Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Forum dyskusyjne

|<  <<  <  6  7  8  9  10    >  >>  >|
Forum dyskusyjne » Hyde Park » Co tam, panie, w polityce?
19 maja 2009, 21:56 [cytuj]
Jeśli chodzi o ostrzeganie przez państwo to właśnie poprzez kampanie informacyjne itd. Nie przez zakaz! Co do moich poglądów, to chciałem zwrócić uwagę, że liberałowie nie ograniczają się tylko do JKM, ale również do światowych ekonomistów takich jak Friedman, czy Hayek (nobliści), którzy również są za legalizacją.
"Murzyn" powiedział/a:
[
Druga sprawa - dlaczego jesteś przeciwny eutanazji skoro uważasz, że dana jednostka winna sama decydować o sobie (Nikomu nie robisz krzywdy jak sobie dasz w żyłę tylko sobie). Przecież jeśli chcę umrzeć to moja sprawa, nikomu nie robię krzywdy zarówno wstrzykując sobie w żyłę narkotyk jak i śmiercionośny płyn. Tutaj zaprzeczasz sam w sobie twierdząc: legalizacja narkotyków TAK, legalizacja eutanazji NIE. Zresztą UPR mianuje się wielce prawicową partią. Gdzież ta prawicowość w świetle moralności skoro przyzwalają, ot tak, na łamanie 5. przykazania w dodatku za przyzwoleniem państwa? To jest śmiech na sali.
Hola hola, mylisz pojęcia. Całkowicie popieram Twoje prawo do popełnienia samobójstwa. Ty nie mówisz o eutanazji. Eutanazja jest wtedy, kiedy ktoś wstrzyknie ci śmiercionośny płyn. Całkowicie popieram rozwiązanie, w którym możesz poprosić o śmiercionośną tabletkę, ale sam musisz ją wziąć do buzi i połknąć. Uważam jednocześnie, że każdy obywatel powinien wypełniać kartę, w której określałby co mają zrobić z nim kiedy zdarzyłby się wypadek i byłby sztucznie podtrzymywany. Czy decyzję ma podjąć rodzina, czy mają go uśmiercić czy utrzymywać jak najdłużej przy życiu.

Co do 5 przykazania, to nie bądź proszę śmieszny. Mamy zakazywać seksu przed ślubem, albo zakazywać palenia papierosów? Naprawdę trudno odpowiada się na takie argumenty. UPR jest za całkowitą rozdzielnością państwa od kościoła. Przypominam, że UPR popiera karę śmierci. A ja jako wierzący katolik również ją popieram i nie widze w tym nic zdrożnego.
Hola hola, mylisz pojęcia. Całkowicie popieram Twoje prawo do popełnienia samobójstwa. Ty nie mówisz o eutanazji. Eutanazja jest wtedy, kiedy ktoś wstrzyknie ci śmiercionośny płyn. Całkowicie popieram rozwiązanie, w którym możesz poprosić o śmiercionośną tabletkę, ale sam musisz ją wziąć do buzi i połknąć. Uważam jednocześnie, że każdy obywatel powinien wypełniać kartę, w której określałby co mają zrobić z nim kiedy zdarzyłby się wypadek i byłby sztucznie podtrzymywany. Czy decyzję ma podjąć rodzina, czy mają go uśmiercić czy utrzymywać jak najdłużej przy życiu.

Co do 5 przykazania, to nie bądź proszę śmieszny. Mamy zakazywać seksu przed ślubem, albo zakazywać palenia papierosów? Naprawdę trudno odpowiada się na takie argumenty. UPR jest za całkowitą rozdzielnością państwa od kościoła. Przypominam, że UPR popiera karę śmierci. A ja jako wierzący katolik również ją popieram i nie widze w tym nic zdrożnego.
19 maja 2009, 22:32 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
Jeśli chodzi o ostrzeganie przez państwo to właśnie poprzez kampanie informacyjne
Ale po co komu kampanie informacyjne skoro wiadome jest, że jeśli coś jest zakazane, to po prostu jest w tym jakiś sens. Nie zakazuje się czegoś bez przyczyny. Zresztą wyobrażasz sobie wydawać pieniądze na bzdurne kampanie antynarkotykowe przy jednocześnie zapewnionym przez państwo dostępie do nich? Wiem, wiem, małolatom by nie sprzedawali, tak jak teraz nie sprzedają alkoholu i papierosów :roll:
".Giv" powiedział/a:
Hola hola, mylisz pojęcia. Całkowicie popieram Twoje prawo do popełnienia samobójstwa. Ty nie mówisz o eutanazji. Eutanazja jest wtedy, kiedy ktoś wstrzyknie ci śmiercionośny płyn. Całkowicie popieram rozwiązanie, w którym możesz poprosić o śmiercionośną tabletkę, ale sam musisz ją wziąć do buzi i połknąć.
&
".Giv" powiedział/a:
ja jako wierzący katolik
:lol:

Przepraszam, próbowałem się powstrzymać, ale mi nie wyszło, bo po prostu nie da się rozmawiać o czymś z kimś, kto raz po raz sobie zaprzecza. Rozumiem, że jesteś wybiórczym wierzącym katolikiem, coś na zasadzie - to przykazanie tak, ale kolejne już niekoniecznie; te tak, ale następne już nie. Chyba że pan Janusz ma swój własny partyjny Dekalog.

Skoro UPR mianuje się jedyną w Polsce partią konserwatywno - prawicową, to skąd te pomysły o rozdzieleniu spraw Kościoła i państwa, skąd pomysł przyzwolenia dobrowolnego samobójstwa i legalizacji narkotyków? Pod względem moralnym z prawicą (w dodatku konserwatywną) to ma tyle wspólnego co ja z lewakami.
To ma być ta alternatywa? To jest kpina, a nie alternatywa. Nie ma się co dziwić, że zdecydowana większość społeczeństwa nie traktuje tej partii na poważnie.
Ale po co komu kampanie informacyjne skoro wiadome jest, że jeśli coś jest zakazane, to po prostu jest w tym jakiś sens. Nie zakazuje się czegoś bez przyczyny. Zresztą wyobrażasz sobie wydawać pieniądze na bzdurne kampanie antynarkotykowe przy jednocześnie zapewnionym przez państwo dostępie do nich? Wiem, wiem, małolatom by nie sprzedawali, tak jak teraz nie sprzedają alkoholu i papierosów :roll:
[quote=".Giv"]Hola hola, mylisz pojęcia. Całkowicie popieram Twoje prawo do popełnienia samobójstwa. Ty nie mówisz o eutanazji. Eutanazja jest wtedy, kiedy ktoś wstrzyknie ci śmiercionośny płyn. [b]Całkowicie popieram rozwiązanie, w którym możesz poprosić o śmiercionośną tabletkę, ale sam musisz ją wziąć do buzi i połknąć[/b].
19 maja 2009, 22:47 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
A ja jako wierzący katolik również ją popieram i nie widze w tym nic zdrożnego.
Czyli tak jak J.L.Zapatero czy W.Olejniczak, z tym, że oni (jako wierzący katolicy) forsują prawo do kary śmierci przed narodzinami. Uprzedmiotowienie osoby ludzkiej na pewno nie mieści się w granicach Kościoła :!:

Poparcie zdecydowane dla argumentacji Murzyna :!:
Czyli tak jak J.L.Zapatero czy W.Olejniczak, z tym, że oni (jako wierzący katolicy) forsują prawo do kary śmierci przed narodzinami. Uprzedmiotowienie osoby ludzkiej na pewno nie mieści się w granicach Kościoła :!:

Poparcie zdecydowane dla argumentacji Murzyna :!:
19 maja 2009, 23:19 [cytuj]
1. Zabijanie niewinnych dzieci, a morderców to jest różnica.

2. Rozumiem Murzyn, że Ty chcesz zakazywać samobójstwa? Co proponujesz? Kara grzywny :lol: Proszę Cie, nie bądź śmieszny. Każdy ma prawo do robienia ze sobą co chcę. Ja naprawdę nie zabraniam Ci pić denaturatu, albo sie sprzedawać. To jest Twoja prywatna sprawa.

3. Co to za bełkot? Papierosy też są złe to znaczy że mamy ich zakzywać?!

4. W niczym sobie nie zaprzeczam. Czy to tak trudno zrozumieć, że nie będę jako polityk zakazywał ludziom palić papierosy czy ćpać, ale sam tego nie będę robił? Czy naprawdę uważasz, że będąc katolikiem mam zakazać wszystkiego co wykracza poza dekalog? No przykro mi, niestety nie zakażę ludziom seksu przed ślubem.

5. Tak UPR jest partią konserwatywno-liberalną. Natomiast prawica/lewica to umowne pojęcia. Zauważ, że nie ma jednej poprawnej definicji. Gdzie jest napisane, że prawica ma się wiązać z kościołem i wprowadzać dekalog jako prawo państwowe.

6. Nie widzę co widzisz w tym nielogicznego? Uważamy, że człowiek jest kowalem swojego losu.

7. Naprawdę wstydziłbym się wypowiadać jako zwolennik pisu w świetle wczorajszej debaty. Ci ludzie popierając tych prościuchów, którzy siedzieli pod bramą zamiast przyjść debatować, a po wszystkim mówiących że "premier nie szuka dialogu", pokazali już jak bardzo zdesperowana jest ta partia szukając elektoratu w ludziach z mózgiem wielkości fistaszka.
1. Zabijanie niewinnych dzieci, a morderców to jest różnica.

2. Rozumiem Murzyn, że Ty chcesz zakazywać samobójstwa? Co proponujesz? Kara grzywny :lol: Proszę Cie, nie bądź śmieszny. Każdy ma prawo do robienia ze sobą co chcę. Ja naprawdę nie zabraniam Ci pić denaturatu, albo sie sprzedawać. To jest Twoja prywatna sprawa.

3. Co to za bełkot? Papierosy też są złe to znaczy że mamy ich zakzywać?!

4. W niczym sobie nie zaprzeczam. Czy to tak trudno zrozumieć, że nie będę jako polityk zakazywał ludziom palić papierosy czy ćpać, ale sam tego nie będę robił? Czy naprawdę uważasz, że będąc katolikiem mam zakazać wszystkiego co wykracza poza dekalog? No przykro mi, niestety nie zakażę ludziom seksu przed ślubem.

5. Tak UPR jest partią konserwatywno-liberalną. Natomiast prawica/lewica to umowne pojęcia. Zauważ, że nie ma jednej poprawnej definicji. Gdzie jest napisane, że prawica ma się wiązać z kościołem i wprowadzać dekalog jako prawo państwowe.

6. Nie widzę co widzisz w tym nielogicznego? Uważamy, że człowiek jest kowalem swojego losu.

7. Naprawdę wstydziłbym się wypowiadać jako zwolennik pisu w świetle wczorajszej debaty. Ci ludzie popierając tych prościuchów, którzy siedzieli pod bramą zamiast przyjść debatować, a po wszystkim mówiących że "premier nie szuka dialogu", pokazali już jak bardzo zdesperowana jest ta partia szukając elektoratu w ludziach z mózgiem wielkości fistaszka.
19 maja 2009, 23:39 [cytuj]
O ja... Nie no, ta dyskusja z tematów politycznych coraz bardziej schodzi na moralno-obyczajowe...
".Giv" powiedział/a:
Papierosy też są złe to znaczy że mamy ich zakzywać?
A tutaj to jestem jak najbardziej za. Jak by tego paskudztwa nie było, śrewdnia wieku w naszym kraju podniosłaby się o 4-5 lat.
A tutaj to jestem jak najbardziej za. Jak by tego paskudztwa nie było, śrewdnia wieku w naszym kraju podniosłaby się o 4-5 lat.
19 maja 2009, 23:46 [cytuj]
"RickenZMazowsza" powiedział/a:
.Giv napisał/a:
Papierosy też są złe to znaczy że mamy ich zakzywać?

Ja jestem palaczem i to jest mój wybór, może i głupi, ale jednak. Co Cię obchodzi długość mojego życia lub średnia wieku naszych rodaków? To nie jest twoja sprawa. Nie palisz? Ok to twoja decyzja. Tak samo jak moją decyzją było to, że zacząłem palić.
Ja jestem palaczem i to jest mój wybór, może i głupi, ale jednak. Co Cię obchodzi długość mojego życia lub średnia wieku naszych rodaków? To nie jest twoja sprawa. Nie palisz? Ok to twoja decyzja. Tak samo jak moją decyzją było to, że zacząłem palić.
19 maja 2009, 23:53 [cytuj]
... i tak samo Twoją decyzją byłoby, że zaczniesz ćpać. Zresztą, w prawach człowieka (których ja nie popieram, ale murzyn pewnie tak) jest zapisane, że każdy ma prawo do szczęścia. Może właśnie qbarowi to sprawia szczęście. Dlaczego chcesz mu zakazywać palić. Chore poglądy. Proponuję zamknąć wszystkie Mc donaldy, i pozostaiwć jedynie sklepy ze zdrową żywnością...

Jedyne do czego można się przyczepić jest to, że jak będziesz miał raka płuc z powodu tych papierosów to państwo leczy Cię z państwowej kasy. Właśnie dlatego lecznictwo musi być prywatne. Teoretycznie to wieczorem powinien chodzić policjant i sprawdzać czy umyłeś zęby, bo jak nie to potem, będziesz ciągnął pieniądze od państwa na leczenie, a niby jakim prawem?
... i tak samo Twoją decyzją byłoby, że zaczniesz ćpać. Zresztą, w prawach człowieka (których ja nie popieram, ale murzyn pewnie tak) jest zapisane, że każdy ma prawo do szczęścia. Może właśnie qbarowi to sprawia szczęście. Dlaczego chcesz mu zakazywać palić. Chore poglądy. Proponuję zamknąć wszystkie Mc donaldy, i pozostaiwć jedynie sklepy ze zdrową żywnością...

Jedyne do czego można się przyczepić jest to, że jak będziesz miał raka płuc z powodu tych papierosów to państwo leczy Cię z państwowej kasy. Właśnie dlatego lecznictwo musi być prywatne. Teoretycznie to wieczorem powinien chodzić policjant i sprawdzać czy umyłeś zęby, bo jak nie to potem, będziesz ciągnął pieniądze od państwa na leczenie, a niby jakim prawem?
19 maja 2009, 23:55 [cytuj]
A ja mam awersję na palaczy i tyle, mój wybór, że ją mam.
A ja mam awersję na palaczy i tyle, mój wybór, że ją mam.
20 maja 2009, 00:01 [cytuj]
A ja mam awersję na palaczy i tyle, mój wybór, że ją mam
Czy paliłem kiedykolwiek przy tobie, trułem Cię? Akurat paląc zwracam uwagę na to czy są przy mnie osoby które nie palą. Nie palę w miejscach publicznych, nie palę przy znajomych którym to przeszkadza. Więc w czym problem? Robię to co lubię nie szkodząc nikomu. A to, że niszczę swoje zdrowie to już moja sprawa. Z resztą i tak staram się rzucić, bo powoli cena papierosów przewyższa moje możliwości finansowe.
Czy paliłem kiedykolwiek przy tobie, trułem Cię? Akurat paląc zwracam uwagę na to czy są przy mnie osoby które nie palą. Nie palę w miejscach publicznych, nie palę przy znajomych którym to przeszkadza. Więc w czym problem? Robię to co lubię nie szkodząc nikomu. A to, że niszczę swoje zdrowie to już moja sprawa. Z resztą i tak staram się rzucić, bo powoli cena papierosów przewyższa moje możliwości finansowe.
20 maja 2009, 00:08 [cytuj]
"qbar85" powiedział/a:
Z resztą i tak staram się rzucić
No i o co tyle krzyku? :-)
No i o co tyle krzyku? :-)
20 maja 2009, 00:18 [cytuj]
No i o co tyle krzyku?
O to, że właśnie wyrwałeś to zdanie z kontekstu. Chcę rzucić nie dlatego, że boję się o moje zdrowie czy o zdrowie innych, tylko dlatego, że po prostu mnie nie stać... I nie rzucam też dlatego, że komuś nie podoba się to że palę.
O to, że właśnie wyrwałeś to zdanie z kontekstu. Chcę rzucić nie dlatego, że boję się o moje zdrowie czy o zdrowie innych, tylko dlatego, że po prostu mnie nie stać... I nie rzucam też dlatego, że komuś nie podoba się to że palę.
20 maja 2009, 09:39 [cytuj]
"qbar85" powiedział/a:
I nie rzucam też dlatego, że komuś nie podoba się to że palę.
Ale rzucasz w ogóle. Żaden powód nie jest zły.
Może to właśnie wysokie ceny wyeliminują papierosy? :-D
Ale rzucasz w ogóle. Żaden powód nie jest zły.
Może to właśnie wysokie ceny wyeliminują papierosy? :-D
20 maja 2009, 18:12 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
2. Rozumiem Murzyn, że Ty chcesz zakazywać samobójstwa? Co proponujesz?
Iść do psychiatry. Nie ty dałeś sobie życie i nie ty je odbierasz. Prywatna sprawa? Oczywiście, ale nie za przyzwoleniem państwa, bo mielibyśmy wtedy cywilizację śmierci.
".Giv" powiedział/a:
Co to za bełkot? Papierosy też są złe to znaczy że mamy ich zakzywać?!
To że palisz przez 40 lat nie oznacza, że umrzesz na raka, rozedmę, etc. Znajdź mi narkomana z 40 letnim stażem, a przyznam ci rację.
".Giv" powiedział/a:
W niczym sobie nie zaprzeczam. Czy to tak trudno zrozumieć, że nie będę jako polityk zakazywał ludziom palić papierosy czy ćpać, ale sam tego nie będę robił?
Na polityka się nadajesz -> widzisz tylko czubek własnego nosa. Grunt że ty masz się dobrze, reszta niech robi co chce i zdycha gdzie chce. I to legalnie! [Kochaj bliźniego swego jak siebie samego]
".Giv" powiedział/a:
Tak UPR jest partią konserwatywno-liberalną. Natomiast prawica/lewica to umowne pojęcia. Zauważ, że nie ma jednej poprawnej definicji. Gdzie jest napisane, że prawica ma się wiązać z kościołem i wprowadzać dekalog jako prawo państwowe.
Za to konserwatyzm ma, ale widać zarówno ty jak i p. Janusz tego nie wie dlategoż zacytuję wycinek: ...oraz zachowywania i umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet.... Co następuje:
Religia - Giv:Gdzie jest napisane, że prawica ma się wiązać z kościołem. Prawica może nie, za to konserwatywna prawica tak.
Naród - Giv:nie będę jako polityk zakazywał ludziom palić papierosy czy ćpać & Całkowicie popieram Twoje prawo do popełnienia samobójstwa & (...)w prawach człowieka, których ja nie popieram(..) & szukając elektoratu w ludziach z mózgiem wielkości fistaszka.
Rodzina - Dziewczynko, gdzie są twoi rodzice? -Tatuś popełnił samobójstwo a mamusia przedawkowała. Mieli do tego pełne prawo i przyzwolenie państwa
O hierarchi czy autorytecie wedle powyższych rozważań nie ma o czym pisać.
".Giv" powiedział/a:
Uważamy, że człowiek jest kowalem swojego losu.
Ale żyje na terenie państwa, którymi rządzą pewne prawa, i do których trzeba się podporządkować. Przypominam, że prawo to przepisy, które mają za zadanie utrzymać ład i porządek, a prawo do ćpania tego nijak ma się do porządku i ładu.
".Giv" powiedział/a:
Naprawdę wstydziłbym się wypowiadać jako zwolennik pisu w świetle wczorajszej debaty.
Ja wstydziłbym się wypowiadać jako zwolennik UPR w świetle całokształtu poglądowego tej partii.

Co do ciągłego przytaczania przez ciebie seksu przedmałżeńskiego (głodnemu chleb na myśli?) to jest on świetnym przykładem w pełni prywatnej sprawy każdego człowieka, bo nie robi krzywdy drugiemu i jest kwestią poglądów na życie, z którymi można polemizować. To że nałogowe ćpanie czy samobójstwo jest złe chyba już nie.

Zawsze uważałem (jak zresztą większość ludzi) UPR za partię niepoważną (co potwierdzają sondaże), ale po rozmowie z tobą stwierdziłem, że ludzie p. Janusza mają się pod względem politycznym gorzej niż ci od fistaszków.
Iść do psychiatry. Nie ty dałeś sobie życie i nie ty je odbierasz. Prywatna sprawa? Oczywiście, ale nie za przyzwoleniem państwa, bo mielibyśmy wtedy cywilizację śmierci.
[quote=".Giv"]Co to za bełkot? Papierosy też są złe to znaczy że mamy ich zakzywać?!
20 maja 2009, 19:17 [cytuj]
W jaki sposób państwo ma zakazać samobójstw, bo nie rozumiem. Może zaczniesz kontrolować wszystkich obywateli 24/h. Nie ma żadnego przyzwolenia/nie przyzwolenia. Nie ma możliwości ochronić człowieka przed samym sobą. Nie wiem, czy mogę takich ludzi nazwac narkomanami, ale jest bardzo dużo takich, którzy palą marihuanę latami i nic im nie jest. Ze znanych postaci to dobrym przykładem będzie Maleńczuk. Facet ćpa chyba od 20 roku życia i ma się dobrze. Zresztą wsytarczy mieć bardzo silną wolę. Robią sobie seansik raz w tygodniu i wiedzą, że już więcej nie wezmą.

Skończ już z tymi religijnymi docinkami, bo to jest żenujące. Mam w dupie to czy jesteś agnostykiem, ateistą czy wyznajesz religię Jarka. Czy tak trudno Ci pojąć, że zakazami świata nie zmienisz? Ja wiem, że Ty i Twoja partia najlepiej zakazałaby przeklinać i nakazała chodzić do kościoła w niedzielę. My nie. Uważamy, że każdy człowiek ma wolną wolę i sam osobie decyduje. Tak, ja bym chciał aby ludzie sobie nawzajem pomagali, nie niszczyli swojego zdrowia i świat był piękny.

Co do narkotyków. W dzisiejszych czasach gówniarz z gimnazjum może zdobyć bez problemu trawkę. W Holandii jest to legalne i jakoś nie widać, żeby połowoa Holendrów była ćpunami, albo żeby co drugi Holender zdychał na ulicy. Skończ już ten komunistyczny bełkot państwa opiekuńczego, które to lepiej wie od obywatela co jest dla niego dobre.

...oraz zachowywania i umacniania tradycyjnych wartości, takich jak: religia, naród, państwo, rodzina, hierarchia, autorytet... - Jasne, że tak. Tylko zauważ, że nie tylko prawem i zakazami można umacniać te wartości. Zresztą, kto to mówi... Chciałem zauważyć, że to połowa PiSu wywodzi się z ZCHN-u.
[quote]a prawo do ćpania tego nijak ma się do porządku i ładu.[/quote] A niby dlaczego nie. Wiadomo, że nie w miejscach publicznych. Jaki widzisz nieporządek w tym, że Twój sąsiad zapali sobie skręta przed telewizorem?

Przyjmując, że ludzie sa nieodpowiedzialni, proponuję zakazać sprzedaży noży. Kto wie co taki facet bez wyobraźni zrobi.
[quote]Co do ciągłego przytaczania przez ciebie seksu przedmałżeńskiego (głodnemu chleb na myśli?) to jest on świetnym przykładem w pełni prywatnej sprawy każdego człowieka, bo nie robi krzywdy drugiemu i jest kwestią poglądów na życie, z którymi można polemizować. To że nałogowe ćpanie czy samobójstwo jest złe chyba już nie.[/quote] Ale ja nie mówię że nałogowe ćpanie czy samobójstwo jest dobre! Po drugie uważam, że nałogowy alkoholizm też jest zły. Przepraszam, że spytam ... Alkoholu też PiS zakaże?
[quote]Zawsze uważałem (jak zresztą większość ludzi) UPR za partię niepoważną[/quote]

Nie obchodzi mnie większość ludzi, bo nie jestem demokratą. Na całe szczęście w samolocie decyzję czy lądować podejmuje pilot, a nie większość, bo większość poprostu się na tym nie zna, tak jak większość nie zna się na poityce. Wystarczy popatrzeć na ostatnią maturę z Wosu i wykresem tam zamieszczonym. UPR wg "respondentów" jest partią centrową ze wskazaniem na socjalistyczną...

To Twoja opinia. A tych od fistaszków popiera Twoja partia, więc nie nadużywałbym tego na Twoim miejscu.
A niby dlaczego nie. Wiadomo, że nie w miejscach publicznych. Jaki widzisz nieporządek w tym, że Twój sąsiad zapali sobie skręta przed telewizorem?

Przyjmując, że ludzie sa nieodpowiedzialni, proponuję zakazać sprzedaży noży. Kto wie co taki facet bez wyobraźni zrobi.
[quote]Co do ciągłego przytaczania przez ciebie seksu przedmałżeńskiego (głodnemu chleb na myśli?) to jest on świetnym przykładem w pełni prywatnej sprawy każdego człowieka, bo nie robi krzywdy drugiemu i jest kwestią poglądów na życie, z którymi można polemizować. To że nałogowe ćpanie czy samobójstwo jest złe chyba już nie.
20 maja 2009, 19:29 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
Nie obchodzi mnie większość ludzi, bo nie jestem demokratą. Na całe szczęście w samolocie decyzję czy lądować podejmuje pilot, a nie większość, bo większość poprostu się na tym nie zna, tak jak większość nie zna się na poityce.
No to może jakiś przewrót miast wyborów, a potem dyktaturka?

Dzięki za krańcowe zniechęcenie mnie (czy tylko mnie?) do UPR.

20 maja 2009, 20:42 [cytuj]
Napiszę krótko, bo myślę, że od polityki powinnieneś póki co trzymać się z daleka. Naczytałeś się większych bredni lub mniejszych, a w dodatku sam sobie raz po raz przeczysz. Jak mogę z tobą rozmawiać skoro sam gubisz się w swoich wywodach? Dla przykładu - my chyba pisaliśmy o dawaniu sobie w żyłę a miękkich narkotyków się nie wstrzykuje. Chodzi o te poważniejsze sprawy. Zresztą legalizacja miękkich doprowadza do rozluźnienia więzów moralnych, potem dochodzi do legalizacji związków homoseksualnych, eutanazji, aborcji. Jakiś czas temu w Holandii dała o sobie znać partia pedofilska! Pan Janusz tego nie widzi bądź widzieć nie chce. Holandia jest krajem wymierającym, typową cywilizacją śmierci, która zniknie za jakiś czas z powierzchni (a przynajmniej wyludni się z rodowitych Holendrów).
Kolejny przykład - zakaz samobójstw :lol: Człowieku! Sam napisałeś, że Całkowicie popieram rozwiązanie, w którym możesz poprosić o śmiercionośną tabletkę, ale sam musisz ją wziąć do buzi i połknąć. Ja nie popieram takiego rozwiązania. Ty oczywiście zrozumiałeś, że chcę zakazać samobójstw jako takich. Paranoja. Ty chcesz ze mną rozmawiać na poważne tematy rzucając dziecinnymi argumentami? Do podstawowych wartości konserwatystów nie odniosłeś się wcale, bo zdanie Tylko zauważ, że nie tylko prawem i zakazami można umacniać te wartości. Zresztą, kto to mówi... Chciałem zauważyć, że to połowa PiSu wywodzi się z ZCHN-u. nie wyjaśnia zupełnie nic.

I i ostatnia rzecz --> widzę że wyznajesz teorię Zakaz zakazywania. Otóż jest to typowe myślenie... lewaka.

Także jak zaczniesz przytaczać normalne argumenty na poziomie dorosłego człowieka i odnosić się do moich zarzutów wobec twej partii, to wtedy pogadamy. Zreszta ktoś tu dobrze stwierdził, że z UPRu się wyrasta... Święte słowa.
Napiszę krótko, bo myślę, że od polityki powinnieneś póki co trzymać się z daleka. Naczytałeś się większych bredni lub mniejszych, a w dodatku sam sobie raz po raz przeczysz. Jak mogę z tobą rozmawiać skoro sam gubisz się w swoich wywodach? Dla przykładu - my chyba pisaliśmy o [i]dawaniu sobie w żyłę[/i] a miękkich narkotyków się nie wstrzykuje. Chodzi o te poważniejsze sprawy. Zresztą legalizacja miękkich doprowadza do rozluźnienia więzów moralnych, potem dochodzi do legalizacji związków homoseksualnych, eutanazji, aborcji. Jakiś czas temu w Holandii dała o sobie znać partia pedofilska! Pan Janusz tego nie widzi bądź widzieć nie chce. Holandia jest krajem wymierającym, typową cywilizacją śmierci, która zniknie za jakiś czas z powierzchni (a przynajmniej wyludni się z rodowitych Holendrów).
Kolejny przykład - zakaz samobójstw :lol: Człowieku! Sam napisałeś, że [i]Całkowicie popieram rozwiązanie, w którym możesz poprosić o śmiercionośną tabletkę, ale sam musisz ją wziąć do buzi i połknąć.[/i] Ja nie popieram takiego rozwiązania. Ty oczywiście zrozumiałeś, że chcę zakazać samobójstw jako takich. Paranoja. Ty chcesz ze mną rozmawiać na poważne tematy rzucając dziecinnymi argumentami? Do podstawowych wartości konserwatystów nie odniosłeś się wcale, bo zdanie [i]Tylko zauważ, że nie tylko prawem i zakazami można umacniać te wartości. Zresztą, kto to mówi... Chciałem zauważyć, że to połowa PiSu wywodzi się z ZCHN-u. [/i] nie wyjaśnia zupełnie nic.

I i ostatnia rzecz --> widzę że wyznajesz teorię [i]Zakaz zakazywania[/i]. Otóż jest to typowe myślenie... lewaka.

Także jak zaczniesz przytaczać normalne argumenty na poziomie dorosłego człowieka i odnosić się do moich zarzutów wobec twej partii, to wtedy pogadamy. Zreszta ktoś tu dobrze stwierdził, że z UPRu się wyrasta... Święte słowa.
20 maja 2009, 21:26 [cytuj]
"REDWING77" powiedział/a:

W uprze nie ma demokratów, są tlyko republikanie albo monarchiści. Ja zaliczam się do drugiej grupy. Myślicie, że nie wiem, że jestem kontrowersyjny. Jeśli w tv codziennie się słyszy "w demokrtycznym kraju" bla bla bla, to wiadomym jest fakt, że jestem pewnie uważany za nienormalnego, bo jak mogę nie być demokratą jak wszyscy. Zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko, ale Pinochet jakoś znalazł sposób i jego "dyktatura" doprowadziła do tego, że Chile w 2 lata stały się najbogatszym krajem Ameryki łacińskiej.

Śmieszne, że lewakiem nazywa mnie zwolennik centrolewicowej partii. Taka z pisu centroprawica jak ze mnie socjalista.

Co do samobójstw to nie jesteśmy w stanie zapobiegać czyjemuś samobójstwu. Przykład tabletki (bodajże tak jest w Szwajcarii) podałem z jednego powodu. Otóż nie widzę sensu aby osoba świadoma, prosiła kogoś aby ją zabił. Jeśli chce się zabić to niech się zabije. Myślałem, że dyskutujemy ogólnie o popełnianiu samobójstwa, nie o tym konkretnym przypadku. Ogólnie państwo nie ma możliwości kontrolowania zamachów na cudze życie.

Jeśli chodzi o ćpanie, to teraz mieliśmy (mamy? - dawno nie przechodziłem koło tego sklepu) ciekawe doświadczenie ze sklepami dopalacze.com. Sklepy działały legalnie, ludzie chodzili, kupowali. Nie zanotowałem zwiększonej liczby leżących na ulicy ćpunów, ani nieporządku o którym mówiłeś. Takie są realia. Wiem, że chcesz zmieniać świat, ale nie w taki sposób.

Z UPR-u się wyrasta? Na pewno nie do PiS-u. Daruj sobie komentarze typu "dorośnij". Za chwilę zaczną się jakies prywatne wycieczki. Dyskutujmy na normalnym poziomie. Myślę, że wymieniliśmy się już swoimi zdaniami. Chętnie podyskutuję dalej. Uważam, że PiS to partia, która miała już swoje 5 minut. Nic nie pokazała, mimo że miała świetne warunki ku temu (światowa koninktura). UPR ma niedługą "karierę" w sejmie i to w dodatku z 3 posłami. Efekty znasz.
W uprze nie ma demokratów, są tlyko republikanie albo monarchiści. Ja zaliczam się do drugiej grupy. Myślicie, że nie wiem, że jestem kontrowersyjny. Jeśli w tv codziennie się słyszy "w demokrtycznym kraju" bla bla bla, to wiadomym jest fakt, że jestem pewnie uważany za nienormalnego, bo jak mogę nie być demokratą jak wszyscy. Zdaję sobie sprawę, że będzie ciężko, ale Pinochet jakoś znalazł sposób i jego "dyktatura" doprowadziła do tego, że Chile w 2 lata stały się najbogatszym krajem Ameryki łacińskiej.

Śmieszne, że lewakiem nazywa mnie zwolennik centrolewicowej partii. Taka z pisu centroprawica jak ze mnie socjalista.

Co do samobójstw to nie jesteśmy w stanie zapobiegać czyjemuś samobójstwu. Przykład tabletki (bodajże tak jest w Szwajcarii) podałem z jednego powodu. Otóż nie widzę sensu aby osoba świadoma, prosiła kogoś aby ją zabił. Jeśli chce się zabić to niech się zabije. Myślałem, że dyskutujemy ogólnie o popełnianiu samobójstwa, nie o tym konkretnym przypadku. Ogólnie państwo nie ma możliwości kontrolowania zamachów na cudze życie.

Jeśli chodzi o ćpanie, to teraz mieliśmy (mamy? - dawno nie przechodziłem koło tego sklepu) ciekawe doświadczenie ze sklepami dopalacze.com. Sklepy działały legalnie, ludzie chodzili, kupowali. Nie zanotowałem zwiększonej liczby leżących na ulicy ćpunów, ani nieporządku o którym mówiłeś. Takie są realia. Wiem, że chcesz zmieniać świat, ale nie w taki sposób.

Z UPR-u się wyrasta? Na pewno nie do PiS-u. Daruj sobie komentarze typu "dorośnij". Za chwilę zaczną się jakies prywatne wycieczki. Dyskutujmy na normalnym poziomie. Myślę, że wymieniliśmy się już swoimi zdaniami. Chętnie podyskutuję dalej. Uważam, że PiS to partia, która miała już swoje 5 minut. Nic nie pokazała, mimo że miała świetne warunki ku temu (światowa koninktura). UPR ma niedługą "karierę" w sejmie i to w dodatku z 3 posłami. Efekty znasz.
20 maja 2009, 21:45 [cytuj]
To co PiS mógł zrobić w dwa lata na pewno zrobił. Wymieniłem co osiągnęli, z pewnymi kwestiami się zgodziłeś z innymi nie. To co uczynili w większości wymieniłem, PO póki co nie robi nic. Nie odniosłeś się do mych wyjaśnień a propos niektórych kwestii z poprzedniej strony, nie odniosłeś się do wyjaśnienia kwestii konserwatyzmu swej partii, a bardzo mnie ciekawi na czym on polega skoro kłóci się z definicyjną formą.

PiS i centrolewica, ekhm. Prywatyzowanie wszystkiego co się rusza i nie rusza nie jest jeszcze wyznacznikiem prawicowości.

Odnieś się jeszcze do kwestii dekomunizacji.
To co PiS mógł zrobić w dwa lata na pewno zrobił. Wymieniłem co osiągnęli, z pewnymi kwestiami się zgodziłeś z innymi nie. To co uczynili w większości wymieniłem, PO póki co nie robi nic. Nie odniosłeś się do mych wyjaśnień a propos niektórych kwestii z poprzedniej strony, nie odniosłeś się do wyjaśnienia kwestii konserwatyzmu swej partii, a bardzo mnie ciekawi na czym on polega skoro kłóci się z definicyjną formą.

PiS i centrolewica, ekhm. Prywatyzowanie wszystkiego co się rusza i nie rusza nie jest jeszcze wyznacznikiem prawicowości.

20 maja 2009, 22:58 [cytuj]
"Murzyn" powiedział/a:
To co PiS mógł zrobić w dwa lata na pewno zrobił. Wymieniłem co osiągnęli, z pewnymi kwestiami się zgodziłeś z innymi nie. To co uczynili w większości wymieniłem, PO póki co nie robi nic.
Nie przesadzałbym. Poza tym, np w kwestii walki z kryzysem PO spisuje się świetnie. Im mniej interwencjonizmu i dopłat do banków/firm tym lepiej.
"Murzyn" powiedział/a:
Nie odniosłeś się do mych wyjaśnień a propos niektórych kwestii z poprzedniej strony, nie odniosłeś się do wyjaśnienia kwestii konserwatyzmu swej partii, a bardzo mnie ciekawi na czym on polega skoro kłóci się z definicyjną formą.
Konserwatyzm przejawia się u nas w życiu społecznym, natomiast liberalizm w kwestiach gospodarczych. W kwestii homoseksualizmu, aborcji znasz poglądy. Uważamy, że ważna jest rodzina. Popieramy wielodzietnośc. Uważamy, że prawo powinno wchodzić w życie kilka lat po jego uchwaleniu. Obronę porządku społecznego widzimy przez nacisk na respektowanie umów, umocnienie roli policji i sądownictwa w kraju. Mamy plan szeregu reform co do sądownictwa. Jak juz mówiłem jesteśmy republikanami albo demokratami. Chcemy zwiększyć decyzyjność rodziców. Uważamy, że to rodzice powinni decydować do jakiej szkoły posyłają dziecko. Chodzi tutaj też o to, aby program szkół nie musiał być zatwierdzany przez MEN. Zgodnie z myślą konserwatywną gospodarka powinna opierać się na prywatnej własności i zasadzie konkurencji realizowanej przez rynek. Własność prywatna jest nie tylko gwarancją wolności, lecz również instrumentem tworzenia bogactwa narodu. Jeszcze pewnie wiele by się znalazło ;-)
"Murzyn" powiedział/a:
PiS i centrolewica, ekhm.
Jakby nie patrzeć PiS ma w swoim programie bardzo wiele socjalistycznych punktów. Nie ulega wątpliwości, nawet w świetle ostatnich wydarzeń, że dla PiSu najważniejsi są "ludzie parcy". U nas zupełnie inaczej, ważny jest konsument.
"Murzyn" powiedział/a:
Trzeba ujawnić kto kim był i z kim współpracował. Nie powinien ponosić za to, żadnych konsekwencji, ale ważne żeby było wszystkim wiadome czym się ktoś w przeszłości zajmował. Szkoda, że Macierewicz nie ujawnił wszystkich 17 lat temu. W każdym razie trzeba chronić IPN.
Nie przesadzałbym. Poza tym, np w kwestii walki z kryzysem PO spisuje się świetnie. Im mniej interwencjonizmu i dopłat do banków/firm tym lepiej.
[quote="Murzyn"]Nie odniosłeś się do mych wyjaśnień a propos niektórych kwestii z poprzedniej strony, nie odniosłeś się do wyjaśnienia kwestii konserwatyzmu swej partii, a bardzo mnie ciekawi na czym on polega skoro kłóci się z definicyjną formą.
21 maja 2009, 13:01 [cytuj]
".Giv" powiedział/a:
w kwestii walki z kryzysem PO spisuje się świetnie.
To nie jest zasługa żadnego PO tylko nas, obywateli. Polacy nie okupowali szturmem banków by dostać ogromny kredyt i przepuszczać te pieniądze na badziewia wzorem Amerykanów czy Europejczyków z zachodu. Zauważ, że im biedniejszy kraj tym lepiej znosi jego skutki. Podziekować możesz sam sobie, ewentualnie sąsiadowi z góry czy pani Jadzi spod piątki.
".Giv" powiedział/a:
Chodzi tutaj też o to, aby program szkół nie musiał być zatwierdzany przez MEN.
Zaistniałyby zbyt duże różnice programowe pomiędzy poszczególnymi szkołami, a co za tym idzie problemy w dalszym kształceniu.
".Giv" powiedział/a:
Zgodnie z myślą konserwatywną gospodarka powinna opierać się na prywatnej własności i zasadzie konkurencji realizowanej przez rynek. Własność prywatna jest nie tylko gwarancją wolności, lecz również instrumentem tworzenia bogactwa narodu.
Prywatyzacja TAK, ale nie wszystkiego i nie natychmiast. Jesteśmy jeszcze zbyt słabi gospodarczo w porównaniu z Zachodem by rywalizować w przetargach z zagranicznymi koncernami. W dodatku szybka prywatyzacja na dużą skalę doprowadzi do licznych zaniedbań i przekrętów. Ponadto z prywatyzacji powinny być wyłączone strategiczne dla kraju spółki z przyczym wymienionych powyżej. Bezpieczniej będzie gdy to państwo sprawować będzie nad nimi pieczę.
".Giv" powiedział/a:
Jakby nie patrzeć PiS ma w swoim programie bardzo wiele socjalistycznych punktów.
Nie wiele tylko kilka, co nie kwalifikuje automatycznie ich do centrolewicy! To że partia jest prawicowa/lewicowa decyduje wiele czynników, a nie kilka punktów z programu gospodarczego. Klasyfikowanie PiS w lewą stronę jest obrazą dla partii.
".Giv" powiedział/a:
Trzeba ujawnić kto kim był i z kim współpracował. Nie powinien ponosić za to, żadnych konsekwencji,
Zło nieujawnione i nienazwane przestaje być z biegiem czasu złem. Nie można budować silnej państwowości na zgniłych i przeżartych fundamentach. Ci ludzie powinni za to publicznie odpowiedzieć. Spójrz na skrajny przypadek - choćby na lewacką część Solidarności (Michnik, Geremek, Kuroń, Mazowiecki). Ci ludzie mało tego że sprzedali kraj, nie odpowiedzieli za to, to jeszcze robi się z nich bohaterów narodowych! W ich przypadku jednak historia jest nieco inna, bo część społeczeństwa zupełnie nie wie o co wtedy chodziło, ani o co chodzi. A cała Agora ciężko pracuje nad tym by szybko się nie dowiedziało.

Do Macierewicza już się odniosłem na poprzedniej stronie.
To nie jest zasługa żadnego PO tylko nas, obywateli. Polacy nie okupowali szturmem banków by dostać ogromny kredyt i przepuszczać te pieniądze na badziewia wzorem Amerykanów czy Europejczyków z zachodu. Zauważ, że im biedniejszy kraj tym lepiej znosi jego skutki. Podziekować możesz sam sobie, ewentualnie sąsiadowi z góry czy pani Jadzi spod piątki.
[quote=".Giv"]Chodzi tutaj też o to, aby program szkół nie musiał być zatwierdzany przez MEN.
|<  <<  <  6  7  8  9  10    >  >>  >|
tabela ligowa
Drużyna M Z R P PKT
1. Bayern Monachium 8 6 1 1 19
2. Borussia Dortmund 8 6 0 2 18
3. Bayer Leverkusen 8 5 1 2 16
4. SC Freiburg 8 4 4 0 16
5. Union Berlin 8 4 3 1 15
6. VfL Wolfsburg 8 4 1 3 13
7. 1. FC Köln 8 3 3 2 12
cała tabela
ranking typerów
Użytkownik Punkty
1. Krzpiczek16 132
2. tsaw 123
3. ThinMarcin 123
4. F1066 120
5. badus22 117
6. Kamilos09 117
7. auman 117
cała tabela

shoutbox

Sis
Sis 2 godzin temu

No spoko, tylko po co wydawali takie siano w sytuacji, gdy mają gościa wychowanka za darmo który stylem praktycznie jest 1:1? Greenwood może mniej asystuje, ale ma lepsze wykończenie.

Q4RTRIDG3
Q4RTRIDG3 2 godzin temu

Sancho w formie jest bardzo kreatywny i tworzy wiele sytuacji bramkowych

Sis
Sis 3 godzin temu

Swoją drogą... nie rozumiem dlaczego MU podebrało nam Sancho mając młodszego Greenwooda, swojego wychowanka ogranego na poziomie PL. Nonsens.

Sis
Sis 3 godzin temu

Nie przesadzałbym, ale nie dołuj mnie nawet :D Liczę że jak nasi inwalidzi wrócą po kontuzjach to jakoś się ogarniemy.

BVBdude
BVBdude 3 godzin temu

Sis , Legia na tle Napoli i tak wygląda o stokroć lepiej niż my na tle Ajaxu...

Sis
Sis 3 godzin temu

legia na tle Napoli wygląda jak dzieci z orlika na tle dorosłych. Aż żal patrzeć.

F1066
F1066 6 godzin temu

Daxo wzmocni U23 ?

wola
wola Wczoraj, 17:22

Tak, sprawdziłem jeszcze, gdzieś - EUROSPORT1

wola
wola Wczoraj, 17:17

Super, dzięki. No to będzie w HD

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:34

Eurosport 1

Robciu21
Robciu21 Wczoraj, 15:30

Napisane jest na flashscore że pokazuje Eurosport 1 mecz z Ingolstadt.

F1066
F1066 Wczoraj, 15:07

Nobby o Erlingu w 2011: youtu.be/uFuaQZGsddc

wola
wola Wczoraj, 13:34

Ale jaja, Nagelsmann ma CORONĘ

wola
wola Wczoraj, 13:27

Mecz z Ingolstadt chyba na Playerze będzie?

Helmut Geier
Helmut Geier Wczoraj, 08:18

Ktoś oglądał młoda Borussię z ajaxem ? Mimo 5-1 Ajax nas zmiażdżył jeśli chodzi o posiadanie. W składzie niby nasze gwiazdy Rijkoff , Kamara i Gurpuz i Collins wszedł

F1066
F1066 1 dni temu, 2021-10-20

Taka tylko ciekawostka, fcb prowadzil dzis Dino Toppmöller. Nagelsmann tylko dzis kibicowal, z hotelu:))) Ni ma bata na bayerkow, i to jeszcze przez lata !!!

F1066

Ok

F1066

Ladna buda, Respekt

F1066

W Köln siedza przed "19" monitorami i jeszcze zalezy kto kopie :))

wola
wola 1 dni temu, 2021-10-20

W BL nikt by tego nawet nie sprawdzał

F1066

Gdzie Uli ???

F1066

Hahaaaa

F1066

Scheiss fcb !!

F1066

Jak to zalicza to nie wiem !!!

wola

Borek wyleciał z Polsatu, konflikt interesów

F1066

Borek na chorobowym?.

wola

Popatrzcie na zachowanie trenera Benfiki, porównajcie z Rose, który nawet przy 0:4 się uśmiechał. A po meczu powiedział, że nie mamy Kimichia. Dla mnie Rose jest mentalnym zerem.

bvbbb
bvbbb 1 dni temu, 2021-10-20

graliśmy wczoraj jak trzecio ligowcy dno ajax był 10 razy lepszy u nas niema kreatywnych i bramko strzelnych skrzydeł to jest problem bo o obronie szkoda gadać

libero180
libero180 1 dni temu, 2021-10-20

Adeyemi musi do nas dołączyć albo chociaż niech zarząd o niego powalczy,bo kolejna perła RB.

obywatelap
obywatelap 1 dni temu, 2021-10-20

Kiepska forma drużyny plus chyba lekceważenie przeciwnika. I dodatkowo mistyczna wiara zarządu w to, że np. Schulz będzie grał tak jak wtedy, gdy miał rok konia i się łapał do kadry.

statystyki

Użytkownicy online: T3rr0rym
Gości online: 39
Zarejestrowanych użytkowników: 9251
Ostatnio zarejestrowany: azyk

Zaloguj się

Zapamiętaj mnie Zapomniałeś hasło?

Zarejestruj się

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem