraz czas na jakieś uzupełnienia z tyłu

wola
wola Wczoraj, 19:11

MALEN jest nasz, oficjalnie!!!

Bielak
Bielak Wczoraj, 11:45

Widziałem to na żywo ;p Skiełbasił to po całości :D

zesik
zesik Wczoraj, 11:15

Oby wypalił i zapewnił nam dużo pozytywnych dni :) i jak najmniej zmarnowanych sytuacji jak w meczu Holandia- Czechy hehe :P

krychu99
krychu99 Wczoraj, 11:07

Malen na treningu BVB! Oficjalka wkrótce, choć już jest relacja z treningu, pierwsze zdjęcia i nagrania z jego udziałem. Dziwne no ale cóż :D

wola
wola Wczoraj, 09:33

:-)

statystyki

Użytkownicy online: Paulina, waldi1179
Gości online: 78
Zarejestrowanych użytkowników: 9159
Ostatnio zarejestrowany: Gregorio

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem